Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

irriss
16. jún 2012

@lu777
presne jsi to vystihla 58-59 😉

lu777
16. jún 2012

@lea_nr haha dobré s těmi nemocemi 😀
já mám za sebou únavový syndrom, mám kardio potíže trochu, měla jsem autonehodu a půlku zimy minimálně jsem nachlazená i kdybych se na hlavu stavěla (poslední zima byla extrém) a to se o sebe hodně starám.....
prostě případ do penálu.... takže to končí tím že si večer muž stěžuje že chce sex a já jsem zase polomrtvá 😅
no jsem zvědavá jak to bude za 10 let, ale jeho maminka je taky pořád v ráži, takže nevím nevím 😅

lu777
16. jún 2012

@irriss taky máš tu zkušenost? no tak nejsem blázen 😅 já už to zažívám podruhé, že všecko ok a pak najednou udeří 58-59 a něco se změní a "najednou" tam ten věk je, je to pořád stejný chlap, vypadá stejně ale najednou jako před tou 60-tkou mu dojde kolik mu je a něco se odehraje v hlavě....
i jsem to viděla nedávno u kamaráda, taky stejnej věk....

kocicinka
16. jún 2012

Já jsem žila 7 let s chlapem o 25 let starším, nežli já. Bylo to s ním prima, rozesli jsme se mimo jiné proto, že on už měl dvě dospělé deti a dalsi nechtel. Muj nynejsi muž je o rok mladsi, nezli ja. Jsem ráda, že jsem zakotvila s mladym chlapem protože i když mi s predeslym pritelem bylo dobre, ten vekovy rozdil by nas jednou, drive, nebo pozdeji, dohonil. Takhle budeme starnout spolu 🙂

lea_nr
16. jún 2012

@lu777 sex? mám 19 mala by som byť aktívna ako "králik" 😅 blbý výraz ale no 😀 ale ja by som v kľude vydržala keby sa milujeme aj 1x do týždňa 😀 ale keby je podľa priateľa milujeme sa ráno, na obed, na večeru a sem tam aj medzi tým 😀 😀 ja som tiež zvedavá ako to bude o pár rokov lebo jeho rodičia sú aktívny nik by im nepovedal, že už majú 37 ročného syna 🙂

irriss
16. jún 2012

@lu777
uuuuuuuuuuplny souhlas..mozna, kdyz bys rekla i hodinu a minutu, shodly bychom se 😀 😀 😀 😀
JEEEJ taaaak se mi ulevilo po Tvem prispevku...letos je prave ten 58.rok... ☹

lu777
16. jún 2012

@irriss no tak to jsi mě taky uklidnila 😅 jako jsem ráda že mi bude 36 protože být mi třeba o 10 let míň, tak si myslím že by to byla hrozná krize, ne jen manželská ale hlavně na mojí straně z toho asi....
teď mi přijde že s těmi dětmi to vidím zase jinak....
on míval jednu dobu depresi ale pořád každý den i když byla pohoda... a já nejsem typ co by to dával večer po dni s dvěma aktivními dětmi, dávají mi občas pěkně zabrat, hlídání žádné, takže jsem to pořád řešila a nechtělo se mi věřit že on TAKY, protože mi přišel jako hodně odlišný od mého bývalého přítele, který měl tu samou krizi.....
jinak pak shodou okolností bral nějaké kapky na nachlazení a najednou mi hlásil že mu je o hodně líp a ačkoli není pro alternativní medicínu, tak si tam sám došel na diagnostiku a dostal jiné kapky ještě a hodně se zlepšil 🙂

občas mi přijde že chce všecko stihnout, jakože už cítí že stárne tak toho chce hodně dělat.... energii na to má, přátel má milion, je šikovný, na co sáhne prakticky to mu jde, takže jediná brzda jsem já a děti.... 😅

@lea_nr no tak 37 není žádný věk 😀 já tak do 25 považuju lidi za hooodně mladý a do 50 za mladý 😀 ono se to věkem to vnímání posouvá....
MM je 59 a mohl by denně a i 2x by si dal říct 😝 😝 🙄 🙄 prostě si nemůže pomoct úplně vidím

lu777
16. jún 2012

@irriss a TM má jako depresi? nebo nějak řeší věk? co se změnilo?

irriss
17. jún 2012

@lu777
Ahoj! Blbne mi signal uz 3.den ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠

Neresi zadnou pilulkou ani bolest zad... 😉 pry si nechava ucinnost leku az na stari 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😀

