Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

lu777
26. jún 2012

@renca3 určitě... 😉
já mám kamarádky některé víc jak 20 let a vidím že ty stesky a pochvaly když se bavíme jsou velice podobné a je jedno jestli je těm mužům 25, 40 nebo 60....

lu777
26. jún 2012

ono je to taky celé o tom, že pokud si chlap vezme o kus mladší ženskou tak to většinou nebývá typ co sedává v koutě (ten chlap)... 😉

elenaakiko
26. jún 2012

ja mám o 16 rokov staršieho partnera, ale zatiaľ si rozumieme-asi aj musíme lebo už máme 3 deťúrence 😀 ale srandujem, že musíme...ono to záleží aj od povahy, ja si myslím že ten vekový rozdiel nie je až taký dôležitý. ja si neviem predstaviť vzťah s rovesníkom...myslím si, že starší partner sa vie lepšie postarať o rodinu, má viac skúseností a tak...

lea_nr
30. jún 2012

dnes som sa strašne smiala na zhrozenom výraze mojej mami, keď zistila, že jej známy má o 15 rokov mladšiu priateľku podotýkam moju kamarátku 😀 a vypočula som si 10 min monológ ako to nemôže vyjsť lebo ona nikoho kto mal rozdiel vo vzťahu viac ako 7 rokov a vyšlo im to nepozná....a som sa tak usmiala v duchu jaj keby len ty vieš mamina moja 🙂 ale viem, že ešte nie je ten správny čas aby bol oheň na streche ešte ju musím naučiť, že malý vekový rozdiel nezaručuje šťastné manželstvo 😉

doty1
1. júl 2012

ja mám partnera staršieho o 17 rokov a vek neriešim - na to má človek celé zástupy ľudí okolo seba 🙂 Príliš sa nezamýšľam čo bude o 5,10,15... rokov, už zajtra tu byť nemusím. My sme spolu 15 rokov, máme 3 ročnú dcérku. Zažili sme veľa pekného aj tvrdý pád a ťažké vstávanie a zatiaľ sme to všetko zvládli, tak si vravím, že toto je človek s ktorým chcem byť aj keď je starší o viac ako je "normálne".

miruss_013
3. júl 2012

Ahojte baby aj ja sa k vám pripájam mám partnera starsieho o 16 rokou.sme spolu 4 roky a máme 2 rocnu dcerku.

miruss_013
3. júl 2012

@doty1 a kolko si mala rokou ked ste spolu zacali chodit??

janulap
3. júl 2012

ahojte kočky ja mam manzela starsieho o 12rokov ,sme spolu uz 10 rokov,mame dve dcerky a cakame tretie babo 😉

schnauzee
3. júl 2012

ahojte, tiež sa pridám, mám manžela staršieho odo mňa o 25 rokov 🙂 sme spolu už 9 rokov, stále si rozumieme, neviem si predstaviť iný život. Predtým by som nikdy nebola povedala, že sa niečo také stane, ale stalo sa, ani neviem ako a vôbec to neľutujem. Sú rôzne prípady, nájdu sa aj také páry, kde to o čase klapať prestane, ale veď také sú aj pri oveľamenších vekových rozdieloch. U nás v rodine už podobný prípad ako ja bol, teta mala manžela o 30 rokov staršieho a krajšie manželstvo som naozaj nevidela. Nie je vždy všetko len o veku 🙂

doty1
3. júl 2012

@miruss_013 mala som 23 🙂

petkaa28
3. júl 2012

@lea_nr ja som to mala takmer ako ty. 19 rocny rozdiel. Mamina to tusila, potom mi raz akoze naahodou otvorila sms a z prvej vety co videla, jej to bolo jasne. Dnes mam o 1 rok starsieho manzela, je uzasny, ale vztahy s rovesnikmi a starsimi sa nedaju porovnat. Neriesili sme milion blbosti. Bolo to fajn. Aj dnes ked sa obzriem v oc po nejakom chlapovi (mm som slubila vernost a nie slepotu 🙂 ), tak ma aspob 35 :D

