Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

lucinka511
24. aug 2016

@celasapremenim mme pride aj zcestne ked ma muz 44 a frajerka 22 ..akurat si nasiel milenku a neskor osetrovatelku☺

celasapremenim
24. aug 2016

@lucinka511 uplne samozrejme, ze ti chlapi uz myslia iba a iba na svoje pohodlie a v neposlednom rade na prezentaciu pred uspesnejsim kamosmi....ukaze malej 2 litre a ta sa posere, to bude aj nieco vo vychove...a ti stari asi nie su ani schopni realne fungovat so starsou zenou, nevedia starnut, vacsina z nich spravila paradne hovadiny a nema vybudovane zazemie, alebo su po zbrklych rozvodoch kvoli nejakym inym hovadinam a mladsie lepsie oklames, starsia vyciti uplne urcite, ked nieco nie je ok, co sa tyka vztahu voci nemu
ja len dufam, ze moja dcera sem takeho stareho chrchlaca nedovedie, ale najde si normalneho chlapca v svojom veku, podla mna to nie je normalne a nikdy nebude

celasapremenim
24. aug 2016

...fuj a ked si predstavim ze ked bude mat 40, co za cap jej bude v obyvacke sediet :D:D:D:D kupi si okularky z tesca a bude lustit krizovky :D a vecer skoci na web poobzerat kacacie xichtiky sprostan od 12 do 15

lucinka511
24. aug 2016

@celasapremenim ale ajbtie baby co si takych najdu.najsmor fajn ale ked uz trioska zostarnu.muzovi to prestane fungovat a zema ma naj roky este len pred sebou.a nie aby sa starala o starceka....ale kto co chce .to ma...ale textrem je podla.mna ked dievca je estepomaly dietatom a taky 30 si na nu urobi zalusk.to je ozaj nechtne.fakt naruseny pedofil

celasapremenim
24. aug 2016

@lucinka511 presne tak ako pises
a ak si ju chuderu vezme, tak deti nebude chciet, lebo to by ho rusilo v obyvacke, to teraz nehovoroim o tych pedosoch, ale o tych, co si nasli tie starsie...ehm teda voci nim skor vlastne dcery

celasapremenim
24. aug 2016

este ma napadlo, ze dobre to maju vymyslene, oni uz dochodoch a zena im bude makat na standard :D:D:D:D

korneliaa
7. mar 2017

ahojte aj ja potrebujem radu🙂 mam priatela, co je odomna o 8rokov starsi ale moji rodicia ho nemaju radi a nechcu ho spoznat..co mam robit?som z toho dost smutna

fefitko
7. mar 2017

@korneliaa skús tomu dať čas 🙂 ak uvidia že si s ním šťastná tak si myslím že ich to prejde 🙂 kamarátka má o 20 rokov staršieho a jej rodičia to po čase prekusli a 8 rokov nieje strašné skôr teraz normálne a tým párom to funguje 🙂

aduskalac
7. mar 2017

@korneliaa ja mam o 23r starsieho moja rodina tiez nebola nadsena nechceli ho prijat po narodení deti sa vsetko zmenilo a dnes je to pre nich ten najlepsi najsikovnejsi chlap,sme spolu 17r z toho 15 manzelia ja mam 37 muz 60 a nemenila by som

celasapremenim
7. mar 2017

@aduskalac pre mna horor aj ta predstava, svokor ma tolko a je to jednoducho stary dedo uz, uz len ten fyzicky kontakt by ma asi desil a nie nevyrovnanost, co kto vydrzi a unesie a zvladne, ale v pohode
hlavne ze ste stastni a urcite lepsi takyto otec, aj ked dedo otec, co sa stara prikladne o rodinu, ako nijaky, alebo hlupak

aduskalac
7. mar 2017

@celasapremenim no on nevyzera ani na 50 je to aktivny sportovec detom sa venuje maximalne a mozem povedat ze vladze viac ako ja

0silvia0
7. mar 2017

@celasapremenim ale veď všetko je individuálne. Rozkysnutý šesťdesiatnik pred telkou s pivom v ruke určite nebude chrumkavý a príťažlivý, ale športový mladistvý typ starajúci sa o seba môže byť v pohode.

