Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

mirus2207
18. aug 2011

Ahoj, ja mam so starsimi muzmi skusenosti az az. 🙂 Vzdy som chodila s muzmi s vacsim vekovym rozdielom o 16 rokov starsim a o 20rokov starsim a nakoniec som sa vydala za muza o 9 rokov starsieho, co nieje az tak moc ale svojim spravanim a zivotnym tempom sa nevyrovna ani jednemu z byvalych. ☹ Tym chcem povedat, ze velmi zalezi od jeho povahy a charakteru, ci citis ze Ta niecim brzdi alebo ste rovnocenny partneri. Vobec by som sa nebala, ak sa mate radi a ak citis ze je to ten pravy Chod do toho, 🙂 ved starneme vsetci a kazdy sme iny. Nikdy nemozes povedat co bude o 15 rokov aj s muzom rovnako starym. Tak nech sa dari a hlavne nech si stastna!

martina6
18. aug 2011

Moj partner je starsi o 22 rokov ,a ja mam 32. Pozname sa 3 roky. Pre mna je to vysoky vekovy rozdiel.
On ma dve deti uz dospele dcera-25 rokov a syn 30 rokov a stale mi dava pocitit, ze jeho deti su pre neho na prvom mieste, prvorade- hlavne jeho dcera.
Mne to dost vadi, mozte mi poradit, aky mate na to nazor?
Ďakujem vsetkym.

andreaka11
18. aug 2011

@martina6 myslim, ze sama vies, co mas robit, ked pises, ze je to moc vysoky rozdiel medzi vami. nemozes mu dat vybrat, to je jasne. moj priatel ma uz 14 rocnu dceru, ked je u nas, tak im nechavam priestor byt spolu lebo nie su spolu kazdy den. pre otcov su dcery velmi dolezite, tak sa medzi nich nestavaj, len to akceptuj. a ked je to pre teba tazke a este aj ten vek, tak najlepsie by bolo nechat ho a najst si niekoho mladsieho...

martina6
18. aug 2011

@andreaka11
Je to pre mna tazke, lebo on ma dceru kazdy den na ociach, bud jej pripravuje jest , pomaha s niecim a furt je daco pre co sa na mna vykasle, lebo jeho dcerka toto a hento a uz som si povedala, ze stacilo, dost.
Ja ho nepochopim a ani nechcem chapat v tom smere. Ja potrebujem cloveka, pre ktoreho ja budem na prvom mieste a nie jeho deti, potom on potrebuje zenu ku sebe s detmi, ktora ho pochopi .
Ďakujem za odpoved.

viera27
19. aug 2011

@martina6 plne ta chapem, urcite to vie aj zaboliet. Na druhej strane dceru mal este pred tym, ako si prisla ty. A vedela si o nej / nich. To mi pride ako taka "reklamacia" trosku neskoro. Najskor to problem nebol a teraz odrazu je.
Keby mal mladsie deti, tak by som sa snazila do ich svorky priclenit aj seba a travit cas spolocne. Kedze vsak su to uz starsie deti, tak tam uz len pockat kym budu na vlastnych nohach.
A byt na prvom mieste vo vztahu, no, to sa neda pokial ma clovek deti. Vyberat ze koho mas radsej, ci dieta ci partnera.
Ak chces zotrvat vo vztahu, tak nezatahuj uzdu, naopak ju povoluj. Ocenia to. A aj ked vo vztahu urcite nikdy nebudes na prvom mieste ako to popisujes (maximalne sa on budes delit), tak si ziskas nieco ine - respekt a uznanie.