Leci se dobrym jidlem a ranni pripravenou kavickou temer az do postele 😎

hrivushka
17. jún 2012

ja mam 20 a moj partner 35...pred 10-timi dnami sa nam narodila dcerka. sme spolu už 5 rokov, od mojich 15-tich 😕 boli aj krizy, problemy, neprajnost okolia...ale vzdy sme to spolocne zvladli 🙂

lu777
17. jún 2012

@irriss hm tak to dělám stejně i když žádnou krizi věku ještě nemám 😀

irriss
17. jún 2012

@lu777
Ja take krizi necitim, naopak, uzivam si vic nez v puberte pod dozorem otce... 😅

maranat
17. jún 2012

ja mam 21 a priatel 35 a je to bezchybne 😎

lu777
17. jún 2012

moje babička měla manžela o 12 nebo 13 let staršího a klapalo jim to super, byli spolu přes 50 let 🙂 a to byli každý jiný mi přišlo... a tam mě ani nenapadlo to nějak řešit... vlastně pokud to nebylo do očí bijící tak jsem věkový rozdíl neřešila nikdy... nebo pokud nešlo o podivný vztah starý boháč-mladá fiflena co z něj tahá peníze 😅
jako s MM to neřeší teď už nikdo, cizinci teda vůbec, tam je to asi běžnější mi přijde (MM je Američan), máme několik známých kde ten rozdíl je 15-25 let a klape to zatím všem.... a pár těch smíšených párů to má i opačně, že žena je třeba o 5-10 let mladší a tam ok až na jeden pár, který se rozešel ale pak zas sešel....

Češi to řeší mnohem víc, možná je to i tím, že plno jich v důchodu už není tak aktivních 😕
nějak mi přijde, že cizinci jsou aktivnější do vyššího věku.... jednak je to financemi, druhak myšlením....
já jsem asi musela vypadat jako buran když jsem se pozastavovala že někdo v 95 řídí denně
auto, nosí minisukni, hraje tenis, chodí na jogu a létá na dovolenou a prostě si užívá.... 😎
tady takové důchodce taky znám ale je jich pár, většina mi přijde že to s odchodem do důchodu poměrně vzdá....

miskaska
17. jún 2012

Čo sa týka vekového rozdielu, tak si myslím, že dosť dôležité je aj to, či je partner rozvedený, či má deti a tak...ja som sa so svojim priatelom zoznamila, keď som mala čerstvých 18 a on 31. Nebol však nikdy ženatý a bol bezdetný. V podstate mal odžité viac ako ja, ale bez takých tých zlomovýych a dôležitých udalostí (svadba, rodina atď). Zvládli sme 5 ročný vzťah na diaľku, keď sme sa videli cca každý druhý víkend. Ale myslím si, že nás držalo spolu, hlavne to, že sme mali jasné, čo v chceme v budúcnosti...že sa raz vzťah na diaľku skončí a ja pôjdem za ním, nájdem si prácu, čo to odrobím kvôli praxi, zoženieme byt a založíme rodinu..a stihli sme to do jeho 40 😀 . Plus ako bonus je, že máme veľmi podobné názory na život. Vekový rozdiel vôbec nepociťujem.

janka1janka
17. jún 2012

@epsonka45 Jasne ze to bude uplne ine, to ako keby si predsatvim na veku, moja sestra a moj tato napr. no des 🙂 ale láska je láska aachhh 🙂

janka1janka
17. jún 2012

@irriss AAAle neujde 🙂

lu777
17. jún 2012

@miskaska s těmi zlomy souhlasím, že to vliv určitě má, ale podle mě ne zas tak zásadní... MM je 2x rozvedený ale nemá jiné děti než ty co máme spolu... .
na druhou stranu moje kámoška co má o 24 let staršího muže to tak má, její muž je už dokonce dědeček díky dceři z prvního manželství, ale jsou velmi spokojení ...
fakt je, že to je zase jiná situace když už se člověk vdá a muž má dítě ale je mu třeba 18, prostě dospělý vlastně...
taky záleží jak s tou bývalou ženou vychází....

MM toho stihl v životě opravdu hodně, na začátku jsem si občas i myslela, že si ze mě dělá s některými věcmi legraci 😅 takže jsem ráda, že aspoň v tomhle "počkal" na mě.. na druhou stranu si myslím, že by víc věděl co s dětmi očekávat, neměl by šok po narození prvního dítěte a možná by i víc pomáhal a neměli bychom krizi, která tak vznikla.... teď je úžasný táta ale teda trvalo mu to tak 3 roky než se do té role opravdu dostal.... 😔

názory na život teda mi přijde že máme napůl naprosto opačné, ale naprosto... a v té druhé půlce se shodneme ... dodneška ale nevím jestli je lepší aby byl partner spíš rozdílnější a člověka táhl, motivoval, možná i provokoval někdy a otevíral mu obzory jiné než člověk sám od sebe má.. a nebo aby byl podobný, víc chápal a člověk měl větší pocit jistoty... je to křehká rovnováha

lea_nr
18. jún 2012

@anjelicek26
@lu777
@weri1
dievčatá mám jednu otázočku 🙂 ako ste to oznámili rodičom? ako nato vôbec reagovali? pretože u nás to je ešte v tajnosti pred mojimi rodičmi...jeho rodičia ma berú v pohode teda aspoň sa tak tvária zatiaľ 😀 ....pretože toto je pre mňa nočná mora už od začiatku vzťahu predsa len medzi mojou mamou a priateľom sú 4 roky 😅

