Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

natalka13
21. jan 2016

@stary_ujco take tu nenajdes. Vtedy to nebolo IN.
Dnesni 50tnici aj 50tnicky sa vydavali 20-24 rocni. Chlapi su vacsinou rozvedeni a maju mlade kocky a male deti a zeny su dne vacsina tiez rozvedene a stastne,na rozdiel od tych svojich byvalych.

oli18
21. jan 2016

@stary_ujco my dvaja sme tu najstarší a to čo píšeme, to mladé manželky počúvali/jú aj od svojich rodičov. Preto ich naše argumenty len rozčúľujú. Oni sú rok, dva, päť, desať zamilované do svojich päťdesiatníkov, šesťdesiatníkov a neriešia, čo bude o 25,30 rokov. Hold, láska roky prenáša 🙂

mircalla
21. jan 2016

@natalka13 asi tak. presne ako hovoris....ujo sa asi narodil v inej krajine.

gala79
21. jan 2016

a na co dnes riesit co bude o 20-25 rokov ??? toto ja naozaj nepochopim,.!! .. a co ak ma zajtra zrazi trolejbus a bude vybavene ?? to uz ani nemusim riesit, co bude o tyzden... nie to este o 25 rokov... ved nech si kazdy akykolvek spolok vyskusa, ci je to pre tych dvoch dotycnych ludi vyhovujuce spojenie... mlada so starym, stara s mladym... ved je to jedno...

mircalla
21. jan 2016

@gala79 ja zase casto citam, ze deti starsich rodicov, ze to je blbost, uz budu mat ked budu maturovat x rokov.....neriesim....do tej 18-tky hadam dozijeme a potom uz budu samostatne a mat vlastny zivot, aspon sa budem o to snazit...

gala79
21. jan 2016

@mircalla no ved to.. ja sama mam starsich rodicov, lebo nasim sa proste nedarilo.. brat sa narodil po vyse 10 rokoch, ja este o 2 roky neskor... a co ? sme tu ... prezili sme bez ujmy na zdravi, nikdy nam nic nechybalo a nikdy som to nebrala ako nieco negativne ze moju rodicia su starsi,... mne sa narodila dcera (planovane) v 26 rokoch... dnes ma desat, vsetko ok ale keby som mla este raz tu sancu a rozum & skusenosti ako dnes , tak by sme to prve dieta hadam etse o par rokov posunuli.... 😉 a positenie mam uzavrete, tak ked ma fakt ten trolejbus prejde, bude o decka postarane 🙂

mircalla
21. jan 2016

@gala79 ja zase o par rokov skor, ale fakt sa nedarilo....nie vsetko ide, ako clovek planuje

natalka13
21. jan 2016

@gala79 toto su dost zasadne veci,ktore by sa mali riesit.
Ja som vydata 25 rokov a neviem si zivot so 70rocnym dedom predstavit. To je vek mojho otca, svokra a ich surodencov - diky. A to mozu poniektori lyzovat, cestovat, ale su to stary ludia.

lauricka
21. jan 2016

@andreaka11 mas 32...hmmh, to je akoze nejake mlade? 32 rocny chlapi nevedia, co chcu? Akoze pausalne? Asi si mala nestastie na partnerov. Moj muz v case svadby mal 28 rokov a vedel velmi dobre, co chce. A moj bracho ma 33, vedie si par rokov vlastnu firmu a stara sa o seba sam, nepotrebuje na to svoju maminku. Schopnejsich si treba hladat...a vo veku to nie je. Niektori 50-60 tnici su absolutne nemozni, vek nie je nicoho zaruka.

gala79
21. jan 2016

@natalka13 jasne ze su to veci ktore by sa mali riesit, ale to vobec neznamena ze ked ty si to nevies predstavit, tak to x-inych ludi tak nepraktizuje... musim sa znova opakovat ale pre mna to proste nie je argument, nezacat si niekym vztah len kvoli tomu, lebo uz dnes budem riesit co bude o 25 rokov... no neviem co bude o 25 rokov.. neviem ani co bude o 1/2 roka.... a kde mam zaruku ze ak budem mat vztah s rovnako starym partnerom ( + -) , ze nam ten vztah vydrzi "az nas smrt nerozdeli " ? pre mna maju/ mali prioritu urcite odlisne "parametre " ako vek partnera... a lamentovat nad starymi 70 rocnymi chlapmi, tak to robia aj ich rovnako stare manzelky 🙂 staci ked zavolam mame a mam o tom od nej pol hodinovy monolog .. 😉

lauricka
21. jan 2016

@andreaka11 ale ak to bol stary prispevok, tak sory, no kazdopadne, podla mna vek nie je smerodajny pri chlapoch. Niektori su velmi zodpovedni uz mladi a niektori asi aj umieraju so zamrznutou pubertou 😉

alimalili1
1. feb 2016

Ahojte ja som sa zoznamila zo skvelim clovekom je to chlap po ktorom tuzim najviac na svete, no mam obavi je o domna o 11rokov starsi kazdy vravi ze spolu dlho nevidrzime no moj nazor je takito, ,,Nejde uplne o nazor sme na svete abi sme skumali obiavovali" citim sa s nim velmi dobre rozhodla som sa ze to vyskusam, zariskujem a som zvedsva ci risk budr stat zato

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 Niekedy je risk zisk.Ja mam manzela o 10r.starsieho sme spolu takmer 23r.a je to super na veku nezalezi ja som mala 17 Ked som ho spoznala a pri otazke ci mi nevadi ze je starsi som sa rehotala ze niekto musi mat aj rozum v nasom vztahu drzim palce nech sa Vam to vydari

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 A mozem vediet kolko mas rokov dakujem 🙂🙂

alimalili1
1. feb 2016

Nasla som na nete toto: Čo si väčšina mužov pomyslí, keď vidí krásnu mladú ženu po boku staršieho muža? Stavíme sa, že ich prvou myšlienkou je, že je to zlatokopka. Vzťah so starším partnerom však môže mať oveľa lepšie dôvody...

