Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
29. jan 2008

he, no ja som to okoliu nepovedala, mne to povedalo okolie 😀 a ja som to uspesne popierala, az kym som nepochopila, ze maju pravdu 😀 Nas proste dalo dokopy okolie😀

POtom bolo aj vela tych zvastov, ktore sa o tom vzdy vravia, ale to uz nebolo okolie, ale ludia, kt jednoducho nepoznaju a nechcu poznat 😀

andrea1158
29. jan 2008

Baby, nič v zlom, ale držte sa pravidiel fóra, teda nevyvolávať zbytočné provokácie. Môj názor je taký, že ani ja si neviem predstaviť vedľa seba staršieho muža, ale o dôvodoch som už písala...vlastná zlá skúsenosť. Nikomu však neprajem nič zlé, len ma proste zdravý sedliacky rozum navádza k myšlienky, že žiadny väčší rozdiel (majetkový, vzdelanostný, názorový, vekový, majetkový) neseká dobrotu a môže ale nemusí byť problémom.

luminkasp
29. jan 2008

Ak som zas niekoho provokovala, tak sa ospravedlnujem, fakt som nechcela

Ja netvrdim, ze problem nemoze vzniknut pri kulturnom, generacnom, vzdelanostnom, majetkovom, rasovom, atd rozdiely. Ja sama mam aj generacny aj kulturny, ale zatial mi to klape, mozno s vacsimi prekazkami ako s mladym slovakom, ale ide to

elise
29. jan 2008

môj manžel je od mojej mamy od 8 rokov mladší a odomna o 12 rokov starší, naši ho brali v pohode dokonca vôbec nevyzeral na svoj vek. ja som spokojná a vek nezohráva žiadnu rolu. a ako otec nášho synčeka je super, a je nanho spoľahnutie uplne vovšetkom ja by som si iného partnera nevedela predstaviť, manžel mi vyhovuje úplne vo všetkom 😉

tretulka
29. jan 2008

nemam vlastnu skusenost...ale medzi mojimi rodicmi bol rozdiel 16 rokov a fungovalo to 😉 ...asi aj preto mi nepridu pary, kde je vacsi vekovy rozdiel nejake "divne"... dolezite je, ze si ti dvaja ludia rozumeju, toleruju sa a hlavne sa maju radi...prajem Vam vsetko dobre 😵

sibuska
29. jan 2008

moji rodicia maju 11 rocny vekovy rozdiel, a myslim, ze aj teraz si maju co povedat, otec ma uz 57 a mamina len 46, v podstate je mladica oproti nemu, ale to nie je o veku ale o laske...

dominka11
30. jan 2008

My a okolie? medzi nami je 13-ročný rozdiel, ale nikto v živote to netipoval. Každý hádam tak 5 rokov 😉 je to tym, že mne tipujú viac a manželovi menej, v porovnaní s rovesníkmi vyzerá oveľa mladšie. Všetko je individuálne. Aj rovnako starí partneri môžu vyzerať že je medzi nimi 10ročný rozdiel...a tym, čo povedali iní ludia sa vôbec netrápim. Každý nech si pozameta pred vlastným prahom, ludia su zavistliví a vždy si niečo najdu.

bystricanka
30. jan 2008

medzi mnou a manželom je 15 ročný vek. rozdiel. Zatial nám to klape. Už sme spolu skoro 7 rokov. Keď som bola mladšia, mala som priatelov aj v mojom veku, dokonca aj mladších. Vôbec som si s nimi nerozumela. Boli nejakí nevybúrení.. 😀 Ale teraz som spokojná a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie. 🙂

dominka11
30. jan 2008

aj ja si lepšie rozumiem so staršími ako s rovesníkmi 🙂

wladka
31. jan 2008

domi, aj mojmu o 13r starsiemu netipuju viac.. ale naposledy siel ku kadernicke sa dat ostrihat, vzal aj mna.. a povedal, ze nech sa rozhodneme, zmenili sme mu image, je z toho paf a vyzera fakt ovela mladsie 😀 .. uplnehotovy, ze kolko roboty..ale spokojny 😎 😉 a fesny, a moooj 😀 😀

inak, veru, cim viac sa spoznavame, je to ozaj lepsie a lepsie.. vyhovuje mi ta vekova kategoria.. exmanza bol rovenik, a nic 😒 .. nieco nas spajalo, inak nula bodov.. 😲

a mna pritahuje na mojom ta jeho uprimnost, zodpovednost 😉 , skusenost.. 😵

inak, baby.. a maju vasi aj maniere 🙂 ..bo ten moj 🙄 az to boli 😀 😀

lesanaa
31. jan 2008

Moj manzel je odo mna starsi o 11 rokov, ale ludia mu hadaju 28. Mne mu zavidia, lebo si myslia, ze mam 16-18, aj ked mam 26🙂) Moji rodicia su starsi, aj sestry, so starsimi si lepsie rozumiem ako s rovesnikmi. Je to uplne ina uroven. Na manzelovi sa mi paci to, ze si uz nieco v zivote prezil, chce byt usadeny, je rozvazny, zodpovedny, ja som zase jeho mladucke slniecko, takze bude pri mne vecne mlady🙂 A kazdemu hovorim, ze ja dom jeho plan do dochodku, ze ja budem robit a on bude doma 😀
ake maniere ma tvoj chlopik, wladka? neviem, co pod tym myslis.