alena76
19. aug 2011

ahojte.mam 35 a muza o 19 rokov starsieho 😕 sme spolu uz 12 rokov a mame 4 deti.(11, 10, 6 a 1 rok)vekovy rozdiel velmi nevnimam.myslim, ze vzdy je to skor o vztahu a nie o veku.mame spolocnych priatelov- starych, mladych..muz je okrem ineho aj zastupca riaditela na gymnaziu, takze mame kamaratov aj studentov 😀
samozrejme, boli aj krizy, ale myslim ze s vekovym rozdielom nemali nic spolocne.muz je vitalnejsi ako ja(aspon zatial 😀 ), sportuje, robi trenera bedmintonu, beha, chodime splavovat rieky, muz dokonca robi aj rafting na divokej vode.uvidime, co bude neskor-zatial pohoda 😉

sunarek
20. aug 2011

martina6: úplně ti rozumím, dcery jsou "hrozné" 🙂, můj muž má 19ti letou dceru, nevídají se sice denně, ale ona je ta naše Karolínka tatínkův miláček a vždycky potřebuje korunky na to a to, jakoby by nestačilo hříšné výživné a když korunky nejsou, tak si trošku popláče. Mně je 25 let a mám muže staršího o 22 let!!!! Takže něco o věkovém rozdílu vím, před ním jsem měla dva milence v taky takovém věkovém rozsahu. Není to vůbec, ale vůbec snadné, je to mnohem těžší než se mi na začátku zdálo, že to může být, ale když se tzv. sesynchronizujete a ujasníte si co a jak, může to v klidu jít.

Jo a martina6: jaký máš vztah s jeho dcerou ty? Já se s Karolínou nevídám a ani po tom netoužím, vznikla by zbytečná rivalita z obou stran.

martina6
20. aug 2011

@sunarek Ahoj, tak je to tazke cim dalej tym viac, ja sa s jeho dcerou tiez nevídam a ani po tom tiez netuzim, ale je to iste co pises, ze tatinkuv milacek, otecko zaplati dovolenku pri mori kazdy rok a tento rok teraz isla, skolu jej plati vsetko. Ale furt je daco pre co sa na mna vykasle pre nu. A uz som vazne povedala si ze dost.
Asi tak zatial, ale i to je pravda z e ked sa sesynchonizujeme a ujasnime co a ako, tak to moze vyst, ale ja tomu neverim, lebo jeho dcera bude vzdy prvorada prenho, a to ja neakceptujem.

lindulak
21. aug 2011

@martina6 to by som aj chápala, že deti sú pre rodiča prvoradé. ale pravdu povediac z toho, čo píšeš, sa mi to javí ako trochu prehnaná /nezdravá láska. že jej robí jesť a také? veď má 25 pre boha, asi je dosť rozmaznaná, čo? myslím, že s tým sa súperiť nedá a ani neoplatí. fakt bude asi lepšie vzťah ukončiť. a to vôbec neznamená, že by ti to s iným starším mužom, alebo mužom otcom nemohlo klapať... a ešte - ak chceš mať s niekým aj svoje deti, tak to urob asi čím skôr, nestrácaj čas. veľa šťastia

kukujka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
norita
10. okt 2011

Zienky, nikdy mi nebolo tak fajn ako teraz . Som v nemocnici a moj priatel podotýkam starsi o 21 rokou sa o mna stara perfektne. Konecne som nasla toho praveho

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
23. máj 2012

Chtela jsem zalozit tema - ale uz tu je - Rada bych ozivila tuto temu...(pokusim se)

Tema je dost zradna..

na velky vekovy rozdil se zena ve 20ti diva jinak nez po 20ti letech v danem svazku.. (?!)

