Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

eeffka
27. sep 2017

@tez3011 to co popisujes ako nezhodu povah je generacny rozdiel, ma ta za nesvojpravne decko tak ta poucuje...
7rokov z toho 3 na endorfinoch su nic, mate male dieta pockaj co bud o 3-4rocky a precitaj si co si napisala. Nuz ale veci sa maju tak ako su, ty budes mlada baba a on dedek co este prinajhorsom chyti 2. alebo 3dych a vymeni ta za mladsiu co neotravuje s deckom...
kkso to akoby som mala spavat s mojim otcom, brrr

majca298
14. okt 2017

@adriana27 mam o takmer 17 rokov starsieho partnera 🙂 mame dcerku polrocnu :-* nezamyslam sa uz nad tym co bude 🙂 tiez ma sem tam prepadli take myslienky ale uz nie ..lubime sa a lubime nasu malicku a to je podstatne :-*

polovnicka92
6. jan 2018

@bilka ahoj ešte stále sú spolu?? 🙂

winni
6. jan 2018

Z niektorých komentárov je mi na grc! To si fakt niektoré neviete dať servítku pred ústa? Ako môžete niekoho odsudzovať a písať veci, kde sa rozum pozastaví? Každý raz zostarne.

fadama
6. jan 2018

Moj muz je odomna starsi o cca 13rokov. Klape nám to uz 12rokov. Nemenila by som za mladsieho.🙂

tez3011
6. jan 2018

@eeffka Áno moja? Rozdiel je už teraz po pol roku...chodim do prace a som ako zdochlina. Večer o siedmej keď môj partner sa ešte hra s malým, ja zatiaľ zadriemem v malého posteli. Teraz ho on uspava, lebo ja som po hodine uspavani a stratila nervy. A prístup sa zmenil odkedy chodím do práce. Naozaj si priznávam, že predtým som riešila hlúposti, keď som bola na materskej a zaťažovať a som tým aj jeho. Chcela som si oživiť tie stereotypne dní, tak som len v kuse niečo vymyslela a fakt som sa správala ako decko, nie ako matka dieťaťa a žena v domácnosti. Teraz som v skutočnej realite a už mi nikto nič nevycita. Takže áno, ono to bolo o tom, ze ja som sa predtým nespravala ani len na svoj vek, ale ako decko, ktoré sa nudí. A nemám problém si to priznať. A možno naozaj o tri štyri roky budem ešte tzv. mladá baba, ale viem, čo bude o desať...v 40 budem v klimakteriu ako moja mama a neviem, ci si žena v klimakteriu popri všetkých problémoch co sú s tým spojené ma chuť ešte nahovárať, že je mladá...a nikto sa na mňa za to nehnevajte, príroda to tak zariadila, že ženy starnú oveľa rýchlejšie..takze keď vy mi priateľsky dohovarate, že môj partner je po 50 starý, tak ja tým, čo sa hodlajú mat dieťa v 40 radím, aby ho mali v mojom veku radšej (mala som 25) a nemali ho v tej 40, keď už budú staré...lebo naozaj baby, iste v 40 mladé nebudete, to vám môžem garantovať...takze odsudzujme sa tu, kto je na čo starý a mladý a kto nie...tak potom odsudzujte aj matky 40-ky za to, že majú deti v neprisluchajucom veku a nielen môjho partnera, že po 50 sa necíti do starého železa, neodmieta si staré rybárske vesty a nerobí sa už človekom jednou nohou v hrobe... Skor ma môžete odsúdiť za okolnosti, akými sme sa dali dokopy, ale nie za vekový rozdiel...a ako hovorím, keď sa vám toto zdá hnusne, tak odsudzujte spravodlivo aj iné veku neprisluchajuce veci, tak ako som spomínala predtým...hawk...

sussah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskalac
7. jan 2018

@tez3011moja rec ja mam 38 muz 61 sme spolu 17rokov a nestazujem sa kazdy si mysli ze nema ani 50 je plny energie on vladze viac ako ja kedze aktivne sportuje

eeffka
7. jan 2018

@tez3011 a cim konkretne som ta nasrala ja? 😊 ked si spokojna zi si svoj zivot. Ja mam po 40ke a s 60tnikom by som teda partnerka nechcela byt.

aduskalac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskalac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fefe123
7. feb 2018

ťažko sa toto rozsudzuje... niekto v 45 vyzerá na 30 a je tak na tom aj tak aj fyzicky a plný elánu zo života, iný má 20 a keď s ním diskutujem, pripadá mi na 40 - sklesnutý, neupravený, taký bez života.... pozitívni ľudia vždy vyzerajú mladšie a tak ich aj ostatní berú... preto sa niekedy vekové rozdiely zotierajú.... je rozdiel, ak má niekto doma muža s pivným bruškom, neupraveného, bez záujmu o spoločne aktívne strávené chvíle, čo príde z práce a "vyvalí " sa na gauč ( a tu je to jedno, či je starší o veľa alebo len o troška ) a inak sa žije mladšej žene s plne aktívnym,pozitívnym
trebárs aj starším mužom so zmyslom pre rodinu a spoločne strávené chvíle s rodinou
takže zväčša je to len o tom, či si ľudia spolu rozumejú, či si majú čo povedať, či si prejavujú lásku... potom na veku nezáleží... ale ak máte doma človeka bez života, s ktorým si nie je čo povedať a radšej ho ani nevidíte, tak vám nepomôže ani malý vekový rozdiel....

amelee
7. feb 2018

@adriana27 každopádne obavy sú namieste, ale myslím, že patria do každého vzťahu a ani malý vekový rozdiel nie je garanciou toho, že aj o 20 rokov si budete mať čo povedať....

