Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
27. júl 2009

soni, dik, letime v stredu

sonnya
3. aug 2009

luminkasp pekne si to uzite 😉

luminkasp
3. aug 2009

diky, mame sa super, ja uz coldrexujem 😎

astrane
25. aug 2009

Ahoj,já měla chvíli přítele o 32 let staršího...super chlap,jenže jsem si neuměla představit,co by bylo až by mi bylo třeba 35 a jemu skoro 70....myslím,že mě měl opravdu rád a dokonce byl ochoten se mnou založit ještě i rodinu,pokud bych si to přála.....kdyby byl věkový rozdíl o polovinu menší,tak bych do toho šla....takhle to bylo takový zvláštní,protože jsem byla mladší než jeho dcera 😀 (se kterou jsem se taky znala) a on byl starší než můj otec....
Movitý teda nebyl 😀 ,prostě se mi líbil jako muž a bylo mi sním dobře....
Manžela mám nakonec staršího jenom o 7 let.... 🙂

luminkasp
30. aug 2009

my uz sme spat v spanielsku

sonnya
3. sep 2009

ahojte vospolok...akosi nam tato tema zapada prachom...
to bude asi tym, ze ziadne nove clenky nepribudli a my sme uz vzite s tym co doma mame a sme spokojne
tak nech sa vam dari 😵 a deticky nech pekne rastu...

mimusa9999
3. sep 2009

Ahojte baby 😎 potrebujem pomoc!! Je podla vas 24 rocny rozdiel medzi mnou a mojim priatelom velmi vela?? casto nad tym uvazujem ...velmi ho lubim ....je nenahraditelny..planujeme buducnost tak neviem co mam teraz robit! dakujem

mimusa9999
3. sep 2009

Citala som tu vela odkazov velmi mi to pomohlo..ten moj by mi zniesol aj modre z neba ..... 😀 ale obavam sa trochu buducnosti ......aj ked si velmi rozumieme

pensadorcallisto
4. sep 2009

Aj ja pozeram, ze to zapadlo prachom.
Ja a moj manzel-13 rocny rozdiel, ale ten rozdiel ani necitit. Az na tie skusenosti, ktore mi, samozrejme, imponuje ... 😀

miska2220
5. sep 2009

mamusa nebud zufala,ked ho lubis a rozumiete si neni co riesit 😉 viem si predstavit co prezivas...ja mam tiez partnera o 23 rokov starsieho a horsie je ze ja vyzeram dost mlado tak ten rozdiel dost vydiet ☹ ale sme spolu stastny a cakame vnovembri babo 🙂 😉 🙂 ja som tiez dlho uvazovala atrpela kym som sa rozhodla ze ci sa mam dat snim dokopy...daj potom vediet dalej,ako sa to medzi vami vyvyja...drzim palceky 😉

mimusa9999
6. sep 2009

😎 Dakujem..velmi mi to pomohlo.Ale ten vyzor by som neriesila :D ...Este raz dakujem!! 😀 Jasne ze dam vediet!! Maj sa miska! A gratulujek k babatku..a prajem vsetko dobre vela zdravicka,hlavne trpezlivosta nech vam rastie v laske!! A aj ty daj vediet o tom vasom chlapcekovi 😉

miska2220
6. sep 2009

dakujem 😎 smiem sa spytat kolko mas ty rokov a kolko on?Planujete si aj zalozit rodinu?

vefi89
6. sep 2009

mimusa9999 medzi mnou a mojim manzelom je 13 rokov. Zobrali sme sa pol roka po tom ako sme sa spoznali( na mojich 18). Teraz sme spolu uz 3 roky a nelutujem ziadne rozhodnutie. Vek nech ti nestoji ako prekazka. Podla mna je to uplne prirodzene. Starsi muzi (myslim starsi ako zeny o niekolko rokov) su viac tolerantny a uz nie su taky pochaby. Rozhodne ti prajem stastie v laske!! 🙂

gababa
7. sep 2009

Ahoj holky,
taky přidám svůj příběh na ukázku.
Je mi 23 let, mému partnerovi je 45 let!!! Jsem v 15tt. On má už dvě téměř dospělé děti, zažil tedy všechno s tím spojené - manželství atd....Jsme spolu skoro 3 roky. Zatím se neplánujeme vzít.
Je trochu zaskočen z toho, že jsem těhotná, já teda taky, byla to "nehoda", nešikuje se nám to do materiální situace, je z toho jistě nervozní.
Náš vztah je ale plnohodnotný, rozumíme si jako partneři, kamarádi i jako milenci.
Myslím, že vzah s o dost starším mužem fungovat může, je ale třeba na něm usilovně pracovat...musela jsem se dost změnit, on taky, museli jsme se sehrát a kompromisovat v mnoha věcech.

