Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sonnya
24. nov 2008

ahoj livia vitam ta medzi nami 😉 mate naozaj krasnu dcerenku 😉
Dievcence pekny zimny tyzden Vam vsetkym prajem 😎

katuska26
24. nov 2008

Ahojte aj ja prajem pekný týždeň, u nás je už zima, riadne nasnežilo, Viktorka je v škôlke konečne 😵 zdravá, veľmi sa tešila a zajtra je Kataríny, tak oslavujem a všetkým Katkám všetko naj 😉 Idem spraviť nejakú ovocnú tortičku takú nepečenú, čakám rodinku,prídu zajtra gratulovať, tak pa zatiaľ 🙂

katuska26
24. nov 2008

Livka ja my ťa tu vítame, maličká je rozkošná 😵 Krásna rodinka 😉

livia76
24. nov 2008

😀 ďakujem za privítanie 😵 😵 už som tu dááávno pár príspevkov šupla 😉 a teraz viac čítam ako píšem 😵 prajem pekný večer

kessina
24. nov 2008

ahojte babky,
teda, pekne sa nam to tu rozrasta 🙂
takze je zima uz vsade a sneh 😀 my tu mame uz cez den minus osem, brrrr a snezi a snezi a snezi 🙂

Katuska, tak to ti blahozelam a prajem prijemnu a peknu oslavu 😵
a nemohla by si kusok torty poslat? 😝 som rada, ze ste uz obe zdrave 😉

Livia, mala je naozaj zlatucka a tak ja teda idem tvoje prispevky hladat 🙂

sonnya, pis, co nove 🙂 ako sa veci maju

sonnya
25. nov 2008

katuska prajem vsetko najlepsie tvojej dcerke 🙂 a prijemnu oslavu

sonnya
25. nov 2008

kessina poslem ti IP
inak mam teraz trocha viac stresu co sa tyka skoly - som v druhaku na I.stupni VS takze nam konecne vcera vypisali temy bakalarskych prac a jedna spoluziacka napisala ze uz vcera ju dvaja konzultanti odmietli tak ze isla do skoly a koho prveho stretla tak toho zobrala. A ja teraz neviem ci ked sa tam dostanem v piatok tak ci ma niekto zoberie a tak...no hotovy bordel... a to este aj na skusky sa uz ucit... no hadam to nejako prezijem 😀 😝

sonnya
26. nov 2008

Ahojte babenky 😉

bystricanka
26. nov 2008

čavte baby...
kukám, že sonnya si píše sama zo sebou 😀

katuška...a ty kde v sásovej bývaš? Inak včera si mala meninky? Ak áno, tak všetko naj 😉

sonnya
26. nov 2008

bysticanka, dlho si tu nebola tak co ine mi ostava len si pisat sama so sebou 😀

bystricanka
26. nov 2008

sonnya....nebola som tu, bo díte aj ja sme boli chorí. Ale už je to OK a budem sa snažiť častejšie sem chodiť. 🙂

ako je v RK? Svieti vám oskar? 😀

kessina
26. nov 2008

ahojte baby,
k IP som sa este nedostala, tak napisem neskor, inac nevedela som, ze studujes. 🙂 no budem ti drzat palce 😵
pekny dnik vam prajem, tu je krasne slnecno, len zima 😕

sonnya
26. nov 2008

ahojte baby 😉
bystricanka - ja som cez den v praci v MT a tu slniecko svietilo, ale kym sa dostanem domov do RK tak bude tma 😝 Prajem vam obom aj malemu nech vas choroba obchadza 😉
kessina - ano dala som sa na boj nazyvany VS ale keby som sa mala rozhodnut teraz tak to asi necham tak...tak ma odradili, ale hadam to nejako dobojujem, len teraz mam dilemu aku bakalarsku pracu si vybrat...

alcaa
26. nov 2008

ahoj adriana,
ja som alena a tvoja otazka sa ma dost tyka, pretoze moj partner je o 13 rokov starsi odomna, tj. ja mam 24 a on ma 37...minule leto sa nam po 7 rokoch nasho vztahu narodil syn. chcem ti len povedat ze vek nezohrava ziadnu rolu vo vztahu, o to vobec nejde, ide o to ci si rozumiete atd...moji rodicia boli dost proti, ale laska k nemu bola silnejsia a som stastna ze som sa vtedy nedala zastrasit svojou rodinou...neviem si svoj zivot bez neho predstavit..tak sa drz a bojuj za svoje stastie

luminkasp
26. nov 2008

Uf, baby, ale ste toho popisali, kym som tu nebola.

