Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

barborkau
4. sep 2007

No mame znamych, rodinu, v ktorej je manzel od zienky starsi tusim o 23 rokov a je to hotova katastrofa. Pre nu, pre neho a aj pre ich deti. Mohla by som tu o tom napisat roman.
Druha mne blizka osoba ma manzela starsieho o 13 rokov a nie je s nim stastna pre rozdiely vyplyvajuce z vekoveho rozdielu.
Treti znami, u ktorych bol rozdiel tiez okolo 20 rokov sa nedavno rozviedli. Ona mala inu predstavu v 45-ke, ako zit, ked deti odrastli, ako jej 65 rocny manzel. A vobec sa jej necudujem. Ono ked ma dievca 20 a muz 40 to vyzera uplne inac ako potom o dalsich 20 - 25 rokov. Ty budes chciet zit a uzivat si slobodu potom ako odchovas deti a tvoj partner bude mat depresie z dôchodkoveho veku
Ja by som sa bala buducnosti...prepac, ze Ta nepovzbudim, mozno sa najde niekto s pozitivnou skusenostou.

adriana27
autor
4. sep 2007

Prave preto sa pytam na nazory kym sme ziadne vazne rozhodnutia nespravili.. Vies nacsina ludi v okoli tvrdi ze na tom nezalezi atd.. ale ja mam presne strach z toho co si napisala.. Predstavujem si nas zivot za 15 rokov..bude to uplne ine.. Ach jo 😒

barborkau
4. sep 2007

ono je to hrozne komplikovane, ja som sa osobne stretla s tromi takymito negativnymi zivotnymi pribehmi, neviem, naozaj si neviem predstavit zivot s takym velkym vekovym rozdielom. Prepac, asi polozim nemilu otazku a pochopim ak nebudes reagovat - si si ista, ze toho muza milujes ako muza, nie ako otca, ktoreho nepoznas, alebo s nim nemas dobry vztah...?(odmysli si telesnu stranku vztahu) 😨

sue
4. sep 2007

Ono je to naozaj tak... 25 ročná kočká a 44 ročný chlap sú fajn... ale 40 a 59... alebo 50 a 69 ☹

adriana27
autor
4. sep 2007

V pohode, odpoviem ti bez problemov 🙂 . Mam otca, vynikajuceho...
Medzi nami je cisto cit a vztah zeny a muza.. I ked niekedy sa pytam samej seba ci to nie je preto, lebo predsa len je uz vyspelejsi, ma skusenosti, ci mi v podstate neimponovalo toto na nom najviac.. ten jeho sposob prejavu, spravania, skuseneho sebavedomeho muza. Neviem. Ale urcite sa nanho pozeram ako na muza ktory je zodpovedny a mam v nom oporu. hm 😕

dannynka
4. sep 2007

ahojte ja mam 30-rocnu kamosku ktora ma priatela asi 56-rocneho a velmisi spolu rozumeju..dokonca lepsie ako s jej byvalim muzom.vychadzaju spolu celkom dobre a su hrozne zlaty a zohraty par.Raz mi dokonca povedala kedze ma 10-rocneho syna ze priatel je prejej syna lepsi otec ako ten skutocny.... 🙂 🙂 🙂 aj sa o nych viac stara... 😉 😉 😉
no ale co bude za par rokov to by aj mna zaujimalo???
ci im to bude klapat aj nadalej 😅 😅 😅

adriana27
autor
4. sep 2007

hmm baby no potvrsili ste mi presne moje obavy 😔 .. ja neviem co robit.. ci je lepsie cuvnut a ono to preboli.. ale bolo by to tazke ☹

melory
4. sep 2007

neodsudzovala by som to...na zem sa rodia polovice co k sebe patria...a ak sa ta druha polovica narodi o nieco neskor....tak je z nich parik s velkym vekovym rozdielom....samozrejme ak nejde o typka s plesinou 150kg a mercedesom a modelkou blond

dannynka
4. sep 2007

adka no to musis sa ty rozhodnut ci ti to za to stoji??? 🙂 🙂 🙂
je to na tebe 😉 😉 😉 😉

