Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

vejula
13. sep 2010

@emita neda, no ale ja ho odmietnem.... Nemožu ma donutim, zrejme to pojde vyššie a bude to mať nejake nasledky... No možno to dovtedy nejako zmenia že to nebude povinne uvidime

zuzanada
14. sep 2010

@vejula, držím palce aby ti to neočkovanie vyšlo. Ja už som tiež presvedčená o tom, že dieťa zaočkovať viac nedám. Však som prispela aj do diskusie o neočkovaní a asi si môj príspevok čítala. 🙂

Ešte sa chcem podeliť s Vami o jeden môj včerajší zážitok. Doteraz sa nemôžem z toho spamätať!!! Bola som s malým na neurochirurgii, lebo mu bola náhodne pri MR zistená aj Chiario malformácia typu I. Bol tam mladý pán doktor a úplne normálne si robil z dg. môjho sny (atypický autizmus) aj so sestričkou "prdel"!!! Otázky s úškrnom typu "A to sa prosím Vás ako prejavuje?" ma privádzali do nemého úžasu............ Stále chcel normálne so synom komunikovať, čo synátor nechápal tak doktor na to len povedal, že nabudúce, keď tam prídem, už s ním hádam len bude malý normálne komunikovať!! Na to som mu len povedala, že "to by som bola najšťastnejšou matkou na svete, keby to tak bolo". 😒

karkulka1
14. sep 2010

Zuzka, tak ten doktor bol teda s prepáčením riadny debil. ☹ Ja viem, že je to ťažké, ale v takých prípadoch treba byť ironický a povedať mu, že ho hádam niečo o tom na tej medicíne naučili. 😀 Kedysi som sa škaredo pohádala s jednou vraj "detskou" očnou doktorkou 🙄 - ale o tej je už všeobecne známe, že detská je len na papieri a s deťmi to nevie ani so zdravými, nie to ešte s postihnutými- no ja som to vtedy ešte nevedela. A viac sme ku nej ani nešli, nebude si za nás vykazovať body za nič. A vysvetlil ti niečo vôbec k tej malformácii, alebo ani o tom nemal páru?

zuzanada
14. sep 2010

@karkulka1, inak ja už som si tú malformáciu naštudovala na internete a dokonca som sa odvážila si doma pozrieť aj CD z vyšetrenia. On mi už len ukázal to, čo som si doma pozrela, ale vôbec mi nepovedal k tomu nič ďalšie. Ešte sa ma spýtal, či má v súvislosti s tým nejaké problémy. Môžem povedať, že keby som to nemala naštudované o čo ide, tak veru neviem, čo by som mu povedala. U Maťa je ale ťažko povedať, či má v súvislosti s týmto nejaké problémy, lebo nevie poriadne rozprávať. Jeho možno aj bolieva hlava, alebo možno aj občas zle vidí, alebo mu možno aj brnia končatiny, ale nevie mi to povedať. Možno aj to jeho občasné škriekanie bez príčiny, vlastne príčinu má, ale to sú všetko len moje dohady....... doktor nemal náladu sa o tom so mnou rozprávať. Jednoducho, keď som začala "vypol odposluch" a venoval sa sestričke! ☹ 😒

samiana
14. sep 2010

@grisgot
S chlorellou mám minimálne skúsenosti, jeden čas to dcéra 11 ročná brala, ale neviem ... Syn je teraz na homeopatickej liečbe, lieči sa u tzv. klasickej homeopatky. Tá pozorne odoberá anamnézu svojich pacientov a každému pripravuje liečbu "šitú na mieru". V prípade, že pacient nekomunikuje, porozpráva sa s najbližšími osobami, teda v našom prípade s matkou. Synko jej tam totiž počas sedenia v trvaní jednej hodiny odpovedal niekoľkými vetami a zbytok času mlčal. A aj napriek tomu vedela podať taký liek, ktorý dokázal to, aby syn - na naše pomery - "začal rozprávať." Oveľa viac je "s nami" nielen svoju prítomnosťou, ale sa začal zapájať do situácií, kde predtým mlčal, konečne mi aj povie, keď má nejaké bolesti a trápenie, čo mu je a čo cíti, nemusím z neho všetko ťahať ako s chlpatej deky alebo len hádať.. A to je ešte len začiatok, homeopatka tvrdí, že je tam iatrogénne( lekársky spôsobené) poškodenie a čaká nás ďalšia liečba, podľa potreby a stavu.
A takúto detoxikáciu môže podstúpiť aj malé dieťa, len nie každý akceptuje homeopatiu a aj to je pravda, že nie každý homeopat je tým pravým, ktorý nakoniec pomôže.

