Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

eri28
10. sep 2012

@lea_nr na ani neviem, otec skor rozoberal, ze je cernoch, ale bol mi sympaticky od prveho stretnutia, ktore bolo ovela neskor 😀 , a uz je okej
no a ten vek moc na nom neni vidno, ani nikto by netypoval, oni maju aj inu pokozku, a je to take velke baby, cize nasi v pohode 😉
vasi si tiez urcite zvyknu, nic ine im neostava 😉

lea_nr
10. sep 2012

@miruss_013 ahoj 🙂 ty si v mojom veku a aj priateľov máme skoro rovnako starých (ten môj má o 2 roky viac) a ako to je s priateľom? zatiaľ si neoľutovala? alebo nejaké veci, ktoré by si zmenila? prepáč, že som zvedavá len naozaj vo svojom okolí nemám nikoho, kto má takýto vekový rozdiel 😅

miruss_013
10. sep 2012

@lea_nr Ahoj nevadí ze si zvedavá...kolko ste spolu???my 4 roky vies co niekedy aj lutujem ale to len chvilkovo ked je zle medzi nami.on je strasny dudros vsetko mu prekáza a pod.a mne to ties vadí nanom v tom badat ten rozdiel.inac je to fajn.napr vcera mi povedal ze som neschopná a hovori mi to casto ked nemá náladu vraj nic neviem podla neho ale o domácnost a dieta sa starám sama denno denne kedze on stále pracuje.vadi mu vela veci nic sa mu nepáci niekedy.ako by som bola malá.raz mi aj povedal ze som sopla tak som mu povedala ze si mal nájs starú babku.tak v noci sa prisiel liskat.inac aj spávame oddelene lebo postel jedna sa vyhodila a malá spi v manzelskej somnou a on v obyvacke vraj sa nechce tlacit a vzdy si nájde vyhovorku ked poviem ze malá aby sama sa ucila spat tak nie.ale aj pred tym ked sme mali 3 postele vedla seba tak málo kedy spal pri nas vraj ho malá ruší a tak..je toho vela..ale pokym nebolo dieta tak sme sa ani raz nepohádali...tieto 2 roky je to kus iné uz no ale obcas je to dobre teda je dobre ked sa nehádame.mna to ponizuje ked mi tak hovori alebo isty cas mal obdobie ked ma stále vyhadzoval ked sme sa hádali aby som vipadla.a dost casto mi hovori ked sa pohádame tak ze on len pocká kym malá podrastie a kopne ma do zadku teda posle prec ze uz ma nebude potrebovat.ja to citim tak obcas ze on mna uz nemiluje tak ako svoju ex s ktorou bol 8 rokou a zniesol by jej aj modre z neba takisto si ma nechce ani zobrat...vraj neni iste ci spolu budeme..odveci podla mna reku ci si chysta najst este inu..isty cas mi aj to krical ze si inú nájde no je toho vela ...dáko som sa rozpísala..ale ja ked niekoho lubim rácem s nim na cely zivot a nie tak ako on...a ako ste natom vy??uz máte aj deticky??a kolko ste spolu??? 😉

miruss_013
10. sep 2012

@lea_nr a napr vcera mi pvedal ze za nim chodim ako pes...alebo nedávno malá sa namna kbvackala a vravim ze stále na mne visí..a on no ako ty aj ty si namne stále prilepená...

lea_nr
10. sep 2012

@miruss_013 no my sme spolu ešte krátko 8 mesiacov len a detičky nemáme ale zatiaľ je to pre mňa to čo som hľadala, pretože ja si so svojimi rovesníkmi nerozumiem a vždy ma to ťahalo k starší aj kamarátky mám staršie a vždy si rozumiem s tými staršími viac ako so svojim ročníkom.....to ma mrzí, že je takýto 😠 ale tak to sa aj vraví, že muži sa menia po narodení detí len škoda, že niektorí k tomu horšiemu ☹
my sme na tom zatiaľ výborne viem, že by pre mňa spravil aj posledné...a stým vešaním je to zas naopak, že on by bol so mnou stále ale tak sem tam sa to vymení a aj ja som taká že by som sa len mojkala a nepustila sa ho 🙂 a kto mu, že ťa berie niekedy ako dieťa tak tento pocit mám aj ja sem tam ale vždy mu poviem, že nie som malá a stačí mi, že ma sekíruje mama a nemusí aj on...ale je to možno o tom, že on chce byť na mňa milí a sem tam to vyznie tak otcovsky až ma to irituje 🙂