momoqui
7. mar 2017

@korneliaa 8 rokov je nic 🙂

milan_branik
7. mar 2017

V rodine mame takyto par. Rozdiel je viac ako 20 rokov. Myslim, ze matematika a jednoduche uvahy takyto vztah pochovaju. Uz si len predstavme ako bude 65 rocny tatko travit cas s malymi detmi. Jeden aj druhy s plienkami☹ V takychto pripadoch treba studenu sprchu, kalendar a potlacit bezhlave uvazovanie. Ale priznajme si to niekedy ide o prachy a to byva velky problem prelusknut.

missguerlain
7. mar 2017

@milan_branik 65rocny chlap potrebuje plienky?

milan_branik
7. mar 2017

@missguerlain niektory uz hej..... Nezoznas to plienkami sa zacina aj konci....

aduskalac
7. mar 2017

@milan_branik tak moj prachac nieje robi obycajneho stolara byvame v 2izb.byte tu ziadne prachy nehraju rolu a deti maju 14 a 12 rokv a otca miluju ,a kde mas zaruku ze mlady chlap sa ti bude starat o deti?kolko je takych co sa nestaraju a maju 30?vysedavaju v krcme doma ani prstom nepohnu

missguerlain
7. mar 2017

@milan_branik No tak mala som lektorku na VS - rocnik 1979, a jej muz rocnik 1936, on bol nejaky profesor na dochodku...kazdopadne bol medzi nimi vyse 43rocny vekovy rozdiel a mali spolu mimi...hlava mi to nebrala...pride mi to asi nezodpovedne, ked 75 rocny chlap si spravi dieta s tridsiatnickou, kde sanca, ze s dietatom zostane sama je vyssia nez u muza jej veku...

celasapremenim
7. mar 2017

@aduskalac aj svokor vladze a vyzera ok, ale jednoducho je to dedko
akoze preco by som si z mladych mala vybrat takeho, co sa nestara o svoje deti, ved mam mozog v hlave
jednoducho zodpovedneho, krasneho mladeho chlapa, nie deda, neviem, mne az taky rozdiel ze vyse 20 pride zvlastny a patologicky, uz zo strany vyberu zeny

ivanka12311
7. mar 2017

@korneliaa môj priateľ je starší o rovnych 10rokov sme šťastný nikdy by som nemenila 🙂 .. Mama si ho veľmi obľúbila lebo je veľmi sikovný aj kadečo zrobi... Daj rodičom čas, uvidíš že si ho obľúbia 🙂

aduskalac
7. mar 2017

@celasapremenim je to kazdeho osobna vec ja som spokojna a stastna,s rovesnikmi som si nikdy nerozumela ani nerozumiem dokonca aj teraz 40tnici v mojom okoli sa spravaju ako nezodpovedne deti,u nas v baraku byva mlady manzelsky par a to je slovnik sama ty pi... vstan k tomu malemu .ona jemu chod ty ko... uzasne fakt hulakaju nenormalne ked su spokojny ich vec, nikoho neriesim ,vela kamosiek ma krasnych mladych a nic ine nerobia len sa stazuju na zaciatku vsetko krasne a po 5-8rokoch zmena tiez neriesim poviem co si si vybrala mas, ako pisem kazdeho osobna vec nech sa kazdy stara o seba a svoji rodinu a nie riesit ten je pre teba stary,ten je alkoholik,ten je moslim a neviem co naco sa starat o druhych ked su stastny a spokojny ich vec a ich zivot ...

celasapremenim
7. mar 2017

@aduskalac tak ale to uznas, ze to nie je vec veku, ked sa v pare rozpravaju vulgarne ludia
akoze v pohode, vsetkym to moze byt skutocne jedno, s ako starym clovekom zijes, mozno ako mame by mi nebolo jedno, keby moja mlada dcera doniesla domov deda :D

ivanka tak desat rokov je podla mna ok, nemoze ti byt rodicom ten clovek, to nie je nejaky velky rozdiel...ako mozes pocitit rozdiel generacie, ale skor ked deti trosku podrastu....kym su male, v pohode podla mna a hlavne aj ako si ty zamerana, ako chces zit a on tiez, desat rokov je oproti 20 fakt nic