wladka
31. jan 2008

lesana, bars, ze je narocny.. 😉

petruci6
5. feb 2008

ja mam 26 a moj drahy 37, je to dostatocny rozdiel? 😀
ale sme rovnako uleteny a vek si neuvedomujeme,takze dolezite je,aby sa dvaja milovali a na veku nezalezi 😉

dominka11
6. feb 2008

my sme na tom tak isto 😉

jankajs
7. feb 2008

No čaute babenky. My s manžom máme tiež vekový rozdiel cca 11 rokov a pár mesiacov a jediný, kto to riešil, bol on sám. Obaja sme boli slobodní a brali sme sa na jeho 34. narodky. Až po svadbe som sa dozvedela pár pikošiek z jeho myšlienok - Kým ma požiadal o ruku, celú noc nespal, čo riešil, či vôbec smie. Či by nemal uvoľniť cestu mladšiemu atď.
Kým sme spolu chodili, sám "nenápadne" upozorňoval na to, že je starší a či sa mi potom bude páčiť. Skoro som sadla na zadok. 😀
Narovinu - nie je Alain Delon, čo sa týka krásy, dokonca má komplex z toho, že je na chlapa malý - obaja sme rovnako vysokí, takže keď si dám opätky, pokúšam ho, že naň budem pozerať teraz "zvrchu".

Ale inak je super - presne ako som to tu už čítala - nemá pubertálne nálady, nemusím ho vyčkávať v noci z krčmy alebo diskotéky, ak niekam ide s kolegami, tak zavolá, občas prídem pre nich a urobím im rozvoz (milujú ma za to-myslím tí kolegovia), nelieta mi za babami a je zodpovedný aj čo sa týka práce a domáceho života. Navyše je tolerantný - keď idem s kolegynkami občas (3-4x do roka) na disku, alebo si posedieť na kávu do reštiky,ešte pre mňa príde a keď náhodou idem domov sama, a nezavolám mu, má o mňa aj strach - naposledy sa mi priznal, ako o polnoci obvolával hasičov, či nemali niekde nehodu. 😎 . Nežiarli, alebo to aspoň nedáva najavo, v živote mi nič neprikazoval ani nezakazoval, nečíta mi sms, ani listy. Proste je to o dôvere, zrelosti osobnosti a robení kompromisov.

Keď sa jeho sestra rozviedla a zúrila na svojho ex, že si našiel inú, tak len rozumne skonštatoval a pekne ju uzemnil - na všetko musia byť dvaja - na konflikty, nezhody, aj na vytváranie pekných chvíľ.
Horšie je to s jeho matkou - megerou jednou 😠 , lebo s nimi býval aj bývame, a tak si nevie doteraz zvyknúť, že on už má svoju rodinu a ona mu nemôže plánovať týždenný program a stále ma sleduje, či mu náhodou ja nezahýbam 😠 . No uznajte, keď sa ma opýtala, či to dieťa, čo čakáme je jeho..... 😲 , .....čo som ako jej dve dcéry? Ale to už je iná téma, prepáčte. Len som chcela ukázať, že aj keď pár nemá problém s vekom, vždy sa nájde nejaké obmedzené indivíduum, ktoré sa do toho bude miešať.

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata25
8. feb 2008

medzi mnou a partnerom je na den presne 9,5 roka a niekedy mam pocit, ze ja som ta starsia. mojej mame najskor vadil trocha ten vekovy rozdiel, ale teraz je to uplne v pohode, moj drahy vyzera o dost mladsie a ma kamaratov co su od neho mladsi, okrem toho je teraz v neviem kolkatej puberte takze ani nemam pocit ze som s pomaly 38 rocnym muzom, ale s nejakym 20 rocnym chlapcom. jedine kedy si uvedomim ze ma tie roky ktore ma ked pozriem na "nasho" mladeho (jeho syna) ten bude mat o mesiac 15. teraz neviem, ktory z nich je vacsie dieta, rozdiel medzi nimi je len v cene a velkosti ich hraciek. 😀

ajkabezka
11. feb 2008

můj muž je o 11,5 roku starší, ale není to na něm vůbec znát..mamka když ho poprvé viděla, nevěřila, že mu je tolik a smála se, že si dělá legraci 😀 ..navíc vypadá na maximálně 35roků(je mu 42) 😎 , takže nikoho ani nenapadne věkový rozdíl..moc dobře si rozumíme a jsme šťastní, že jsme se našli....čekáme druhého chlapečka- ten první je naprostá kopie tatínka 😵 , druhý snad bude něco mít ze mně 😅 😵

poleva
16. feb 2008

m tu niektorá partnera s väčšími deťmi ?
môj má 16 a 19 ročného a ked im povedal teraz o svadbe tak sú z toho hotoví.
prešiel tým niekto ? vdaka