adriana27
autor
4. sep 2007

No ved to si aj ja hovorim dannynka.. Vies, ja uz mam nejake vztahy za sebou. Mam 27rokov. Prva vaznejsai znamost, zili sme spolu - vyklulsa z neho tajny gambler.. Dalsi vztah bol naozaj pekny az pokym som nezila ako vo väyeni a musela som sa hlasit kazdu pol hodku a pomaly ma ani na sluzobky nepustal koli inym muzom!!! potom som stretla "jeho" a nas vytah sa vzklul ako erfektne zohrati, rozumieme si, je moja spriaznena dusa.. Len ten vek.. Mam naoyaj taku smolu ? 😨 hovorim si niekedy a utesujem sa, hlavne ze sa bude o mna a o deti starat a mozno budeme naozaj stastni len 15-20 rokov, ale radsej stastnych 10 ako nestastnych 30.. ja neviem 😖

emjee
4. sep 2007

adriana ak je toto jediny problem, ktory ma rozhodnut ci si ho zobrat alebo nie, tak by som to neriesila a jednoducho riskla, ak si s nim rozumies teraz a mas pocit, ze ste si jeden druhemu sudeni, naco sa zatazovat tym co bude o 20 rokov

adriana27
autor
4. sep 2007

hehehe melory, tak to ja urcite nie som.. A on takisto 😎
ale strasne dakujem za podporu.. 😵

dannynka
4. sep 2007

adka no suhlasim s emjee,ked ho mas rada a stoji ti to za to ja by som to na tvojom mieste urcite riskla.....ved hlavne ze si stastna.Zi pre skutocnost a nie pre to co bude... 😉 😉 😉

adriana27
autor
4. sep 2007

emjee - asi mas pravdu.. aj mama mi to hovori. Mozno za 20 rokov aj ja budem mat iny postoj a pohlad na toto ako teraz.. Naozaj problem je LEN vek co ma trapi.
Poziadal ma o ruku a chce aj babatko. Ja som dostudovala VS, mam 2.5 roka dobrej praxe a som ready to risknut.. ale take akesi obavy stale su a asi vzdy budu.. tak ma veru napadlo ze sem napisem 🙂
Inac, sorry za tie preklepy, pisem hrozne, asi mam dnes dost 😅

adriana27
autor
4. sep 2007

inac, moja mama mala tiez s muzom o 17 rokov starsim.. hehe, asi to mame v rodine 😵

dannynka
4. sep 2007

adka no vidis ked este aj tvoja mama ti dava za pravdu tak neni o com,
spriaznenu dusu malokedy najdes....alebo cloveka s ktorym by si si rozumela tak dobre ako s nim.... 🙂 🙂 🙂

emjee
4. sep 2007

presne - zivot je kratky, treba si uzivat to co je krasne dnes a nezatazovat sa niecim, co mozno nastane alebo nenastane o 20 rokov (kto sa tym zatazuje sam si to privola)
nehovorim, ze netreba mysliet aj na buducnost, ale vekovy rozdiel partnerov 19 rokov mi pride dost nepodstatny (hlavne ked obaja nie ste len zbrkli pubertaci)

adriana27
autor
4. sep 2007

teda moj otec je od nej o 17r starsi.. ale biol.otec.
hmm 😕

silwietta
4. sep 2007

adriana,ja si nemyslim, ze s rovesnikom mas vacsiu istotu, ze partnersky ci rodinny zivot bude lepsi, stastnejsi... je to len o vas dvoch... a na vas dvoch ako to dopadne... drzim palceky, aby si sa dobre rozhodla 😉

barborkau
4. sep 2007

hm, to je uplne pochopitelne ze Ti na nom imponuje zivotna skusenost, o zodpovednosti nehovoriac. Ty si tiez zodpovedna a "rozumna" ked sa pozeras dopredu, uvazujes, co bude. Najvacsim problemom v takychto pripadoch su podla mna deti. Dieta znamena minimalne 20 rokov starostí, potrebuje nielen matku, ale aj otca, ktory mu bude rozumiet a aspon sa snazit ist s dobou. Neviem, ale mne moj dedko, aj ked ma mal rad v strnastich figu rozumel a urcite by som sa mu nezdôverila a ani neziadala o radu. No a pri takomto vekovom rozdiely bude Tvoj partner vasim detom viac dedkom, ako otcom. Pripada mi to hrozne surove, co tu pisem, ale je to zial tak...

