Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sonnya
11. jún 2008

adriana84: mate peknucku dcerku 😉

adriana84
11. jún 2008

Dakujeme velmi krasne sonnyak, je to taky nas skutocny anjelik, ktory nad kazdy den robi obrovsku radost a ktory dal nasmu zivotu novy zmysel

sonnya
12. jún 2008

adriana84: mozem sa ta opytat kolko mas rokov? A ako dlho ste uz s manzelikom spolu? Ja mam zacinajuci vztah, ale mam pocit, ze sa uz pozname roky, je to super clovek a som stastna, ze som s nim...

sonnya
16. jún 2008

Ahojte baby 😉 idem trocha ozivit tuto temu. Bola by som rada keby sa tu opat stretlo aspon par bab co maju starsich partnerov. Ja prezivam teraz dost tazke obdobie, lebo nasi to nevedia pochopit, ze mozem mat rada niekoho kto je odo mna tak starsi a hlavne to, ze uz bol zenaty (su silno veriaci). Nemate s tym niektora nahodou skusenost???

elise
16. jún 2008

sonnya môj síce nebol ženatý ale našim som to oznámila tak (ten 12 ročný vekový rozdiel) že ho lubim a že ja sním budem žiť tak to musia rešpektovať. a to je manžel o 8 rokov mladší od mojej mamy 😀 . neboj oni to prekusnu a oblúbia si tvojho priateľa. 😉

sonnya
16. jún 2008

elise: ako som uz vysie spominala spoznali sme sa pred relativne kratkou dobou ale bola to taka iskra ktoru neprehliadnes... a tak som ukoncila 2rocny vztah (mozno preto su taki odmerany lebo si mysleli, ze s toho uz bude aj svadba...ale nebolo to to prave orechove). Nie som si ista ci to dokazu prekust, lebo dnes bol za mnou v praci brat a povedal, ze to uz riesi aj starka a krsna a ze uz aj jemu vraveli nech mi dohovori... Asi mam smolu, ze som najstarsia a tak to musim prejst prva, ale doma mam este 6 surodencov... No ale vyzera to tak ze ja budem tou ciernou ovcou rodiny, lebo som si nasla chlapa, ktory uz bol zenaty, ma deti, je starsi a este som sa k nemu aj prestahovala...

miriam25
16. jún 2008

Ahojte, nuz ked tak rozmyslam, co je to velky vekovy rozdiel? Pre kazdeho je to ine. Moj manzel je odo mna starsi o necelych 11 rokov a nejak ten rozdiel nepocitujem. Lubime sa, mame krasneho synceka a sme spolu stastni. To je dolezite. Tiez som ukoncila takmer trojrocny vztah kvoli nemu a najskor to moji rodicia nechapali, ale teraz ho maju velmi radi a chapu, preco som to urobila. Najskor boli trosku v soku, no myslim si, ze kazdy rodic potrebuje trosku casu a potom to pochopi a vezme veci take, ake su. Mozno som aj mala stastie, ze nebol zenaty predtym a nema ani ine deti okrem nasho maleho. Lebo to by asi nasim trvalo trosku dlhsie pochopit. Tak sa drzte babenky a nic si z reci druhych nerobte, oni nebudu zit vas zivot.

elise
16. jún 2008

sonnya ja som sa po týždni sťahovala k teraz už manželovi my sme sa poznali týžden o tej iskre čo spomýnaš viem svoje rozhodli sme sa spolu bývať a po týždni čo sme sa poznali som sa k nemu sťahovala a a naši ho videli až ked sme spolu bývali dva týždne 😉 takže si vieš predstaviť ten šok 😀 😀

elise
16. jún 2008

a po pol roku sme sa brali a je to super🙂 😀 je výborný otec a manžel a viem že všetko spolu dokážeme 😉

sonnya
17. jún 2008

baby dakujem, ze ste napisali... viem, ze ho milujem a je to muz s ktorym chcem prezit zvysok zivota... a aj ked to budu rodicia dlho predychavat, hadam to raz dokazu... A s tym stahovanim ste to elise zobrali naozaj z rychlika, ale ked je clovek o tom co citi presvedceny tak nie je co riesit... 😉

elise
17. jún 2008

sonnya a nelutujem ani sekundu že som sa tak rozhodla a začali sme spolu bývať do svadby sme vychytali všetky muchy, museli sme sa naučiť ako platiť účty - nájsť najlepší spôsob, aj riečiť občasné nálady problémy, aj únavu z práce....a som rada že ho mám a nemenila by som ho za nič na svete. s lukaskom nášho ocka veľmi ľúbkame 😵 😵

