Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

aduskalac
9. jan 2013

@henika06 presne tak aj ja mam o 23 rokov starsieho manzela,sme spolu 12 rokov a nemenila by som ,deti ho miluju ja tiez,na svoj vek vyzera o 10 menej 🙂neriesim co bude o neviem kolko rokov nikdo tu nieje večne 🙂 a vdnešnej dobe aj ked si zoberiete seberovneho partnera neviete co bude o dalsich par rokov dnes sme tu zajtra tu uz byt nemusime

aduskalac
9. jan 2013

@lujza123 moj ma 56 ale mohol by telom konkurovat 30 tnikom.-)

aduskalac
9. jan 2013

@lea_nr urcite si vasi zvyknu aj u nas bol zo zaciatku problem z mojej rodiny všetci boli proti no ja som si isla tvrdo za svojim odstahovala som sa k nemu byvali sme spolu ked som otehotnela po 2 rokoch tak sme sa zobrali a odvtedy je kazdy rad ze ho mam, kazdy ho chváli akeho mam dobreho a šikovného manžela🙂uz sa nepozeraju ze o kolko je starsi

lea_nr
9. jan 2013

@aduskalac ono sa to tak pekne počúva, že si zvyknú ☹ a vidím to u všetkých, že si zvykli ale keď ja vidím čo robia moji rodičia tak sa mi chce plakať ☹ mama nemá problém zdvihnúť na mňa ruku pretože si myslí, že to zo mňa vytlčie a zúfale výkriky, že som ju sklamala a zničím si život a určite ma bude biť, nebude sa o mňa starať ani o naše deti lebo starší muž sa o svoje deti nebude starať a nebude s nimi chodiť ani von a proste všetky hororové scény čo ťa napadnú tak to u nás určite odznelo 😀....už sa na tom niekedy musím smiať....ale zatiaľ som to dala do nulového štádia s našimi tvárim sa, že priateľ nejestvuje počkám kým zmaturujem pôjdem na VŠ a potom snáď pochopí, že som už som veľká a keď si pobabrem život tak si ho pobabrem sama aj bez toho aby som ju poslúchala alebo neposlúchala...

aduskalac
10. jan 2013

@lea_nr keby si vedela co všetko mne povystrajala babka,ponadavala mi do kur,,,☹((((((,ze ci chcem mat postihnute deti(kedze manzel je este nepocujuci,ja som tiez sluch.postihnuta)kricala po mne hocikde preboha ta prosim skonci s nim a bla bla,no vies ako som sa citila?A pritom moj manzel je druhy chlap v mojom zivote,otec povedal ked sa vezmeme nepride na svadbu a knim chodit nemame,Mamina mi zomrela ked som mala 6 rokov ,odvtedy nas vychovaval sam,on cakal ze ostanem doma a budem sa onho starat,no jedneho dna mi volala sestranica ked sme uz mali pred svadbou ze bola u otca vysvetlovala mu ze mam pravo na svoj zivot atd,asi to pochopil a povedal ze teda nech prideme pozvat ich na svadbu,tak sme prisli a chvalabohu odvtedy bolo ok akurat babka 2 roky sme nerozpravali nezdravili na svadbu som ju nepozvala naco?????aby robila cirkus?no ked sa mi narodil syncek cuduj sa svete prisla za mnou do porodnice ani som nechcela ist ukazat maleho dlho somvahala co zase bude no spolubyvajuca prisla ze babka vonku place tak som teda sla ,prepac mi sice nepovedala a to dodnes ale sa stym zmierila,dnes mojho manzela hladka objima ze ake ma sikovne rucicky lebo jej uz vela veci porobil opravil a slovko prepac som od nej nepocula doteraz ale kaslem na to som rada ako to je ze uz je dobre tak to neriesim je to uz starsia zena takze tiez som to nemala lahke,vdaka bohu deticky su zdrave.-)my si rozumieme a to je prvorade 😀 drzim ti palce urcite to zvladnete

dolce_principessa
29. jan 2013

Baby aj ja mam starsieho priatela skoro o 21 rokov a vobec nam to nevadi 😀 a to co si myslia druhi je mi totalne ukradnuteeee....Spoznala som ho presne v 20 tich...a mame som to oznamila asi takto 😀 ...zavolala som jej a povedala ze pridem si domov len po veci a vraciam sa za nim(do Italy) .Samozrejme nebola tym nadsena ale pustila ma...ved ine jej ani neostavalo kedze som bola dospela 😝 A nic nelutujem.....

