Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

mortisha9999
5. jan 2010

po dlhej dlhej pauze sa ozvam...aj ja prajem stastny novy rok 2010...kocky uz sa netrpate pre vek, rodinu, okolie, pracu......viete ako hovori kofola: ked ho milujes, nie je co riesit :D medzi mnou a mojou laskou je 29 rokov...ale je to ten jauzasnejsi chlap na svete...ma svoje muchy, ako kazdy...ale neviem si pri sebe predstavit ineho...aby bol zivot komplikovanejsi, tak je stale zenaty....rozvadza sa vyse dvoch rokov...mne chodili vyhrazne listy (samozrejme anonymne) i do prace i telefonaty a p....bolo vela tazkeho ale nas to len spojilo a zosilnilo...a teraz? cakame babatko :DDDDDDDDDD
..takze odvahu kocky 🙂))

miska2220
5. jan 2010

sonnya-dakujem za gratulaciu 🙂 podlhsom case si vas idem precitat...dlho som tu nebola lebo teraz uz riesim ine veci ako vekovy rozdiel 😉 a viete co? teraz ten rozdiel uz neriesim vobec,jednoducho mi uz neprekaza 🙂 mame zdraveho chlapceka..klop,klop...a to je hlavne

livia76
7. jan 2010

😉 MORTISHA gratulujem 😉
🙂 MISKA-presne tak- odkedy máme Lesinku /3r/ prestala som riešiť vekový rozdiel , a je všetko, ako má byť 😀 😀 😀

atinka22
14. jan 2010

Ahojte. Prešla som si diskusiu na túto tému (len tak zľahka, hlavne prvé a posledné strany) a nedá mi nezapojiť sa, aj keď môj manžel a ja sme rovesníci. Dúfam, že to nevadí, ak sa zapojím.
Len som tak rozmýšľala, aké by to bolo, keby som ja mala staršieho muža. Vekový rozdiel okolo 10 rokov sa mi zdá ešte ako tak , ale vyššie rozdiely (myslím tým 20 a vyššie, nedajbože 30 rokov, kde je už fakt rozdiel generácie), tak ten sa mi zdá úplne neprirodzený. Možno by sa to ešte dalo, keby bol ten vzťah bez detí. Ale s deťmi !? Ja si neviem predstaviť, že by mal môj syn nejakých 15 - ťažká puberta a manžel nejakých 65. Vo veku kedy by dieťa potrebovalo mužský vzor a autoritu, malo by iba "starého pána". V podstate by som bola na dieťa sama a neviem, či by sa syn za takého starého otca aj nehanbil. A to nehovorím o tom, že keby som sa mala starať o vnúčatá, mala by som na hlave i manžela, ktorý by bojoval s chorobami najrôznejšieho druhu.V prípade, že by sa toho dožil samozrejme.
Ja mám dve malé deti a neviem si pomôcť ale vidí sa mi veľmi nezodpovedné voči deťom "obstarať" im tak starého otca.

Tiež si neviem predstaviť to, čo ste prežívali a prežívate vy - pohľady okolia, poznámky, šuškandy...

Nemáte to ľahké, no ale keď si myslíte, že to stojí za to... Tak veľa šťastia.

A ešte niečo na záver. Fakt si neviem predstaviť sex so starým mužom. Brr.

Dúfam, že som nikoho neurazila. Je to čiste môj názor.

frisbee
14. jan 2010

atinka..naozaj nevhodná poznámka...sex so starým mužom....ty budeš stále mladá???My sme spolu 20 rokov a spoločne sme zostarli,nevidím na tom nič divného ani br,ja mám už tiež svoje roky...tak si dávaj pozor,aby ti manžel za 20 rokov tiež nepovedal br a nevymenil ťa za mladší model...to bol od teba naozaj netaktný príspevok! 😠 ...hlavne názor nepodložený skúsenosťami.