To je pre každého vlastne hľadanie cesty, ktorá bude vhodná práve pre neho, príp. jeho dieťa.Niektorí skúšali diétu bez mlieka (kazeínu ) a lepku, podľa skúseností rodičov v zahraničí...na internete je toho dosť. Aj tak je to výborné, že už vieš, že syn má nejaký skutočne objektívny problém a preto je taký, aký je. Je to lepšie ako nevedomosť.
S tým nepochopením okolia, to je vážne, vidíš aj na tu poslednej skúsenosti zuzanada, že aj lekári nemajú šajnu o probléme, ono je odsúdiť rodiča to najľahšie a priznajme si, že aj príjemné - vinník je jasný a hotovo. Prednesie sa kázáníčko kázání o úpadku výchovy v dnešnej dobe, prípadne, ak máš "šťastie", tak Ťa obvinia aj z bitia a utláčania dieťaťa. Vážnejšie však je , že váš ocino nevie prijať, čo je malému. 😔 ☹

erikasadek
autor
14. sep 2010

zuzka musim s apridat a povedat ze ten lekar je absolutny magor a debil.. a s ludkseho aako aj s profesionalneho hladiska je u mna absolutna nula 😠
ked neviem tak radsej drzim hubu;; a krok a netrepem blbe poznamky uz ako lekar a by mal vediet co je to takt u pacienta..
to je akoby bol pred umierajucim na rakovinu a pytal sa nad jeho postelou s usklabkom no bolo vam toho slnak treba a teraz tu bezmocne liecite a ja sa musim o vas starat bolo va m to treba,,
??
takym by som brala , aj tie ich poondiane cervene diplomy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a na fleku..//

pufff
14. sep 2010

arnika1: Nerad to hovorim, ale takmer urcite. Prakticky VZDY sa urcita cast "ortutoveho zatazenia" matky "vylozi" do plodu - je len otazka AKA VELKA cast, a na to nemam nijaky "vzorec" na vypocet. Obvykle to vyzera v praxi ako jedna z moznosti:
a) plod zomrie - "spontanny potrat"
b) plod sa narodi s nejakym vaznym neurologickym, alebo aj inym poskodenim
c) plod sa narodi zamoreny ortutou, a ma od narodenia nejake zdravotne problemy s ortutou spojene - NAJtypickejsie tie neurologicke problemy, ktore sa nazyvaju/zhrnaju pod symptomy "autistickych poruch"
d) plod sa narodi s ortutou, ale ma ju v prevaznej miere len mimo mozgu a CNS - take dieta by bolo na pociatku OK, ale v pripade choroby/nedostatku nejakeho nutrientu (nejaky mineral, vitamin, esencialne tuky ake su obvykle v orieskoch, semienkach)/ nejakych inych zdratovnych faktorov, sa moze kedykolvek ta ortut respektive jej dostatocne velka cast dostat do mozgu, a mozu sa objavit s tym suvisiace problemy

Z hladiska matky - vela zien sa po tehotenstve citi o dost lepsie ako pred - prave preto, ze sa ich telo zbavilo dost toxickych latok, a je "cistsie" (samozrejme ale ak maju v ustach amalgamy, tak sa im pomaly bude zamorenie ortutou zase zvysovat, tak ako predtym)

pufff
14. sep 2010

arnika1: Kazdopadne kym dieta zije, nic nie je uplne stratene. V amerike sa dostalo VELKE mnozstvo deti z autizmu von pomocou chelacie (to je proces ked berie "chelator" - latka, ktora ortut z tela na seba navazuje, a vylucuje, obvykle mocom). Napriklad aj jedna "slavna osobnost" - Jenny McCarthy mala autisticke dieta, ktoremu chelacia pomohla - dokonca o tom zalozila vlastny web, "Generation Rescue": http://www.generationrescue.org/

