Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

kessina
6. okt 2008

katuska 🙂
no, ano, ale s jeho rodinou su tam aj ine zalezitosti, takze to nebudem rozpisovat, lebo jednak je to na dlho a az take dolezite to nie je. Nech si teda kazdy zije ako chce a ako uzna za vhodne.
Foto som pozerala, no bola si naozaj krasna nevesta 😉 a inac, ze fotacik, no vcera som bola asi nejak mimo, lebo som ho nenasla, ale dnes som uz pozerala 🙂 Je naozaj zlata, dufam, ze je aj taky anjelik ako vyzera 😀
a nechystate sa na dalsie babo? alebo je toho dost?
album? no urcite ano, casom 🙂 ale sak som tu novacik, tak kym sa tu poobzeram, co a ako 😲 tak to chvilku potrva 🙂 sak ani foto nemam ziadne zaujimave 😵 a vy kde byvate?
no moja rodina... tak najprv to bol tiez sok, co som samozrejme cakala, ale casom to nejak preslo, neviem, usudzujem len na zaklade telefonatov s maminou. My totiz zijeme vo svajciarsku, tak mozno aj kvoli tej dialke to zobrali nejak... No neviem, ale myslim, ze je to v pohode, teda co sa maminy tyka urcite: sak inac chystame sa zaciatkom novembra domov cca na tyzden, tak som zvedava 🙂

kessina
6. okt 2008

ahoj telinka,
tak nech vam to vydrzi navzdy 😀 a ake stare su dcerky?

telinka
6. okt 2008

kuk do pasu...anuska 14 ,miska 11 a petka pre potesenie na stare kolena bude mat 10 mesiacov 🙂

kessina
6. okt 2008

ze na stare kolena 😲 no tak sa len zas potvrdilo, ze som tu nova, sak musim vsetko zistit, ako to tu funguje 😒

zuzu13
6. okt 2008

telinka, u nás je to ako u vás...10 r. rozdiel... ja 33 mangel 43...no a Lucka bude mať 2 r. 😀 ...
potešenie na staré kolená? no to nie...skôr dôvod na celkové omladenie... 😀

telinka
6. okt 2008

no zuzu....pohodicka ne??
ja ked vidim ako sa MM prehana na korculiach s nasimi babami po hradzi tak my ani nedojde ze uz mu taha na 50tku pomalicky 😅 /hrozne ked to vidim napisane cierne na bielom 😀 😀 😀 /

zuzu13
6. okt 2008

no veď to...ale je to pre nás lepšie...musíme byť aktívny aj keď nevládzeme 😀 😀 😀

katuska26
7. okt 2008

kessina ďakujem za pochvaly, Viktorka je čertík,ale dobré dieťatko, určite časom druhé, dúfam že áno, Viktorka si už teraz pýta malú sestričku, ale malú 😅 ako ona povie, lebo veľké sestry sú veľké 😅
Vieš chcem si aj to druhé dieťatko vychutnať tak, ako Viktorku, ju som si riadne vychutnala a rada spomínam, bolo to super obdobie, teraz sa necítim ešte na druhé takže hádam časom 😉 Ale určite chcem.
Teraz začala chodiť do škôlky, tak máme nové obdobie skúšania a vysvetlovania, usmerňovania 😕
No tak keď si nájdeš čas, určite si založ nejaký albumček 😉
A neboj rodina si zvykne, hlavný ste vy dvaja, ako si rozumiete, však život je o prekážkach, ktoré, keď prekonáme posunie nás to ďalej, no ja som už celkom ďaleko 😅 - to bolo tak pre odľahčenie, pekný večer,Katka

kessina
8. okt 2008

A v skolke nema ziadne problemy? Je vsetko v poriadku?
no, co sa rodiny tyka, tak vies, su naozaj ludia, ktori sa nezmenia, pretoze pozeraju na seba... Jedina situacia, kedy by sa ich postoj k nam zmenil, a to, keby sa nam naozaj dobre darilo po financnej stranke, to by prisli klopat na dvere, ze oni potrebuju peniaze... taki su to ludia.. no ale co uz narobime, ja si z toho uz vlastne ani nic nerobim, rodina, nerodina, on je len z toho strasne sklamany,ze jeho vlastna rodina je taka...
a teda co vlastne robis, ked mala uz chodi do skolky? teda ak sa smiem opytat 🤐