A nebo jsem se na to divala jinak ja..a vidim to jinak jenom ja? 😉 😎

jolly84
23. máj 2012

boh vie, co je so zakladatelkou temy. by som bola zvedava, ako to pokracuje 😉

carculka
23. máj 2012

@irriss rozeber 😀

renatka1985
23. máj 2012

@irriss ja som vo vztahu s o 10 rokov starsim partnerom. niekedy, ked ho pocuvam je ten vekovy rozdiel sialeny 😀 ale ja ho milujem a velmi si ho vazim za to aky je mudry a ako vela toho dokazal! zijeme spolu uz dva roky /spolu sme tri/ a ano sme talianska rodina. ale ja si to ani inak neviem predstavit 🙂 samozrejme, myslim na to ze on bude mat 60 ked budu mat jeho/nase deti stuzkovu, tiez mam trocha obavy...ale hadky a nezhodu mozu prist kedykolvek a kdekolvek. a tak ako rozdielny vek zvysuje pravdepodobnost rovnako ju zvysuje aj rozdielne vzdelanie, spolocenske postavenie etc. ked ho milujes, nie je co riesit! 😝

renatka1985
23. máj 2012

@adriana27 tak ako to medzi vami nakoniec dopadlo? 😉

irriss
24. máj 2012

@carculka
@renatka1985

Ahojky devcata..vcera jsem se tesila ze si tu popovidam, o zmenach a o ocekavani..ale dneska by to byly reci jen o tom jak "ve zdravi prezit..a nezabit" straaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne mne vcera nastval... 😠 ..
kdysi jsem velky vekovy rozdil doporucovala...ted jsou dny, kdy bych ho rozmlouvala...
Svym dceram, urcite budu.. 😎

Zdanliva idylka se muze stat pasti...skoro 20 let vekovy rozdil po 20ti spolecnych letech je znat..
Laska, ktera se proziva ve 20ti s muzem vyzralym je rozdilna ve 40ti s muzem "prezralym" 😔

Doufam, ze "zitra" bude lip..shanim elixir mladi for men .. 😎 😉

renatka1985
24. máj 2012

@irriss ajeje, a cim ta tak rozculil? u nas su to najcastejsie poznamky typu - ty si este mlada aby si to pochopila, doveruj starsiemu, poznamky o neucte a tak podobne. 🙄

obycajne to uspesne pustam jednym uchom dnu a druhym von, ale niekedy aj mne prasknu nervy - co samozrejme potom vedie k tomu, ze som zasa ja ta najhorsia.

mna by napriklad zaujimalo, ako je to potom neskor so sexualnym zivotom.. pri 20 rocnom odstupe to musi byt celkom zabava naskocit na tu spolocnu "vlnu"... 😉

irriss
24. máj 2012

@renatka1985

U nas ani nikdy toto nebylo, ze by mi predhazoval vek..spis naopak, vazil si meho veku i me vyspelosti, i kdyz velkeho mladi😉
Poznali jsme se, kdyz uz jsem dostala par facek od zivota a on byl v teto sfere nezkuseny... 😎
Jako kdyz jsi zranena a prijde k Tobe "velikansky, chlupaty medved" a obejme Te a Ty se v jeho naruci ztratis...a citis se byt chranena, v bezpeci..

SEX? Urcite to bude individualni..u nas "odesel i s vlasama" 😀 😉
Ale my jsme byli vzdycky "zvlastni" ..nas vztah nebyl NIKDY zalozeny na sexu, ..ale na opore...uzivali jsme si " klidu" ...cerpali jsme jeden z druheho pohodu 😉

renatka1985
24. máj 2012

@irriss 🙂

nuz a cim ta teda rozculuje?

irriss
24. máj 2012

@renatka1985

...pohodlnosti, pomalosti...neduslednosti...

ale nezapomen, ze ja mluvim o muzi, ktery je v letech "dedecka" 😉
Ty mas doma jeste MLADE 😎 😉

carculka
24. máj 2012

@irriss a kolik je muzi?i tak jsme zvedavi na budouctnost

lucinocka
24. máj 2012

@irriss aj mlade bude raz dedek :D mezi nami je 8 rokov rozdiel a uz teraz citim, zeby som ho castokrat najradsej nakopala nech sa kus zobudi, hadam ho deti preberu k ativite:D

