Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

diddi
14. jan 2010

vsetci nasi chlapi budu mat 70 😉 niekto skor,niekto neskor....zas vsetko neberte tak vazne

bambi09
14. jan 2010

haha,keď môj bude mať 70,ja budem mať 67 😀 😀 😀 😀 😀 budem šťastná-prešťastná,že sme sa toho dožili 😀 😀 😀

diddi
14. jan 2010

aj ja sa tesim na spolocnu jesen zivota 😵

bambi09
15. jan 2010

livia,dúfam,že z toho môjho príspevku je jasné,že to bolo myslené ironicky-proti Ivanke a jej manželstvu s božským Kájom nemám absolútne nič,naopak 🙂 😉 keby každý 70-nik vyzeral aspoň takto,to by bolo žúžo 🙂 😉 ale sú aj sexi 80-nici 😀 😀 😀 Kája síce nie je môj typ-ja som skôr na Bartoškov a a tak,ale... 😀 😀 😀 😀

atinka22
15. jan 2010

Nedá mi nepoopraviť sa.
langkofel - asi som sa zle vyjadrila (myslím tým to akoby som spala so svojím otcom), čo sa ti zdá nechutné.
Myslela som to tak, že akoby som spala s niekým vo veku svojho otca, jednoducho by som mala stále v hlave - mohol by mi byť otcom. Tak som to myslela.
A neviem prečo by mal byť niekto, kto má iný názor hneď - votrelkyňa. Myslela som, že fórum je o výmene názorov, ale teraz vidím, že iný názor neberiete a hneď sa na ľudí osopíte. Možno sa vás dotklo to Br, mala som sa vyjadriť ináč. Tak sorry.

frisbee
15. jan 2010

Iste,dotklo sa nás BR,hnus,vyschnutý,ovisnutý,že nám preskočilo a že deti by sa hanbili... 😝

Sme proste animálne nechuťáčky. 😎

bambi09
15. jan 2010

atinka,iný názor je ok,len prezentovaný tak,aby neurazil toho,koho sa týka 😉
fris,klííídek 🙂 😉

akshara
15. jan 2010

Já si nemohu pomoct, ale toto mne od antika22 skutečně dostalo, a doufám, že nám za to nezamknou toto téma. 😀 Je to bonmot, kterému jsem se dlouho nezasmál tak od srdce: "...manžela, ktorý by bojoval s chorobami najrôznejšieho druhu.V prípade, že by sa toho dožil samozrejme." 😀 Rozesmálo mne to proto, protože jsem to četl vyňaté z kontextu, a tak to i beru, nejsem zainteresován natolik, abych to bral osobně! 😉

Ten věk je ale vcelku bezpředmětný a relativní, protože se tam jedná snad o vývoj těch dvou, o lásku (většinou). Jistě to není asi nic většinového, ale jde pořád o dva dospělé lidi a o city dvou dospělých lidí. Možná jsme jen moc masírováni tím, že co je mlaďoučké je cool (youngismus) a všichni ostatní, ať jdou do železa, někam snad na smetiště, a proto se nad každým, kdo je o trochu starší než my, podivujeme, snad jako nad nějakým odpadem, protože tuto filosofii podvědomě přejímáme. Vždyť se všichni učíme nenávidět stáří. Viz. fenomén i plastik apod. Když na sobě člověk pracuje, především nějak vnitřně, neztrácí kouzlo, ba mnohdy jej ještě získává věkem, dostává se mu něčeho, co zase člověk málo vidí u mladších: ducha. Ale i kdyby se nedostávalo ničeho, tak snad partnerství dvou lidí nespočívá v datumu narození! 😉 (mimo případy jistě pedofilie!) 😕 Ale stejně tak bych si mohl vytvořit představy a předsudky "nechutnosti" u dvacetiletých apod.