katuska26
9. okt 2008

Ahoj kessina, v škôlke super, ale mali sme zo dva dni kedy nechcela ísť a skúša hranice čo si môže dovoliť, ale zvládli sme to, dnes sme ostali doma lebo Viktorka ma kašlík, tak sme boli u Dr.
Ja si prácu hľadám, lebo tú čo som mala pred materskou, tak tam mi nevyhovuje prac. doba a ani tam už pracovať nechcem, aby som si aj dieťa videla rásť, tak hľadám niečo také. A smer nejaká administratíva, alebo niečo blízke tomu. Však uvidím či sa pošťastí niečo.
A ty pracuješ? 🙂

kessina
9. okt 2008

ahoj katuska,
tak dufam, ze sa coskoro uzdravi 🙂 inac, mam taky pocit, ze je nejake obdobie, kde je vacsina ludi chora 😒
Co sa prace tyka, da sa to? citala som vela prispevkov, co tu bolo popisanych ohladom prace na doma, no ale nic moc teda 😅 aj ked ty si asi iny pripad, kedze uz malicka chodi do skolky 😀
Ja momentalne nepracujem, no musim sa priznat, ze mi to uz pekne dava zabrat ☹
jedna vec je ta, ze nepracujem a druha, ze tu takmer nikoho nepoznam, takze ist niekam s niekym.. porozpravat, na prechadzku alebo len tak na cajik 😀 pokial je priatel v praci, no neda sa, ani v okoli ziadne slovenky nie su, teda mam tu blizko moju byvalu spoluziacku, ale vies si to predstavit, ked ona stale robi...
Vypoved som dala cca pred dvoma mesiacmi a odvtedy som nic nenasla. Inac, neviem ci som spominala, ale moj byvaly sef je brat mojho priatela, takze aj vdaka tomu su vztahy take, ake su 🤐
No, a nie je to skoro na skolku? Teda niezeby som sa v tom vyznala 😲

kessina
9. okt 2008

Este som chcela napisat 😀
resp. opytat sa, zmenil sa vas vztah po svadbe? teda ked som to spravne pochopila tak svadbu ste nemali az tak davno 😕

ludka77
9. okt 2008

Ahojte.
Tak ja mám 23 a moja polovička 36. Sme spolu už 4 roky a rozumieme si fantasticky. Najlepšie j ena tom to že sa absolútne neobmedzujeme. Keď raz chcem ísť von a jemu sa nechce tak idem s babami a keď chce ísť on a mne sa nechce tak zas naopak ja si spinkám a on vybehne s chlapmi. Vôbec sa neobmedzujeme, nerobíme si scény a podobne. Plne si dôverujeme a to si myslím že je dôležitejšie ako vekový rozdiel. Jedno je však pravda, že zo začiatku som váhala či tento vzťah začať lebo som riešila veci ako vekový rozdiel a čo bude keď ja budem mať 50 a on 63. Ale žijem teraz a prestala som sa tým zapodievať. Možno sa bdem čudovať a bude to aj vtedy bez problémov.
A najlepšie je že sme rovnaké znamenie. 😉

katuska26
9. okt 2008

Ahoj kessina,
takže prácu na doma veľmi nechcem, neverím tomu, nejakú normálnu firmu kde by som robila administratívu, dajme tomu do 15,16,najneskoršie 17tej hodiny. 😕
No zatiaľ bezúspešne, začala som síce len v septembri, ale verím že si niečo nájdem, nádej umiera posledná 🙂
A Viktorka má budúci týždeň tri rôčky takže je to úplne akurát na škôlku, mohla byť doma o mesiac dlhšie, ale nechcela som aby šla do triedy kde už sú detičky zabehnuté, chcela som nech začne narovnako v septembri s nimi.
Rátala som stým že robotu si hneď nenájdem a detičky zvyknú ochorieť keď idú do kolektívu, tak preto september a nie október a veru už sme doma 2 x, síce minule len soplíky a teraz kašlík, ale predsa. 😒
A áno svadbu sme mali teraz v júni, nejak sme to predtým neplánovali, chceli sme najprv dieťa a keď už bola tak sme si povedali že na svadbe nám pôjde za družičku 🙂
A poviem ti chlapa spoznáš keď máte spoločné dieťa, ten môj mi veru pomáhal, ale mali sme aj horšie obdobia,ale prekonali sme ich.
Takže u nás sa po svadbe nič nezmenilo okrem obrúčok, môjho priezviska a pocitu že nie sme priatelia ale manželia 😀
Ale záleží to samozrejme na ľuďoch ako to berú, mi sa snažíme si stále vážiť jeden druhého, takže, ak si rozumiete dobre teraz, po svadbe by sa nič zmeniť nemalo. 😉
A vy kde bývate v zahraničí? 😉