kukona1
17. feb 2008

ahoj poleva ja som tým prešla,mužov syn má skoro 18 a ked sa dozvedel o svadbe,prestal otca navštevovat,zavolá mu iba ked niečo potrebuje a to sú peniaze.....mala som velmi dobrý vztah s ním aj sme spolu bývali,len prišlo dieta a potom svadba,už nebol stredobodom pozornosti a nemal taký prístup financií tak to skončilo,ono je to na dlhú debatu to by som zaplnila celého kkoníka,ale myslím že dost na mna mladý žiarli,lebo si nemyslel že jeho otec sa zalúbi,založí si novú rodinu......ale on ho nikdy nezanedbával,....to len mladému preletelo niečo ponad hlavu....je to -teda už teraz nie,bolo to dost tažké....ale ked jeho mama sa rozviedla kvoli druhému a založila si novú rodinu to bolo v poriadku....

livia76
17. feb 2008

Ked som sa zoznámila s mojim mužom, mala jeho dcéra 13 a pri zoznamovaní mi povedala- teší ma, dúfam,že nebudete mat deti. po rokoch z toho vyrástla, stálo ma to veľa nervov a zatínania zubov,ale dnes máme spolu krásny vzťah,má 20 a je z nej super baba. Na segru sa tešila a svadbu brala po toľkých rokoch nášho spolužitia už ako samozrejmosť. Ale začiatky boli ťažké. Jej mamina sa s mojim mužom rozvádzala tiež kôli inému ale to mala len 4 roky tak to ešte tak nepreživala. Dnes sa všetci spolu stretávame-jej mama a jej manžel ,môj muž ja a aj naše aj ich deti je to ako z telenovely ale funguje to-chvalabohu 😀 😀 😀 Tak vám držím palce dievčatá -vy ste dospelé tak sa povzneste nad správanie detí- život ich naučí čo je správne,tak im dajte čas-veľa štastia a pevné nervy 😵

poleva
18. feb 2008

livia 76 ale ked ta ignorujú ? čo robiť vtedy ?

kukona1
18. feb 2008

poleva,ked ta tie deti ignorujú,s tým nespravíš nič,hlavne si nič nevynucuj,lebo to vás iba viac odcudzí.Cas to všetko spraví.Musíš to pretrpiet,s tým sa nedá nič robit,tie deti z toho vyrastú a ked príde vaše spoločné dieta,tak už budú na to inak pozerat.Aj mužov syn sa spamatal / písala som ti to/,lebo vždy túžil po súrodencovi.ked som bola prvýkrát tehotná /pred 4 rokmi/a v piatom mesiaci som potratila dost zle to znášal,lebo sa tešil.
potom nastal ten zlom-puberta,kamaráti,partia...
v lete bola jeho mama na potrate,lebo dieta už nechcela,v tom čase sme mali svadbu...Už asi 2 mesiace sa snaží a otca navštevuje,hoci iba na 5 minút a nemajú si aj tak čo povedat,lebo ked sa ho pýtame čo škola a tak,to sú pre neho zbytočné témy.....ale podstatné je,že vidím ako sa správa k malej.Nespusí z nej oči,aj ked nevie čo jej má povedat,ona mu rozpráva-nič jej nerozumie,rozkladá rúčkami a smeje sa sama na sebe...je to ,,chutný" pohlad..on by sa k nám chcel aj vrátit,....len ...
ale ver tomu že čas je nallepší lekár. 🙂
tak držím palce

livia76
18. feb 2008

poleva, úplne sa stotožňujem s kukonou . Len vydrž . A ešte sa asi treba držať zasady- nikdy pred partnerovimi detmi nehovorit škaredo o ich mame skor naopak-nech je hocijaká. Vtedy si deti vačšinou uvedomia že niesi ich,, triedny nepriateľ" ale spriaznená duša. Už si im niekedy povedala, že ich náš rada, lebo sú súčasťou života muža, ktorého veľmi miluješ-vyskúšaj 😀 /teda ak to tak cítiš" držím palce 😵 Ak ťa ignorujú oni, ty nemusíš 😅

wladka
18. feb 2008

suhlasim.. vydrzat, pretrpiet to, bud mila, aj ked budu vselijaki.. raz sa to bude dobre.. 😉 , len si musia na to zvyknut, nechci to nasilu, nechci to naraz, nechaj to na cas a prirodu.. volako sa to spravi 😎 .ja nemam s tym skusenost, mojho syn ma 8r, je este najmladsi, da sa podplatit legom, co mu kupujem 😵 😉

rinuska
18. feb 2008

Môj manžel je starší o 10 rokov , ale neviem si predstaviť , že by som mala muža rovesníka 😀
Je to O.K 😀

dominka11
18. feb 2008

to ani ja, rinuska 🙂

poleva
18. feb 2008

pokúsim sa
bude s nimi rozprávať
majú 16 a 19 dosť na to aby to chápali
a poznajú ma 4 roky !

wladka
18. feb 2008

poleva, oukej.. 4 roky.. ale chap aj ty to, ze oni su v puberte, je to najtazsie obdobie.. s tym nic nenarobis, vyckaj, bud trpezliva 😉 ..

poleva
19. feb 2008

wladka 4 roky ? ako vydržať ?