Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
25. jún 2009

nie, matriku mozes vybavit kedy chces, matrika - zapisanie dietata na slovensku - dvojite obcianstvo 😎

tea333
25. jún 2009

Ahojte,
moj priatel je o 10 rokov starsi, ale ja som ta rozumnejsia 🙂
Podla mna je vacsi vekovy rozdiel v pohode, ved chlapi su niekedy vacsi fesaci v 50 nez v mladosti..

marlene
25. jún 2009

miska,

neviem preco som si myslela ,ze zijes v rakusku,nepisala si ze tvoj priatel je rakusan?ci ste v südtirol???ja ziejm v aut uz 17 rokov,takze preto.podla mna by bolo najlepsie keby si zasla priamo v mieste bydliska na matriku a zistila si vsetko sama,tazko sa takto radi,ale ja osobne po mojom kratkom manzelstve prvom a po ex manzelovych klamstvach ,som si vsetko zistovala sama a nenechala sa nejako ovplyvnit a zastrasit jeho teoriami.

miska2220
25. jún 2009

Ano Tirolsko je tiez vTaliansku,byvame nedaleko Rakuska.... hovori sa tu aj nemecky aj taliansky...mas pravdu lepsie je ked sa sama poinformujem pouradoch,bola som sa pytat tento tyzden ale ten dotycny co to ma nastarosti ma teraz 3tyzdne dovolenku...takze napeto cakam ako to vsetko bude..pravda je ze mam este 5mesicov casu do porodu,ale aj tak by som rada uz teraz mala jasno.Marlene pozerala som si tvoj album mas velmi kraaasne deti,musis byt isto stastna 🙂

luminkasp
26. jún 2009

miska, dobre robis, ze si chces veci zistit 😉

sonnya
26. jún 2009

ahojte dievcence... luminkasp tebe sa uz blizi odchod na SR tak prajem stastnu cestu, nech to zvladnete a aj mala princeznicka 😉

sonnya
26. jún 2009

ci som sa pomylila o mesiac? teraz som akosi zneistela a nechce sa mi to pozerat dozadu 😝

luminkasp
26. jún 2009

soni, letime 29. jula

luminkasp
26. jún 2009
https://www.youtube.com/watch?v=e-TF52K_6wQ

tu zijem, pozrite si, ak chcete, ja tuto krajinu fakt milujem

miska2220
26. jún 2009

luminkasp wau !!! 😎 necudujem sa ti,kto moze takuto krajnu nemilovat.je jednoducho ocarujuca ,fascinujuca a vzrusujuca. ten jazyk ovladas?tak to ta obdivujem 😉 😉 neda sa to pozriet aj v inom jazyku?nemecky alebo slovensky?bolo by zaujimave pocut tie pribehy ci historiu...ale nas rozfuklo potom svete ,ze? dievcence zinych krajin ak mate tiez videa rada si pozriem aj tie...je zaujimave obzriet si trocha svet

luminkasp
26. jún 2009

miska ovladam, uz aj snivam po spanielsky 😀 , este ze mam konika a pocuvam expres, inak neviem neviem ako by skoncila moja slovencina 😀 (pokus o vtip)

a dakujem 😉

miska2220
28. jún 2009

dobre ranko luminkaps..este nemas cestovnu horucku?balis uz?ako casto chodis domov?urcite sa velmi tesis 😎 zelam vam stasnu cestu a peknu dovolenku vnasej milovanej domovine 😎

luminkasp
28. jún 2009

miska teraz idem po roku a pol, chodim malo, je to strasne daleko a teraz som vyuzila moznost priameho letu z malagy do ba, inak vzdy s prestupom, takze hruza to moje cestovanie 😎

lucy222
29. jún 2009

Ahoj.Take jsem mela starsiho pritele-o 15 let. Vse bylo paradni az do jeho 37. narozenin.Tehdy jsem si vsimla jak zestarl.Opravdu ze dne na den strasne zfotrovatel 🙂 ci jak to popsat. To byl nakonec i duvod proc jsem na jeho zadost o ruku rekla NE a pozdeji i duvod proc jsem od nej odesla. Ale treba zrovna vam to klapne. Ja mam ted take o neco starsiho partnera-jen uz zdaleka ne o tolik a zatim je to pohadka-tuky tuk 😉

brumdinka
29. jún 2009

Lucy: 😅 jako nestačím koukat tohle ti jako stačí důvod k rozchodu - ježišmarjá ten můj taky zfotrovatěl je mu 40 amě už taky neni 18 náct (táhne mi na 30) ale tohle je hodně slabej důvod na rozchod !!! dsakra má snad i jiný kvality nebo ty si myslíš že neustále budeš mladá a krásná 😅 😀 😀