celasapremenim
7. mar 2017

inak poznam jeden takyto par, ze dedo manzel a maju teraz male babatko, tretie dieta
ta zena je mlada, ale posobi citelne psychicky tak o dobrych 20 starsie, aj je taka bez energie akoby....a nemyslim, ze je to nou...a bolo to aj pred babatkom..akoby prdcasne zostarla pri nom

oli18
7. mar 2017

@aduskalac moja dcéra má 37 a jej otec, môj muž 60. To je rozdiel jednej generácie ☹

elisa7
7. mar 2017

@adriana27 prezila som polku svojho zivota s clovekom o 13 rokov starsim, aj ked sme uz rozvedeni, neslo o vek, myslim ze je to skor o ludoch. vzajomne porozumenie nevyplyva y vekoveho rozdielu, skor z porozumenia a kompaktibility. a trvam na tom ze vztah nie je o veku.

zelenooccka
1. apr 2017

moja kamaratka ma 54 rokov a muz 82. Ona je velka kocka, byvala modelka, stale je krasna. Muz ma alzheimera, kamaratka sa o neho vzorne stara, ale niekedy ma toho vyse hlavy.

alimalili1
11. apr 2017

Ahojte ako

tez3011
27. sep 2017

Zdravím. Aj ja mam partnera o 27 rokov staršieho. Neviete si predstaviť, aké to bolo, keď som ho prvý krát stretla. Tie americké filmy zobrazujúce lásku na prvý pohľad sú klišé oproti tomu, čo som ja vtedy cítila. Vzrušujúci muž, ktorý keď vstúpi do miestnosti, každý ho vníma, každý si ho váži, nikto ho neprehliadne. Nemohla som ho už vyhnať z hlavy, aj keď to bola moja povinnosť, lebo samozrejme okolie tento vekový rozdiel nemohlo stráviť. Ale nedalo sa naňho zabudnúť. Na ten možný hlas, na tu vôňu, na tu hrdosť, ktorá z neho išla. Bohužiaľ všetci moji rovesníci popri ňom scvrkli. A aj sme spolu zostali. Náš vzťah trvá už sedem rokov. Co sa týka kondičky a energie, ja som proti nemu úplný slaboch, tri krát ma preskočí, kým ja sa raz obzriem. Mame problémy. Nie sú však o veku, ale o iných veciach. Nie je moc na deti a nám sa jedno poštastilo. Malý ma tri roky, je veľmi živý a náročný. Priateľ ho ma rad, ale veľakrát je z neho nervózny. Ale aj ja, takže to vyplýva z malého náročnej povahy. Problém je trochu v tom, že priateľ je príliš šikovný a ja som trochu pomalšia, tak niekedy ma poucuje, čo ja nemám v láske. Spoločné mame aj záujmy, ale problém je zas v tom, že kvôli malému ich nemôžme často vykonávať. Aj z toho je nervozita. Ale opakujem, po mojich skúsenostiach, problémy vo vzťahu nie sú o veku. Sú o nezrovnalosti pováh. Lebo naše určite nevyplýva ju z toho, že by ma nepritahoval. Práve naopak, aj v tejto oblasti je viac ako 100 %ny ako vo všetkom. Skôr ja som aj v tomto menej aktívna. Takže všetky naše problémy vyplývajú z toho, že on je cholerik, aktívny pohyblivý človek a ja som flegmatik a pomalá a nestíham mu práveže ja, nie on mne. Takže všetky tie reči o veku sú blbosť. On je starší, ale ja som na tom kondičné a šikovnostne oveľa horšie, a to som mladšia.

tez3011
27. sep 2017

A ešte jeden problém, ktorý tiež nevyplýva z veku, ale z inej okolnosti a to, že už mal vzťah a deti. Stále porovnáva. Mňa s bývalou a malého s deťmi z manželstva. A mne to prekáža.

rebeka25
27. sep 2017

Rozdieli začnu byt badatelne pozdejsie. 30-nička a fešny 45-ročny je uplna pohoda. Ale 55 rocna vitalna pani ktora chce este toho vela zažit a kdekade chodit a 70 ročny pan ktoremu sa už nič nichce, a najradšej je doma v klude to je cele zle.