Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

janka1janka
16. jún 2012

Ahojte, medzi nami je 12 rocny rozdiel, ja mam 20 a Daniel 35, uplne ine to bude ked on bude mat napr.50 a ja 35, lenze spoznali sme sa v rovnakej oblasti(praca), neksutocne si rozumieme, aj mi je dovne ako to tak moze bty, on ma iny pohlad na svet a ja iny ale stale si rozumieme, a to je na tom to dobre. Sme spolu rok a 6 mesiacov a mame 6 mesacnu dcerku, neskutocna laska medzi nami, a dufam ze to tak aj ostane 🙂 Ahojte Janka 😅

irriss
16. jún 2012

@janka1janka
Obdobi, ve kterem se nachazis, je tim nejkrasnejsim...obdobi, kdy vetsi vekovy rozdil je "rozzarena planeta"...

Tve radky a srovnani v pozdejsim obdobi, jen potvrzuji...ale to neznamena, ze Hvezda lasky zhasne a rozzarena planeta prestane svitit..znamena to, ze dojde ke zmenam v pohledu na "zitrek"... 😉 - narusi se rovnovaha bezstarostneho prozivani vsednich dni...dostavi se obavy a vse se jakoby "zrychli".. 😎Budes se snazit "zastavit cas..a cim vic se s nim budes "prat" - tim rychleji Ti bude utikat mezi prsty"...
Hodne stesti🙂

womanwoman26
16. jún 2012

@irriss áno, úplne súhlasím. nie som tak mladá, že by som si to neuvedomovala. aj keď som do vzťahu šla, tak som na to presne myslela. aj na to, že ak to bude prirodzené - tak zrejme skôr zomrie a ja sa asi zbláznim :( často na to aj myslím, aj na to všetko, čo si tu písala. no napriek tomu, som tá najšťastnejšia žena, že ho mám 🙂 vždy som bola "na starších". keď som šla na výšku, babka ma vystrašila - keď si na výške nenájdeš nikoho, potom už ťažko. 🙂 a keď ako prváčka som uvidela napríklad takých piatakov, vedela som, že takýchto puberťakov ja nechcem 🙂 bolo mi už vtedy jasné, že budem mať po boku staršieho chlapa 🙂

irriss
16. jún 2012

@womanwoman26

Vis, ja to vidim doma..unava, leta, tezka prace a neustaly shon a strach o budoucnost a zabezpeceni tech nejmensich, kteri jsou vlastne ve veku "vnuku"...
Tim netvrdim, ze deti o neco prichazeji..obe strany jsou obohacene o tuto skutecnost svou merou..ale zaroven si myslim, ze muz v urcitem veku by si uz zaslouzil "klid a pohodu"..unavi se mnohem rychleji...vsak to vidime na dedeckach..kdy jsou stastni, ze mohou "vnoucky" vratit..a opet nasadit backory a nechat se hyckat babickou.. 😉 😉 😉

p.s. Misto toho vsak resi domaci ulohy, hledaji bryle a reseni...honi se za micem a snazi se vyhnout primemu slunci ...= vek

epsonka45
16. jún 2012

@irriss
@janka1janka presne ako pises medzi nami je dokonca rozdiel 14 rokov a mozem ti povedat pozname sa vyse roka presne 1 rok a 2 mesiace a sme spolu od oktobra a teraz som uz v 5 mesiaci a zatial je medzi nami vsetko ok ale tiez si myslim ze rokmi to bude uplne ine

womanwoman26
16. jún 2012

@irriss môžem vedieť, aký je medzi vami vekový rozdiel?

maznacik007
16. jún 2012

suhlasim s @irriss presne tak ja to vidim takmer denne zena 50 este chce zit plna energie a muz sa blizi k 70 a ten uz chce mat svoj klud... a detto vnucata, deti... ja ako dieta z rodiny kde bol velky vekovy rozdiel by som do takehoto partnerstva nesla....a nikto z nas deti si ani starsieho partnera nenasiel...

irriss
16. jún 2012

@womanwoman26
temer 20 let 😉

janka_pn
16. jún 2012

aj ja mam starsieho, ale povedzte mi, ako to robite, ked zijete na sk, v malom meste...?? na mna kukaju jak na mimozemstana 🙄 😝

irriss
16. jún 2012

@janka_pn
Mela jsem opacny problem, kdyz jsem prijela ja do relativne "maleho" mesta meho muze.. 😉 mestecko, ktere je plne predsudku, mestecko, kde se zastavil cas...😉 ☹ a pritom se jedna o mesto, ktere je velmi zname svou kulturou a minulosti...ale prave mozna proto se zastavilo, aby s davnou kulturou zaroven zili, a kdo je navstivi, aby ji doslova dychal..ja osobne jsem ji prodychavala jen tezko..utekla jsem..vracim se tam jen o prazdninach☹
Pripadala jsem si doslova jako Robinson na ostrove, na plazi se na mne chodili divat jako na opicku... 😠 😠 😠

janka_pn
16. jún 2012

@irriss mam pocit, ze u nas ta hned "odsudia", ak mas o daco viac starsieho, ze si divna alebo zlatokopka (ak ma nedajboze trosku lepsie auto...)