miruss_013
11. sep 2012

@lea_nr To ani ja si nerozumiem s rovesnikmi a ties som na starsích a inak my sme spolu stastny kym nemá svoje chvylki on to odvovodni tym ze je preprscovani a preto potom rýpe domna.inak je fajn ties je starostlivý a vyborný otec aj malá ho miluje...ties dokáze navarit upratat ked má cas co je velmi málo.ja sa ho pitam potom nato preco je taký ked je uz kludny tak sa ospravedlni ale mna to v tej danej chvyli zranuje az moc...on povie ze ma podpichuje ale no dakujem pekne..ale ako vravím aj medzi nami to vie byt dobre v sobotu sme spolu malovali.heheh my sme aj pred tym vsetko robievali spolu.keby bolo viac penazy a menej starosti tak verím tomu ze taký neni..aj napriek tomu ze ma obcas nastve a aj ja jeho tak je moj jediný prvý a dúfam aj posledny ja ho lubim tak ako sa le dá a verím ze aj on nás..a dnes v noci prisiel spat k nám to ma velmi potesilo🙂))) 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dalilali
11. sep 2012

@lenka_b tak to mate ako my ja mam 27 a manzel 41;)

norita
12. sep 2012

@lea_nr ahoj. ale to vieš jeden zly den v práci a dosi si to musí od....... Ale ospravedlnenie som prijala stalo za to. Chvala bohu to bolo prvý krát a dúfam že aj posledny.

chikitka
12. sep 2012

@adriana27 ahoj, necitala som vsetky prispevky, len prvych par...tak neviem kto, co pisal...u nas takto:
ja mam priatela o 13 rokov starsieho... je rozvedeny, ma dve deti, a teraz mame spolu babo. tiez sme mali na zacitaku dilemy, skor teda on, pretoze ja som na zaciatku neuvazovala o vaznom vztahu (ukoncila som vtedy prave jeden dlhodoby) a on sa bal viazat, pretoze nemal povodne po rozvode v umysle uz dalsi vztah. ale vzhladom na to, ako velmi sme si rozumeli,a ako ine to bolo, ako doterajsie vztahy nas oboch, nakoniec sme to skusili... onedlho sme uz spolu byvali a po dvoch rokoch mame babo 😉
ano, stokrat sme sa zamysleli, ako bude vyzerat nas zivot o 10, 20, 30 rokov. a vzdy sme dosli k tomu, ze no a???
pokial sa on ako clovek citi mlado (a on sa citi), pracuje na sebe, nevidim v tom problem. v rodine mame jeden vztah s vekovym rozdielom 25 rokov. ona ma 45 a on 70. kedze je sportovec, drzi sa velmi dobre. nevyzera na 70. ona sa prisposobila jemu. po rokoch su tak zziti, ze sa smejeme ze su vlastne jedneho veku - niekde uprostred. tak je to aj u nas... ja som vlastne trochu starsia a on trochu mladsi :D
vsetko podla mna zavisi od toho, ake su partneri povahy. ano, moze nastat doba, kedy ty budes plna elanu, a on bude starnuci muz, ale podla mna je to vec vzajomneho porozumenia si. kazdy ma v zivote svoje puberty, je len na vas, ako sa s nimi vysporiadate. ale ako som pisala, myslim ze po rokoch sa partneri zziju na jednu vekovu hladinu... uvidim, ako to bude u nas 😀 niekedy ho musim aj napomenut, ze uz nema 20... dufam ze nakoniec ta stara nebudem ja 😝
verim a myslim si ze my spolu ostaneme, pretoze ja nie som typ, ktory rad meni "prostredie" a on uz nema vek a ani povahu na to, aby skusal stale nove vztahy. ked mozem tak sebalubo poznamenat, aj keby sme sa rozisli, viem a on vie tiez, ze som pre nho osudova. vzhladom na to, ako prebiehal jeho zivot predtym. a po mne uz nebude nijaka. mozno, prenho, bezcenne jednorazovky...
kazdy mame muchy, clovek sa musi naucit byt tolerantny, samozrejme, obojstranne... toto vsetko je treba vidiet na partnerovi dopredu. ci vztah a partner je podla tvojich predstav... aj ked nie vsetko sa da spoznat hned... vela stastia 😉

