Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

wladka
19. feb 2008

ze 4 roky su dost dlha doba, aby si zvykli na novu otcovu partnerku.. ale zrejme asi este nie, daj im este cas.. 😉

poleva
19. feb 2008

hej wladak pravdu máš
ten 19 pojde v septembri na vysokú dost daleko od nás
no a ostane mi ešte jeden
ale dúfam že budem čoskoro tehu na to sa teším najviac

wladka
20. feb 2008

poleva, tak ostava jedneho spracovat 😉 , kedze ten druhy ide na vysku, ten bude mat ine starosti 😉 .. a myslim, ze to bude v pohode.. len trpezlivooost 😉 .. a drzim paste k otehotneniu 😉

karolinkafe
7. mar 2008

Ahojte. Moj priatel je odo mna o 13 rokov (stastna trinastka 😵 ) starsi. Sme spolu 4 roky a klape to vyborne. Mam rada "zrelych" muzov. Mam dost kamaratov v mojom veku, alebo tak 3-4 roky starsich, no ale to sa ani neda porovnat. No ale to je moj nazor 😉

wladka
7. mar 2008

karolinkafe.. aj y sme 13 rokov.. myslis, zeb to je stastna volba??? 😅 .. 😀 no uvidime 😎

karolinkafe
7. mar 2008

No neviem ci stastna volba, alebo skor tak stastna nahoda. Lebo ked sme sa stretli, tak som nevedela kolko ma rokov, tak som si vlastne ani nevybrala 😀

bubba
7. mar 2008

karol,teda 😀 😀

karolinkafe
7. mar 2008

😎

bystricanka
8. mar 2008

ahoj poleva.Deti mojho muža majú 21 a 14 rokov.Zo začiatku bol vzťah v pohode, ale ked sa dozvedeli, že ich otec bude mať dieťa somnou, tak už nás vôbec nechcú vidieť. Mne to ani veľmi nevadí a muž sa k tomu nevyjadruje. 😒

giovannajana
8. mar 2008

Môj manžel je odo mňa o 12 rokov starší. Máme svoje problémy (ako v každom vzťahu), ktoré ale vôbec nesúvisia s vekovým rozdielom. Ale ľúbime sa a šťastných chvíľ je viac, ako tých zlých. Sme spolu 11 rokov, z toho manželmi 5. rok.

Švagor je od švagrinej starší o 17 rokov a klape im to perfektne a to sú spolu 24 hodín denne (pretože spolu aj pracujú). Prvý manžel bol alkoholik a bil ju, takže teraz vie oceniť dobrý vzťah.

Ja si myslím, že každé manželstvo je lotéria. Bez ohľadu na vekový rozdiel. Môžete si vziať rovesníka a rozvediete sa do roka, alebo si môžete vziať o 20 rokov staršieho a prežijete s ním veľa šťastných rokov. Mamina kolegyňa mala o 10 rokov mladšieho manžela a umrel ako 40 ročný. Všetko je vo hviezdach...

karolinkafe
9. mar 2008

Giovannajana, pekne si to napisala, aj ja si to presne tak isto myslim. Clovek nikdy nevie.... 😒

dominka11
9. mar 2008

pridavam sa do klubu 13tiek 😎

karolinkafe
9. mar 2008

Vitaj 😎 Tak to asi bude stastna 13 ked nas je tolko no nie? 😉

marorlinko
11. mar 2008

andrea1158, asi mas malo skusenosti v zivote, ked trepes take nezmysli, ako mozes povedat,ze kazda je iba koli peniazom so starsim muzom, si na omyle, ja svojho muza milujem a ked sme sa spoznali,tak som o nom nevedela nic,uputal ma svojim zmyslom pre humor a tak romanticky ako si ma ziskal on, to neurobil ziadny, premna je podstatne aby muz bol zodpovedny a vedel co chce,rodinne zalozeny a pod. a ten moj nim je a som staastna, to mladsi este nevedel ani co chce,je to na dlhe rozpravanie.
najprv zazi., potom trep tie nezmysli.

hedunecka
11. mar 2008

11rokov je moc? 😕 😅 😅

karolinkafe
11. mar 2008

Hedunecka. Podla toho co si tu mozes precitat, ti nik nemoze zarucit, ze je to vela alebo naopak. Zalezi od muza, od teba, celkovo od vasho vztahu. Niektora moze byt super stastna s muzom ktory ma o 20 r. viac, no a ina s rovesnikom. Na to nie je nijake pravidlo.