luminkasp
7. sep 2009

jej, miska, tak uz viete aj co cakate, to je super 😉

sonnya
7. sep 2009

ahojte...tak som rada, ze tu mame opat nove clenky 😉
miska a gababa gratulujem k tym malym zazrakom a nech vam to vsetko dobre dopadne a mate ich pri sebe aby ste sa s nich mohli tesit 😵
nas to este len caka, ale tak verim, ze raz tu aj ja napisem ze uz nie sme len dvaja 😵

mimusa9999
7. sep 2009

😎 Ja mam 20 a on ma 44 .... :D a ako sa mate??Dakujem ..velmi ste mi pomohli teraz viem ze to ma zmysel !!! 😀

miska2220
7. sep 2009

lunminkaps no uz viem ze to bude chlapcek ...omene sa zatial nevieme dohodnut...velmi som tuzila potakom zlatom rozkosnom dievcatku ako mas ty ☹ ale neva mozno nabuduce 😉 ...hlavne nech je zdravy....zatial je ticho medzi nami co sa tyka dvojiteho obcianstva ☹ myslim ze moj priatel si mysli ze som si to rozmyslela ked otom nehovorim...ale pomaly to budem musiet znova nacat tak predpokladam ze pride medzi nami opat burka...mimusa ja ako 20rocna som inak rozmyslala...teraz budem mat uz31 a velmi som tuzila povlastnej rodine...mozno aj to ma tak ciastocne dohnalo dotohto vztahu...ale som naozaj rada mimusa ze ti nase nazory pomohli zelam ti vela stasticka 😉 🙂 😉 sonnya verim ze aj ty sa dockas takeho zazraku ked pride spravny cas 🙂

sagar
7. sep 2009

Ahoj všechny, vypadá to, že budu nová členka a mám asi ten samý problém, možná ještě více komplikovanější ☹ Jsem docela dost zmatená a nevím si rady, trpím už rok a půl. Mám ráda muže, který je o 23 let starší, je to můj spolupracovní (bohužel), cítím lásku i z jeho strany, (možná více sympatie), mluvili jsme o tématu rodiny a vše kolem toho, byl by připraven si se mnou založit rodinu a mít dokonce i děti (I když už má tři děti z předchozího manželství, 2 dospělé dcery a jednoho kluka), takže i v mém případě už si prožil celý koloběh manželství, starání se o děti atp., nevím a nejsem si jistá, zda by zvládl další rodinu. ☹ .Dalším problémem je, že jsme oba z jiných zemí, sice podobná kultura, ale v podstatě cizinci. Já pocházím z velice konzervativní rodiny, kde se ctí tradice, kultura, náboženství a to, co si o mně budou povídat lidé kolem a příbuzní, což mně také přivádí k šílenství (já také všechno ctím, ale všechno má své meze). Bavila jsem se o tom s rodinou, ale nikdo mně v tom nepodporuje, tak jsem čím dál tím slabší, nevím si rady, myslím si, že jsem už ztratila i toho muže, kterého miluji, už to se mnou nechce dál snášek, jak pořád jednou říkám, že to jde a pak jsem nakonec slabá a nedokážu si svoji lásku ubránit. Mám svoji rodinu moc ráda a chtěla bych, aby oni byli moc šťastní (a vím, že i oni pro mně chtějí to nejlepší, což není tento druh vztahu, který podle nich není spořádaný a hodný mne) asi za cenu toho, že jsem ztratila muže, kterého mám ráda. (Podotýkám, že prvním mužem v mém životě by měl být můj manžel). Takže do určité míry se bojím, že jsem slepě zamilovaná a že se z toho snu probudím dost pozdě na to, abych se zachránila. Prostě žiji v bludném kruhu, z kterého nemám východisko, trpím depresemi a myslím, že už ani nemám moc chuť žít, spíš teď přežívám než žiji. On je totiž i jediný člověk, kterého mám jako svého nejlepšího přítele, nevím jestli on mně tak bere. Je to seriózní člověk, někdy se mi zdá v některých případech až bezcitný a moc lhostejný, možná, že to je jeho věkem, nebo jen tím, že je muž.