Názor, který respektuji, že by to antice22 mohlo připadat "jako s otcem" je ve skutečném výsledku stejně reálný, jakože by ji partner rovného věku mohl připadat jako bratr. Ale je pravdou, že ten psychický blok ala "incest" s otcem nebo matkou hraje v lidech velkou roli. Rozmělňuje se až teprve možná potkáním té lásky a porozuměním. A snad takto se snažím pochopit její příspěvky.

Nechutný vztah může být, podle mne, stejně u mladých jako u starších a většinou je to dáno vším možným, co vím, jen ne tím věkem! 🙂 😝

bambi09
15. jan 2010

akshara,tlieskam ti,málo mužov sem prispieva a ešte menej tých inteligentných-bravoooooo 😵 😵 😵 výborne napísané 😉

frisbee
15. jan 2010

práve som vyliezla zo sarkofágu 😀 😀 😀 ,ahoj akshara 😉 ,pravda, pravda,ešte k tomu dodám,že nezávisle na veku mi može pripadať partner nejakej ženy nechutný,neviem pochopiť,prečo je práve s ním,ale netrúfala by som si vpáliť jej to do ksichtu takýmto sposobom...haha,podstatné je,že to vedia tí dvaja a nič iné nie je doležité.....a kategorické odsúdenia bez vlastnej skúsenosti mi pripadajú nezrelé..ja píšem svoj názor na základe prežitého života,toť vsjo. 🙂

floskula
15. jan 2010

🙂 som sem len nakukla, medzi vas. mala som 4-rocny vztah s muzom o 15-rokov starsim a teda bleee to rozhodne nebolo. 😉 stroskotalo to na nieco inom, nie na veku. teraz mam partnera mladsieho o 4 roky a som s nim velmi stastna. proste ide o to, aby sa ludia nasli a rozumeli si. a co sa tyka vyzoru, co tu niekto nerozumne tresol, ved sa pozrite v lete na kupalisku alebo pri jazere. kolko mladych chlapov ma vytrcene bruchu, rôsolovitej konzistencie. 😀 😀 a vobec, to si fakt dnes niekto vybera partnera podla fyzickeho zjavu? 😕

enilora
15. jan 2010

frisbee
máš moj 100% súhlas...
atinka
Sestra má manžela o 11r staršieko ako je ona a je to taký super otec,majú 2 baby 2-4r a vsťah s nimi má perfektný a tak isto podla sestriných slov aj ako manžel je úžasný..aj keď možno nie je žiaden manekým a podotýkam že tam nejde o peniaze.
Ja mám naopak manžela len o rok staršieho ako ja a je to des a katastrofa vobec si nerozumieme..a manžel je celkom pekný chlap.
Teda tu vidíš názorne na tomto mojom príklade že nie všetko je zlato čo sa bliští a figu borovú záleží na tom či má parner o 1 alebo o 20r viac celkom podstatné sú iné veci a to je vzájomná láska,dovera,úcta...Keby som si mohla znovu vybrať brala by som si jednoznačne staršieho chlapa.. taký už vedia čo od života chcú pojem rodina,deti,manželka sú pre nich niečo posvätné. 🙂
Samozrejme iné je ak si mladučká 18cka nabalí 50ročného chlapíka pre prachy ...no nato je tam ten rozum 50r chlapa aby ju prekukol...lebo ona žabka ešte nevie o čom je život že to nie je len o peniazoch 🙂 ak jej to chlapík uverí jeho problém tak mu treba čo chcel to má 🙂

floskula
15. jan 2010

no vidite baby, ja mam partnera mladsieho a nedari sa nam otehotniet a uckovia 50-tnici a viac v pohode počnú dieťa so svojimi ženuškami. nie je všetko len "mlááádííí". podla mna terajsí 20-tnici chalani budu mať problem mať vôbec potomkov, lebo sú od malička ožiarovaní počitačmi a TV. generacia okolo 50-tky este zila trochu zdravsie.

atinka22
15. jan 2010

akshara - neviem, prečo si sa na tom smial, aj keď si to čítal vytrhnuté z kontextu. Ja súdim na základe vlastných skúseností. Poznám vo svojom okolí mnoho šesťdesiatnikov, ktorí skutočne bojujú s rôznymi chorobami. Dokonca aj môj otec (má 55) leží momentálne v nemocinici a je vo veľmi vážnom stave v dôsledku choroby. Je to jednoducho tak, v určitom veku sa už hlásia choroby - vo veľkej väčšine prípadov. Takže to som veľmi nepochopila.
A v živote som si pri manželovi nepomyslela - mohol by mi byť bratom. To je trochu pritiahnuté za vlasy.