skumavka
12. feb 2013

Ahojte babulky. 🙂
Poprosím vás o radu. Sme s manželom pozvaní na oslavu narodenín jeho dobrého priatela. Bude to nielen v rovine súkromnej,ale aj pracovnej, trošku vačším štýlom, s velkým počtom ludí. Podrobnosti nevieme,iba tak približne tušíme. Mám tušáka, žeby to chcelo asi patričné šaty, avšak vobec neviem čo konkrétne na seba, tak aby to bolo aj elegantné, aj sa v tom dalo hýbat a cítit sa prirodzene. Co sa teda hodí na súkromno-pracovnú narodeninovú párty? Vopred vdaka za vaše tipy 😉

drobcek1503
14. feb 2013

Babenky ja mam strašne rada muža ktorý je odomňa starší o sedemnásť rokov.Rada to je slabe slovo veľmi ho milujem len mam taky problém,že som vydatá za muža ktorého nemilujem a mam s nim tri deti,ktoré strašne ľúbim.Toho ktorého tak veľmi milujem je rozvedeny a ma tiež tri deti.Dve su dospele a to druhe ma len 12rokov.Poznáme sa už dlho ale naš vsťach funguje už pol roka a milujeme sa.On my ukázal čo je to láska a čo je to mať niekoho rád a milovať.Ale jeho ex nám nede pokoj strpčuje nám život ako jemu tak aj mne.Strašne na neho žiarli roby veľke nepriemnosi lebo neznesie aby moj mily bol šťastny.S tym jej jazykom ma špini po celom meste ze aká som ku..,pi...,šľa...,atd.Tu každemu tvrdi že na neho kašle ale pravda je taká,ze umiera za nim.Ich vsťach sa rozpadol po 23rokovmanželstva,ale ona si našla prvá známosť.Pravdou je,že sa my hrozne páčil už dávnejšie,ale abceptovala som ,že je ženatý a ma rodinu ako aj ja.Ale moje srdce my stale vravelo ,že ho mam rada ale nikomu som otom nikdy nepovedala,stale som si navravala a tlkla si do mojej hlavy ,že to nikdy nebude reálne,že ostane to len mojim túžobnym snom.Asi mesiac po jeho rozvode sme sa nečakene stetli na terase v jednom podniku.On začal rozpravať,vtipkovať a mne sa to hrozne páčilo a práve tam sa stretli naše pohľady a moja priatelka my povedala vtedy že ma so svojim pohľadom hltal.Samozrejme na začiatku som sa aj branila ale potom sa kumne ozval a všetky moje kamaratky pozval na domacu hruškovicu.Tam ma prvykrát pobozkal pred všetkými a pocitila som nečakany zažitok take zvláštne,niečo nečakané od žaludka.Za ten polrok sme toho pekného prežili aj zažily,ale boly to aj trpke chvíle koly tym rečiam,ktore sa širia aj ešte dnes.A mam taký pocit,ze sa ani tak skoro neprestanu.Mam pochybnosti........,či ma skutočne miluje ale si myslím,ak je naša láska silná tak prejdeme aj cez horšie prekašky.Mam pred rozvodom a dúfam,ze ma potrží a ma nesklame.On sám my sále vraví,že ešte za tie svoje roky tak nikto nemyloval ako ho milujem ja.Chcem tym povedať,že snívať je krásna vec a ked človek veri tym svojim snom a svojim túžbam tak sa to raz aj stane.Nezaleži na žiadnom veku,či je starši,či mladši ale čo citi človek jeden k druhému.Záleži len na láske,veriť v šťastie aj ked sa vydi,že je to ťažke a treba byť oporov tomu druhému,držať a stať vedľa neho ked to najmenej čaka a raz on ti to všetko da dvojnásobne.Treba si len veriť a byť optymista.Kazdej prajem veľa šťastia,lásky,a hlavne radosť so života.

