Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

renatalen
13. máj 2010

No vidíš, když to nezavrhuje, tak to už je vyhráno🙂 A jak vás brali rodiče?

inkana
13. máj 2010

A co Vaše rodiče? Já jsem asi svoji náklonost k starším podědila po mamce, jsou od sebe s mojim tátou o 10-11 let. Takže asi i proto se snadno smířili s tim, že mám staršího manžela. Nemůžou říct ani slovo, když jsou stejnej případ 😀

sirael4
13. máj 2010

renatalen: myslíš že je vyhráno? 😀 taky uvidíme jak vše bude až to bude aktuální 😉
No jak nás mohli brát, nejdřív obě strany šílely, nechápaly, zavrhovaly, nevěřily že to bude vážné.....a nyní si myslím zvykli, a dá se říct že se pozoruje i spokojenost 😉 a u vás?

Ale abych řekla pravdu, určitě nikdo nemohl čekat že přijdu s 20ti letým klukem 😉 to mě neláká.

inkana: a po jaké době jste se brali?

renatalen
13. máj 2010

Jak jinak, mě to rozmlovali, jemu to rozmlovali: Myslim, že nás opravdu začali brát až když jsme jim oznámili, že jsem těhu 😀 . Tchýně z toho byla dost v šoku. Tchán docela v poho. Jakmile se narodil Domíček vše v pohodě... Akorát když jsme jim oznámili, že čekáme druhý, tak nadávali, že jsme se zbláznili. Teda, že manžel se zbláznil a že na to nebude mít nervy...

sirael4
13. máj 2010

renatalen: nás už ted vážně berou, nakonec to vlastně bylo docela rychle, hlavně když nás vzájemně osobně poznali a zjistili, že oba jsme vcelku normální lidi 😀
No, ale to musí stejně vědět nejlíp manžel jak se na to cítí 🙂 že?

carculka
18. máj 2010

sir..tak u myho muze nikdo necekal ze se vubec nekdy ozeni,vzdy hlasil ze nee..a pak jsme se poznali,pozadal o ruku,kluknul si a ozenil se...vsichni mu tipiji do triceti a rikaji mi ze mam fesaka..a je to moje zlaticko..mala je jeho prvni dite a hrozne si ji uziva..nikdy bych ho nevymenila ,miluju ho a vic to uz nejde...jsme spolu 4.rok..a pred seznamenim jsem si rikala,ze po skole se vdat ze se holky zblaznili,dite nejdriv 27 a starsiho nee..a odrikaneho chleba nejvetsi krajic..staci kdyz clovek potka toho pana pravyho

sirael4
18. máj 2010

carculka: já chtěla vždycky děti brzy 🙂 ale když vidím ty dnešní mladý kluky, asi bych si to netroufla....Je dobře, že máte tak hezký vztah, já jsem taky hrozně šťastná, mám skvělého nastávajícího 🙂

carculka
18. máj 2010

sir..podle me je nekterej 25letej horsi nez padesatnik a naopak..zalezi na cloveku 😉

sirael4
18. máj 2010

carculka: přesně tak a nemyslím, že by lidi měli koukat na věk 🙂

carculka
18. máj 2010

presneee

sirael4
18. máj 2010

mě to ale naopak imponuje 😅

carculka
18. máj 2010

😀

sirael4
18. máj 2010

carculka: co se tlemíš? 😉

carculka
18. máj 2010

tak ja si ten rozdil vubec neuvedomuju...a jakou chcete svatbu?

sirael4
18. máj 2010

malou, do 25ti lidí 😉
já jak v čem, je třeba fajn, že je muž velmi zodpovědný, má zkušenosti v životě a snad je i vybouřený

carculka
18. máj 2010

a ma uz deti?my meli svatbu u more jen se svedkama..super,hezci si nedokazu predstavit

sirael4
18. máj 2010

carculka: to musí být také hezké, mě by ale mrzelo že třeba prarodiče a rodiče o to přijdou....
má jednoho syna, tak je aspon zaučen 😀 nováček budu já

carculka
18. máj 2010

a s nim vychazis?

