Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

adrianna
17. okt 2009

ahojte, ahojte žienky 🙂 mám otázku ktora ma dosť znepokojuje :( mám 20r a nasla som si partnera ktory ma 28. Avsak problem je ze nase mami diskutuju o tom ze vraj som prenho mlada. ale strasne ho lubim..laska nepozna hranice. ma niekto s takym niecim skusenosti? je tam nejaka nadej ? prosííím

ivca82
17. okt 2009

Adriana myslím, že ak si rozumiete je to v pohode, hlavne nech sa vaše mamy do toho moc nemiešajú 😀 Ja som spoznala MM keď som mala 19 a on 27, takže vekový rozdiel je pre mňa v tvojom prípade úúúúplne v pohode. My už ťaháme na 10. výročie 😉

luminkasp
15. nov 2009

ahojte, tak my cakame druhe babatko 😵 😵

livia76
15. nov 2009

luminkasp 🙂 🙂 🙂 moooc gratulujem- držte sa 😵 😵 😵

vefi89
15. nov 2009

adriana 🙂
ja mam 20 a moj manzel 33. Zobrali sme sa presne mesiac a den po mojej 118-tke a nikoho sme sa nic nepytali. Nikomu sme nic nepovedali, a o sadbe sa obe rodiny dozvedeli az po. Ale nemozem sa absolutne stazovat. Mame sice trosku ine predstavy napr. o traveni casu, ale sme obaja moc tolerantny. Mna netaha chodit na zabavy, manzela netaha chodit s kamosmi na pivo. 😀 Mozem garantovat, ze si rozumieme viac ako si rozumel so svojou primitivnou ex.manzelkou.

Neobzerajte sa dozadu, nepozerajte dopredu, ale prezivajte danu chvilu.

Aj obavy z toho, co bude o 10,20 rokov mozu zapricinit hadku.

miska2220
18. nov 2009

jeeej luminkaps- to je super spravicka 😎 moc moc ti drzim palce a gratulujem!!! co hovori na to mala Terezka tesi sa?

luminkasp
18. nov 2009

miska, mala stale pusinkuje babatko v brusku, tesi sa, ze bude velka sestra a bude spievat spi dietatko spi ze:D

a ty ako?

miska2220
18. nov 2009

tak to je super ze sa tesi! som rada ze vam to vyslo 😉 ja celkom dobre,len teraz sa mi objavili opet migreny 😝 cele tehotenstvo nic bola som rada ze prestaly a zrazu opet...mam stoho teraz obavy-placuce dieta a ktomu migrena ...hm nic moc

sonnya
18. nov 2009

luminkasp pripajam sa ku gratulaciam 😵 hlavne vela zdravicka

luminkasp
18. nov 2009

miska, tak uz mate doma drobca?

dakujem 😵

miska2220
19. nov 2009

luminkaps- ale kdeze 🙂 este je vbrusku,zatial si hovori ze ma este cas....termin mam az 29 novembra...

luminkasp
19. nov 2009

to uz je za chvilocku, miska.

mne teraz byva tak zle, to mi pri prvom vobec nebyvalo...

kessina
19. nov 2009

luminka, tak to je naozaj uzasna sprava 🙂 aj ja sa pripajam ku gratulaciam 😵
ja sa uz tiez pohravam s myslienkou na babo, ale este sa musia nejake veci dokoncit... no priznam sa, ze som sa dostala do takeho obdobia, kde sa pytam, ci to pojde tak lahko... predsa starsi partner... tam to uz nie je take bezproblemove, ale ked som precitala tvoj prispevok, tak som si povedala, ze vsetko bude tak, ako ma 😀
sonnya a vam sa ako dari??

