Mám dve deti a som dosť vyčerpaná. Ste na tom rovnako?

amatula
23. aug 2008

ahojte babulky. mam dve deti 3roky, 3mesiace. som dost vycerpana. mate niekto podobny problem

jonatanka
23. aug 2008

tak to sa pridavam do klubu unavenych. drobci maju osem mesiacov a ja mam pocit, ze meliem z posledneho.

amatula
autor
23. aug 2008

tto ja som uz asi domlele,mam hrozne chvilky neviem vypnut 😝

ma_se
23. aug 2008

amatula,kup si B-komplex forte....pomaha pri sterssu a celkovo ukludni cloveka a povzbudi... 😉 /kupis ho v lkarni/a jec vela potravin bohatych na B-vitaminy... 😔

annaola
23. aug 2008

ja uzivam cem-m pre zeny, je to specialne namiesana kombinacia vitaminov a mineralov,a fakt musim uznat ze je to lepsie. a snazim sa jest lahsie jedla, a vela vlakniny,citim sa sviezejsie a nie tak unaveno.

ma_se
23. aug 2008

annaola,moze byt,ze je to dobre ja sa zasa dobre citim teraz po doplnkoch na Menopauzu/mam 40rokov.../obsahuju aj vytazky rastlinne...ale teraz som ich na chvilu prestala brat,lebo som zacala uzivat kozie tablety na osteoporozu... 🙂

maca793
23. aug 2008

tak ja mám 3 deti a som úplne na dne už skoro rok nevládzem ☹

marse
23. aug 2008

juj babulky vy ste moja krvna skupina, uplne sem zapadam, tiez unava, ale nie ani fyzicka ako dusevna, ten stereotyp ma isiel zabit, preto som si povedala ze pocas druhej materskej na sebe zapracujem, robim si kadernicky kurz, budem otvarat vlastne vlasove studio, teraz si robim web stranku a pod. vsetky tieto veci si porobim teraz a ked uz aj mladsia dcerka pojde do skolky tak sa vrhnem na pracu este viac. a kedze budem pracovat doma, tak budem mat aj deti naociach 😵

a hlavne sa drzte maminky, teraz je unava, ale vsetko je to koli nasim pokladikom, za ne to stoji 😉

asitka
23. aug 2008

divčatá, ešte raz sa narodiť...tak chcem byť chlap...a to môj muž sa občas tvári, že ako je možné, že som unavená...no nech si skúsi s malým mimčom...a so škôlkárom, ktorý má prázdniny byť doma...a starať sa....nielen o deti...ale aj o domácnosť...prať, žehliť, variť, nakupovať, chodiť s deťmi von...´dávať na ne pozor..a keď príde on...ešte sa starať aj o neho.... 😀 ale...hádam to prejde....tuším ho viac zamestnám deťmi a zabehnem si aj do fitka...aj ku kaderníčke...aj ku kozmetičke...aj...aj ....ajajajjaaj..aby som si oddýchla....no slubujem si to už hodne dlho... 😖

kattkak
23. aug 2008

Baby, a čo vám pomáha na prekonanie tej únavy? Hoďte nejaké typy.
Mne vždy pomôže prechádzka po čerstvom vzduchu, keď som vyčerpaná. Preto musím chodiť s mojimi drobcami von dvakrát denne. Vyvetrám si hlavu, hneď je lepšie.
😉
Moju únavu zhoršuje, keď si dám niečo sladké. Mne to vôbec nepridá energiu, skôr mi to uberie.
Preto sa snažím jesť viac ovocia.
Aj keď tej čokolády sa nie vždy dokážem vzdať...

maca793
23. aug 2008

kattkak
ja na prechádzky nechodím unavím sa ešte viac, skôr som doma a ležkám len tak

maca793
23. aug 2008

a kedy chodíte spať? ja ako sa vraví so sliepkami, ale výnimkou je sobota večer keď som u našich a trošku si takto večer ťukám do klávesnice.

asitka
24. aug 2008

mne na únavu...pospať si trochu....a tá čokoláda....prechádzky sú fajn..ale žeby som si pri nich oddýchla to nie...lebo s malou treba stááále chodiť...ináč sa mi v kočíku zobudí...a ak beriem aj malého...tak ho vypustím na ihrisko a ja kočíkujem kol neho...čiže musím striehnuť ešte aj na neho....spať chodievam...keď všetko večer popracem...aby som ráno zas stíhala...no kolotoč jak sa patrí...

amatula
autor
24. aug 2008

cau cau uz som sa zlakla ze som sama.v mojom okoli ma nikto nechape.ked sa takto vykecam je lepe som strasne rada ze som vas nasla 😅 som dost vystresovana a neviem to predychat....nasla som daky STRESVIT idem ho omrknut ci sa moze pri kojeni a tak.

bubba
24. aug 2008

ja som stresvit kedysi uzivala ale prd to pomohlo.musis si najst nejaky aktivny oddych napr.ked decka zaspia skus zacat doma cvicit pusti si dobru hudbu a nejake video fitness a makaj.aktivity uvolnuju v tele endorfiny budes sa citit stastnejsia,plnsia energie.... 😉

alexandra
24. aug 2008

19 mesiacov a 7 tyzdnov.. Plus chlap, jeho 2 deti a mam na vyber?