dominka11
12. mar 2008

karolinkafe: dufam, že je 🙂

karolinkafe
12. mar 2008

Dominika, ty poznas nejake pravidlo na spravny vztah??? Podel sa s nami, nech nezijeme v nevedomosti 😉 😉 😉

wladka
12. mar 2008

baby, to je svata pravda.. pokial to nezazijete,hl. andrea, tak je zbytocne presvedcovat.. ja som bola vydata s mojim, o 9mes.mladsim, takmer rovesnik, a uz sme rozvedeni, skoro 2roky po svadbe, z tojo rok sme spolu nezili.. nevyslo to, ine hodnoty, ine nazory, ine priority.. my zeny sme po svadbe " seriozne", chlapi bohuzial su rovnaki 😝 stale.. a teraz sa stretavam o 13r. starsim, skoro polroka, a je to super 😵 😵 .. samozrejme, ze ma svoje pravidla, maniere, zvyky.. ale inak je super, a da sa nalomit na kazdu blbost co vymyslim.. 😀 😀 .. kazdopadne je zodpovedny, spolahlivy, proste super, a vychovava syna sam, co je u mna celkom podstatne, a mam o nom svoju mienku.. 😉 😎 .. ked mam porovnavat, co by som teda nemala.. tak s terajsim je to o inom, a ovela lepsie.. 😉

ake pravidlo?? 😕 to by aj mna zaujimalo.. myslim, ze vo vztahu pravidla nie su.. robia sa iba kompromisy.. 😉

dominka11
13. mar 2008

ja som mala na mysli to číslo 13 a nie pravidlo 🙂 myslim, že nejake pravidlo nie je, vztah je skor o tolerancii, dôvere a hlavne o láske 😉

karolinkafe
13. mar 2008

Aha 😉 uz mi doslo 😀 Takze sa pridavas do klubu stastnej 13 😀 A mas pravdu vzah, je o laske, pochopeni a respekte, ohladom veku ti nik nemoze dat presnu odpoved 😉

dominka11
14. mar 2008

😉 poznam dosť ľudi, ktorí si rozumeju so staršími a klape im to...aj moja babka sa vydala za rovesnika, ale rozviedli sa a už vyše 20 rokov žije s mojím dedkom, ktorý je od nej o 14 rokov starší 😎 toho prvého som videla raz v živote. Len nikdy nepochopim, prečo niektorí ludia nevedia pochopiť, keď ma niekto staršieho partnera, že ho môže lubit bez hociakych postranných úmyslov. Ale tomu ja zas hovorim zavist, pretože oni to asi nemaju doma všetko v poriadku s tymi ich rovesnikmi...tymto sa nechcem nikoho dotknut 😎

karolinkafe
14. mar 2008

Ako to nemusi vyjst s rovesnikom, moze to zle dopadnut aj so starsim partnerom. To ale vzdy nie je len o veku. Jednoducho si ti ludia nepadli. Je pravda, ze sa hovori o zenach co sa vydali kvoli peniazom, ale to su take pripady, ze ona ma 30 a on 80 😀 tak to je ocividne. No ale v pripade, ze ma partner o 10-15 rokov viac, tak si ta zena na peniaze pocka 😠 Inak niekedy moze byt 30-rocny chlap bohatsi ako nejaky 40-rocny. Neviem, preco niektori ludia myslia, ze "starsi" su aj bohatsi 😉

luminkasp
15. mar 2008

No, medzi nami je rozdiel 26 rokov a co si myslia ludia, ja vobec neriesim. Bambulky a povedzme si na rovinu, aj keby sme sa mali pri tych nasich starsich partneroch financne dobre, no nie je to len fajn? My im predsa dame ten najkrjsi dar v zivote, dieta a oni sa o nas za to dobre postaraju 😀 😎

elise
19. mar 2008

manžel je odomňa starší o 12 rokov a nesťažujem si a super mi pomáha s našim synom, je zodpovedný a dá sa naňho spoľahnúť🙂

ja ked som ho poznala tak mal 36 rokov ja 24 mal už svoju domácnosť čo je super výhoda 😀 😉 ale aj tak sme všetko zmenili postavili dom a zariaďovali spolu🙂 ále zo začiatku to bolo super že mal svoje bývanie🙂 nie každý rovesník by mal svoje bývanie🙂