Kazdopadne ak by si chcela zaoberat sa tymto, neviem a pochybujem, ze nejaky slovensky doktor sa v tomto vyzna aspon TROSINKU. Na zapade SU doktori, ktori sa tymto zaoberaju, ale u nas neviem o nijakom - a vseobecne vzdelanie doktora obvykle o tomto nic nevravi (ak by hej, nedavali by nam doktori ortutove plomby a vakciny s ortutou a dalsimi toxickymi latkami do tela). Ale to je tym, ze viacmenej cela "zapadna" - monopolizovana medicina je podchytena farmaceutickym priemyslom - ktory nema zaujem, aby ludia boli zdravi, lebo zdravi ludia nechodia ku lekarom - nekupuju lieky.

pufff
14. sep 2010

Kazdopadne (tusim je to dnes moje oblubebe slovo) ak to uz chcete riesit a nemate velke financne zdroje, odporucal by som zacat urcite CHELACIOU. Strava bez mlieka do istej miery pomaha - ano, strava bez lepku (teda bez cestovin) - tak isto, homeopatika - neviem, netusim, nebudem sa vyjadrovat, ALE: CHELACIA je overena VELMI DOBRE (najma "Cutlerov protokol" chelacie). A je lepsie tym, co je overene ZACAT, nie najprv minut peniaze na vselijake ine pokusy.

ALE na druhu stranu - ak vas ta homeopatia nestoji vyraznu cast "rozpoctu", nemam proti nej nic, lebo neviem o tom, ze by niekomu niekedy USKODILA. Najma ak vasmu dietatu alebo dietatu niekoho, koho poznate, pomaha, nie je dovod neskusit ju.

vejula
14. sep 2010

@pufff to ako každa žena čo ma amlgamove blomby bude mať dieťa autistu??? Ved to by bolo každe dieťa autisticke... VEd donedavna sa robili len take blomby, ja tiež take mam. Teraz si ma vystrašil, že sa z mojho diťaťa može časom stať autista 😕

pufff
14. sep 2010

vejula: Napisal som, co som napisal. Ale vlastne som vynechal variantu poslednu:

e) dieta sa narodi s ortutou, ale nebude jej v tele mat velmi vela, a NEBUDE mat viditelne/vyrazne priznaky zamorenia ortutou

- Ono to, ze v tele ortut bude mat je FAKT - je ale zavisle na 500 roznych veciach, KOLKO jej v tele bude mat, a KDE - v akych organoch. Je vela ludi, ktori maju v tele ortut, a neprejavi sa to u nich nijak vyrazne - ale niekto ma lepsie a niekto horsie faktory, ktore toto ovplyvnuju. A prejav/priznak/problem vyplyvajuci zo zamorenia ortutou NIE je LEN AUTIZMUS.

V zavislosti na organoch/castiach mozgu, kde je ortut "posobiaca", otrava ortutou moze vyustit do mnohych priznakov, ktore si ludia do suvislosti s nou nikdy nedavaju:

a) EMOCIONALNE "problemy" - periody hnevu, periody depresii, samovrazednych sklonov, nelogicke "uchechtavanie sa" (nie typicky smiech - neviem ako to nazvat), neustala nervozita/strach/stres
b) "INTELIGENCNE" problemy - nizsie IQ, problemy ucit sa nejake veci, lahka demencia, tazka demencia (u starsich ludi sa to nazyva tusim Alzheimer - ale u nich to je obvykle z vlastnych amalgamovych plomb, ktore "nazbierali" za zivot a ktore ich pomalicky zamorovali postupne)
c) "CHRONICKA UNAVA" - clovek spi vela hodin denne, a stale je unaveny, nic "nevladze"
d) NEschopnost "TESIT SA", "byt stastny", byt POZITIVNE MOTIVOVANY ku niecomu - z pohladu inych ludi to moze byt oznacovane ako "lenivost" alebo "negativna povaha" - ale je to sposobene fyzicky, je to ako keby clovek mal "odpojenu" cast mozgu, ktora ma na starosti radost a prijemne pocity
e) menej caste, ale existujuce, "FYZICKE PRIZNAKY": bolesti klbov, studene prsty a koncatiny, "mravcenie" v prstoch a koncatinach, neschopnost nabrat svalstvo (v porovnani so zdravym clovekom [i ked takych je v dnesnej dobe asi menej a menej - neviem, ci sem dat "🙂" alebo " 😒" ]) alebo ubytok svalovej hmoty
f) nasli by sa aj dalsie asi, ale som lenivy pozerat ich a kopirovat sem - napisal som len tie, s ktorymi mam osobnu skusenost