janka_pn
18. jún 2012

@lea_nr tak to by teda aj mna zaujimalo 😕 😅

anjelicek26
18. jún 2012

@lea_nr - oni vedeli od zaciatku, ze je starsi, vedeli, ze dost, ale ja som to doma moc nerozpitvavala, ved na co... spoznali ho az ked som bola tehotna 😀 😀 😀 To uz sme spolu ale boli 1,5 roka a mala som pocit, ze si na tu myslienku zvykli... nasi sa vtedy rozvadzali a mali po certoch ine starosti, ako stastnu a zamilovanu dceru 😀 A medzi nasimi a nim je tiez len nejak 5 rokov 🤐 😅

weri1
18. jún 2012

@lea_nr tak já se bála hodně, ptž můj táta vždy pronesl....nechápu ty starší chlapy, kteří si hledají mladé holky 😝 po 4 měs. od našeho seznámení byly vánoce, můj muž,tehdy přítel, mě domů a chtěl jet zpět k nám domů a maminka....kolik ti je, že se bojíš představit přítele...mamka je na tohle úplně v pohodě, všechno bere v pohodě, tak jsem ho dovedla, a zůstal na vánoce....taťka nic neřekl. Naštěstí...vidí, že se mám dobře, že jsem šťastná a to je pro něj důležité....jinak mezi mým tátou a manželem je 5 let rozdíl
a teď musel rozdýchat-můj táta-to, že sestra má partnera o 33 leta jsou spolu 9 let a dozvěděl se to asi před rokem

lea_nr
18. jún 2012

@anjelicek26 a smiem vedieť koľko si mala vtedy rokov? lebo ako ja mám z toho paniku dnes čo bude doma, keď na to naši prídu....a ešte to keď prídu na to, že sme spolu už nejaký ten mesiac 😅
@janka_pn aj ty máš podobný problém? 😀 lebo pre mňa je to nočná mora

weri1
18. jún 2012

@miskaska a jaký je v tom rozdíl...rozvedený s dětmi a svobodný bezdětný ?

lea_nr
18. jún 2012

@weri1 veď toho sa bojím aj ja lebo od mami nič iné nepočúvam len starší nie lebo to neklape ja nikoho nepoznám komu to vyšlo....max 2-3 roky rozdiel to ti akceptujem....keď som mala priateľa mal 29 to bol oheň na streche je starý, zabezpečený s tebou je len pre sex a bla bla bla...nechcem vedieť aká bude reakcia, keď poviem, že hmm mami mám priateľa a je o 18 rokov starší....a najhoršie na tom je, že sa ho vzdať nechcem a viem, že chceme rodinku a začať život spolu ale nechcem prísť do toho, že sa s rodičmi prestanem baviť a moje deti nebudú poznať

anjelicek26
18. jún 2012

@lea_nr - ked som otehu tak 21, malu som rodila v 22 rokoch...

@weri1 - no je to velky rozdiel, ja mam rozvedeneho, dve deti z prveho vztahu.. ona ho opustila s milencom, len nech z toho nevyjdem ako njaka to 😅 My sme sa dali dokopi to bol rok rozvedeny... no problem je tam znacny... financne zavezky a casove voci detom vzdy ostanu(dovolenky, prazdniny u nas, co as o dve deti navyse, co JE robota)... ony maju dnes 16 a 14, uplne v pohode kocky, ale ked som pred 8 rokmi bola prvy raz konfrontovana s 6 a 8 rocnymi detmi, tak som z toho bola trochu v soku 😀 Teraz si spolu vdaka bohu dobre rozumieme...ale nie vsade je to tak ruzove... plus drahy plati 1350€ mesacne vyzivne, co by seklo kazdy rozpocet 🤐 Mne hlavne ide o ten cas, kazdy treti vikend teraz lietal do nemecka ich pozriet, aspon jeden vikend vzdy padla nejaka sluzobka, no casu to ubera...

weri1
18. jún 2012

@anjelicek26 je pravda,že já tohle neřeším....manžel má velké děti, žádné studující ,takže alimenty neplatí
ty jo platí tolik ??????????

weri1
18. jún 2012

@lea_nr tak rodiče musí respektovat s kým žiješ....já naše miluji, ale manžel a syn je moje rodina, tak ho prostě musí respektovat. jinak rodiče pápá i když by mě to nejspíš zabilo

lea_nr
18. jún 2012

@weri1 ja si tiež myslím, že je rozdiel či má deti alebo nemá tak ako povedala je tam síce značný vekový rozdiel ale tie dôležité mílniky ako svadba, deti prežijete spolu 🙂

weri1
18. jún 2012

@lea_nr no ale jestli si najdeš muže o hodně staršího...třeba můj muž měl 44 když jsme se poznali a kdyby neměl děti a nějakej svazek, tak bych si myslela,že je divnej 🙂