Ale Tvoj príspevok bol veľmi pekný , 🙂 beriem ho. 😉

enilora - píšeš, že sestra má o 11r staršieho manžela. To nie je až taký veľký rozdiel a verím, že je super otec aj manžel. Ja som skôr myslela na veľké vekové rozdiely - cca 30 rokov. Mám pocit, že v takom prípade už oteckovia jednoducho "nestíhajú". A v staršom veku veku detí, keď už deti vnímajú a rozmýšľajú...., no neviem, či im to nepríde trápne, keď sa ich niekto opýta - si tu s dedkom?
A plne súhlasím s Tvojim názorom - mladá 18 -tka a starý prachatý dedko. 😉
No a teraz všetci do mňa. 😉

enilora
15. jan 2010

atinka
súhlasím s tým čo si napísala k mojmu príspevku...no ak to nevadí nikomu s tej rodiny deťom,mame či samotnému "staršiemu otcovi" je to ok... 🙂

maznacik007
15. jan 2010

no kazdy ma svoj pohlad na vec.. a tazko pausalizovat

sama som z rodiny kde rodicia maju vacsi vekovy rozdiel 11 rokov a poviem vam vsetky dcery /4/ sme si nasli vekovo priblizne rovnakych partnerov / ziadne velke vekove rozdiely/ hadam aj tym ze doma vidime uz ako to vyzera nie v tych zaciatkoch ale potom ked ten mladsi partner ma 50 a starsi 61 a je to citit.. a dost..

bambi09
15. jan 2010

haha,môjmu mužovi minule jedna babka na ihrisku povedala,že je malej dedko 😀 😀 😀 😀 mal čiapku 😀 😀
bože,ten sa urazil 😀 😀 😀 a mňa na sánkovačke na Kolibe jeden zasran povedal babka 😀 😀 😀 mám sa odstreliť??? 😀 😀 keď sme navlečení v bundách a čiapkach,je mi jedno,na koľko vyzerám 😝 😝 hlavne,že je mi teplo 😅 dnes je to fakt trošku problém povedať,či je dotyčný ocko alebo dedko,ak má pri sebe malé dieťa 😅 😅

janula34
15. jan 2010

Dievcata, ja mam partnera o 8 rokov mladsieho, zatial pohoda, dokonca ja mam viac energie ako partner, ano, uvidime ako to bude v 50-tke, ci v 60-tke, ak ho ovsem nevymenim (alebo on mna ) 😀 😀 😝

livia76
15. jan 2010

bambi 😉 sorry moja inteligenčná krivka včera klesla, nepochopila som, že to bolo myslené ironicky 😅 😉

frisbee
15. jan 2010

nechápem argumenty typu hlásia sa choroby...manžel sa o mňa staral celý život,tak sa zase postarám ja..potom je ešte varianta,že sa dá strčiť niekam do ústavu 😀 😎

bambi09
15. jan 2010

livia,nevadí,stane sa 😀 😀 😉 😅

langkofel
16. jan 2010

vidis fris, to ma nenapadlo...a mas pravdu co budem robit s takym starym dedkom, brrrrrrrrrrrr sup ho do ustavu 😀 😀 😀 😀

milocka29
16. jan 2010

Argumenty typu hlasia sa choroby, lebo muz je starsi neobstoji. Kamarat bol od manzelky starsi o 12 rokov, písem bol, pretoze ona pred 10 rokmi ako 36 rocna zomrela a on zatial bez chorob, klop,klop a zase ma priatelku mladsiu o 16 rokov a zatial im to klape.