pufff
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pufff
15. sep 2010

Jeden priklad za vsetky, prave v suvislosti s nasim autizmom:
http://www.zzz.sk/?clanok=8367&reakcia=73061

mon25
15. sep 2010

Ahojte 😉 ,
puff,
super info 😵 aj ja mam nejake amalgan. plomby, sedi na nas to "d" cko a rozvinula to asi metabolicka porucha stiepenia lepku a caseinu, OP z moci nam vysli na 95 % pozitivne
sanik, arnika
pocas choroby a bezprostredne po chorobe nastava regres, aspon u nas je to tak a par tyzdnov trva, kym sa zase dostane do normalu
neviem, ci to mozu ovplyvnit aj lieky, ja nedavam ziadne
vsilvia,
s tym ukazovanim je to ako som uz pisala, treba to nacvicit cez nieco co ma rad a co ho bavi aby sa to naucil robit sam ako podnet, prikladanie prsteka k niecomu co ho nezaujima nepomoze, on musi primarne tu vec sam chciet a vtedy je ochotny spolupracovat a ukazat 😅

marianka79
15. sep 2010

@vejula no tak to som ešte nepočula že sa z dietata može stat autista koli plombám no neviem to moj syn je autista koli tomu že ja ich mám či čo? 😕 ked sa taký narodil tomu neverím @pufff 😉

vejula
15. sep 2010

@pufff
@mon25 ja neviem či sa to da všetko pripisovať amalganovzm plombam 😒 ved takmer každy ma amalgamove plomby, za momoušov ani ine nerobili. Ved to by sme museli byť nakazení takmer všetci, to sa mi nezda... A to znamena že každe zaočkovane dieťa je tiež nakazene ortuťou???? Ako pride mi to až priliš, lebo fakt nepoznam vela ludi bez amalganpovych plomb alebo nezaočkovanych. Inak prepačte že sa tu pletiem do temy ale ja som taky ustrachany človek a teraz už len čakam že bude mať moje dieťa nejake sklony k sebevražde alebo čo za to že mam plomby 😖 A to mam teraz radšej prestať kojiť kedže mam ploby alebo čo??? LEbo aj mliekom sa to určite dostava do tela ta ortuť.

marianka79
15. sep 2010

@vejula ved to každý ich máme 😒

vejula
15. sep 2010

@marianka79 mne sa to zda tioež trošku priliš silna kava toto.... Ale som taka že ked niečo prečitam tak nad tym rozmyšlam... ale ako vravim skoro každy koho poznam ma take plomby 😒

vejula
15. sep 2010

momoušov malo byť komoušov 😅

marianka79
15. sep 2010

@vejula hej komoušou 😉 no ved to každý ich má to by potom fakt každá žena mala autistické dieta je vela tých faktorov prečo je autizmus človek ale nikdy nevie ktorý faktor bol na vine ked sa narodií autistické dieta ani ja to neviem prečo a čo to sposobilo a ani to nezistujem je to proste tak a ja s tým už nič nenarobím 😖 pomáham synovi ako sa dá všetko je tak ako má byt 😉 sakra začal ma bolet zub 😖 ale naozaj 😖

vejula
15. sep 2010

@marianka79 tak tak.... k tomu by si sa už aj tak nedopatrala.. a synček ťa teraz velmi potrebuje a tu energiu čo by si minala zisťovanim a dohadmi radše venuješ jemu 🙂 no to ked sa bavime o zuboch 😅 psychosomatika 🙂 😉

arnika1
15. sep 2010

Kým som tu nebola, tak ste sa rozpísaliiiii 😨 Keď nájdem kúštik času poodpisujem. Teraz som sa chcela opýtať, nemá niekto kontakt na stránky my a autizmus (teda na pisatela). Budú objednávať MB12, tak som tam písala, že by som chcela, ale neviem či mi prechádzajú maily, lebo mi prišlo niečo šialené po anglicky - a ja som v tom poslabšia 😒 dúfam že to ešte neuzavreli 🤐

mon25
15. sep 2010

arnika1,
ano ja si cez Gabi MB12 objednavam, dam ti na nu mail do IP
baby nikto netvrdi, ze kazde zaockovane dieta alebo dieta matky s amalganovymi plombami musi byt autisticke, tak isto ako nie kazdy kto bol oziareny Cernobylom dostal rakovinu
niekomu sa to proste prejavi, niekomu nie
mna teda pricina zaujima ked ju objavim mozem ju odstranit 😉 , keby som nepatrala nikdy nezistim, ze maly ma metabolicku poruchu ktora ovplyvnuje mozgovu cinnost 😔