lea_nr
13. sep 2012

@miruss_013 no to ma teší, že bol cez noc s vami 🙂 tie peniaze spravia s človek veľa ☹ aj zamestnanie....ale verím, že to zvládnete ja vy a my to tiež nejak prebojujeme a všetci sa s tým nakoniec zmieria 🙂

@norita každý máme niekedy zlý deň...len najhoršie je, keď si to ods*rie ten čo za to ani nemôže...

@eri28 niekedy mám pocit, že mama by viac prijala černocha len aby nebol odo mňa starší :-/

miruss_013
13. sep 2012

@lea_nr a co okolie na vás vstah??a tvoji rodicia???

lea_nr
13. sep 2012

@miruss_013 okolie na počudovanie celkom dobre...jeho partia ma zobrala medzi seba ako keby sa poznáme 10 rokov netvrdím vždy sa nájde niekto kto dá blbú poznámku ale tak s tým sa musím zmieriť nie sme "štandardný" vzťah 🙂 a moje kamošky to akceptujú len s nimi moc nie sme v kontakte pretože oni sú väčšinou slobodné alebo majú priateľov, s ktorými sa nepoznám ja pretože sa kamarátime len my a chlapov do toho nemiešame 😀

no a rodičia to je kapitola sama o sebe...tatino bol úplne úžasný keď sa to dozvedel povedal mi, že je to môj život on mi nič zakazovať nebude....ale mamina tá to nevie pochopiť a pre ňu je to sklamanie a samý krik, plač, výčitky.....ale najhoršie na tom je to, že už aj tatina si stiahla na svoju stranu a chce už aj on aby som to ukončila....ale som povedala jedno, keď nechcú vzťah OK ale nemôžu mi zakázať sa s niekym stretávať na káve atď...a verím, že keď to budem dávkovať stále, že idem s ním tam tam a tam tak časom to pochopia 🙂

miruss_013
13. sep 2012

@lea_nr my sme sa skrívali ties sme sa báli okolia vsak ja som mala len 15 ked sme si zacali..vedel o nas len jeho kamos s frajerkou a moja segra a este moja kamoska ktorá ma krila akoze som sla k nej a bola som s nim.a s jeho kamosom a segrou mojou sme robili opekacky a tak chodili na prechádzky po prírode a pod.aby nas nikto nevidel.jeho kamosi starsy aj kolegovia vraj sa vela krat o mne rozprávali tak ako si chapi vravia medzi sebou vsak nemusim pisat a on chudák musel len pritakávat a nic povedat...on bol v tom case este so svojou ex cize to bolo horsie a velmi taské...ale som rada ze je to uz takto lebo bolo to peklo z jej strany..aj voci mne aj jemu..a nasi ho zobrali v pohode kedze ho poznali uz predtym byvame na jednej ulici...