juliakocka
14. jan 2010

...atinka22....tak ja mam kamosku a ma o 19 rokov starsieho muza...ona ma 24, on 43...no nechutné....možno je sympaťák, ale vyzerá jak moj oco a ona kočka...proste hnus....a to ani nehovorim, že určite s ním neje z lásky ale pre peniaze....je s ním pár dní v mesiaci, lebo pracuje v zahraniči a ešte k tomu maju dieta co podla mna mu nemoze rozumiet, kedze je cudinec...a vidi decko parkrat do mesiaca..............a je to fakt hnus.........sex so starym vyschnutym a ovisnutym chlapom....no tak este mi tak nepreskocilo.............
a frisbee....podla mna je rozdiel, ak muz a zena rovesníci starnu rovnako, tak o 10 rokov budu obaja ovisnuti, ale nie ze mlada kocka ma stareho chrena.....to je uchylne

enilora
14. jan 2010

juliakočka
trošku ti budem oponovať nemyslím si že 43r chlap je starý ,ovisnutý... 🙂

juliakocka
14. jan 2010

...nehadam sa, nikdy som sa takeho nedotykala takze tak....ale vidim na svojom otcovi ako vekom aj ked sportuje a ma dobru postavu 50 r, ze to ma take ovisnutejsie telo, ale samozrejme ze zalezi od genov.....a tiez nie som proti takemu rozdilu veku napriklad 5 maximalne 10 rokov, ale 19 sa mi zdá dosť

enilora
14. jan 2010

juliakočka
trošku ti budem oponovať nemyslím si že 43r chlap je starý ,ovisnutý... 🙂
atinka
pre mňa je zas brr keď je žena staršia ako muž...je to vec názoru ale je to hlavne o tom ako si dvaja rozumejú

juliakocka
14. jan 2010

..enilora,,tak to je pravda...kolko ludi, tolko nazorov a chuti... ale taky mlady zajacik a starena..tak to je neprijemne...to mas pravdu

atinka22
14. jan 2010

frisbee - čo sa týka tej výmeny za mladšiu - všetko je možné. Môže sa to stať každému,aj mne.Samozrejme, že ani ja nemladnem!
Možno aj mnoho žien so staršími partnermi zažili niečo podobné, len boli na tej druhej strane - boli tie, za ktoré ich tí chlapi vymenili.
Ja len jednoducho nechápem, čo tie mladé dievčatá na tých starých pánoch vidia? - myslím čiste fyzicky, nemyslím ich zmysel pre humor, ich zodpovednosť, starostlivosť a ďalších "5 P".
A čo sa týka tej nepodloženosti skúsenosťami..., ja som predsa netvrdila, že ich mám.
Len som sa zapojila, lebo ma zaujala téma.

atinka22
14. jan 2010

Je to ako keby som spala so svojím otcom! to je na tom to Br.
Ale enilora - máš pravdu - keď je žena oveľa staršia ako chlap - to je fakt Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

frisbee
14. jan 2010

juliakocka...píšem sem preto,že mám tiež staršieho partnera a viem,o čom hovorím,takže nepíšem o rovesníkoch,ktorí spolu zostarnú,to zaprvé..a vyjadrenia typu úchylné a ble sa sem naozaj nehodia,to je niveau typu jé,a vy nemáte nohu....vážte slová,to ste sem vliezli,aby ste urazili všetky ženy,čo tu majú starších partnerov a sú šťastné???
Názor samozrejme možete mať,ale slušnosť je odpustiť si tie citoslovcia odporu,to naozaj nesvedčí o vašej úrovni a empatii.

juliakocka
14. jan 2010

...frisbee....ani nahodou nechcem nikoho urazit, ved som aj napisla, ze kolko ludi, tolko chuti....a myslím si, že nemáš čo koho poučovať, čo tu má alebo nemá písať, aj ty si tu kludne píš čo chceš...o tom to je ....demokracia

frisbee
14. jan 2010

pravidlá stránky sú neprovokuj,neurážaj,a keďže sa to naozaj mohlo dotknúť väčšiny,tak si tie invektívy láskavo odpustite.