tyrisa
27. máj 2010

Ahoj,jestli se můžu přidat,mám o 24 let staršího partnera,se kterým mám tříletou dceru.Musím zaklepat,zatím nám to funguje,ale je to hodně o kompromisech,ale jsem šťastná,neměnila bych. 😉

carculka
27. máj 2010

taris..ahoj a kolik ti je?

tyrisa
27. máj 2010

Ahoj.Je mi 25.

carculka
27. máj 2010

mne bude 22

tyrisa
28. máj 2010

a o kolik máš staršího partnera?

sirael4
28. máj 2010

tyrisa: ahoj, já myslím že o kompromisech je každý vztah, takže v tom bych vyjímečnost neviděla 😉
My máme 15let rozdíl.

tyrisa
28. máj 2010

Podle nějakého německého výzkumu je ideální věkový rozdíl mezi partnery 14.let-muž starší....takže ty jsi blízko 🙂)))

carculka
28. máj 2010

tyrisa-17let

sirael4
28. máj 2010

tyrisa: jsem, a z čeho ten výzkum vychází?

tyrisa
29. máj 2010

To nevím,je to docela dávno co jsem to četla.Prý ale žena dejme tomu dvacetiletá právě vystudovaná,začíná mít potřebu založit rodinu(vždyť se i všude píše,že nejplodnější věk ženy je 20 až 25let),ale bouhužel,když má stejně starého partnera,nebo jen o něco staršího,ten je také sotva dostudovaný,nebo někde krátce pracuje,takže jeho plat nic moc - pokud nemá štěstí,nebo není z bohaté rodiny 🙂)), ale i tak si chce chlap užít volnosti,kamarádů atd...tak takové partnerství většinou končí po pár letech.(problémy hned od začátku-peníze,bydlení,volnost,žárlivost)
Naopak,když si najde chlapa po třicítce,svobodného....ten pravděpodobně ve svých dvacátech letech pracoval na své kariéře,takže po třiceti bude mít perspektivní místo a i bydlení zajištěno,užíval si s kamarády i s druhým pohlavím až až a najednou i on má potřebu založit rodinu...cítí se jako mladíček plný síly .No pak najde takovou mladou dvacítku,se kterou založí rodinu,ona je šťastná,věnuje se plně dětem,neřeší zajištění,protože to zajistil partner během 10ti let.děti vyrostou.....ženě je přes třicet,má druhou mízu,kterou tak samo prožívá i partner po čtyřicítce...takže naprostý soulad jak v životě i v posteli.
Muž nemá potřebu poohlížet se jinde,protože má v podstatě mladou ženu...oproti němu,ona má čas se sobě věnovat, nemají stresové situace, jezdí na dovču....chlap nadšenej,že mu chlapi v jeho věku se svými stejně starými manželkami závidí.....žena nadšená,její chlap vypadá dobře...protože je spokojen a ona neřeší jeho nevěry jako její kamarády,které mají stejně staré partnery - kteří je podvádějí s těmi mladšími.

Asi tak nějak to bylo popsáno...a mě to dává smysl.-každý s tím souhlasit nemusí...... 😉

kubaka
29. máj 2010

ach jo, holky, co já bych dala za staršího, šarmantního, vyrovnaného, zralého muže, který už dávno ví co chce a váží si obyčejných hodnot ... 😵 Jsme 2,5 roku od sebe a v současné době mám intentizní pocit, že jsem napřed aspoň o 15 let. Začal se chovaj jako adolescent . uf uf.
Jsem dost ovlivněná otčímem, který byl o 20 let starší než máti, vychovával mě od malička, od svých 45 let. Někdy postrádám u MM tu tatínkovu vyrovnanost a nadhled, moudrý klid, odstup, pocit jistého bezpečí, prostého jakýchkoliv citových a rozumových zmatků... ☹ 😵

carculka
29. máj 2010

ja cetla ze treba diky vekovym rozdilum(velkym)pribyva i mladsich maminek skrz to ze maji muze zajistenyho a nemusi to resit