Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
30. apr 2009

ahoj, vitaj v klube, `podla mna sa s tym tvoj otec casom zmieri 😉 sak mozu byt kamarati 😎

sonnya
30. apr 2009

ahojte dievcence,
luminkasp -ako sa mate v spanielsku? Teresa je uz velka kocka 😉 mate krasne fotecky
mortisha, tak ja ti mozem povedat, ze u nas som to tiez najprv povedala mame, ale ta hned na to, ze kedy to poviem ocinovi... na to som musela naberat dost odvahy... ale tak musia sa s tym zmierit, ze je to takto, aj ked u nas sa s tym zmieruju uz skoro rok...a zatial to je dost biedne... vsetko chce cas...

mortisha9999
30. apr 2009

dakujem za privitanie luminkasp 🙂 trapi ma este jedna vec..moj mily je v stale v rozvodovom konani...uz viac nez rok 😢 nejako to ta jeho ex nechce podpisat, stale to natahuje....preto to velmi nechcem povedat otcovi..viete, to ze je jeho rocnik bude jedna facka, to, ze je zenaty, druha.....a moj otec je dost na mna "citlivy", vo vela veciach sa na mna spolieha, fakt mu nechcem ublizit...ale ked to uz je taaaaaaak dlho....mate s tym niekto skusenosti? mame uz s mojim milym vlastne byvanicko...preco to tie pravne formality tak dlho trvaju??

luminkasp
30. apr 2009

mortisha ja nemam, moj bol stary mladenec a nasi o nom vedeli od zaciatku

sonya, super, dnes sme stavali z piesku hrad, tak sme sa obe vytesovali ako male deti 😎

carculka
30. apr 2009

ahojky holky...manzel je starsi o 17let..ale jezdi motocross a nevypada na svuj vek...ale hromada lidi na nas koukala divne-hlavne z my strany,od neho vetsina v poho(az na par kecu ze mu utecu)...a ted planujeme miminky,snad se brzy zadari se zatim snazime tri tydny 😀

brumdinka
1. máj 2009

Ahoj holky,k sonnya dala odkaz na toto forum do věkové rozdíly mezi partnery a tak jsem tady 😀

Můj muž je skoro o 11 let starší než já, jsme spolu už skoro 10 let a máme 5-ti letýho malýho čertíka jménem Jiřík 😎 letos pokud se vše povede by měla být na naše 10.výročí svatba; jestli se nepovede tak bude o rok posunuta - každopádně je v plánu a po té bychom rádi další dítě (já hlasuju pro holčičku, protože z dalšího chlapa bych se asi už zbláznila 😀 😀 😀)

Dneska už ten rozdíl nikomu nepřijde, ale když jsme spolu začali chodit, tak ani on nevěřil že to může vydržet - že mu brzo uteču, no zatim se mě nezbavil 😀 😀 😀

Největší sranda byla když jsem říkala našim s kým chodím a že dělá ve stejný firmě jako můj táta a že ho tedy musí znát, přítel tehdy dělal v kotelně a já říkám tátovi: "no dělá u Vás" a tatka "kde prosim Tě" a já no v kotelně" a táta na mě, ale prosim Tě, vždyt´tam jsou samý důchodci 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sumienka2525
1. máj 2009

Zdravím vás, prisla som vas kuk po dlhsom case.
Brumdinka: Ani nam nik neveril ze nam to spolu vydrzi. A boli kadejake reci ale sme uz viac nez 8 rokov spolu a uplne v pohode. 🙂

luminkasp
1. máj 2009

brumdinka 😀 😀 😀

ada32
1. máj 2009

ahojte,ja uz so sem pisala,mam muza starsieho o 13 rokov a vsimla som si,ze moje kamaratky maju dost vazny problem aby mu tykali.ved on nie je taky stary,aj vyzera mladsie na svoj vek a rozmysla ako mlady chalan,tak neviem preco je to tak.a vsimla som si ,ze sa mi obcas niektore radsej vyhnu(myslim to obrazne),lebo ked som s nim,tam mu tak vselijako onikaju a vyhybaju sa priamemu oslovovaniu.
ked mu poviem,ze nech to povie do placu,aby si tykali a basta,tak mam pocit,ze sa na to neciti.podla neho je to zrejme tak,ze oni su predsa zeny a on este nie je nejaky dedo.

console
1. máj 2009

AHoj, muj manzel je taky o 13 let starsi, ale nikdo s tim nastetsi problem nema, rozhodne mu kamaradky nevykaji ani neni zadny jiny problem pri komunikaci. Vlastne mi prijde uplne prirozene zit s nekym starsim a jen vyjimecne si uvedomim, ze ziju se starsim partnerem-napr. kdyz vidim titulek diskuze atp 😀

console
1. máj 2009

mortisha: ten muj se rozvadel 3 roky, takze se nenech rozhazet a vydrz! 😉 . Jinak samo, ze zpocatku moji rodice taky nebyli nadseni, ale ted ho maji radeji nez me, se mi zda 😉

luminkasp
1. máj 2009

mojmu tikaju a ma o 26 viac ako ja 😉

koccour
2. máj 2009

Ahojky, přidávám se mezi vás. Mám partnera o necelých 17 let staršího a máme spolu pětiměsíční dceru. Moje rodiče to brali a občas i berou dost špatně, ale kvůli malé se snaží. Okolí a přátelé jsou v pohodě.