irriss
16. jún 2012

@janka_pn

Pises "u nas" ....s timto prirovnanim bohuzel pokryvas cely SVET ☹
Ver tomu, ze i kdybys odjela na ostrov, jako ja - vzdaleny zhruba 3tisice kilometru...setkas se s tim samym, s cim ses potkala "u vas"... 😉
Takze se nenech odradit a nenamyslej si, ze JINDE by to bylo jine... 😉

Prozivej svoji Lasku tam, kde jsi...nema smysl utikat a schovavat se... 😉

Ja jsem utekla z rodneho bydliste manzela, dusila jsem se stretem kultury a pozastavenym casem...
Jeho maminka si myslela, ze se nikdy neozeni a smirila se s tim...ja jsem byla vetrelec...
(ale v soucasne dobe- po letech poznani rika, ze mne ma radeji nez svoji dceru😉 ) - mimochodem stara panna (temer 60 let)

Ale rekla bych , ze v techto krajinach je to jeste horsi..
Dam Ti priklad:
Zdejsi mestecka neakceptuji ani devce, ktere je ze sousedniho mestecka, vzdaleneho pouhych 7 milometru - dokonce dochazi i ke zmene reci - dialektu...a mistnim konfliktum...

Muj manzel pochazi z mestecka, o kterem se rika, ze jsou detmi "modre krve"...pulka mesta je "nobilni" a reknu Ti, zadna sranda, se v nich vyznat..
pycha a predsudky jim vymazaly "predstavy o realnem zivote" na dlouha staleti prave jejich kulturni predkove....s modrou krvi 😎

janka_pn
16. jún 2012

@irriss no asi mi to tak pride len preto, ze "u nas" poznam vela ludi a asi sa citim trosku viac "trapne", ked sa na mna kamosi zvlastne pozeraju, nechapu, nepochopia 🙂, a v "cudzom svete" by mi to bolo moznu trochu viac jedno... neviem, len by ma zaujimalo, ako take pohlady riesia ine zienky... 😅

irriss
16. jún 2012

@janka_pn
Pokud vnimas tyto pohledy a zvlast pokud se jedna o pohledy Tvych pratel, nejsi zrejme smirena s timto rozdilem..
V zamilovanosti se neresi pohled druhych😉
Je totiz mozne, ze nejde o rozdil, ale vnimani neceho jineho..
Mozna se o Tebe boji, maji strach o vyvin Vaseho vztahu..

nevim jaky mate rozdil , zda ma svoji rodinu z predchoziho manzelstvi... 😉

Meho jsem si doslova sebrala, kdyz mu bylo 39 primo z podsukne sve maminky..vytahla jsem ho a zpretrhala pupecni snuru..ale totalne se mi ji podarilo zpretrhat az prichodem na Svet me dcerky..(nasi ) dcerky 😉

janka_pn
16. jún 2012

@irriss nie sme spolu dlho a je to pre mna nove. moj ex, bol odo mna mladsi... mam take zvlastne pocity 😅. je o 16 a rodinu predtym mal, je celkom zivotaschopny 😀

anjelicek26
16. jún 2012

@janka_pn - ja mam nahodou stastie, ze sa na nas nikto cudne nepozera, aspon som sa s tym nestretla. Nasi to vzali v pohode, vytesuju sa z vnucat a ze ja som stastna. Tiez niekedy rozmyslam, co bude o 20rokov, lenze ked pozeram zivotnost vsetkych jeho pribuznych - tak manzel ma este dlho prezije 😅 😅

janka_pn
16. jún 2012

@anjelicek26 tak on zije vo viedni a ked sme tam je to super, tiez nikoho neriesim, nikto neriesi mna, len u nas je to dake pre mna zvlastne...

anjelicek26
16. jún 2012

@janka_pn -- mojko charakterizujme si crty slovaka - zavidi, nedopraje, ziarli, ohovara, porovnava.... co viac k tomu dodat.. ak sa niekto co i len chlp vymyka z priemeru, hned je o com drby roznasat...

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
nestotoznuju se s temito crty - tyto crty jsou crty lidske rasy - celkove, nejedna se o uzemi 😉

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - ale vies, ze nie? Ako tu v anglicku som sa nikdy nestretla zo zavistou ani drbmi. Uplne vazne aj ked sa s kamoskami bavime, stale pozitivne - aj o tretich osobach (nepritomnych 😀 )... tu je skor pozivivizmus a pochvalenie, ale teda su povrchny, to je fakt, ale to je zasa ina charakterova vlastnost 😀