kessina
10. okt 2008

jeeeeej, a chystate aj oslavu? 🙂 nieco specialne? teda, ani som nevedela, ze deticky mozubyt druzickami🙂)) ale uz len podla fotiek usudzujem, ze to bola nadherna svadba 🙂
Je to aj moj nazor, ze svadbou sa v podstate nic nemeni, preco by aj malo, ved vztah je stale ten isty len s tym rozdielom, ako si spominala, obrucka, priezvisko... no napriek tomu som citala vela prispevkov ako sa vztah po manzelstve meni. No ako sa hovori, kazdy je strojcom svojho stastia 😀
my zijeme vo Svajciarsku, momentalne v takej malej dedinke, takze uz sa tesim, kedy odtial odideme 😀
potrva to sice este minimalne rok a pol, ale aj to je motivacia 😕

katuska26
12. okt 2008

Ahoj kessina až teraz sme prišli domov, boli sme na výlete, trošku si oddýchnuť 🙂 .
No jasné že chystáme oslavu a dokonca nie jednu ,ale dve , pretože nás je veľa, aby sme mohli aj s rodinou aj s kamarátmi osláviť. 😵
A áno svadba bola úžasná, ani som nesnívala že bude taká pekná.
A super si si vložila foto, no teším sa na albumík 🙂

kessina
13. okt 2008

ahoj 🙂
a ako bolo? predpokladam, ze aj pocasie bolo super 😀 Takze je v tvojom okoli vela mamiciek priblizne rovnakeho veku? Neviem, ja ked som bola mladsia, nikdy som svadbu nechcela, ze naco 😅 No vekom sa akosi nazory menia 😕 A aj ked si to este stale realne neviem predstavit, stale castejsie nad tym uvazujem 😀
Ano, foto, myslim, ze to je jedine, ktore mozem teraz vlozit 🙂 No co som pozerala moju svadbu napr, tak tam su vselijake foto aj z priprav, resp. predstav, kto, co. To som ani nevedela, myslela som, ze albumy maju byt o detoch 🙂)))))) a bude mat aj v skolke oslavu alebo to vychadza na vikend?

katuska26
13. okt 2008

Ahoj no víkend bol super, narodeninky vychádzajú na stredu, , jednu oslavu má v utorok a druhú v sobotu 🙂 .
Ak bude Viktorka celkom zdravá v stredu pojde do škôlky a aj tam vezme niečo detičkám, keĎže má ten sviatok.
Áno v mojom okolí je veľa mamičiek aj v mojom aj v mladšom či staršom veku, sú tu aj materské centrá kde sa mamičky s detičkami stretávajú, takže kým sme nechodili do škôlky chodili sme tam.
A ty ako rysuje sa ti nejaká robota? Mne ani nie, je to ťažké, ešte ked´zistia že dieťa 😠
A čo priateľ, on je slovák, čo robí? Ak môžeš 😉

kessina
14. okt 2008

ahoj katuska,
co sa tyka materskych centier, je to v kazdom meste? alebo ako to vlastne funguje, pocula som uz nieco o tom, ale nejak si to moc predstavit neviem 😅 no mozno preto, ze som tam este nebola 😀
ja s pracou stale nic nove, no nevzdavam to 😕 tak verim, ze do konca roka sa nieco podari a teda aj tebe budem drzat palce, aby ti to vyslo 🙂 inac netusila som, ze je to s dietatom naozaj tak a ze to teda tak funguje. ze chcete pracovat? s dietatom, no dovi, dopo. ten pristup je fakt na zamyslenie, nechapem. teda neviem, ci to tu tiez funguje takto vsade, ale mam tu jednu kamosku a caka babo. neplanovane, ale caka, predtym ako sa to dozvedela, nastupila v novej praci a potom zistila, ze bude mat babo. babo no a? sak to je normalna vec, dohodli sa so sefom na polovicny uvazok, tusim aj po narodeni a ziadne problemy okolo toho.
Priatel je odtial, svajciar a je policajt 😀 sa mu stale smejem 😕
a ty si predtym tiez robila v kancelarii?