lea_nr
4. júl 2012

@petkaa28 každý vzťah má niečo do seba aj s rovesníkom aj so starším ale pre mňa je rovesník akurát tak na nejaký úlet, pretože si sním nemám čo povedať a hlavne rieši veci, ktoré mňa nezaujímajú typu kde sa ísť ožrať, na akom byte budeme v piatok atď.. Netvrdím, že som nejaká puritánka rada idem s kamarátkami do mesta zabavíme sa ale neriešim to v tej pubertálnej miere silou mocou sa čo najviac ožrať a robiť voloviny.

aj u mňa mamina niečo tuší len ona si myslí, že je starší tak o 10 rokov a ani to nevie prehryznúť ale tak zatiaľ som si povedala, že to riešiť nebudem a snažím sa to udržať, pretože viem, že doma s tým nastane peklo (teda bodaj by som sa mýlila ale poznám si maminu)....a stou vernosťou plne s tebou súhlasím 😉 radšej len pozerať ako chytať 😎

miruss_013
4. júl 2012

@doty1 fúú Tak podstatne viac ako ja ja som mala necelych 16 ked som si zacala zo svojim drahym a on 32 ties skor boli problemy schovavali sme sa.ale neskor to zobrali v pohode asi po pol roku skryvania inak sa to totis ani nedalo pretoze moj drahy mal vtedy este priatelku s ktorou zil v jednej domacnosti.rozisliel sa s nou len asi 3 mesiace od toho co sme sa dali dokopy akoze.lebo jej blblo vihrazala sa mna terorizovala sms kami telefonatmy a tak..

miruss_013
4. júl 2012

@lea_nr ako pises aj ty.ja by som ties nedokazala mat vstah s rovesnikom neviem preco ale nedokazem a takisto sa mi nikdy ani nepácili moji rovesnici ale starsy 😉

vianne
4. júl 2012

tazko radit 🙂 ale fakt je, ze teraz to sice moze klapat uplne uzasne, ale treba mysliet co bude o tych par rokov, ty este zrela a zdrava zena, on mozno slaby, chory dochodca...kto sa potom postara o deti, teba? ale mas pravdu aj v tom, ze radsej stastnych 10 rokov ako nestastnych 30. urcite vam prajem aj babatko, ale tu uz je potrebne sa zamysliet, kolko rokov bude mat priatel, ked vase dieta dospeje... predpokladam, ze okolie vam tento vztah riadne osladi, ludia su zavistlivi a hlavne zlomyselny, rataj s tym, ze budete potrebovat hrosiu kozu.
Ale aj tak si myslim, ze mozete byt spolu stastni, ale s plnym vedomim, toho, ze raz mozes z dovodu jeho choroby, smrti ostat zasa na vsetko sama,. bolo by asi rozumne porozmyslat aj nad financnou strankou veci, aby si raz dokazala takuto situaciu zvladnut. drzim palce a prajem vela lasky a stastia a aj odvahy 🙂

ja mam trosku inu skusenost, priatel mi zmrel nahle po trojrocnom vztahu, niekto sa ma pytal, ci by som sla do toho vztahu znova, keby som vedela, ze zomre a ostanem sama...isla, aj keby som dopredu vedela, ze to tak skonci.stalo to za to. teraz mam partnera o 6 rokov starsieho a je nam dobre.
takze ani ked je partner mlady a silny, to neznamena, ze bude pri tebe aj o 10 rokov :(

lenka_b
4. júl 2012

Ahojte, ja mam o 14 rokov starsieho manzela a tiez som toho nazoru, ze vek je len cislo. Ale musim suhlasit s niektorymi nazormi, co sa tyka choroby a tak.. Vsimam si, ze manzel sa rychlejsie unavy a straca zaujem v nejake veci, ktore su pre mna este dolezite. Ale to sa da vyriesit tym, ze mu to poviem a snazi sa, ale menit ho zase tiez nemozem a ani nebudem. Neviem, co bude o 10 - 15 rokov, ale zatial zijem v pritomnosti 🙂 S buducnostou sa popasujem, ked na to pride cas 🙂

mpg
4. júl 2012

Poznám prípad, kde sa dcéra tak trochu hanbí za svojho otca - ona má 16 rokov, matka okolo 40 a otec okolo 60.