V každém případě Vám všem děkuji za Váš čas, který budete věnovat čtení a odpovídání na mé dotazy.

S pozdravem

Sagar 😢

livia76
7. sep 2009

SAGAR 😉 nenapíšem nič nové, už to tu bolo spomenuté X-krát-niekomu to vyjde, niekomu nie a ani to nemusí byť vzťah s veľkým vekovým rozdielom 😉 Som si na 100% istá,že časom to pochopia aj tvoji rodičia, nech by boli akokoľvek konzervatívni 😵 aj to sme si tu prežili takmer všetky 😉 -každý ľúbiaci rodič chce, aby bolo jeho dieťa šťastné,a keď ťa šťastnou urobí hoci aj 100 ročný partner, raz to pochopia.
To,že v partnerovi vidíš aj najlepšieho priateľa považujem ja- z vlastnej skúsenosti za super základ pre spoločnú budúcnosť 😅
Ľudia okolo budú o vás hovoriť len dovtedy, kým nepríde iná senzácia, potom ich to prestane baviť 😉
Aj ja osobne som mala asi po 3 rokoch depresiu z toho, čo bude o 15 rokov,ako to okolie vezme..ATĎ...presne ako ty-môj manžel ma naučil žiť život s krédom ,,Všetko je len tak ako má byť" a mal svätú pravdu. Dnes už nemáme po 9 rokoch čo riešiť 😀 😀 😀 máme dcérku,sme manželia,a dovolím si povedať, že mooc šťastní - dokedy ,to už neriešim-načo 😎
Jediné k čomu sa neviem vyjadriť je to ,že ste každý z inej krajiny 😉 držím palce a nech už sa rozhodnete akokoľvek, prajem ti krásny život po boku milujúcej osoby 😉

sagar
7. sep 2009

Dobrý večer livia76,
děkuji za rychlou a plnohodnotnou odpověď, budu se snažit si přečíst všechny příběhy žen, přiznám se, že jsem je ještě nečetla do konce, :(. Jinak jak jsem četla na začátku, byl tam příspěvek s moudrem, že nikdo nám nepomůže, pokud se sami nerozhodneme.

Tak uvidím, co udělám, zatím asi nic moc, protože jsem ho utrápila dost, on už mne asi nechce ani vidět, ignoruje mne a mé zprávy.Věřím v osud, tak uvidím, co mi přinese.

Každopádně děkuji a přeji dobrou noc.

gababa
8. sep 2009

Ahoj Sagar,
vypadá to tedy, že nemáš trápení jen s postojem rodiny, ale i s přítelem samotným. Pokud budete bojovat společně, může to jít, ale musíte mít jasno mezi sebou, aby jsi si nakonec neublížila mnohem víc a už to nešlo vzít zpět. O co tedy jde teď? Je naštvaný, že se nechceš své rodině postavit? Nebo proč tě nechce vidět...?
Co se týká jeho věku a zkušeností, je to přesně můj případ. Čekám s ním dítě a taky řeším, jak to bude probíhat dál....
Držím ti palce.

luminkasp
8. sep 2009

ahoj, my sme aj z inych zemi, kulturne rozdiely su, ale je to vzdy o kompromise 😎

sonnya
8. sep 2009

sagar ked som citala tvoj prispevok, tak mi pripomenul moje zaciatky... hlavne tie problemy s rodinou...precitaj si prispevky a uvidis...ale teraz po roku je to uz o nieco lepsie a aj ked sa s tym nezmierili pochopili, ze si stojim za tym ze chceme byt spolu...
a ak je to ten pravy tak si najdete cestu k sebe a budete stastny... 😉

sagar
8. sep 2009

Dekuji za prizpevky,

my jeste ani nejsme partneri, rozhodnout se pro mne pro zivotniho partnera je tezke, protoze jediny partner na cely zivot podle me kultury a nabozenstvi.Jsme moc dobre pratele, ale obcas se mu bojim verit, protoze jsem od mnoha lidi slysela, ze je to proste clovek, ktery beha za holkama, ze nema zajem o vaznou znamost a zakladani dalsi rodiny. Ja jsem ho vsak poznala z jine stranky a nemyslim si, ze je to pravda (on mi to take vyvratil), takze nevim, zda je to pravda, nebo zda jsem tak slepe zamilovana, ze nevidim a nechci videt pravdu.