katuska26
15. okt 2008

Ahoj kessina, práveže som nerobila v kancli o to ťažšie si teraz robotu hľadám, mala som síce možnosť ale uprednostnila som pred ňou prácu čašníčky ktorá lepšie vynášala, no vtedy som nemyslela na to že nebudem mať žiadnu prax v tejto oblasti, ale mám strednú školu obchod podnikanie, takže dúfam že na niečo natrafím čo by ma bavilo a aj časovo vyhovovalo 🙂
A tie MC /mat. centrá/ by mali byť v každom meste, nájdeš si ich vo vyhľadávači, je to fajn, mamičky tam môžu chodiť pred pôrodom cvičiť v čase tehotenstva, po pôrode centrá navštevujú s detičkami, od takého roku niektoré aj skorej, robia tam všelijaké kurzy pre detičky, tanečné, šikovné rúčky a také, prebavia sa aj maminy aj detičky, určite je tro dobré, lebo ako samam neskoršie zistíš, po čase doma sama s dieťatkom keĎ manžel bude v práci vám bude dlho a tu si pokecáš s inými maminkami a prejde vám čas. 😵
Ďakujem v tej práci aj tebe držím palce pri jej hľadaní 😵
A ty akú prácu si hľadáš? VIeš po nemecky alebo ako komunikuješ s priateľom?
Ináč aj kamoška sa mi vydala do Švajčiarska 😉 a pochvaľuje si.

b884
15. okt 2008

ahojte babenky, je tu niekto z vás, ktorá má starsieho partnera o 24 rokov? 😨

kessina
15. okt 2008

ahoj katuska,
tak to som uz vobec nevedela, ze do materskych centier sa chodi aj pred porodom 😅 myslela som, ze sa tam chodi uz aj s detickami, ale dakujem za objasnenie 😀 a tvoj manzel co vlastne robi, ak sa smiem opytat.
nemecky, no 😕 snazim sa, ale tak vzdy sa najdu veci, ktore nerozumiem, ale priatel je tak trpezlivy, ze mi to vysvetluje az kym naozaj nepochopim 😅 niekedy ho az naozaj obdivujem, lebo niekedy viem byt pekne na nervy 🤐 ked niecomu nerozumiem a on chudak mi to vysvetluje aj tristvrte hodiny, ale sak vsetko sa da, ked sa chce. ucili sme sa aj slovensky, no nejak sme sa na chvilku odmlcali, ani neviem preco 😠 takze vie len par slovicok, zatial 😝
a co sa prace tyka, tak vlastne momentalne pracu ako taku ani nehladam, lebo pracujem na jednom projekte..
no nechcem to specifikovat, pretoze este nie su ziadne vysledky a som v takej cakacej faze 😒 vybavovanie, cakanie na vselijake povolenia a toto chyba, tamto chyba.. takze nic moc, no a cakam uz vlastne od kedy som dala vypoved, takze takmer tri mesiace... uz ani neviem, kolko to je 😨
a teba praca v kancelarii bavi? teda vies si to predstavit? alebo mas konkretne poziadavky, co by si chcela robit? no a kamoska je v ktorom meste, vies? mozno je blizko mna? ja som kanton wallis

kessina
15. okt 2008

pre b884,
ahoj, 24 nie, len 22 😀

lucinka1104
15. okt 2008

ja mám o 11 rokobv staršieho manžela a zatiaľ nám to vyhovuje a klape 😵

katuska26
16. okt 2008

Ahoj kessina,
ja už ani neviem čo chcem robiť, ale určite viem že chcem niečo, kde môžem aj dieťa vychovávať,pravdaže aby som aj niečo zarobila, takže to nechávam tak a hľadám, čo ma zaujme a čí ja zaujmem ☹ .
Môj manžel pracuje, je živnostník, máme malú pekárničku, v centre mesta, predajňu pečiva, takže tam 😉
Takže ty sa ohľadne práce do niečoho sama púšťaš? Dá sa to tak nazvať? To je fajn,keď máš dobrý nápad 🙂
A kamoška neviem v akom meste, aj my hovorila, ale vyšumelo mi to 😅
a b884
medzi mnou a mojim manželom je presne 20ročnýž rozdiel 😉