gabulka15
6. sep 2013

ja mam 22 a moj manzel 47 a velmi sa lubime 🙂

babsandersson
10. sep 2013

Ahoj, taky se přidám. Mám 32 a můj skoro muž 51. Máme dvě holčičky 4 a 2 roky a teď čekáme třetího prcka 🙂

andreaka11
26. sep 2013

paci sa mi, ze muzi po 50tke sa chcu stat (znovu) otcami 🙂

marika39
26. sep 2013

ak sa máte radi a rozumiete si, tak ten vek moc nerieš. Buď rada, že ste sa našli a je vám spolu fajn. Držím palce!! 🙂

maribell
26. sep 2013

vieme aj ako to dopadlo so zakladatelkou? 🙂 @adriana27 .. rozpravaj uplynulo 5 rokov ...a ak vam to spolu vyslo ty najlepsie poradis babam ake to je 🙂
@drobcek1503 @gabulka15 @babsandersson ... neviem nechcem moc do toho kecat..samozrejme nevravim ze ho nelubite a nieste stastne...ale co o 15-20-25 rokov? uvazovali ste aj nad tym ze zobrat si mate muza s ktorym zostarnete? ..podla mna je to neprirodzene taky vekovy rozdiel ...@gabulka15 ..chcela by som vidiet reakciu tvojich rodicov ked si im ho predstavovala
@andreaka11 ..neviem co sa ti na tom paci ked 50rocny chlap ma dietas 20rocnou len preto lebo chce byt otcom a dieta na stuzkovej bude so 40rocnou mamou vdovou... je to divne

barborienulienocka
26. sep 2013

Tiež sa pridávam,mám muža o 17rokov staršieho🙂)

babsandersson
27. sep 2013

@maribell ja neresim co bude za 15 nebo 20 let.. stat se muze cokoliv i kdyz mas mladyho muze.. podle me na veku nezalezi.. kdovi zda ti to vydrzi s mladym ci starsim, na co se budu s tim stresovat ted.. ale to je jen muj nazor

maribell
27. sep 2013

@babsandersson ja nehovorim ze moj muz aj ked je mladsi zomriet nemoze ale aj ty musis uznat ze ked ja budem mat 50 tak je pravdepodobnejsie ze pri mne stat este manzel bude ... a rozmyslala si aj nad tym ze ked ty budes v najlepsich rokoch tak budes zit s uz ufrflanym dedkom?.. mno neviem je to tvoj nazor ale ja osobne by som nechcela taky vekovy rozdiel ..ja keby mam 20 rocnu dceru a ta si privedie domov pomaly 50 rocneho chlapa ze sa idu brat tak jeho vyhodim a ju asi vyfackam a zamknem doma kym ju to neprejde...

andreaka11
27. sep 2013

@maribell nechapem, co robis v tejto teme, ked sa ta netyka....

a keby si mala 20 rocnu dceru a predstavila by ti 50 rocneho priatela a ty by si ju prefackala a jeho vyhodila, tak by ti pri prvej prilezitosti usla za nim a nikdy by si ju uz nevidela....

babsandersson
27. sep 2013

@maribell to je tvuj nazor, ja ti ho neberu.. muj muze byt dedek, ale to neznamena ze tvuj i kdyz je mladsi nemuze sedet s pivnim pupkem u telky a to mi taky neprijde extra skvelej vyhled do budousnocti.. jak jsem rekla, ja tohle ted neresim, nevim co bude za 15mi, natoz za 15 let

@andreaka11 jj tak nejak receno..

maribell
28. sep 2013

@andreaka11 @andreaka11 ..mna sa tato tema tyka pretoze moj manzel je o 9 rokov starsi ale moj nazor je maximalne 12-13 rokov..viac uz je divne ... mno tak to si zase nemyslim ze by mi usla a uz by som ju nevidela...snazila by som sa ju zachranit od takeho chlapa pretoze aby 20 rocna kocka mala 50 rocneho chlapa je DES !!! a to este nevravim ani o detoch..