0silvia0
7. feb 2018

@aduskalac ohnivo si sa nasrala a vzápätí svoje príspevky zmazala, veď si to nemusela mazať, každý môže mať svoj názor a aj tvoj bol v poriadku 🙂

aduskalac
7. feb 2018

@0silvia0 nie chcela som to dat sfotkami a po odoslani sa mi nezobrazili tak som to zmazala ze skisim neskor na pc ci sa zobrazia fotky

womankc
7. feb 2018

@adriana27 poznám tri takéto páry v mojom blízkom okolí aj rodine , dva sa rozviedli v oboch to neklapalo práve pre rozdiel vekový, ktorý po určitých rokoch začal byť vyhrotený a v jednom to klapalo krásne ,a le jeden z partnerov žial zomrel. Nebyť toho tak si myslím,že by žili aj naďalej veľmi harmonicky ...okrem týchto troch , okrajovo poznám aj pár iných a tiež tam cítiť rozdiely. Ono pár rokov to bude určite bez problémov, ale ver tomu že za 10- 15 rokov ten rozdiel už bude citeľný , proste "fyziku" neoklameš .I keď sú ľudia , čo sú do veľmi vysokého veku húževnatí . Je už potom len na tých partneroch, že akú majú mieru prispôsobivosti .... osobne by som do takého vzťahu asi nešla, ale úprimne ti povie, že ak by sa mi to stalo a zamilovala by som sa do staršieho muža , ten by to opätoval a okrem toho veku by v tej chvíli nebol žiadny problém , tak by som išla za hlasom srdca a s najväčšou pravdepodobnosťou by som si vzťah nedala vyhovoriť. Avšak z hľadiska detí dosť starší rodičia vo veľkej miere nie sú výhodou , ten generačný rozdiel je tam ...

blairgossip
7. feb 2018

@adriana27 ako to cele dopadlo?

prevenar
7. feb 2018

@adriana27 katastrofa. najdi si partnera adekvatneho tvojmu veku , myslim ,ze muzov je zatial dost. ak ta pritahuje takto nevyvazeny vztah, tak to bude koli nejakym psychologickym problemom v tebe. hladaj ich pricinu , odstranenie a partnera k svojmu vlastnemu veku. ...alebo teda, rob co myslis . 😉

drz sa !

akynka
7. feb 2018

@prevenar diskusiu zalozila v roku 2007..neviem ci ta pocuvne 😂

prevenar
7. feb 2018

@akynka aha ! dik za upozornenie ! 😀 to som si nevsimal ..len to bolo na vrchu, tak som pridal reakciu 😉 ..v zasade to plati pre kazdeho . kto vyhladava, taketo obrovske vekove rozdiely , nema v sebe nieco v poriadku a snazi sa to kompenzovat takymto sposobom. ...co samozrejme nevyriesi pricinu problemu.

mircalla
7. feb 2018

@prevenar Podla mna skor nie je v poriadku chlap, co visi na zenskych forach a nevie, co so sebou

prevenar
7. feb 2018

@mircalla ok 🙂 ..vsetko dobre !

cecilia68
7. feb 2018

@adriana27 Poznám prípady, keď sa to pokazilo vo chvíli, ako prišli deti....ten starší partner už nemá chuť, ani nervy na plačúce dieťa, chce sa vyspať a mať pokoj. A ty si ešte mladá, určite túžiš po bábätku👶

aduskalac
7. feb 2018

@cecilia68 moj manzel po babetku velmi tuzil mal 46 ked sa nam narodil syn prebaloval ho,kupal,zehlil veci vstaval k malemu s laskou .-) tak isto mozem napisat ze aj mlady sa chce vyspat a mat pokoj

cecilia68
7. feb 2018

@aduskalac Len som opísala jeden prípad, tak kľud...

mircalla
7. feb 2018

@aduskalac Podla mna vzdy lepsi starsi otec ako 20 rocny chalan, co na dieta vobec nie je pripraveny

andreaka11
4. mar 2018

@tez3011 tlieskam

endzi69
3. máj 2020

@aduskalac po 65-ke sa to zmeni, zial vlastna skusenost :(

aduskalac
4. máj 2020

@endzi69 moj bude mat 64 a je taky isty stale pracuje,sportuje doma nevydrzi hlavne teraz ked je vsetko pozatvarane tak chodi aspon na prechadzky,zabehat si chybaju mu treningy a zapasy

aduskalac
4. máj 2020

@endzi69 a co konkretne si mala na mysli ze sa sa po 65 zmeni?