frisbee
29. jún 2009

brum:souhlas 😉

lucy222
30. jún 2009

Zfotrovatel..To nebylo mysleno na vizaz...Zacal se chovat usedleji, byl naladovejsi,.. V mych ocich negativa prevazila nad kvalitami. Vzdy jsme meli na urcite veci hodne rozdilne nazory, ale posledni rok a pul vztahu se to uz hrotilo. Odjela jsem i na delsi dobu do zahranici-abychom si odpocali. A nic. Po navratu sice prvni mesic super, ale pak se to vratilo do starych koleji. Je to ctyrctvrte roku a stale toho nelituji. 😉

luminkasp
30. jún 2009

baby, ved mozno si uvedomila, prave ten vekovy rozdiel, kt jej nevyhovoval 😉

lucy222
30. jún 2009

Presne tak...Ono to bylo fajn, ale po tech narozkach jsem cim dal casteji slychala, ze je stary, ma vrsky, sediny,...Jemu to sluselo, ale po vice nez roce uz jsem toho mela dost-abych jej porad utesovala...Potrebuji vedle sebe sebevedomeho chlapa. Jinak fajn clovek,jen s dost pesimistickym nahledem na svet-ted uz.Ja jsem docela trhla (to neni jen vekem-mame to v rodine 😉 ) a tohlee proste neeee. Sve chyby si uvedomil, ale uz bylo pozde. Jinak zivot s nim nebyl vubec nijak hrozny, ale tim, ze jsme nemeli zadne zavazky,tak jsem to ani nechtela vic resit.

frisbee
30. jún 2009

není to věkem,to je povahou...můj chlap by v životě neskuhral,jemu je trapný si lehnout do postele,když je nemocnej,aby nevypadal jak baba...a to je podstatně starší...a vtipálek 😉

brumdinka
30. jún 2009

lucy - já vim jak si to myslela, ono je to i chování ale pro mě tohle je nedostatečnej důvod pro rozchod jako ty se taky chováš jinak než dřív - to je vývoj toho vztahu - já se taky chovám úplně jinak než před 10 lety kdy sem ho potkala protože je mi skoro 30 a mám dítě - taky sem prostě zmamkovatěla a za 10 let to taky bude jiný nebo jak to chceš nazvat 😅

+ souhlas s fris - jo ten můj si občas postěžuje že je starej a druhý se necítí ale pak ho to přejde a zas plánuje jak za rok bude druhý mimčo (jelikož ted´se to moc nehodí) ale to je o lidech, né o věku proboha !!!

lucy222
30. jún 2009

Ne,ne-to neni o veku. Ale zadavatelka se ptala na zkusenosti a ja mam jen tuhle 🙂 On takovy nebyval (3 roky jsme spolu byli nez se to zkazilo), ale po tech narozeninach mu zacalo pripadat,ze je stary. Myslim,ze clovek je stary tak jak se citi a u nej to opravdu platilo. Bohuzel. Ale od dalsiho vztahu se starsim by mne tato zkusenost neodradila...

frisbee
30. jún 2009

to je správné slovo...fakt to není o věku...držím palec 🙂

tea333
1. júl 2009

luminkasp-andalucia je moja vysnivana zem..ako sa ti zije v raji? 😀

luminkasp
2. júl 2009

tea uzasne, mam rada tuto klimu a pacia sa mi ich zvyky a ked k tomu pridam ze tu mam rodinu, lepsie nemoze byt

bola si tu niekedy ?

langkofel
5. júl 2009

Ahojte kocky,
tak vas vsetky zdravim,

no ja som s mojim partnerom absolvovala nasu prvu (sice mini ale predsa) dovolenku pri mori, bolo fajn a dopadlo to nad moje ocakavania. Pomaly sa zacinaju ukazovat aj tie "nase muchy" 😀 , ale zatial sa nam dari ich uspesne vychytat 😉 .

Prajem vam vsetkym peknu nedelu a vobec krasne a prijemne leto.

miroslava89
5. júl 2009

ahojte moj priatel je odo mna starsi o 12rokov necelych 12rokov..podla mna to nie je az tak vela kedze ja som bola stale na starsich.. mame spolu krasny vztah a som rada ze moze aj mna aj babetko financne zabezpecit

tea333
6. júl 2009

luminkasp- dostala som sa na vela miest ale zhodou okolnosti andalucia mi vysla az tento rok-len ja a moja kamaratka v septembri...malaga-granada-cordoba-sevilla-cadiz a spat do malagy cez rondu, budeme mat prenajate afticko.. odkedy som zaplatila letenky tak sa na to vytesujeme 😀 😀 😀

luminkasp
7. júl 2009

tak to budete mat nadhernu dovolenku, lepsie ste si nemohli vybrat 😉

sonnya
27. júl 2009

ahojte dievcence a samozrejme aj vase rodinky 😉
akosi nam to tu dlllhoooooo stoji.... viem je leto a najlepsie je vonka 😎
my uz mame tiez po dovolenke - 2 tyzdne nevidiet pracu to je super... ale o to horsie sa rano vstavalo...no co uz musime si opat zvyknut...
luminkasp - prajem stastnu cestu na SR