bambi09
14. jan 2010

hmmm,musím dnes mužovi povedať,že je nechutný,starý,ovisnutý,má 42 😀 😀 😀 😀 😀 zvláštne,keď sa niekto vydá za chlapa,lebo je krásny,mladý,neovisnutý... 😕 😕 😕

vladkaz1
14. jan 2010

no veru a nechapem ten nazor ze fuj 😀 , ci bleee 😝 ja som od muza starsia ... to keby mi povedal boze neviem neviem 😀
A tema znie:
Mam o dost starsieho partnera..Ake s tym mate skusenosti? 😉 tak sa drzte temy ,to ti povie aj admin ,aj ze nemas urazat 😉

martinano
14. jan 2010

ahojte
ja sa budem zdrzat temy a odpoviem na otazku, ktora je v nazve.moja skusenost vyborna, manzel je o dost starsi a mame vyborny vztah.a inak mala som partnera este strasieho a nebolo na tom nic zle,ble a fuj, prave naopak,ale kto neskusil nemoze posudzovat

bambi09
14. jan 2010

martinkaaaa a k "nám" nezájdeš??som od témy,ale teba vymáknuť,to je vzácnosť 😅 😅
Vladka 😀 😀 😀 😀 😀 hneď by si ho zrovnala,keby mal také reči,že?? 😀 😀

vladkaz1
14. jan 2010

No to si pis teda 😀 ,jak moze niekto tak reagovat ,ja scela nepochopim 😝

bambi09
14. jan 2010

ble 😀 😀 😀 😀 😀

diddi
14. jan 2010

vsetko zavisi od veku...aj laska....skor ci neskor....je ine,ak je 25r.dievca s 50r.muzom a ine ako 50r.zena so 75r.muzom...vzdy ten vekovy rozdiel bude citelny

bambi09
14. jan 2010

diddi,to je jasné,ale ak to tým dvom vyhovuje,nie je čo riešiť 😉
hovoriť na vzťah dvoch ľudí blee a nechutné???hmmmm 😖
možno tak Anna Nicol Smith,keď sa vydala za toho miliardára na vozíku-chudák chlap,ten už bol tak mimo,že nevedel,čo robí,ale ten mal myslím okolo 95,takže nech je mu odpustené 😀 😀 😀

langkofel
14. jan 2010

No tak vidim ze sme tu mali votrelkyne, typu bleeeeeeeee, na take som uz zvyknuta, ale fris ma pravdu s tymi pravidlami...Vazte prosim co pisete, pretoze komentar typu zaujala ma tema, tak som prispela...sa mi zda dost blby, ked ten prispevok nie je takmer o nicom, len bleeeeeee, hnus, no fuj...

Akoze dako porovnavat to, ze spat so svojim starsim partnerom je ako keby som spala so svojim otcom, TO sa mi zda uchylne, a nie ze ma niekto starsieho partnera...

vanja
14. jan 2010

juliakočka - teda tá tvoja kamarátka má "veľké šťastie", že má takú kamarátku / ako si ty/, ktorá si myslí, že jej manžel je nechutný, ovisnutý, vyschnutý no proste hnus. 😝
Dúfam, že ja takéto kamarátky nemám. 😕

juliakocka
14. jan 2010

..vanja, je to len spoluziacka zo zakladky...takze viem o nej informacie, nekamaratime sa , nekavickujeme....ale poznam ju
.....no tak hlavne ze ste vsetky stastne a spokojne... o to vsetkym ide nie

bambi09
14. jan 2010

práve som dopozerala dokument o K.Gottovi na Prime-tá jeho Ivanka je ale úchyláčka,mať sex a deti s takým dedkom-fúúúj 🤐 😀 😀 😀 veď už mal 70 😉

diddi
14. jan 2010

tam je to trosku o inom 😉 tu chvilku nejako pretrpi,nie? 🙂

vanja
14. jan 2010

juliakocka - o to či som šťastná a spokojná určite nejde všetkým, ale hlavne ide o to mne a manželovi.
A ak je niekto spokojný a šťastný s partnerom, medzi ktorými je veľký vekový rozdiel, tak je to len ich vec.
Každý si je strojcom svojho šťastia a nikto z nás nevidí do vzťahu toho druhého. Tak nesúďme a neodsudzujeme. 😉

livia76
14. jan 2010

BAMBI- načo riešiš, čo si nezažila/ GOTTA/ odriekaného chleba najväčší kus, však aj ten tvoj raz bude mať 70 😝 😀 😀 😀 😀