miruss_013
13. sep 2012

no sprva ties ked vedeli ze mi vola alebo co vzali mi mobil a tak robili zmetky ale potom ked uz to bolo oficiálne ze sme spolu aj ked mse uz boli pol roka..tak to zobrali dobre..
@lea_nr

ivia123
13. sep 2012

@adriana27 ahoj teraz je to určite super. Nechcem ťa odradzať od tvojho vzťahu,ale život maš len jeden ,tak si ho uži.Nerob chybu,ktoru budeš ľutovať.Viem že je to ťažke,ale čim skor to ukončiš tym to bude ferove pre vas oboch.Želam pekny večer

eri28
13. sep 2012

@lea_nr neboj zvladnes, love je vadcia ako tvoji rodicia...

eri28
13. sep 2012

@lea_nr to vobec nevadi, ani moj otec z neho nebol zo zaciatku stastny, ze ja musim byt furt, ina a vynimka, a nemozem mat rovesnika, a bla bla, ale moja laska k polovicka bola ovela vedcia, cize slova otcove presli jednym uchom dnum druhym von, a bolo az neskor, ked sa s nim stretol prvy krat sam, ze okej, ale to my sme uz mali svoj zivot, a zili sme sami v zahranici, cize keby sa mu nepacilo, je mii jedno.Ale pamatam si priatel prisiel od rodicov zhrozeny, ze nech idem spat domov, ze moja mama ma chce doma a tie reci, asi mu nieco navravela, chvilu mi trvalo, kym som ho presvedcila, ze chcem zit s nim a nie s rodicmi do smrti... 😵

sandricka2011
13. sep 2012

idem sa k vam pridat 🙂 Moj Martin mal teraz v aprili 40 a ja v marci 28. Vzdy som mala len starsieho priatela, nikdy nie v rovnakom veku. nikdy som s tym nemala zaiden problem, a hlavne teraz pri Martinovi,kedze vyzera asi na 30...ako mu kazdy hovori. Myslim,ze hlavne ide o to,aby ste sa dobre poznali, a mali ten pocit,ze mate byt spolu. Ja som ryba,on baran..takze podla vsetkeho by sme ani nemali byt spolu. Ale ked si navzajom pozname povahy a vieme sa respektovat,tak to ide 🙂 Viem za ked sme na zaciatku kazda zalaskovana az po usi,tak to citime rovnako, ale niekedy sa to casom zmeni a niekedy nie.
My sme sa spoznali cez internet, po roku som sa k nemu prestahovala a o 9 mesiacov som ostala tehu 🙂 a velmi sa tesime. On je Rakusan, a to si myslim urobilo v mojom pripade velky rozdiel. Je to ina povaha,ine zmyslanie,a fakt si neviem predstavit ,ze by som bola este zo slovakom. Nehovorim,ze su zly,ale to zmyslanie mi nejako nepasovalo, tak som isla hladat za hranice 🙂 Mozno som mala len zlych ´slovakov´🙂

Suma sumarum... vek podla mna nie je problem, ked si dvaja naozaj rozumeju a respektuju svoje potreby,bez toho aby ublizivali jeden druhemu, A keby sa mam zamyslat nad tym,ze je o tolko starsi, a co ked budeme stari a skor nebodaj umrie,alebo co,tak by ma asi trafilo. Treba si uvedomit,ze to sa moze stat aj paru,ktory nema ziadny vekovy rozdiel. A byt s niekym len preto,ze mojmu okoliu sa npaci moj starsi priatel si myslim je chore a patri do doby ladovej 🙂

Takze kocky, lalvu hore, pokial vam ten chlap za to stoji, vazi si vas a je vam s nim dobre, vyprdnite sa na vsetkych co vam hovoria opak. 🙂

olivia6
13. sep 2012

@eri28 co je to vadcia? väčšia?