luminkasp
19. nov 2009

kessina, no my sme problem nemali 🙂

hany82
21. nov 2009

Ahojte. Aj ja mám taký problém. Spoznala som sa s o 15 rokov starším. Mne je 27. Máme sa radi,uvažujeme o spoločnom bývaní,ale stále myslím na ten vek a na to čo bude o pár rokov. A ešte na to ako to zoberú naši. Je ešte stále ženatý a má dve deti. Naši ho poznajú a preto myslím,že to nebude také jednoduché. Poradí niekto,či mám do toho ísť,alebo to skončiť,skôr ako sa to naši dozvedia? neviem čo mám robiť a dosť ma to trápi. ☹ 😒

astonka
21. nov 2009

hany82 ja si myslim že maš dosť rokov na to aby si sa rozhodla sama...ja som mala 20r.ked som sa vydavala a moj manžel 29, ja som si nikdy s rovesnikmi nerozumela..sme manželia 10 rokov,mame 2 krasne deti...no čo k tomu dodat 🙂

hany82
21. nov 2009

Ale to je rozdiel 9. a my máme 15. a je ženatý,má dve deti. a oco ma asi pri najlepšom asi 😀 😀 podľa vás to má význam? Ako to bude keď ja budem mať 45 a on 60?

rimmel
21. nov 2009

hani no hlavne by som ja osobne pockala az kym sa rozvedie......... 😖

a k tomu veku..nejde ani tak o vek ale o to, ci je fit..a ci bude aj zdravy ked bude mat tych 60 ... a ci chce mat dalsie deti s tebou a ci vasim detom nebude vadit ze ked budu mat iba 18rokov ze budu mat za otca pomaly "dedka" a ze deti vasich deti pravdepodobne dedka mat nebudu..... 😔

a ak ste obaja s tymto OK tak do toho 😉 ale naozaj by som pockala kym sa rozvedie......

rimmel
21. nov 2009

a nato ako to zoberu vasi by som sa zvysoka vy....... 😀

hany82
21. nov 2009

rimmel ďakujem za názor. Ty berieš 60 ročného človeka za dedka? ☹

frisbee
21. nov 2009

rimmel...nevieš,o čom hovoríš,mm je v tomto veku všetko iné,než dedko,ako psychicky,tak aj fyzicky,to bola nevhodná formulácia.Je iná doba,ja si pamätám,keď boli štyridsiatničky pomaly staré babky,a aké kočky sme dnes 😉

maznacik007
21. nov 2009

no tiez by som skor riesila to ze je zenaty a s detmi ako ten vekovy rozdiel.. ale neviem mozno som divna ale tiez by som so vztahom pockala kym sa rozvedie.. a najma ak su tam deti.. ako s tym treba ratat ze stale bude ich otec aj ked sa rozvedie.. a oni budu mat na neho narok.. a teda budu chctiac nechtiac sucastou aj vasej buducej rodiny

rimmel
21. nov 2009

hany, ano beriem... 😔 podla mna by zena ci muz nemali mat deti po 45tke ale to je iba moj nazor nezabite ma 😀

frisbee ano kocky ale ten mentalny rozdiel, generacia, tam stale bude....stale.

frisbee
21. nov 2009

to je veľmi subjektívne,niekto je mladý duchom,niekto má myslenie ako starec už v dvadsiatke...my sme spolu 20 rokov a nevidím problém.

erikasadek
21. nov 2009
kalu
22. nov 2009

Holky, ono je to fakt strašně individuální- na jednu stranu je pravda, že starší tatínek (cca 50 a více) se pravděpodobně nedožije vnoučat atd.... nicméně na druhou stranu já myslím, že pořád je mnohem lepší pro děcko jako táta starší, ale poctivý, hodný a pořádný chlap- než mladý a nezodpovědný "blbec", kterého má bohužel za tátu obrovská spousta dětí ☹ (viz každé druhé téma na tomto fóru)

Takže mě by ten věkový rozdíl taky nevadil, ale co se týče Hany, tak by mi taky spíše vadilo to, že je ženatý a má 2 děti.

hany82
22. nov 2009

Kočky ďakujem Vám za názor. On sa už rozvádza a hľadá nám spoločné bývanie. Jeho deti o nás vedia a vie o mne aj jeho ešte stále žena. Ja sa bojím len vekového rozdielu a toho ako to povedať rodine. 😒 🙄

hany82
22. nov 2009

frisbee a koľko máš rokov ty a tvoj drahý?

frisbee
22. nov 2009

hany,ja mám 46,mm o 20 viac a sme spolu 20 rokov 😉

hany82
22. nov 2009

a nevidela si medzi vami žiadne vekové problémy? 😉