marlene
24. mar 2008

otec mojho syna bol odomna starsi o 21 rokov a ten vek u nas vobec nehral ulohu v nicom.rozumeli sme si vo vsetkom,ked sme spolu zacali chodit mala om 21 a on 42 a tie roky co som stravila s nim patria medzi moje najstastnejsie.rozisli sme sa ,nie kvoli veku,nechecm pisat preco,ale mame k sebe stale pekny vztah.
moj manzel je odomna o 5 rokov mladsi a to u nas tiez nehra absolutne ziadnu rolu.cize ja za seba mozem povedat,ze na veku nezalezi.dokonca si myslim ,ze nie je ani podstatne ci maju partneri rovnake konicky,ja a moj manzel sme uplne odlisne typy,pacia sa nam rozlicne vec,ale mame spolocny ciel a spolocne za nim ideme.
moj otec bo od mojej mamy mladsi tiez o 5 rokov a rozviedli sa ani nie po 4 rokoch manzelstva.mama sa druhy krat vydala,za vdovca o 17 rokov starsieho a su spolu uz 36 rokov.stastni.otc ma teraz 88 ,mama 71 a je dojimave ich spolu vidiet,hoci otec uz telesne na tom nie je az tak dobre,ale mentalne je stale sviezi.mama si sice sem tam postazuje,pretoze otec uz tazko chodi,ale poom povie ,ze ved vedela ze to niekedy pride.a vravi mi,ze sa stale modli,aby tu este bol dlho,aby jej neodisiel,aj ked to nie je pre nu lahke,pretoze je s nim sama.

miskinadamko
25. mar 2008

medzi nami s manzelom je vekovy rozdiel 23 rokov, a musimtiez len suhlasit s tym ze si velmi dobre rozumieme a skoro vobec nie je poznat ten rozdiel, mame aj vela spolocnych zaujmov a vo vsetkom si rozumieme a vieme pochopit toho druheho.ak aj mame nejake nedorozumenie vzdy si ho velmi rychlo vysvetlime.mame 11 tyzdnoveho syna a manzel je k nemu nesmierne mily a stara sa o neho-ked je doma bezproblemov ho prebali,zoberie na prechazdku, zahra sa s nim. a myslim si ze je ovela zodpovednejsi a viac si to vie vazit ako ked mal 20 😵 .

sonnya
11. jún 2008

Ahojte baby... tak uz som sa preluskala celym forom a som stastna, ze som toto forum objavila... Mam 25 a priatela ktory je o 14rokov starsi cize ma 39. Ma 2 synov s predosleho manzelstva (21 a 20rocnych). Zatial sa nepozname lebo s ich otcom som dost kratko 2 mesiace (ale pre nas je to ako by to uz boli 2 roky 🙂 ) Bohuzial ma ale asi nebudu mat v laske lebo ja som ta koli ktorej ich mama ostane bez manzela... Chcem povedat, ze som ho do nicoho netlacila a ani netlacim bolo to jeho rozhodnutie a napriek vsetkemu verim a dufam, ze ten "osud" co nas spojil nas spojil preto, aby sme boli statny, preto ze nam chybala ta spravna polovicka....
Bola by som rada keby ste sa opat ozvali ako sa mate 😉 a co mate nove vo vasom spolocnom zivote so starsimi partnermi...

danielitka26
11. jún 2008

moja sesternica mala prvého manžela staršieho o 23rokov rozviedla sa lebo jej začal piť ...no teraz má priateľa vydávať sa už nechce ale veľmi dobre im to klape on je strašný dobrák...tiež je od nej starší o 14rokov

ja som typ človeka ktorý je skôr na mladších .

adriana84
11. jún 2008

Ahojte vsetci,chcela by som napisat moj nazor na starsieho partnera, kedze sa ma to tyka. Moj manzel je odo mna starsi o 17 rokov a musim povedat, ze je uplne uzasny. Je to uz muz, ktory si nieco prezil, ktory ma skusenosti a ktory si vie zenu vazit. Okrem tychto pozitiv, si vlastne nas vekovy rozdiel vobec neuvedomujem. Sme spolu velmi stastni a nikdy by som nemenila za mladsieho