vejula
15. sep 2010

@mon25 jasnačka, že ťa to zaujima ja som to myslela len tak že mnohokrat to možu byť len dohady, z čoho asi. To ako ked moja starka ma dve deti s poruchou sluchu. Tak vždy vie povedať, že to preto lebo ťažko pracovala na dome. A jednu dceru ma s DS a to mi poveala že to preto lebo sa strašne zlakla počas tehu, alebo ešte čosi mi hovorila prečo ma dcerka DS... Asi to ten rodič chce pochopiť dôved, ale myslim si že na pričinu už nikdy nepride

mon25
15. sep 2010

vejula,
nikdy nehovor nikdy 😉

pufff
15. sep 2010

0. V priznakoch zamorenia ortutou som este zabudol na jednu dolezitu oblast: PROBLEMY SO SRDCOM. To moze byt pichanie v hrudniku, arytmie, a v extremnom pripade zlyhanie srdca z "neznamych pricin" - pri ktorom maju ludia, u ktorych nastane, v srdci kludne aj 22.000-NASOBNU hladinu ORTUTI oproti beznym ludom s kardiovaskularnym ochorenim. Vid. zaciatok videa:

https://www.youtube.com/watch?v=MgIUrj7s3PA

1. "skoro každy koho poznam ma take plomby"
Ano, skoro kazdy, A? Napisal som vacsinu MOZNYCH priznakov - to znamena, ze NIE KAZDY bude mat VSETKY - to su extremne pripady. A obvykle zacnu mat ludia problemy z plomb az PO DLHSOM CASE, co tie plomby maju - lebo ona ortut sa z nich odparuje, a rozpusta v slinach relativne POMALY. Keby sa do nasho organizmu dostala vsetka ortut z plomb NARAZ, mali by sme takzvanu "AKUTNU" otravu a pokial by nam to toxikologovia neriesili chelaciou, mohlo by to byt lahko smrtelne. Nastastie sa vsak ani naprikla v pripade prehltnutia casti plomby nedostane vsetka ortut z nej do krvneho obehu, iba mala cast z povrchu, a zvysok sa vyluci v nasej stolici.

A este k tomu ze skoro "kazdy" ich ma - kedysi bol skoro "vsade" pouzivany azbest, a napriek tomu nemali z neho rakovinu "vsetci" napriek tomu ze je karcinogenny - jednoducho preto, ze kazdy ma rozne dalsie faktory, ktore na jeho zdravie a pripadne zdravotne problemy vplyvaju. Tak to funguje predsa u vsetkych "chorob" a zdravotnych problemov - kazdy ma inu "sancu", ze z rovnakej davky niecoho, co je skodlive "ochorie".

2. Naproti ortutovym plombam - po vakcinach zacinaju mat deti obvykle problemy v kratkom case po ich pichnuti - pretoze v ich pripade sa ten Thimerosal (forma ortuti, ktora je mnohonasobne toxickejsia nez sama elementarna ortut, pritomna v dnesnych vakcinach) dostane NARAZ a OKAMZITE do krvneho obehu, a okamzite sa dostane do roznych casti tela - v pripade, ze dieta nema dobre funkcne mechanizmy tela, ktore ortut ukladaju inde, sa dostane do mozgu a CNS dietata. V pripade, ze sa jeho telu PODARI vacsinu thimerosalu vylucit, alebo ulozit do nejakych "tukovych vankusov" alebo inde, nemusi sa u neho nijaky problem prejavit.

3. "každý ich máme" - ano, bohuzial. Amalgamy ma este stale vacsina ludi, tak isto ako vacsina ludi si necha pichnut/dat do tela cokolvek bez toho, aby vobec tusil, co vsetko v tom je - lebo doveruje systemu, ktory je v rukach tych, co sa nezaujimaju o pomoc ludom, ale o peniaze, a nic ine ich netrapi. A spejeme k tomu, ze "kazdy" (vacsina) bude za chvilu na farmaceutickom biznise zavisly do konca zivota - tak ako ludia v US (a to je aj jednym z jeho cielov).