proc je na mne nastvany, protoze jsem slaboch a nemuzu se postavit sve rodine(to si o sobe myslim i ja) a take, proto, ze si mysli, ze si s nim zahravam, ze jednou mu reknu, ze do toho jdu a jsem stastna a hned druhy den za nim deprimovane bezim, ze to nejde, ze se musim ridit kulturou, nabozenstvim, rodinou atp. Ja ho chapu, rada bych si s nim sedla a promluvila o tom, ale neznam cestu. Uz jsem z toho tak zmatena, ze nevim co bych mela delat. Jsem pod natlakem ze vsech svetovych stran. Jednou jsem se o nem zminila otci a on mi rekl, ze si ho mam vyskrnout ze zivota a myslet na nase jmeno rodiny a na nase zasady a take, ze muzi z jeho kultury jsou jen suknickari, cemuz nechci verit, protoze zavisi na cloveku ne na tom odkud je.

Jsem ted v praci, nemuze se vice sverovat, napisu brzy, dekuji Vam vsem, snad se zacnu citit lepe a prestanu se chodit vyplakat do prirody,kde mne nikdo nevidi. ☹

sagar
8. sep 2009

Take mi vycita, ze jsem mu hrozne ublizila, pritom, ani jeden z nich si neuvedomuje, jakym trapenim denno denne si prochazim ja

miska2220
8. sep 2009

ahoj sagar...asi si viem predstavit co prezivas..nieco podobne som mala aj ja...velmi som sa trapila ci sa mam dat smojim o23rokov starsim priatelom dokopy.Zijem vTirolsku a moja rodina nevedela co sa deje ale moja mama nieco tusila...Po telefone mi stale dohovarala az skoro hrozila...bolo to tazke nechcela som mojej rodine mojim rozhodnutim ublizit ☹ nakoniec sme sa dali dokopy a mojej rodine som nic nepovedala,chcela som nechat cas ako sa to vyvinie...potom som otehotnela a to som uz nemala navyber...oznamila som rodine ze som sa snim dala dokopy proti ich voli a zaroven ze som tehotna...poviem ti ze sme si vela vytrpeli...ja moj priatel aj moja rodina...moja mama povedala ze ma uz nechce vidiet ani pocut 😢 😢 😢 nikdy vzivote som sa tolko nenaplakala...nakoniec zvitazila materinska laska a odpustila mi a tesi sa nasvoje prve vnucatko 🙂 teraz ma nuti aby som sa zaneho vidala lebo sme silne katolicky zalozena rodina...pravdu povediac ja som tiez slaba osobka a som rada ze sa mi podarilo dosihnut zalozit stastnu rodinku 🙂 ja som tiez tak vychovana co povedia ludia a tak...este som snim nebola ani unas naslovensku a trocha sa toho aj obavam ze nas budu ohovarat lebo sme mala dedinka ☹ hoci viem ze neuvazujem spravne a naludi by som sa mala vykaslat...Sagar smiem sa spytat sakej krajny tvoj priatel pochadza?

luminkasp
8. sep 2009

miska, neboj, ja som z mesta, ale maleho, myslim, ze tych ludi to az tak trapit nebude, no obzru sa za vami, ale sak na druhy den bude zas nieco ine zaujimavejsie na plane 😉

no a s tou svadbou, myslis, ze ju potrebujes? ja som sa nevydala a som stastna prestastna, ak chces, napisem ti viac do ip 😉

miska2220
8. sep 2009

luminkaps budem rada ked mi viac napises do ip 🙂 neviem co mam robit ☹ vydavat sa nechcem necitim sa nato ☹ tak neviem...

luminkasp
9. sep 2009

poslala som 😉