Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sonnya
11. máj 2009

som na novej strane 😀
silvia - termin uz mate co chvila tak nech vam to dobre dopadne a hlavne nech ste zdravucky 😉

luminkasp
11. máj 2009

soni, keby teba nebolo, ani tema nam nefunguje😀

tesim sa s tebou, ze vikend dobre dopadol

silvia, lahky porod, ja som rodila v spanielsku a nelutujem 😉

silvia.t
11. máj 2009

my sme sa stretli tu na slovensku,to je dlhy pribeh....ale v holandsku mam krstnu,ta tam byva uz 10rokov no a chodila som tam na prazdniny a aj brigady ale s mm sme sa nahodou stretli tu na slovensku,on isiel do polska a tu mal len medzizastavku...tak ani neviem ako sme sa dali do reci,lebo ja viem po holandsky a ked som zacula ako debatuje s kamosom som sa ozvala 😀 nakoniec sme zistili ze byva v tom istom meste kde moja teta 😅 cize to bol osud...a tak sme si spociatku len pisali,volali a chodili na kavicky .... a ani nevieme ako,dali sme sa dokopy a po roku som otehotnela 😀

sonnya
12. máj 2009

luminkasp - tak niekto tu musi udrziavat aj nasu temu 😀
ked raz budem aj ja mamicka tak toho casu uz tolko nebude, tak aspon zatial... a vies dost ste mi pomohli v tazkych chvilach tak vas mam rada 😵

luminkasp
12. máj 2009

soni, to som rada, ze sme ti pomohli aj bez toho, aby sme o tom vedeli 😵

silvia, dobre 😉

sonnya
12. máj 2009

luminkasp vies, niekedy aj to podrzanie alebo to ze vies, ze v takej situacii nie si sama tak velmi pomoze 😉

luminkasp
12. máj 2009

asi ano, soni 😉

mortisha9999
14. máj 2009

ahoj luminkasp a vsetky kocky s podobnym osudom ako ja...moj mily je odomna starsi o 29 rokov..takze ten sok ma este len caka, resp. sok mojho otca, on stale totiz o nom nevie..s mamkou sa vsak uz poznaju, aj si perfektne rozumeju...a moj mily vobec nevyzera na tolko kolko ma...viac sportuje nez ja 😀 zariadujeme byticek, len mi je smutno, lebo uz rok a pol sa rozvadza, aj byva uz inde, len to taaaaak dlho trva, tak trosku som z toho smutna, ale vravia mi nech len budem trpezliva, ze len nech vydrzim...len keby to nebolo take tazkeee a tak dlhooo ☹ tiez vsak velmi intenzivne rozmyslame o babatku 🙂 strasne rada si citam tieto stranky, lebo mi pomahaju prekonavat take chvilky ked mi pride smutno.... 🙂

..s mojim milym sme boli na nakupoch na trhu..a jedna hlupa predavacka na neho hned, ze pan musi byt isto bohaty, lebo starsi muz a mladsia zena = urcite peniaze...som myslela, ze ju kopnem..opicu hlupu..ludia dokazu byt neskutocne hnusni...ale to musela povedat len preto, lebo zavidela, na nas je velmi vidiet ako sa mame velmi velmi radi a ako je nam spolu dobre... 🙂 takze nech si len zavidi, lebo ona nic take nezazije 😀 😀 😀

luminkasp
14. máj 2009

Ahoj mortisha, pohodicka, niektori ludia su proste taki, a musia povedat, no co uz, ked zavidia 😎

Netrap sa pre ten rozvod, mne sa svagrina rozvadzala tiez nieco cez rok a to robili vsetky kroky k tomu, aby to bolo co najrychlejsie, ono to asi vzdy dlho trva, ale treba vydrzat 😉

ked budete byvat spolu, tak uz to bude ine, uvidis.

a som rada, ze tu ma niekto aj vacsi rodziel ako ja, lebo dlho to vyzeralo, ze budem hrdinsky viest prvenstvo😀 potom prisla mala myska, a teraz ty, tak baby, tesim sa s vami 😀

mortisha9999
14. máj 2009

hej, ja mam 24 a on 52, bude 53 🙂 on sa obcas este koli tomu trapi, ale ja nie...a kazdy den ho presviedcam, ze to nie je podstatne...no je to ten najuzasnejsi muzicek na svete (myslim pre mna) a inac, je to moj ucitel z vysky 🙂 chi chi....bolo super chodit do skoly, hlavne na konci... 😀 😀 😀 ma to najuzasnejsie srdiecko na svete 🙂 a som strasne stastna, ze ho mam..
..a uz by som chcela babatko..velmi velmi velmi 🙂