sonnya pozerám že si sa zaregistrovala na den mojich narodenín 😀 😀 😀 😀

sonnya
17. jún 2008

elise: tak dotatocne vsetko najlepsie 🙂 Aj ja si myslim, ze ked su uz partnery starsi a kazdy ma tie svoje "muchy" tak potrebuju urcity cas kym si najdu tu spravnu cestu vo vzajomnom spoluziti, ale bohuzial nasi toto nechapu - je to proti ich viere (az po svadbe). Je to ine ked dvaja spolu len chodia a stretavaju sa ked maju na to naladu a su v pohode, ako ked s tou polovickou zijes a vtedy sa neda len tak odist ked ma niekto zlu naladu, ktora tomu druhemu nevyhovuje... Vies my uz spolu byvame treti tyzden ale zatial len v takych "bojovejsich" podmienkach, ale hladali sme si spolocny podnajom (aj s prihliadnutim na to ze treba dochadzat do prace) a tak sa to risuje ze tento vikend alebo od prveho by sme to mohli mat. Nasim som ale zaital nepovedala ze uz byvam s priatelom... Bol to pre nich dost velky sok ze som sa rozisla s byvalym len tak zo dna na den, aj ked oni nevideli to ze to uz medzi nami nebolo ono, a nasla som si starsieho partnera. Ale teraz ked sa ideme spolocne stahovat by som im to chcela povedat, aj ked viem, ze ich reakcia bude zla a odmietava a zas budu vraviet, ze sa mam viac modlit aby som spoznala ze to co robim je zle, ale na druhej strane sa nebudem trapit ja, ze ich klamem v tom kde byvam... A viem, ze aj priatela to trapi, ze je to tak ako to je, chcel by aby sa to medzi mnou a rodicmi napravilo, ale to bude asi este velmi dlho trvat, ak sa to vobec niekedy podari, ale ked by som im to povedala tak by som bola aspon ja stastnejsia a ci to prijmu uz bude na nich... Je to cele trocha komplikovane.... Mozno raz ked budeme mat spolocne miminko sa to urovna aj s rodicmi...

sonnya
17. jún 2008

Som rada, ze som objavila tuto temu 🙂 myslim ze mi velmi pomohla a citim ze tie problemy ktore mam ja maju aj ine baby a ze vsetko cas "vylieci"...

elise
17. jún 2008

ďakujem 😉

sonnya držím palčeky aby ste si užívali svoje prvé spoločné bývanie tým sa aj viac spoznáte a po nasťahovaní pozvyte rodičov nech vidia že si šťastná🙂 ved to by malo byť pre nich prvoradé že si ty šťastná a spokojná🙂 môj manžel priniesol mamine na prvé stretnutie krásnu kyticu jej najoblúbenejších kvetín a dal jej ju so slovami že je šťastný že má jej dcéru (mňa)pri sebe 😉 pripravil sa na pár otázok na telo ale spolu sme to zvládly a každá dalšia návšteva u našich bola stále lepšia. tvoji musia najskôr prežiť koniec tvojho predchádzajúceho vzťahu 😉 všetko bude dobré uvidíš🙂

sonnya
17. jún 2008

elise myslis ze by som mala este chvilu pockat a az potom ked budeme spolu byvat v novom podnajme im to povedat? 😒 Ked vies oni este stale ziju v tom ze mi to vyhovoria a ja sa vratim domov a rozidem sa s nim... ale to v ziadnom pripade nechceme!

elise
17. jún 2008

sonnya ja by som to nechala chvílu tak kým sa spamätajú z toho rozchodu. a potom ich pozvala na návštevu a pripravila im pekné pohostenie kvetinky🙂

sonnya
17. jún 2008

elise dnes ideme s priatelom do divadla, tak pred tym idem k nasim ich pozriet, tak uvidim aka bude doma nalada... asi by som to uz rada mala za sebou, ale mozno mas pravdu aj ty, nechat im chvilu cas a potom ich pozvat na navstevu...preberiem to este s priatelom a uvidime 😉 ale dakujem za typ s kvietkami 🙂 to by mohlo zabrat 🙂

elise
17. jún 2008

sonnya kvetinky zaberajú uvidíš a ked sa budete brať tak vaši budú tý najšťatstnejší a budú stáť prvý pri vás neboj všetko chce svoj čas.
😉 😉 😉

a krásne divadlo užite si to priateľom🙂 na aké idete predstavenie?