lea_nr
28. máj 2012

ahojte, chcem sa pripojiť do témy, ja mám 19 a priateľ je o 18 rokov starší....sme spolu síce len pár mesiacov ale milujeme sa a chceme si zariadiť život spolu....zrejme si poviete, že mladá a hlúpa nevie čo ju čaká ale ja som si už v živote prežila dosť a vždy ma to ťahalo k starším ľudom....svoje detstvo som prežila len medzi dospelými a mamine kamošky sú moje kamošky 🙂 verím, že aspoň tu nájdem pochopenie a nie zbytočné odcudzovanie a blbé poznámky 🙂

womanwoman26
16. jún 2012

@lea_nr ja mám manžela o 18 rokov staršieho. totálna pohodička, kým niekde nepíšem dátumy narodenia, tak si vôbec neuvedomujeme vekový rozdiel. skôr mám pocit, že je väčší puberťák ako ja 😎 žiaľ, nedarí sa nám mať bábo, no snáď to príde. problémy sú hocikedy rôzne, ale s vekom vôbec nesúvisia. treba ísť za hlasom srdca 🙂 hoci ke´d sa pohádame, nadávam si, aká som bola blbá - ale to fakt s vekom vôbec nesúvisí

anjelicek26
16. jún 2012

@lea_nr - kto by ta odsudzoval... su vztahy, co su partneri rovnako stary a nefunguje to absolutne... my mame podobny rozdiel, este chlp väcsi 😅 😅 Stastny a manzelia, spolu uz cez osem rokov... Ked sme sa dali dokopi, mala som 19 😀 😀 😀 Ze sa raz vezmeme a budeme mat rodinu, no vtedy by som sa smiala, ale je to uzasne, ako sa taky vztah vyvija 😉

irriss
16. jún 2012

@lea_nr
@womanwoman26
@anjelicek26

Rada bych potvrdila tyto vase tvrzeni o stesti a dokonalosti, ale verte "starence", ze pohled ve 20ti, 30ti na takovy velky rozdil je nesrovnatelny s pohledem, kdy je zene uz 40 a muzi 60... 😉 😉 😉

womanwoman26
16. jún 2012

@irriss áno, netvrdím, že to bude stále ok 🙂no snažíme sa žiť v prítomnosti a čo bude, bude 🙂 teraz nám je fajn 🙂 koľko párov je s "ideálnym" vekovým rozdielom a neklape im to

irriss
16. jún 2012

@womanwoman26
souhlasim a cituju Te:
.., kolko parov je s "idealnym" vekovym rozdielom a neklape im to.. 😎

Vis, tady nejde o to, zda to klape nebo neklape...nejde o to uzivat si pritomnosti..ale pokud narazis na myslenku, ze tato krasa skonci o 20 let drive nez "s idealnim vekovytm rozdilem"..uz nelze zit a cerpat z pritomnosti..protoze zrala zena zacne premyslet o "budoucnosti"..kdy se obava ztraty...
Ztrata, ktera nebude zavinena tragedii, kdyz bys chtela oponovat, ze se muze stat ztrata i s "idealnim vek. rozdilem"..
...
.....
Shrnu to, at se nezapleltu...
Nejhorsi ZTRATA je, kdyz Ti odchazi Laska a Ty mas pocit, zes ji nedokazala plne zit, plne si ji uzit..myslim si , ze odchod a ztrata je nejprirozenejsi "soucasne"...t.j. s malym rozdilem..

Neni snadne o tom hovorit, nemluvim o partnerstvi, ktere nefunguje...mluvim o partnerstvi, ktere nema stejne casove uzemi a limity...vydaly jsme se do zrale krasy zivota..a nevnimame v mladi, ze i ta nejkrasnejsi kvetina odkveta...a my jsme nestacily - mame pocit, ze jsme nestacily zalevat dostatecne, aby tu zustala s nama, dokud my budeme mit silu...
20 let rozdilu devcata se pozna az kdyz kvetina odkveta...prichazi sucho, i pri zalevani, prichazeji nemoci a s nimi i strach....