Niektoré ženy si nedokážu predstaviť vzťah s rovesníkom, o mladších chlapoch ani nehovoriac. Imponujú im jedine starší muži, ktorí majú o desať či dvadsať rokov viac. Mohli by mať po svojom boku krásavca, ktorý má stále dosť vlasov a žiadny pivný sval u neho ešte nehrozí, no im na tom nezáleží. Oveľa viac výhod vidia u starších mužov, ktorí im v mnohom imponujú.

Dozviete sa viac

Čím je muž starší, tým má viac skúseností. Stačí pozorne počúvať a môžete sa od neho veľa naučiť. Starší muž nemá potrebu ohúriť vás svojimi rečami, preto sa nestáva často, že by z jeho úst vychádzali len prázdne slová, ktorými na vás chce urobiť dojem. Ďalším plusom je, že je ochotný počúvať aj on vás.

Má spôsoby

Priznajme si to. Len máloktorý z dnešných mužov má spôsoby pravého džentlmena. Chlapi zabudli, čo sú to dobré zvyky a už sa nepotrebujú k ženám správať s úctou, pretože ani mnohé ženy sa samy k sebe tak nesprávajú. Navyše sa tvária, že od chlapov nič nepotrebujú. No ak túžite po mužovi, ktorý sa k vám bude správať ako ku princeznej, starší chlap je istejšou voľbou. Jeho džentlmenské spôsoby, ktorým sa v mladosti priučil, vám určite budú imponovať.

Zdroj: Thinkstock

Skúsenosti sú na nezaplatenie

Žiadna z nás nechce myslieť na bývalé lásky svojho partnera, no skúste sa na to pozrieť z iného pohľadu. Starší skúsený muž sa zo svojich bývalých vzťahov poučil a už dobre vie, ako sa má k žene správať. Ženskú dušu pozná lepšie ako mladší muži, preto mu nemusíte všetko vysvetľovať. Vie, kedy ste nahnevaná, kedy nemáte chuť sa rozprávať a aj to, že keď máte svoje dni, musí byť ohľaduplný.

Je nám oporou

Starší muži sú zodpovednejší a postarať sa o svoju rodinu po každej stránke berú ako svoju povinnosť. Preto sa nemusíte báť, že budete na všetko sama a v ničom vám nepomôže. Niekedy je fajn, keď sa muž cíti ako hlava rodiny. Nemusí vedieť, že pravda je úplne inde, no nie?

alimalili1
1. feb 2016

@qidko budem mat o mesiac 17 a vobec mi nevadi ze je starsi

alimalili1
1. feb 2016

@alimalili1 stardi o 11rokov

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 Rodicia o to vedia ak nie myslim ze to bude asi problem ale mne to vyslo verim ze si dost rozumna a rozmyslala si aj otom co vsetko sa moze stat nechcem sa robit mudra ale o nasledkach sexu si sa urcite ucila a takties si myslim ze mamina Ta otom poinformovala chodis este do skoly?Ak ano tak nezabudaj ze skola je prvorada mam dceru ma 19a syn 21 takze mam uz nieco zasebouak budes chciet nieco vediet alebo len pokecat napis rada pomozem poradim ak budem vediet

alimalili1
1. feb 2016

@qidko mama o nom vie a o sexsulnom zivote som bola informovana a dakujem velmi si prajem bit s nim no zatial sa stretavame potajomky nakolko bivame v dedine a bojime sa na nazori jeho rodicia o tom zatial nevedia sttetavame sa dva roky a poznam ho zhruba 5rokou

alimalili1
1. feb 2016
alimalili1
1. feb 2016

@qidko iskra preskocila ked omilom domna drgol a oblial ma kofolou 🙂

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 Ahoj tak Ti drzim palceky kludne sa ozvy ako Vam to klape davaj na seba pozor pa

alimalili1
1. feb 2016

@qidko pa aj tebe nech to vydrzi az do smrti

alimalili1
1. feb 2016

@qidko ako ste sa spoznali a ako ste sa dali do kopi on sa ta spital ci ako

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 Moj manzel vozil spoluziacky na zabavy ja som mohla len otom snivat pokial som nemala dokoncenu skolu a raz som ho stretla Ked ponich prisiel u nas to bola laska na prvy pohlad🙂 kedze som s mojou matkou nemala dobry vstah vyhodila ma z domu a isla som byvat knim to uz som mala skoncenu skolu a zacala som pracovat manzela som poznala dva tyzdne Ked som sa k nim pristahovala nam to vyslo

stary_ujco
1. feb 2016

Ona má 16,on 28. Sú spolu 2 roky...
Čiže 26 ročný chlap si začal so 14 ročným dievcatkom? A to sa už akože predtým tri roky poznali... Budúcnosť vidím jasne

alimalili1
1. feb 2016

@qidko super

alimalili1
1. feb 2016

@stary_ujco aku nechapem. Da sa tak povedat ze chodime spolu rok od 15 a za druhe viac menej poznat sa viac osobne za ten cas urcite nebolo zle

alimalili1
1. feb 2016

@stary_ujco a uz ked ide o to bude mat 28 a ja budem mat 17

qidko
1. feb 2016

@alimalili1 Priprav sa ze sa spusti lavina narazok na Tvoju ,moju a priatelovu osobu a ver ze to nebude pekne