adriana27
autor
4. sep 2007

diky moc baby, to mi dost pomohlo.. viete nie je to lahke.. mam stastie ze moje okolie je s tym v poho, teda moja rod. a ostatni ma nezajimaju.. ale niekedy si chcem vypocut podobne osudy inych alebo nazry 3.stran,lebo niekedy si pripadam ze uz o tom tolko dokola premyslam ze sa z toho zblaznim a utecie mi cas co sme uz mohli byt spolu a mat babo cim skor.. 😕

dannynka
4. sep 2007

nad tym sa uz nezamyslaj moc a hor sa za nim a nech vam to vyjde,ti prajem.... 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

adriana27
autor
4. sep 2007

viem Barborka.. aj takto sa na to casto divam.. asi je to fakt individualne u kazdeho vztahu ine, ale co sa tyka deti.. no neviem...ale vies, radsej im dam prisnu vychovu a zodpovedneho tatina.. omnoho horsie mi pride ked maju zeny deti nad 45 rokov.. to je tazsie. Matka je vzdy len matka.. 😒

mrenka
4. sep 2007

adriana,podla mna ti nepomoze nazor ziadnej z nas,pretoze nevieme aky mas vztah,ako to vnimas a ako to medzi vami funguje a hlavne co,aj keby ti teraz z toho vyslo,ze je to blbe byt so starsim,vykasles sa nanho?podla mna nie,ak mate vztah ako pises,tak vobec neries co bude ked...to nemoze nikto vediet...keby si mala mladsieho,ten si zase po case moze najst mladsiu krajsiu,vsetko ma svoje pre a proti,ale ak si rozumiete a vies si s nim predstavit buducnost,myslim,ze je ti uplne zbytocne rozmyslat nad tym, malokto sa podla mna vo vztahu riadi rozumom... a hlavne,ak aj niekomu vztah nevysiel,to neznamena,ze tak dopadnes aj ty..zavisi to aj od povahy a postoju k zivotu tvojho draheho..mozno,ked bude mat pri sebe mladu kocku, bude na sebe makat,aby sa ti stale pacil 😵 😵

adriana27
autor
4. sep 2007

Diky mrenka.. Mas pravdu. Neviem co riesim.. Skor som chcela pocut ci ma niekto podobnu skusenost, osud, atd... Dakujem vam za nazory..

dannynka
4. sep 2007

adka 😉 😉 😉

mrenka
4. sep 2007

adrianka vela stastia 😵 😵

adriana27
autor
4. sep 2007

dakujeem 🙂 🙂 🙂

bilka
4. sep 2007

adrianka27 🙂 , moj priatel ma sestru ktora ma manzelika o 30 rokov starsieho a velmi im to klape, krasne si uzivaju spolocny zivot. takto im to vyhovuje a vekovy rozdiel uz nikto v celej ich rodine neriesi. drzim ti palce, chod za hlasom svojho srdca 😉

barborkau
4. sep 2007

Adriana - no tak to rozhodne s Tebou suhlasim - mama je vzdy len jedna. Ono sa to naozaj moze stat tak, ze budete stastna rodina s malym rozdielom, ze tatino bude kusok starsi 🙂 - ono nakoniec chlapi vacsinou aj vo vyssom veku vyzeraju dobre, ked sa o seba aspon trosku staraju....Riad sa srdcom, co bude aj tak nikto nevie, vsetko moze dopadnut dobre aj zle. Keby tak clovek nad vsetkym uvazoval, vacsinu veci by mozno ani neurobil. Nasadni na vlak, niekam Ta uz odvezie. Ja som presvedcena, ze clovek vzdy robi v danej chvili najlepsie ako vie, alebo ako sa da... 🙂