ivia123
16. jún 2012

@adriana27 srdečne ťa zdravim.Uplne ťa chapem,si zaľubena ,na nič nemysliš ,snivaš len o ňom,je ti teraz krasne ,užasne.Ale polož si sama otazku,ake to bude za 5 rokov,za 10 rokov.Prepač,ale bude to dedko,ktoremu sa nebude chcieť isť na dovolenku,na hory,bude mrzuty lebo ho deti vyrušuju,nema naladu........,nema pochopenie pre teba,nerozumie ti .Ja ho chapem ma svoj vek .Mozgove bunky odumieraju Nie je to ako zamlada.Ine nazory,iny pohľad na veci..Popisalo sa už veľa študii,ktore to neodporučaju.Vidim to aj v mojom okoli.Tie rodiny sa len trapia ver mi.Želam ti krasne leto 😎

anjelicek26
16. jún 2012

@ivia123 - no pokial si taky vztah nezazila, tak je toto len spekulacia podlozena - na nicom. My sme uz o 8,5 roka dalej, ako je dnes ona - a na tie hory, dovolenky, vylety ma taha skor on, hrava futbal, pilotuje lietadlo, chodi pravidelne behat... ja som lenivec v rodine 😝 A mame tu zatial co baby pisali ten najväcsi rozdiel 😉 Len on na to nevyzera... ale to robi zdrava strava a sport. Proste sa o seba stara.

ivia123
16. jún 2012

@anjelicek26 želam nech Vam to dlho vydrži,ale si asi len ta jedna zmala.Klobuk dole pred tvojim chlapom 🙂

anjelicek26
16. jún 2012

@ivia123 - on na seba fakt dba, fakt klobuk dolu niekedy ked vonku leje, on aj tak, hudba do usi a ide behat - proste ide za kazdych okolnosti, dal dolu 5 kil zmenou stravy od vianoc, brucho nema vlastne vobec, mäso papa uz len doma cez vikend a to teda 1x do tyzdna, sam vidi, ze sa travenie zlepsilo... on na mna v tomto dost da a ja som zmenila odkedy mame deti to, co nakupujeme, takze aj ked ma na nieco chut, tak sladkosti u nas doma moc nenajde 😅 😅 😅 A nestazuje sa nastastie.... ja veru dufam, ze to vydrzi, aj ked on je fakt perfektny... snazi sa kolko sa da, jasne - v praci je strasne moc - ale to su aj mladsi chlapi, ze ano...

xsenova
16. jún 2012

15 rokov vekovy rozdiel - prve 2 roky super. Problem nastal, ze moji priatelia nevedeli ako reagovat na partnera a jeho priatelia na mna pozerali tiez nie prilis privetivo. Takze dovidenia party s mojimi a vecere s jeho priatelmi :/ Ked porovnam vztah ktory mam teraz uz par rokov s partnerom mojho veku, tak rozdiel je v objavovani veci 🙂 Nove veci su pre nas nove - vzrusujuce, kym so starsim partnerom som casto "dobiehala". Citim sa bezpecnejsie - nemyslim na to, ze moj partner starne a moze ma "opustit". Som stale v kontakte so svojim ex - a dnes mi pride ako dedko (keby to cital tak ma zabije :D) 🙂 a tie jeho reci - boli ma toto, boli ma tamto - uz starnem 😖 no neviem - ja prave dospievam 😀 po skusenosti s priatelom starsim & mojho veku - by som rozhodne isla do toho co mam teraz 🙂

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
povrchnost skryva pomluvu..to, ze to neslysis, je mozna jeste horsi skutecnost 😎 😎 😎 😎

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - alebo nie ;) Ver mi, ze po dvoch rokoch a kope priatelov, spolocnych vykecavaniach pri kavicke by sme sa k nejakemu ohovaraniu dostali, keby to tu mali v povahe 😀 😀 Jeden jediny raz, co mi kamoska posunula negativum - tak inej znamej vybehlo dieta na hustu cestu - z farmy to dieta muselo ist 2km same - aby doslo na hlavnu cestu, ze ho nikto nehladal - ta kamoska tu malu skoro presla, proste plne brzdy, zastala a odviedla ju domov... tak bola z toho taka v soku, z mi to porozpravala...

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
Vazne nemohu posoudit, nemam "povrchni pratele" 😉

Radeji realne podiskutuju a vymenim si skutecne nazory - nez povrchne o nicem a hlavne s usmevem..

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - no jo, ale to tu tazko, oni na to akosi nemaju povahu 😅 😅 😅 Kopa kamosiek, v podstate kecame o vsetkom a o nicom.. kazdy zije tak nejako pre seba... v nemecku mam omnoho menej kamosiek, ale za to poriadnych, pevnych, s ktorymi si fakt mozeme o vsetkom.. a na slovensku je to zas ine... velmi sa to odlisuje.

ivia123
16. jún 2012

@anjelicek26 vieš,len pre zaujímavosť.S manželom sme spolu chodili 10 rokov.Manželia sme 8 rokov. Takže dokopy je to 18.Vekovo sme rovnaky.Mame 2 maličke deti.A vždy sme sa starali o seba,tak ako on nema brucho,ani ja nemam brucho.Sladkosti nejeme nanajvyš len med.Behame,bicyklujeme ,lezieme na hory,branime cely svet.Žijeme vo Švajčiarsku,hovorime 5jazykmi je nam naozaj krasne lebo starneme spolu. 🙂