mortisha9999
14. máj 2009

bolo to tazke, zosuladit, hlavne zo zaciatku....ale stalo a stoji to za to.....a to vsetko co je tazke nas este viac zblizuje 🙂 🙂 🙂 a puta k sebe...prajem vsetkym, aby to zazili...take stasticko ake mam ja 🙂

luminkasp
15. máj 2009

hm, tak profesor z vs 😀 a aky si s nim mala predmet, ak to nie je tajnost😀

kessina
15. máj 2009

ahoj mortisha,
ja tiez momentalne riesim tuto temu. priatel sa rozvadza uz takmer rok.. a vobec si neviem predstavit, ze by som mala cakat este pol roka alebo dokonca dlhsie.. nema ziadne deti, takze to malo ist teoreticky rychlo.. ten, co to riesi na zaciatku vravel, ze to moze trvat tri mesiace... boli tam sice nejake komplikacie, ale aj tak, je to uz strasne dlho, clovek si nemoze ani poriadne plany urobit, ked nevie, kedy to konecne skonci 😒 ale tak pozitivne na tom je, ze je to kazdym dnom blizsie 😀

luminkasp
15. máj 2009

mortisha, inak aj ja mam 24 😉

kesina, no ty si tu uz 100 rokov nebola, ako sa mas?

wanda007
15. máj 2009

decka, ja neviem, ja som tiez mala partnera o 30 rokov starsieho... bol mily, varil mi, robil vylety, miloval ma neskutocne (asi este stale...) aj orgazmy boli, ale v kutiku duse som vzdy tuzila po mladom chalanovi, ktory sa pojde so mnou lyzovat, na turistiku,... a ktory tieto veci bude ucit aj nase deti.

Stalo sa mi to v zahranici, ked ma ako aupair domaca vysmarila zo dna na den... nemala som kam ist, tak som zaklopala na dvere susedovi. a ostala som tam. vazila som si ho, tiez som ho milovala, za to vsetko, co pre mna robil. po roku a pol som z anglicka odisla. este som sa tam vracala zo 3 roky, ale nakoniec som si nasla chlapa u nas doma v dedine (o 8,5 roka starsi 😀 , som si polepsila 😀 ). Aj ked ma tento vobec nenosi na rukach, tak je to 1000 krat lepsie. A to nema ani dom pri mori, ani ucty v bankach...

myslim, ze starsich partnerov "zbalime" vela krat prave v zahranici. Vtedy sme daleko od domova, podpory rodiny, kamaratov... takze s odstupom casu mi doslo, ze ja som vyuzila jeho zazemie a on zas moju mladost. bolo to krasne obdobie, ale som rada, ze som mala silu to ukoncit.

kessina
15. máj 2009

luminkasp, mam sa dobre 😀 trosku viac starosti a povinnosti, tak na pisanie vela casu neostava 🙂 len tu mame zimu a teraz na vikend hlasia zasa snezenie, takze by som hned menila za slniecko 😵 a ako sa dari vam??

wanda, pisem len za seba, je pravda, ze som v zahranici a tu mam starsieho partnera, ale nemyslim si, ze by to malo na nas vztah nejaky vplyv. a ze sme spolu prave preto, ze som mimo domova, bez kamaratov a bez podpory rodiny (ako pises) kebyze sa stretneme u nas doma a on je slovak, tak je to o tom istom, teda mozno trosku lepsie, lebo by si s nim rozumeli aj rodicia a vsetci ostatni, ktori jazyk nevedia 😝
a tiez si nemyslim, ze vztah je o tom, ci ma dotycny dom pri mori alebo hocikde inde a tucne konto... skor ide o to, co clovek od vzthau ocakava a ked mu to partner naplna, tak je uplne jedno, ci je vekovy rozdiel 10, 20, 30... rokov.
ako sama pises, ty si nasla o 8,5 rokov starsieho a perfektne si rozumiete 🙂 tak to ti samozrejme blahozelam a zelam, aby vam to vydrzalo do konca.. 😵
a nam ostatnym taktiez 😀