sonnya
17. jún 2008

ideme u nas v MT na komediu 1+1=3 - uz davno som to chcela vidiet, ale je na to problem zohnat listky vecne su vypredane. Ale teraz mala kamoska 🙂 a som rada, lebo priatela vytiahnem do divadla po asi 17 rokoch 😀

elise
17. jún 2008

tak to máš super kamošku ked mala lístky🙂 my sme boli naposledy na jednom koncerte v blave na petrovi dvorskom ešte som bola tehotná v 8 mesiaci😀 ale supriš zážitok a malý sa hýbal do rytmu teraz ho vážna hudba upokojuje🙂

sonnya
17. jún 2008

My sa chystame na Petra Lipu mal by byt buduci tyzden v MT a ked nie tak mozno to vyjde v DK 😉 Mame radi hudbu... A odkial si elise ak sa mozem opytat?

elise
17. jún 2008

bývam pri piešťanoch ale v pôvodne z trnavy

zuzik25
17. jún 2008

Ahojte, ja mam tiez o par rockov starsieho partnera a som veeelmi spokojna.
Sonyya, jedina rada na tuto situaciu je ČAS. U nas to trvalo tiez dost dlho kym to predychali, priatel je rozvedeny s dietatom. Najma starka je hlboko veriaca, ta to nesla vobec pochopit. Ja som to davkovala tak postupne, najprv ze je starsi, potom ze je rozvedeny a nakoneic ze ma dieta. Sme spolu 5 rokov a situacia je teraz uuplne v pohodke. Starka neda na mojho priatela dopustit, ked jej vola nepyta sa ako sa mam ja ale ako sa ma moj drahy. 😉 Chceme uz aj babetko, ale nedari sa. Raz sa hadam podari a budeme jedna stastna rodinka.

sonnya
17. jún 2008

Baby dakujem Vam... ja som to zobrala sokom, myslela som ze to tak bude lepsie, ale asi nebolo...mozno by bolo lepsie postupne davkovanie... no je to tak ze to vedia vsetko naraz, teda okrem toho ze spolu byvame... Viem, ze ma vychovavali inak - snazili sa mi vstepit tu vieru, ale ja to az tak necitim ako oni... Mozno je to tak aj preto ze som s nimi nikdy o tom nerozpravala, ze ja to tak necitim a teraz zrazu sa stala situacia ze som sa zalubila do starsieho muza s detmi (aj ked dospelymi) a oni si myslia ze to zlihala ich vychova...ale ja mam na to uz svoj nazor a nemyslim si ze je to az take neodpustitelne ked budeme spolu zit stastne...

sonnya
18. jún 2008

Pekny den babenky 😉 Tak mame za sebou s priatelom krasny kulturny zazitok 🙂 Bola to naozaj super komedia... A pred tym som bola aj doma...ale mama nebola doma a ocino zas to iste dookola... stale si myslia, ze si to rozmyslim a vratim sa domov a rozidem sa s priatelom...ale toho sa nedockaju lebo je to super chlap a ja som stastna ze som ho nasla a ze sme spolu 😎

elise
18. jún 2008

sonnya myslela som na vás včera večer ako si vychutnávate divadlo 😵 😵 ale hlavne je to že ste boli spolu a bavilo vaás to oboch a zažili ste krásny večer🙂

sonnya
18. jún 2008

elise - ano to mas pravdu, bolo nam spolu nadherne 😉 Som rada, ze sme isli do toho divadla, bolo to prijemna zmena 🙂 Dnes mam toho vela v praci tak akosi nestiham tu moc pozerat, ale aspon sem tam 😎 Zajtra by sme mali ist na koncert jeho syna...no uvidim ako to dopadne lebo vraj tam ma ist aj jeho byvala zena...
Elise Vam prajem peknucky den 😉

elise
18. jún 2008

sonnya koncert dopadne super a priatelovej bývalej ženy sa nemusíš obávať ked pozdraví tak slušne odzdravíš a ked by náhodou ti začala nadávať alebo niečo podobné, nereaguj len povedz že si si prišla vychutnať koncenrt a to je priorita🙂 držím ti palčeky 😉 😉

sonnya
20. jún 2008

ahoj elise... tak vcera som bola pred koncertom aj doma...mala som pokec s mamou a stale to nevedia akceptovat, vraj si to mam rozmysliet a vratit sa domov...na koncerte som potom trocha vypla a nevsimala som si ju...takze nakoniec bolo super 😉 Len ma trapi to ako to stale beru doma...a vidim, ze to trapi aj priatela, vidi ze sa trapim koli rodicom a tak je s toho smutny aj on...ale boji sa aj o to, ze ked ma budu so vsetkych stran "bombardovat" tak nakoniec ma to polozi alebo ma presvedcia... ale ja som presvedcena o tom ze s nim chcem byt, ze je to laska mojho zivota a mrzi ma len to ze to moje okolie nevie prijat... 😢

sonnya
23. jún 2008

Ahojte baby 🙂 ako ste vikendovali?