schnauzee
4. júl 2012

to sa nedá takto vypichovať, že poznám taký prípad a onaký prípad, lebo ja poznám veľa prípadov, kde sa deti hanbia aj za svojho otca (či dokonca aj matku) a nie sú tam také vekové rozdiely, ale úple bežné a zas naopak, aj konkrétne dvoch súrodencov, ktorí by svojho otca za nič na svete nevymenili a tiež je od ich matky starší o viac ako 20 rokov. Všetko je o danej osobe, povahe a pod. Viete koľko poznám nešťastných manželstiev, kde sú zanedbateľné vekové rozdiely? Všetko je to individuálne. Takže nedá sa to škatuľkovať. Dvaja si musia naozaj sadnúť. A žiaľ, tiež je veľa prípadov, kde jeden s manželov umrie a nikto to nečakal, pritom opäť vekový rozdiel zanedbateľný, takže nedá sa na to ozerať len takto. Dôležité je, aby si dvaja naozaj rozumeli, potom ide vštko dobre 🙂

peta131
4. júl 2012

@anjelicek26 xixi teraz sa smejem, tak Maxik a moj Marko sa nam narodili rovnako o 3 tyzdne skor, mali uplne presne rovnake miery pri narodeni a este k tomu mame uplne rovnaky vekovy rozdiel medzi muzmi a moj ma tiez 16 rocne dieta s byvalou 😀 ina nahoda 🙂 inak alimenty plati teda riadne 😕 ty kokso to je ina palka, muz plati na syna 100e a aj to citime, nie to taku palku 🤐

anjelicek26
5. júl 2012

@peta131 - tak tu plati düsseldorfska tabulka a ta nepusti, dokonca by mohlo byt horsie 😖

doty1
5. júl 2012

@mpg v 16-tich som sa tiež hanbila za rodičov, boli staromódni, trápni, počúvali otrasnú muziku, na ešte otrasnejšie filmy chodili do kina, a už si nespomínam, s čím všetkým mi išli na nervy....a mali 38 rokov 😀

lu777
14. júl 2012

@mpg no tak to myslím, že jestli se za něj stydí tak je to hlavně pubertou 😉 a ne jeho věkem....
já jsem se v pubertě styděla taky za rodiče a to jim bylo 40 😀
a babičce bylo necelých 60 a přišla mi hrozně stará 😀
teď už beru střední věk tak od 30 do 60, prostě jsem v jiném bodě, tak se mi to posouvá

taky si myslím jak píše
@schnauzee že je to hlavně aby si ti dva sedli... samozřejmě, že ten věkový rozdíl tam může nějak víc vstoupit v určitém bodě, ale celkově pokud si dva sednou, tak i 25 let rozdílu není až tak podstatných...
jenže občas je to složité, lidi se věkem mění a to jak mezi třeba 30 a 45 tak mezi 45 a 60....