sandrita131
29. jún 2014

vidim,ze tu uz dlhsie ziadne prispevky neboli, tak dufam, ze mi niekto odpise. mam 28 a moj priatel ma 47 rokov. sme spolu uz 1.5 roka a nikdy som tak stastna nebola. mala som niekolko vztahov so seberovnymi alebo o par rokov starsimi partnermi, ale naozaj sa to neda porovnat. on mi rozumie, stara sa o mna, je neskutocne ohladuplny. mame vela spolocneho. problem je, ze som tento vztah tajila pred rodinou. zijem v Londyne, takze az take tazky utajit to nebolo. sestra tu zila so mnou a za kazdym ked som nespala doma, som klamala. vzdy ked som prisla domov, tak som sa nenapadne pytala mamky aky ma nazor na vztahy dievcat so starsimi muzmi. jej nazor? je to proti prirode, so starym dedom? a co deti? take dievcata si znicia zivot atd. takze zacala mat tusenie.
no a vcera na to prisla nejakym sposobom a ja som uz nevladala klamat. no a teraz uz asi 3tiu hodinu placem... hrozne sa trapim. matka mi vykricala hrozne veci... ze but ona alebo on?! lenze kto sa stara o mna, o moje stastie? ze co na to povie rodina a okolie? ja som si uz predstavovala nasu spolocnu buducnost, deti. vie, ze vekovy rozdiel je velky a ze moze "oddist" coskoro ale to mozem aj ja. hrozne sa trapim. stratit matku alebo partnera? pochopi to niekedy? ja som vazne nikdy taka stastna nebola... co ak ma uz takou stastnou nikto nespravi a budem to lutovat cely zivot? mam zit pre pritomnost alebo mysliet na buducnost? neviem, co mam robit. prosim vas pomozte ak mate nejake skusenosti. dakujem

aamelkaaa
29. jún 2014

@sandrita131 Prežila som podobný vzťah, dokonca s ešte starším mužom. Skúšali sme sa rozísť a výsledkom bolo, že som preplakala naozaj nepretržite 5 dní. Dovtedy som ani nevedela, že je niečo také možné. 🙂 Ale čo je horšie, že som zo zúfalstva začala hľadať takýchto starých chlapov, lebo mi chýbal. No nikto nebol ako on... Bohužiaľ to treba prežiť. Chápem aj Tvoju mamu, ale zasahovať Ti do vzťahu nemá právo. Bude to náročné, aby tento vzťah vydržal, ale nie je to nemožné. No časom Ti môže začať vadiť vekový rozdiel, alebo príde chvíľa keď si povzdychneš, že už je starý. Napríklad ty 50 on 70... Možno to nepríde, ale skôr si myslím, že áno. To však nie je prekážka keď sa ľúbite. Avšak ten čas rok a pol je ešte veľmi málo. Nemusíš teraz nič riešiť, buďte aj naďalej spolu a čas ukáže. Aj keby to nebol ten pravý, je lepšie prežiť prirodzený vývoj toho vzťahu ako keď to sekne iná osoba. Mama je mama, lenže čo sa má čo starať do vzťahu iných ľudí? S mamou mas predsa iny vztah... Nenechaj si do toho kafrat, aj ked bohuzial ma mama asi pravdu. Nie je zenaty, alebo nejake zavazky nema?

aamelkaaa
29. jún 2014

@sandrita131 Rodina a okolie to Ta nemusi trapit. Tych ludi co Ta budu ohovarat, tym na Tebe nezalezi, bola by si hlupa keby si ako opicka robila to co ocakavaju oni. Vsetko co sa vymyka z normalu je suce na odsudenie ci ohovaranie. To uz je ludska zabava. 🙂

aamelkaaa
29. jún 2014

@sandrita131 Inak to co popisujes aky je on k Tebe a ze rovesnici taki nie su, je prirodzene. Pre neho si ako dietatko, dievcatko, ma pocit, ze by Ta chranil... Je to z casti aj taky otcovsky vztah...

sense
30. jún 2014

Zijes predsa inde ako matka a po oravde jej ultimatum nechapem. co sa tyka doby chodenia este ste dost kratko spolu,len cas ukaze ci ma ten vztah zmysel.