langkofel
16. jan 2010

Milocka suhlas, inac...som od mojho partnera o "par" rockov mladsia, alebo on je starsi??? 😕 😀 a mam ovela viac zdravotnych problemov ako on, takze 😒

ondrulka
15. feb 2010

ahojte babi, vidím že aj na fóre sa človek stretáva s nesúhlasom ak nieje všetko podla "pravidiel" - čiže ak nieje muž starší o tie klasické dva tri roky 😒 .Môj partner je odo mňa starší o trinásť rokov a môžem s čistím svedomím napísať že z môjho okolia sme najšťastnejší pár než tí čo majú k sebe "tak akurát". Vôbec mi nevadí že sa mu blíži štyridsiatka, čakáme spolu prvé bábetko na ktoré sa velmi tešíme a plánujeme si zbytok života. Nie je to velký rozdiel oproti tomu čo píšete ostatné, aj ked je to v niektorých veciach cítiť rozdiel, napr. nemusím jeho štýl hudby z deväťdesiatych rokov 😀 no ale povedzte aký pár sa zhodne úplne na všetkom???
Nech si každý hovorí čo chce, podstatné je šťastie a to si nepustíme pre - len aby sa nehovorilo 😀 😀 😀

frisbee
15. feb 2010

ondrulka,pravdu máš 🙂 🙂 🙂

zuzul1310
25. feb 2010

aj podľa máš úplnú pravdu. Môj partner je odo mňa starší o 15 a pol roka, máme spolu krásneho zdravého 16 mesačného syna a ako hovoríš aj my sme šťastnejší ako páry čo sú vekovo bližšie k sebe. Čo sa týka tých chorôb tak s tým nesúhlasím ani ja, moja kamarátka zomrela ako 30 ročná na rakovinu a plno 80tnikov behá po svete... nie je to o veku. Zobratí zatiaľ nie sme lebo som mala rizikové tehotenstvo, počas ktorého stál stále pri mne a spravil všetko pre to aby sa naše bábo narodilo zdravé a aby sme oň neprišli, sme zasnúbení, je fantastický otec, malému sa venuje viac než otcovia ktorých poznám, platí hypotéku kým som na materskej a je to zodpovedný muž, ktorý vie, čo od života chce. Ja mám 28, on má 44, má 18 ročného syna s ktorým vychádzam v pohode a sme maximálne spokojní.