lubikan
14. júl 2012

baby a nemate pocit,ze sa takpovediac dostavate na jeho "uroven"..ako ze sa priblizujete k jeho veku,ze rychlejsie "starnete?....neviem,ako to napisat.....ja poznam jeden par,tam je 20 rokov rozdiel...ona 30,on 50..hehe a v duchu sa jej smejem..ked ten jej zacne,tu ma boli,tu ma picha a ona este v plnej sile 😀

anjelicek26
14. júl 2012

@lubikan - no neviem, on zabehne kazde rano 10km, tak daleko este ja nie som a take tu ma boli a tam ma picha som od neho este nezazila, dobre ked je prechladnuty je zle, ale to hadam kazdy chlap 😀 😀 😀

rena1707
14. júl 2012

Mala som 19 rokov, keď som sa zoznámila s mojím mužom, ktorý bol odo mňa starší o 27 rokov. Dokonca mal arabskú národnosť, čo bolo dosť neprípustné pre okolie. Nevšímali sme si to a po niekoľkých rokoch, keď nás ľudia videli spolu boli ochotní meniť svoj postoj na zmiešané a vekovo nerovnomerné manželstvá. Čo nás najviac trápilo bolo to, že sme nemali deti, ale aj s tým sme sa vedeli po nejakom čase vyrovnať. Po 12 rokoch spolužitia sa aj na nás usmialo šťastie a narodila sa nám naša vytúžená dcérka. Nebolo šťastnejšieho páru na svete. Prežili sme spolu krásnych 15 rokov až kým manžel kvôli nečakanej a náhlej chorobe neodišiel navždy. Budú to už dva roky, čas už tú najväčšiu bolesť vyliečil, spomienky však v srdci zostanú navždy, hlavne pri pohľade na krásnu dcéru, ktorá akoby mu z oka vypadla. Viem, že môj príspevok je trochu odlišný, ale život má bohužiaľ aj svoje tienisté stránky. Niečo nám dá, ale niečo aj vezme...

monikkak
14. júl 2012

Ked som sa zoznamila so svojim tak som mala 16 a on 33... 17 rokov rozdiel medzi nami... teraz sme spolu a mame krasnu vytuzenu dcerku. Na veku nezalezi hlavne je aby sme sa lubili mali radi. Nazori ludi su vseliake hlavne starsi ludia vidia vkuse nieco natom zle,ale ten nazor im nezmenim....Teraz to berieme zo srandou ked nam niekto povie ci som jeho dcera kto nas nepozna🙂 zo zaviatku ma to hnevalo🙂

schnauzee
14. júl 2012

@lubikan presne ako pise anjelicek26, moj manzel je omnoho aktivnejsi, vytrvalejsi a co sa zdravia tyka, zial, ja som ta, co ma neprijemne problemy a on ten, co je zdravy ako repa. Momentalne mi neskutcne pomaha a som nesmierne vdacna, ze to so mnou teraz zvlada. A nikdy sa nestazoval na bolesti, choroby, prave naopak, vsetko strpi ovela lepsie, ako ja, ale teda hlavne co sa zdravia tyka je na tom skratka o 100% lepsie ako ja.

lu777
14. júl 2012

@lubikan přesně jak píšou holky, u nás je muž taky ten aktivnější a rozhodně zdravější.... píchá a pobolívá mě, on má tak jednou za rok chřipku a šmitec 😉
ono je to o tom, že kdo dědkovatí dřív když to tak řeknu, tak si těžko usmyslí nebo užene babu o 15-25 mladší 😉
taky se to stane, ale většinou to je chlap který je aktivnější prostě, jinak by tu mladší asi ani moc nezaujal....

lubikan
14. júl 2012

@lu777 nieco na tom bude,mna by asi doma sediaci dedko nezaujal... 😀 🙂

lea_nr
16. júl 2012

záleží to aj od muža 🙂 ten môj je také neposedné šidlo, pri ktorom sa nedá cítiť staršie....a vlastne ja ani nepotrebujem jeho aby som sa cítila staršie (duševne a priznám sem tam aj fyzicky 😀 ) medzi svojich rovesníkov nezapadám už nejaký ten rok ☹ ale tak čo narobím sme všelijakí 🙂

@lubikan nikdy nehovor nikdy ;) možno ťa raz taký "dedko" ohúri 🙂