sonnya
16. máj 2009

ahoj kessina 😉 som rada, ze si nas prisla pozriet a aj napisala... mrzi ma, ze vam sa ten rozvod tak taha... viem co to je ked este nie je oficialne "volny" (my sme mali to stastie ze to islo tak rychlo a ani sudca nerobil problemy a nasa ex tiez nenamietala, sice este nemaju vyrieseny majetok, ale tak to je na nich ako sa nakoniec dohodnu...) tak budem drzat palceky nech to uz je coskoro za vami...
pekny vikendik vsetkym 😉

frisbee
16. máj 2009

ahojte,baby,no o mne naozaj nik nemože povedať,že som zlatokopka,ja som odišla z manželstva s mladým bohatým a moj terajší manžel je starší o 21 rokov a začínali sme v drsných podmienkach úplne od začiatku.A moja dcéra s ním má lepší vzťah,ako so svojim otcom.Manžel je mladý telom i duchom.

luminkasp
16. máj 2009

ahoj frisbee, vitaj v klube

no, my sme sa nespoznali v zahranici s mojim muzom, ja som za nim odisla, lebo viem rec, inak by asi prisiel on za mnou 😉

frisbee
16. máj 2009

luminkasp: ďakujem pekne. 🙂 ja si myslím,že takéto vzťahy viac rieši okolie,než tí dvaja,a mne je úplne ukradnuté,čo si kto myslí.a kto nás pozná,tak vie.Myslím si,že sa to veľmi zlepšilo,že vekový rozdiel už nevzbudzuje také pohoršenie,pamätám si,keď si v 70tych rokoch vzala moja mama muža o 17 rokov staršieho,tak si na nich pomaly ukazovali prstom na ulici 😀.Tiež záleží na partnerovi,aby mal mladé myslenie-nemyslím puberťácke.Smutné je iba to,že človek nesmie myslieť veľmi na to,čo bude za 20 rokov. 😢

luminkasp
16. máj 2009

frisbee, no s tym uplne suhlasim 😢 😉

martinamil
17. máj 2009

Dobré ráno děvčata.
Možná si na mne ještě vzpomenete, i když asi ne moc v dobrém. Jen jsem vám chtěla ohlásit, že jsem po 4,5 letech od pátku konečně rozvedená. Největší paradox je, že jsme se před lety s mým nyní již exmanželem (o 25let starším) na všem dohodli, ale soud řešil určité věci za nás.
Tak tedy z praktického života: Chcete-li se rozvést se starším partnerem, který je před důchodem, nebo v důchodu počítejte s tím, že mu budete nejméně po dobu 10 let platit výživné! Toho se váš partner nesmí vzdát předem, protože je to stejně neplatné. Jeho důchod se pak vypočítává z částky, kterou má na sociálním pojištění + výživné. Společnou domácnost musíte opustit vy, nikoliv váš důchodový partner, ač jste platili bydlení nepoměrným dílem. Atd.
Nechci vás žádnou odrazovat, třeba to vám vyjde, když mě ne, držím vám moc palce, ale mohu-li vám něco poradit, nemusíte-li - NEVDÁVEJTE SE! Otázka např. dědictví, se dá upravit i jinak.

Teď jste mne většina odsoudila - ale pozor peníze jsou až na prvním místě, i když to nechceme nikdy přiznat. Protože život běží dál i po případném rozchodu.

frisbee
17. máj 2009

martinamil: Chcem reagovať na tento príspevok-iste po právnej stránke je to tak,ale ja píšem z inej pozície,než ostatné dievčatá-som staršia a celý život sme prežili spolu,manžel už je v dochodku,rodzvádzať sa nemienim,i po 20 rokoch sa milujeme a on sa o mňa staral celý život,tak neviem,prečo by som mu to nemohla ja niekedy oplatiť.To za prvé.A hlavné je to,že by som si nenechala ujsť muža svojho života iba kvoli tomu,že je z inej generácie.

martinamil
17. máj 2009

Frisbee, špatně jsi mě pochopila. Já nemám problém hradit svému exmanželovi výživné či se o něj postarat. Zůstali jsme dobrými přáteli, ale bylo to jen upozornění, že to tak ze zákona je, aby jste s tím počítaly. Bohužel ne vždy se lidé rozejdou v dobrém. A když se na takovouto věci myslí v čas ...

frisbee
17. máj 2009

martinamil:Ja som to pochopila správne,ale tento názor je dehonestujúci,to by sme sa nemuseli brať s nikým,nikdy netušíme,jak to dopadne a i mladému nezamestnanému musíme platiť výživné.Ja som do vzťahu šla s veškerou zodpovednosťou a znalosťami je to moje druhé manželstvo,takže sakra premýšĺam nad detailami.