b884
16. okt 2008

ahojte baby, uplne nahodou som natrafila na tuto temu vcera a velmi ma potesila, ze nie som sama s takymto stavom🙂 Moj pribeh je vlastne taky, ze som sa rozisla s priatelom o 7r starsim a po 7rokoch spoluzitia, a da sa povedat ze mal v tom prsty moj terajsi priatel ktory je o 24r starsi. Zo zaciatku som nerozmyslala o buducnosti, ale odstupom casu som uz vela o tom uvazovala. Teraz je to vsetko krasne, mile, rozumieme si, planujeme spolocny podnajom a potom nieco vlastne, chcel by zalozit rodinu, proste je to povaha a chlap akeho som hladala za cely zivot. Stretla som sa s viacerymi nazormi ludi, ktorý aj pochopili aj odcudzili. No ale rozhodnut o svojom zivote musim sama. Mame uplne idealny vztah aj s rodicmi, tiez nam dopraju a pod. Otazne je len, naozaj ta buducnost. Z nicoho ineho nemam obavy len z tej buducnosti kvoli tomu vek.rozdielu a tých následkov z toho vyplyvajuce ako napr: zdravie, spolocne akcie a zaujmy, oddych, možno samota po case, coho sa ja velmi bojim. Stoji za to par rokov prezit v stasti a porozumeni, a potom raz mozno plakat do vankusa? Nechcela by som tieto stavy, ale ako sa poznam dost casto ma chyti depka a obava zo samoty.Aby som bola presna ja mam 28 on 51, sme rovnake znamenie a v dec. budeme o rok starsi opäť🙂 Rada by som bola v kontakte s ludmi, ktorý su v podobnej situacii, urcite to cloveku aj pomôže. Tak toto je v kocke moj pribeh.

katuska26
16. okt 2008

Ahojb884, ako sa vlastne voláš, nejak sa mi to nedarí napísať? 😉
No tak s tými to obavami nie si sama, to sme asi všetky, ale asi to treba brať pre terajšok, pre prítomnosť, nemôžeš sa teraz utápať s tým, že čo bude o 10, 20, možno menej rokov, ja to beriem tak ,že však aj mne sa môže niečo stať, alebo manželovi, nedajbože aby sa niečo stalo, ale nikdy nevieš, čiže keď si rozumiete užívajte si terajšok, tieto pre vás pekné chvíle, však ako píše, že ste sa dlho hľadali a aj našli, nič nemáš zaručené ani s rovesníkom,ani so srarším, rovesníci skorej vo vyššom veku hľadajú mladšie , tí naši už hádam nebudú 😅
A ak nebudeš mať stavy plakať do vankúša, budú iné.Vždy nejaké prídu, raz si hore, raz zase dole, tak si treba vážiť a prijať všetko čo ti život ponúka teraz, nikdy nemáš zaručené čo bude o 10 alebo neviem koľko rokov, keď si rozumiete a ľúbite sa a nič a nikto vám v tom nebráni, tak je to tak, ako to má byť. 😉
A čo robievate teraz , máte nejaké spoločné záujmy? 🙂

b884
16. okt 2008

Ahoj Katuska, tak ja sa volam Betty, sorry ze som sa doteraz nepredstavila. Potesil ma tvoj prispevok a som rada, ze fakt nie som s tym sama.Momentalne si kukame nejake podnajmy, chodime na obhliadky, od novembra by sme sa mohli uz zohrievat spolu, aby sme nejak prezili dlhu a krutu zimu, lebo niekde po kaviarnach, restikach a pri rodicoch randenie to neni ono. Inak chodievame na prechadzky, planujeme nejake vylety, dovolenky tak sa uvidi. POzname sa vyse roka, ale spolu sme len par 3-4 mesiace, ale nam to pripada ako keby sme sa poznali odjakziva. On ma so mnou plany velmi vazne, citi sa este na zalozenie rodiny, babätko uz len ja sa musim zbavit obav z buducnosti🙂 A Vy ste ako na tom? Popis prosim kolko ste spolu a tak. Tusim mas o 20r starsieho a mate uz babo a pod ked si dobre pamätám? Uz som od vcera precitala totizto viac prispevkov. 🙂

b884
16. okt 2008

ahoj kessina, tak to si ma upokojila, ze sme skoro v rovnakom rozdiely

luminkasp
16. okt 2008

Ahoj b884, ja mam muzika starsieho o 26 rokov a mame uz aj dcerku, ktora ma rok a pol 😎