gangulienka
24. aug 2008

ja som kedysi ked som zacala chodit po skole do prace byvala priserne unavena a vtedy mi pomohlo homeopatikum Sativol ...tak uz premyslam ze si ho zase kupim lebo niektore dni si normalne musim lahnut vzdy s malou....a to potom u nas vyzera 😀

lindda
25. sep 2008

Ja som prave chcela zalozit podobnu temu mam iba jedno dieta a uz si myslim, ze ani nechcem druhe som unavena na smrt ☹ maly je od narodenia starsne zly. teraz bol asi 2 mes pokoj a uz asi tyzden katastrofa,,,,, fakt nevladzem dufam, ze sa to zlepsi a spoj jednu noc konecne prespi bez zamrncania ,lebu uz sa osi fakt zblbnem od unavy 🙄 🙄

barbiek
3. okt 2008

ahojte toto je presne taka tema, ktoru som hladala, ja mam dve maledeti,, ale niekedy mam pocit ze uz nevladzem, maly ma vie tak do kosti vytocit, neviem ci naschval takymto stylom puta na seba pozornost, ked mu pribudla sestricka ale ja uz niekedy fakt nevladzem, ani do skolky nechodi, takze cele dni byt s dvoma malymidetmi je naozaj vycerpavajuce a este plud domacnost ☹

monkula
3. okt 2008

hlásim sa d oklubu unavených maminiek..NIkedy mám pocit, že spadnem a ostanem ležať 😀 😀
Deti sú strašne živé a aby to nestačilo ,tak Chiara mi vôbec nechce spávať, spávať chodíme až po polnoci ,o štvrtej je hore znovu, o siedemj je hore a j vstávam o pol ôsmej a odváczam malého do škôlky.... v stred uso mzaspala a dnes tiež.... 😅 😅 😅 😔

barbiek
3. okt 2008

ani moj lucas vobec nespava cez den a zaspava az okolo desiatej vecer, takze ja nemam sancu dospat prebdene noci pri malej 😒

alika54
4. okt 2008

baby pridavam sa k vam aj ked uz uplne male deti nemam,,,no vycerpana z nich byvam kvalitne. Z roboty do skoly a skolky pre deti potom doma upratat, navarit, ucit sa s malym, venovat sa malej,,no neviem niekedy co skor a tak domace prace odkladam na vikend a potom ani ten vikend nieje volny 😝 ,,,fakt mam vacsinou dost, som unavena potom samozrejme podrazdena 😔 ,,,a zmena ziadna k lepsiemu neprichadza 🙄 🙄 🙄

digysa
4. okt 2008

Tak aj ja sa pridam k vycerpanym a unavenym matkam......ale u mna je to skor uz asi minulost. PRed tyzdnom sme vyriesili nasu situaciu. Syn ma 3 roky a potrebuje neustale aktivitu, dcerka ma 7 mesiacov a prave ukoncujem kojenie a prechadzam (teda snazim sa) na umele mlieko. Synova neustala aktivita a dcerine kojenie ma privadzalo do zufalstva, lebo vsetko okolo domu stalo. Niekedy som si cez den ani zuby nestacila umyt.
Syn chodi na 4 hodiny do skolky, ale to je aj tak nic. Za ten cas stihnem -vypit kavu, prezliect a nakrmit malu, ist do obchodu a nieco uvarit.
Tak sme s manzelom rozmyslali, ze takto to uz dalej nejde....a prisli sme na to, co potrebujeme. "Upratovacku".
Moj zivot sa zmenil na nepoznanie. Depresie a unava su prec. Najskor som premyslala nad opatrovatelkou, ale deti su este male a hlavne ja rada s nim travim cas, lenze povinnosti stali bokom....

Keby som si mala vybrat, ako stravim radsej cas- upratovanim, alebo s detmi, tak urcite s detmi. No na druhej strane nemam rada neporiadok. Toto bol pre mna obrovsky problem a dilema. Ist s detmi von a venovat sa im, alebo upratovat a nechat ich doma sediet a revat? Snazila som sa to vsetko stihat a to uz som si trhala vlasy od nervov.
Takze, ak mate na to, tak vrelo odporucam, aby ste si najali upratovacku. Mam toho stale dost- varenie, pranie,zehlenie, vozenie do skolky, na plavanie, na tenis, do parku.....ale uz stiham aj posilovnu a "skraslovacie salony".....
Mna by z tej unavy nevyliecilia ziadna tabletka. Ja som potrebovala "odbremenit" aspon od jednej povinnosti.

martin1970
12. dec 2013

mna uz od unavy boli cela existencia... kedy my daju vsetci pokoj aspon na par hodin...

wiktoria2
19. apr 2014

ahojte maminy pripajam sa a prosim o radu mam 2 mesacneho synceka nechce mi vobec cez den spavat kojim skusala som ho dokrmit ci nie je hladny ale vsetko vyvracia a zas place zaspi az okolo 23h zaspi na 2h zas a od tej 4h 5h sme hore potom tak na 30min az Hodku zaspi a bojujeme cely den pride mi v kuse nervozny mama hovory ze to zomna ja som dost stresak nikde sa neviem dopatrat ci mozem pocas kojenia uzit stresvit mam ho doma poradte mi niekto prosim D A K U J E M

marikaema
19. apr 2014

som natom podobne...mam 6 mesacneho a 2 rocnu🙂) + dvoch chlapov (brat+mm🙂 :D