4. "A to mam teraz radšej prestať kojiť kedže mam ploby alebo čo??? LEbo aj mliekom sa to určite dostava do tela ta ortuť." Ano, ALE: podla toho, co viem, je v mlieku spravidla viacej UZITOCNYCH latok, nez skodlivych - a nahradzat ho umelymi nahrazkami z tovarni je asi podstatne HORSIE. Preto by som na tvojom mieste radsej kojil.

2. "no tak to som ešte nepočula že sa z dietata može stat autista koli plombám no neviem to moj syn je autista koli tomu že ja ich mám či čo? ked sa taký narodil tomu neverím"
Nemusis verit - to, comu veris nema vplyv na to, ako to je. Ak sa NARODIL v urcitom stave, je to vysledok toho, co mu tvoje telo "DALO", to je logicke. Ak sa problem objavil po ockovaniach, je zase logicke, ze v probleme ockovanie zohralo ulohu. Ak sa "ortutove" problem objavia neskor, je to bud z amalgamov vo vlastnych ustach (odhadujem 95% pripadov), alebo z nejakych inych zdrojov (odhadujem 5% pripadov).

Kazdopadne toto je FAKT: Clovek, co ma v ustach amalgamove (= ORTUTove) plomby JE ZAMORENY ORTUTOU. Je len otazka roznych okolnosti a faktorov, DO AKEJ MIERY. AK takyto clovek MA "ORTUTOVE" PROBLEMY - to, co som vymenoval, a MA ZAUJEM SA Z NICH DOSTAT, mal by V PRVOM RADE "RIESIT" TUTO PRICINU. A nie zabit 10 rokov chodenim po doktoroch, ktori mu v lepsom pripade nepomozu, a v horsom vselijakymi "liekmi" este viac poskodia.

karkulka1
15. sep 2010

Joj, baby a teraz sa podržte- ja mám len jednu jedinú amalgánovú plombu a malý je autista ako vyšitý 😀 😀 😀 Takže zase nič...

pufff
15. sep 2010

"baby nikto netvrdi, ze kazde zaockovane dieta alebo dieta matky s amalganovymi plombami musi byt autisticke, tak isto ako nie kazdy kto bol oziareny Cernobylom dostal rakovinu
niekomu sa to proste prejavi, niekomu nie
mna teda pricina zaujima ked ju objavim mozem ju odstranit"

PRESNE TAK.
Nenechat sa oblbovat medicinskou masineriou, a hladat ine riesenia.

pufff
15. sep 2010

karkulka1: No, jedna plomba je dost malo. To naozaj nebude asi z toho (pokial si ich nemala predtym v tele viac a neprisla o ne aj so zubami). Skor by som v takom pripade "vinil" nejake vakciny - a ak nemal nijake vakciny, alebo sa unho tieto problemy prejavili 2 roky po nich - asi by som hladal ine potencionalne zdroje ortute - krematorium v blizkom okoli, morske ryby, nejaka fabrika v ktorej je ortut vedlajsim produktom/odpadom.

Kazdopadne "najst pricinu" je len jedna stranka. A najst RIESENIE druha.

Asi najoverenejsim riesenim "ortutovych problemov" je CHELACIA. - A NAJLEPSIE je to, ze ak by si zacala davat dietatu chelator ortuti (obvykle DMSA, DMPS), a jeho problem by NEBOL sposobeny ortutou, zistila by si to skratka tak, ze by ten chelator nemal na jeho zdravotny stav nijaky vplyv a nijako by nan NEREAGOVAL.

pufff
15. sep 2010

... A mala by si ISTOTU.

[V pripade, ze by si to takto chcela spravit:

1. Odporucane davky DMPS na zaciatku chelacie su 50/100mg na dospeleho cloveka - dieta by malo mat davku zodpovedajucu jeho vahe odvodenu od tej "dospelej".
2. V pripade, ze by dieta na chelaciu REAGOVALO, ortutove zamorenie URCITE (100%) problemom JE.
3. V takom pripade by sa malo DMPS davat podla chelacneho "protokolu" pre minimalizovanie negativnych nasledkov chelacie (sposobenych tym, ze sa ortut v tele zacne chelaciou "hybat") - najlepsi z tych, ktore zatial poznam, je "Cutlerov protokol".

Kazdopadne odporucal by som sa nakontaktovat na niekoho, kto s chelaciou uz ma skusenosti a vie povedat, co ocakavat.]

(Tusim tu dost "spammujem" - ale nemam obvykle cas pisat sem, a tak pisem teraz toho vela naraz. 🙂 )