skumavka
11. apr 2010

Ahojte žienky.
Som tu celkom nová, no hned som hladala tému tohto typu, kde by som sa mohla podelit o svoje radosti a starosti a možno i nájst odpoved na moju dilemu. Patrím medzi vás, ktoré máte partnerov o dost starších. Ja mám manžela staršieho o 26 rokov. Sme spolu 9 rokov, máme 8 ročnú dcérku a 2 ročného syna. U mna to vždy bolo tak, že s rovesníkmi som si nemala čo povedat a tak bolo jasné akým smerom sa skor či neskor vyberiem 🙂 Svoje rozhodnutie nelutujem. Myslím, že s manželom si máme čo povedat, rada od neho prijímam i jeho životné skúsenosti, dovolím si tvrdit, že ma to duševne obohacuje a posúva vpred. A teraz sa zamýšlam nad nasledovným. Som velmi štastná že mám s mojím mužom deti, ako otec aj manžel je absolútne starostlivý a ja som štastná že mám deti práve s ním a že moje deti majú takého otca akého majú-dúfam že to raz aj ocenia. Dúfam, no niekde v kútiku duše sa trošku aj bojím, pretože ako budú rást, budú pod stále vačším vplyvom svojich kamarátov a ako to už niektorá v tomto fore napísala, bojím sa, že sa im raz ostatní budú posmievat pre vek ich otca. Ja sama pochádzam z rodiny, kde bol medzi mojimi rodičmi 11-ročný vekový rozdiel, navyše otec ma mal pomerne neskoro-ako 46 ročný a ked som mala osemnást, otec mal už 64 rokov a veru niektorí moji "prajní" spolužiaci mi to dávali dost pocítit. Ja mám teraz 30 rokov a moj otec sa zatial stále teší dobrému zdraviu. Mama, ktorá bola od neho o 11 rokov mladšia medzitým paradoxne žial zomrela... Aj toto je potvrdenie, že nie všetko sa točí okolo veku.
A teraz k mojej dileme. Pomaly, ako mi malý odrastá, ja zas pocitujem túžbu po celkom maličkom bábatku, po novom vonavom uzlíčku. Zatial je to len taká hmlistá túžba, nevravím ani, že by to malo byt hned. Ked to mám povedat inak- neviem si predstavit, že by som už v živote nezažila ten krásny pocit, ked vám v brušku rastie nový človiečik, že by som už v živote nemala držat v náručí drobný, vonavý batožtek 🙂 No na druhej strane viem, že čas beží, pre nás všetkých a neviem, či to nie je nezodpovedné priviest na svet dalšie dietatko,predsa len-muž bude mat teraz 56 rokov. A mnohí z mojho okolia by si samozrejme klepali na čelo. Už ked sa narodil pred dvoma rokmi náš syn, mnohí nechápavo krútili hlavami. Bratranec mi po narodení dcéry povedal, že ak chceme druhé dieta, tak vzhladom na vek mojho muža radšej čo najskor... Problém je v tom, že my sa na tretie teraz nechystáme, ja len cítim, že táto túžba vo mne je a možno po čase naberie na intenzite. Moj muž by sa tomu tiež nebránil. Aj postoj manželovej sestry je v tomto dost vyhranený. Podla nej, on už vo svojom veku vobec nemal mat deti. Ona je zástanca tzv. manželstiev rovesníkov 😉 Pritom sama je živým príkladom toho, ako toto pravidlo rovesníkov nemusí fungovat. Ona mala manžela rovesníka, žial zomrel po hlúpom páde následkom krvácania do mozgu... Hned druhý príklad v našej rodine. Ja viem, že toto rozhodnutie je len na nás dvoch, ja sa len obávam, že čo ak predsa len vek zahrá proti nám a ja ostanem s troma detmi celkom sama. Na druhej strane ale cítim,že náš vztah je ok, máme sa radi, sme spolu už devat rokov a ked už máme spolu dve deti, je zrejme jedno či už budú aj tri alebo nie. Dokonca by som povedala, že pre nich to raz može byt devíza- že ich je viac, že majú jeden druhého, možno aj práve preto, že majú staršieho otca. Takže-čo by ste mi poradili-riadit sa srdcom, či racionálnymi argumentmi? A čo to vlastne to racionálne je...? Dakujem vopred za vaše postrehy 🙂

livia76
12. apr 2010

😉 Ahoj, vitaj v našom kolektíve 😀 😀 keby sa máme správať tak, ako si to praje naše okolie, neboli by sme to my 😵 dôležité je, že obaja by ste kľudne ešte jedno bábo prijali.

frisbee
12. apr 2010

skumavka..súhlas s liviou...ty si nevšímaj,čo hovorí okolie,oni vás ani neživia,ani nešatia,predsa ty tiež nikomu neorganizuješ život..ja toto nechápem..vy ste rodina,vy poznáte svoje možnosti,pokiaľ máš pocit,že ďaĺšie dieťa zvládnete,nie je o čom diskutovať..netaktné a hlúpe je to okolie so svojimi poznámkami.
Okrem toho,stať sa može niečo aj mladým rodičom,nik nemá záruku ani istotu,že svoje deti dovedie až k dospelosti.
Naozaj je to iba na vás a ty sa myšlienkami na okolie netráp,preboha,keby sme sa mali chovať iba tak,ako to chcú iní,tak by z nás boli automatickí roboti....okolie ignorujem,ak nás nie sú schopní akceptovať,ja ich k životu nepotrebujem....ha,a vydržalo nám to 20 rokov a už to spolu dobojujeme až do konca 😉