luminkasp
2. máj 2009

ahoj, vitaj v klube 😉

sonnya
4. máj 2009

som rada, ze sa nasli dalsie clenky 😵
mortisha - tak aj moj bol zenaty, ked sme sa spoznali...a aj preto to nasi stale tak zle beru...jeho rodina bola v tomto lepsia, jeho sestra povedala, ze je to na nom vidiet, ze je stastny a to je dolezite a rodicia, no najprv s toho neboli nadseny, ale zobrali to ako fakt a teraz je to uz v pohode... len nasi su stale akokeby v pozicii ze dufaju, ze to skonci...ale to neskonci, mame spolocne byvanie a chceme byt spolu 😵

koccour
4. máj 2009

Sonny 🙂 já Ti rozumím, zažila jsem to samé. Moji rodiče také doufají, že se rozejdeme, moje mamka to nese dost těžko, že mám staršího přítele. Ale chceme se v červnu brát a ještě to neví, zatím to tajíme.

sonnya
4. máj 2009

koccour ak sa ta mozem opytat, tak nezmenili nazor, ked vidia ze ste stastny a mate spolu krasnu dcerku? Lebo ja som som dufala, ze ked to "nepredychaju" casom, tak ze by sa to mohlo zmenit keby sme mali babo...

koccour
4. máj 2009

Moje mamka, ví, že je hodný a stará se o malou, ale ten věkový rozdíl jí vadí. Dokonce si vykají. Pořád proti nemu něco má. Také jsem si myslela, že se s tím po narození malé smíří. Ale já mám dost nepřizpůsobivou mámu.

luminkasp
4. máj 2009

dnes ste sa rozpisali 😉

sonnya
5. máj 2009

a dnes je opat tichsie luminkasp 😝

luminkasp
6. máj 2009

soni, nie kazdy den to tu tak fici😀

ja som pridala dnes nove foto malej, my uz mame 26 stupnov, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😎

sonnya
6. máj 2009

tak to teplo vam v tichosti zavidim....u nas oblacno a asi bude prsat a tiez sa ochladilo... normalne mam aj v kancelarii zimu - teda chladno, musim sediet vo svetriku 😝

netmona
10. máj 2009

😉

langkofel
10. máj 2009

ahojte kocky,

je tu sa to rozrasta, vitam nove kocky a "starym" 😀 prajem krasne dnicky 😉
Ja som zacala pracovat, mam tu mamku, ktora sa mi stara a malu, ked som v praci a propo, zoznamila sa s mojim priatelom, prebehlo to celkom fajn, zdrzala sa akychkolkvek poznamok (ale to som aj ocakavala) a povedala ze je sympatak a ze ostatne je moja vec....No tak fajn.
A vytesujem sa s teplucka co tu mame, hoci kopce su este zasnezene...A o necele 2 tyzdne nam zacina tanecna, normalne ma priatel nahovoril na tanecnu skolu (musim sa priznat ze neviem tancovat, on hej), ale pojdeme spolu, tak sa tesim.

Lumi, mas krasnu dcerku 😉

luminkasp
11. máj 2009

lang, dakujem

do tanecnej, hm, dobre

a kde pracujes?

sonnya
11. máj 2009

ahojte, prajem vsetkym pekny zaciatok tyzdna 😉
musim sa vam kocky pochvalit, ze cez vikend sme mali navstevu - mojich rodicov, mala som pred tym vacsie stresy, ako ked som isla prvy krat ku priatelovym rodicom. Nastastie to vsetko prebehlo hladko 😝 mali prilezitost, kedze som mala meniny, tak nas konecne prisli pozriet. Bolo to bez komentarov, takze vyzera to tak, ze sa s tym po roku aj celkom zmierili, teda aspon tak, ze to beru ako fakt... som rada, ze to tak dopadlo, a ze to uz mame za sebou, lebo cim by to bolo neskor tym by to bolo tazsie...

silvia.t
11. máj 2009

ahojte baby vidim ze je nas takych vela...no ked je nam dobre tak preco by nas tolko nebolo 😀 😀 😀 ...ja mam 20 a moj muz ma 37...byvame spolu a je nam spolu dobre,o chvilu sa nam narodi syn tak sa s toho vsetci tesime...mama a otec to vzali v pohode,a rozumeju si s mm...aj ked on nevie slovensky 🙂 ale to je niekedy velka vyhoda
jedine negativum je ze ked ideme do mesta al. do nakup.centra kazdy nas očumuje,ale ja to už mam na kolbase...nech si len kukaju

sonnya
11. máj 2009

ahoj silvia, a byvate spolu v KE? odkial pochadza tvoj priatel/manzel? A samozrejme zelam vsetko dobre nech sa mozete spolu tesit s maleho 😵

silvia.t
11. máj 2009

Ano v Ke,lebo chcem rodit tu na slovensku,ale inac sme v holandsku,a ked bude mat maly aspon 4mesiace chceme ist spat ...tam sa nam zije lepsie ako tu 😀

sonnya
11. máj 2009

Holandsko - zaujimava krajina... ako si sa tam dostala ty? si tam odisla po skole? alebo ako ste sa spoznali? viem som zvedava 😝 tak ak nechces nemusis odpovedat 😎