magika
17. máj 2009

Ahoj holky
Já sama mám partnera ještě o rok mladšího,ale moje maminka si po rozvodu našla přítele o 18 let staršího a jsou spolu doted.Nevzali se a ani spolu nebydlí,jen spolu tráví volné víkendy a dovolené.Samozřejmě měli taky krizi,ale už je to o.k.
Můj otec byl nespolehlivý,nevěrný...mamka si našla přítele,který jí nikdy nelhal,se vším pomohl a nepodváděl ji.
Moje děti mu říkají dědo,on sám má už vnoučata dospělá 😅 ..jeho nejstarší vnučka je o dva roky mladší,než já 😵
Ale musím říct,že jako otčíma jsem ho nesnášela neb to byl profesor a tak mě neustále poučoval a to mi lezlo jako pubertačce na nervy,dnes máme vztahy mnohem lepší 🙂

luminkasp
17. máj 2009

ja chapem aj martinumil a celkom dobry pohlad na vec, z mojho pohladu, vsak treba vsetko zratat 😎

baby, ja nie som vydata, mame dieta a zijeme spolu ako normalna rodina.

mortisha9999
18. máj 2009

ahoj luminka 🙂 no ten moj ma neucil, prednasal mi len jeden predmet, este v prvaku, a potom sme sa nevideli, az po dvoch rokoch..vypytal si cisielko na mna, a tak nejak sme sa zacali stretavat... 😅 😅
...no a k martinkemil, tiez si myslim, ze je to dehonestujuce sa nad tym takto zamyslat, pretoze moj partner je este stale v rozvodovom konani a hrozi mu, ze bude svoju ex "vyplacat" na vyzivnom mozno i pat rokov..no co dodat?? vsetko to zalezi od ludi....si myslim...ten moj by v pripade rozvodu neziadal odo mna vyzivne...bol by nestastny v prvom rade preto, ze ma stratil a nie preto, lebo by prisiel o nejaky prijem do rodiny....je strasne hrdy ako chlap myslim...je to smutne, ze tak dopadla, urcite sa nad tym nezamyslala...
..a co sa tyka svadby ja sa do nej nehrniem, ale moja polovicka by chcel uz aj zajtra 😀 (este jednu svadbu neuzavrel a uz druhu by chcel... 🙂 🙂 🙂 haha..sa niekedy z neho smejem takto )
...myslim si, ze to co ludi drzi po kope nie je ani papier, ani prsten na ruke, ani konto v banke ci sekova knizka v penazenke...je to ten pocit, ktory clovek citi, ked je s milovanym clovekom, ten pocit, ktory nema nikde inde....
..drzim vsetkym vsetkym babam palce...
..a ozaj, ja nemam cudzinca, sme na slovensku, a ako som pisala, najdu sa i tu kreteni, ktori zavidia a ktori vravia, aha otec a dcera..ale najdu sa i taki, ktori nam drzia palce a absolutne nas respektuju..je naivne si mysliet, ze najdete vsade ludi, ktori vas budu akceptovat..ved nemoze vas mat kazdy rad a za kazdych okolnosti predsa...a zit len pre predstavy inych ludi je podla mna smutne...
..ja chcem zit tak, ako si to zelam, predstavujem, ako to citim a ako som stastna..
..a ak k stastiu potrebujem a chcem starsieho partnera, ktory sa pri prvej sukni neotoci hned inam, ktory si ma vazi ako cloveka, ktory mi veri atd...aj ked vyzera ako moj otec, nemenila by som za nic a nikoho na svete...lebo mam toho najuzasnejsieho zlatusika na svete, ktory pre mna znamena cely svet 🙂 slzy i smiech....atd.
..a uz teraz sa tesim na babatko, ktore planujeme koncom roka, lebo som trosku chora a caka ma taka mala operacijka v lete pravdepodobne..tak drzte kocky palce i vy mne.. 🙂 🙂 🙂

frisbee
18. máj 2009

mortisha9999: 🙂 🙂 🙂 máš vo všetkom pravdu,držím všetky prsty!!!! 😅

luminkasp
18. máj 2009

mortisha, drzim paluchy na operacii a potom coskoro tesenie sa z babatka

baby, ja fakt martinu chapem, podla mna je to normalne, vsetky sme zamilovane a keby sme v zivote stretli niekoho ineho mozno by sme sa na to pozerali rovnako ako ona, tot moj nazor 😉

frisbee, inak 20 rokov, to uz je fakt klobuk dole, my mame len 6 😎