gvhcfchg
22. okt 2014

Ahoj, ja mám partnera a je starší o 24 rokov! Čož je dvojnásobok mňa, ja mám 23. Nemôžem sa ale absolútne na nič sťažovať. Je jasné, že sú veci, v ktorých sa nezhodneme, a tiež často myslím na to, čo bude, ale snažím sa užívať si to čo je a to čo mám. Teraz mám ale problém, pretože ho chcem zoznámiť s maminou(42), ktorá je o 5 rokov mladšia ako môj partner(47). Bojím sa jej reakcie, neviem, ako jej to mám povedať tak, aby ma pochopila, aby pochopila, že som štastná.

deniee
2. feb 2015

Ja som vždy mala rovesníkov.Zatiaľ len dvoch.A teraz mám 17 a môj priateľ 27.Niektorým ľuďom je to v očiach a myslia si že je za tým nejaký zámer no nie je to tak.Pred ľuďmi sa správa ako 27 ročný,keď je so mnou mám pocit že je to ešte dieťa :D .Všetko nám klape a myslím,že na veku nezáleží ale len v tých prípadoch keď za tým nikto nič nehľadá a ide len o lásku.

zabka4
16. feb 2015

@adriana27 Ja mám muža o 23 rokov staršieho a nevymenila by som ho ani za ten svet. máme spolu dve dcerky. Ja mam 25 on 49 pozname sa 8 rokov a sme spolu a 6 rokov sme spolu. Výborne si rozumieme. My sme sa našli. ja som si s rovesnikmi nikdy nerozumela a skusala som aj vztah s muzomo 8 rokov starsim ale ani to nebolo ono. my k sebe patrime. on sa rozviedol so zenou ktora ho 14 rokov podvzadzala a trpel to len kvoli ich detom. jedna bola jeho a druhu mala ona s prvym muzom. ja som bola v tedy vo vztahu s rovnako starym muzom a ten podviedol mna. s mojou rovesnicko..tak tu vidis že muži sa lišia. moj terajsi muz mi bol oporou vtedy ked ma henten podviedol. nevyuzil toho. skutocne ma lubil ale nechcel nikomu liest do kapusty. rok po tom ako som sa s nim rozisla dala som sa do kopy s mojim terajsim muzom a vies co? je to moj princ, skutocne o mna bojoval a niekedy aj so mnou, nechcela som si ho pustit k srdcu i ked som totak citila. bala somsa dalsej nevery. Tento rok budeme 5 rokov manzelia. a je uzasny, nádherny. citlivý, je to náš ochránca, pri ktorom sa nebojim. viem ze nas ochrani. Je mi všetkým, milencom, priatelom, oporou, niekedy ma napomenie ale to aj ja jeho...ale takto sa doplname a ucime sav vyhybat sa chybam. je to muz mojho zivota a takeho nema vela zien ani v rovesnikoch. Vztah so starsim muzom je otazkou povah, priorit, vlastnosti a hlavne srdca. moj prvy starsi ma podviedol ked som mala 17 asi pol roka po tom ako sme sa dali do kopy a moj muz je uplny opak. aj ked ma vela ludi voci takym vztahom vyhrady. u mna by neuseli. mna nikto nepresvedci ze mi s mladsim bude lepsie. lebo nebude. Je skutocnou mojou druhou polovickou.

zabka4
16. feb 2015

@drobcek1503 nevlastna dcera mojho muza nam robila intrigy aby nas rozdelila, no moj muz sa radsej vzdal jej a jeho vlastnej dcery ako mna. povedal ze pokial sa nenaucia ma respektovat ako jeho manzelku tak to zostane tak ako to je. nerozpravaju sa. a on povedal ze k nim nic neciti. ze su mu cudzie. nevzdal sa ma a chrani ma aj pred pomluvami.

zabka4
16. feb 2015

@deniee xixi pre mna je 10 rokov rozdielu nic....ja som mala vztah z takym a po š tyzdnoch som ho nechala lebo ma srdiecko tahalo k mojmu muzovi ja mam 25 tento rok 26 a on 49 na rok..

kika691
16. feb 2015

Mam 30 a moj chlap ma 43....mala som nejake vztahy pred tym, ale teraz mozem povedat, ze je ozaj velmi velky rozdiel mat rovesnika a starsieho...o rovesnika sa musis starat ty starsi sa postara o teba....zijeme spolu 4roky a nemenila by som ho za nic....rok som vahala ci do toho vztahu ist ci nie....no ozaj nelutujem....