eri28
14. sep 2012

@olivia6 sorry, ano moja slovencina 😝

eri28
14. sep 2012

@sandricka2011 mame to podobne, nic v zlom, ale slovaka, by som nechcela 😅 ...a to som slovenka, xixi
nikdy ma nenapadlo, ze to bude cernoch, moja predstava bola vzdy cierny, su z cernoskami, a biely, z beloskami 😀 ...
ale nemenila by som za nic, je skusenejsi, rozumnejsi, a hlavne ma ma rad, tak preco menit, na veku vobec nezalezi.... 😵

lea_nr
15. sep 2012

@miruss_013 no naši vlastne ani nevedia, že sme oficiálne spolu len vedia, že je v mojom živote.....ale tak zatiaľ je to len o podozrievaní, že kam idem s kým idem....ale verím, že po maturite sa to u kľudní majú nato ešte pár mesiacov 😅

lea_nr
15. sep 2012

@eri28 no veď ja tomu verím, že láska nás udrží a nejak prekonáme všetko 🙂

presne ako keby som moju mamu počúvala...vždy musíš byť niečo extra a čo si o sebe myslím a ona sa bude musieť za mňa hanbiť atď...

miruss_013
15. sep 2012

@sandricka2011 To si vystihla...keby máme aj my pozerat na okolie tak niesme spolu.. 😉

sandricka2011
15. sep 2012

@lea_nr ved je to tvoj zivot, ona si mohla prezit svoj ako chcela,a ty mas to iste pravo 🙂 Nedaj sa odradit, prava laska z neba nepada a ked si ju nechas ujst len preto aby BOLI SUSEDIA SPOKOJNÍ , budes si neskor hlavu trieskat. Ser na nich,ked mam tak napisat. Iny zivot uz nedostanes, toto je tvoj jediny ktory mas,tak ho zi ako TY chces 🙂

mpg
15. sep 2012

@lea_nr ja si myslím, že mať o osemnásť rokov staršieho partnera pre tak mladé dievča nie je nič dobré. Nielen s ohľadom nato ako to bude vyzerať o 10,20 rokov, ale budeš mať ešte veľa možnosti si vybrať.

kacenaba
15. sep 2012

Ahojte, ja mam partnera strsieho o 11 rokov sme spolu 13 rokov, keby som mala viac odvahy verte mi, ze uz davno s nim nie som. Verte mi zo zaciatku je to dobre, ako v kazdom vztahu. Ale po case pride poucovanie, povysovanie. Nic neviem dobre spravit, uz mame 4 mesacnu dceru, a to som musela cakat 13 rokov, kym on sa rozhodol, kupili sme byt,ked on chcel, zacali sme stavat dom, lebo on chcel. S malou mi nepomaha, lebo som dostala vyjadenie, Ty si ju chcela viac... takychto veci som sa napocuvala vela naozaj. Zase neviem najst odvahu zbalit sa a odist, lebo mi rozprava, ze co on bude bez malej, ale za cely den si ju vsimne asi na 5 min. A dalsiu vec, ktoru pri zmienke o rozchode pocuvam, je to, ze on si uz nema sancu v 42 rokoch si niekoho najst, ale ja este ano. Proste vycitka za vycitkou. Tiez som mala 19 ked sme spolu zacali, ale druhy krat by som to uz urcite nespravila, ale urcite nelutujem jedinu vec, ze mam svoju malu, ktora mi dala a dava vsetko co mi chyba.

miruss_013
20. sep 2012

@mpg podla mna vek nehrá ziadnu rolu ja mam necelych 20 a priatel je o 16 rokou starsy a sme stastny..máme 2 rocnu dcerku

miruss_013
20. sep 2012

@kacenaba no to poznám...ties sa obcas napocúvam..on vie vsetko a ja nic..a ste zobraty???alebo ako sa stavia k tomu???

sandricka2011
20. sep 2012

@kacenaba prajem ti aby si nazbierala tolko sil a odvahy,aby si dokazala odist. A cim skor ,tym lepsie pre teba. Co ta je po nom,ked ta nerobi stastnou? Preco by si sa mala starat o to ci si este on niekoho najde??? On sa nestara o teba,ako sa ty citis,tak na co ti potom je. urcite je toho vela,ale aj tak dufam,ze sa ti raz podari byt stastnou. Mas len jeden zivot,tak si ho nepremarni s niekym s kym to nema cenu.