No, ja sa v nedelu chystam robit malej vyzdobu na okna. By ste neverili aka je tu dnes straaaaaaaasna zima, vcera 15 stupnov a dnes sme na 0... nenormalne, v spanielsku takato zima (ja zijem skoro pri afrike 😎 ) No a teoreticky podla pocasia by tu dnes malo aj snezit, co je to? Na kopcoch uz sneh je, uvidime, ci z tych priesvitnych oblakov spadne nieco aj tu u nas v dedine.

Darceky, pre papiho uz mam, kupila som mu jedno cd, spevak, ktory sa mu kedysi velmi pacil, ale uz umrel a teraz vysla vyberovka, knihu o muzeu Prado, (nas papi je umelec, tak snad potesi) No a neviem presne kto, ste to tam pisali o okruhlom vyroci. Tak moj muzik ma v marci 50. , tak ja uz som mu stihla kupit darcek. Cely zivot tuzil po saxofone, takze... Malej ideme kupit kuchynku (dostane na 3kralov, taky je tu zvyk) a este nieco male aj na 24., vtedy dostane aj darceky od mojej slovenskej rodiny.

No, uprimne, mna to trapi, ze co bude napr o 20 rokov, lebo ja si neviem predstavit zivot bez mojho muzika a som strasne stastna, ze je s nami a uzivam si to ako sa len da. Vzdy ked si pomyslim, ze tu raz nebude, si poviem, ze budem musiet byt silna pre nasu teresku a budem jej o nom vela rozpravat. Ale fakt si neviem zivot bez neho predstavit.

A samozrejme vitam vsetky nove mladusky so starsimi panmi 😀 😎 , gratulujem k tehotenstvam a prajem vela stastia snazilkam.

bianka...
26. nov 2008

luminkasp-tak nato,ze ste tak na juhu a mate taku zimu(my sme mali v noci -12 stup.)...cely svet je prevrateny,nielen pocasim ale aj medziludskymi vztahmi...kazdy je nervozny,ponahlame sa,stresujeme,je len hrstka ludi co su so sebou spkojny...nieco sa urcite stane,nejaka zmena 😕

aj ja uz mam par darcekov...drahemu sa chystam kupit atlas sveta s vojenskou presnostou,maju ho dostat o dvy tyzdne,tomu sa velmi potesi,lebo medzi knihami nam chyba 😵 a este jednu wilmoskorte-to je madarska palenka,myslym ze hruskovica...tomu sa potesi 🙂

mna to netrapi,ze co bude o 20 rokov.vsak to nikto nevie,mozno mi nebudeme.nikdy nevies co sa moze stat,a tak isto kebyze mame mladsich partnerov tak to je to iste,nie?

sonnya
27. nov 2008

ahojte babenky 😉
Tak vitam novu clenku 🙂
luminkasp - moj priatel bude mat 40 🙂 musim este pouvazovat ci by sa predsa len nieco nenaslo po com tajne tuzi 😉 hadam nieco vymyslim 😉

katuska26
27. nov 2008

Ahojte baby. 😉
Vidíte, na to ani ja nechcem pomyslieť čo bude o 20 rokov či skorej či neskoršie.
Ja si tiež myslím že lepšieho chlapa a tatinka by som pre nás nenašla, myslím a verím tomu že sme si boli súdený, vo všetkom si rozumieme,viem e sa porozprávať a okrúhle, no my budeme oslavovať o tri roky, manželík 50 a ja 30 😅
Radšej na to nemyslieť a užívať si kým sú s nami. I keď dakedy sa ani ja neubránim týmto myšlienkam ☹
Ja som kúpila manželovi súpravku Adidas, takú retro, tak to už má, ešte nejakú cigárku, také Kubánske má rád 🙂 a ešte neviem, musím niečo vymyslieť 🙂
Ináč len pekné myšlienky y krásny deň vám želám 🙂
Alenka vitaj, pekne sa rozrastáme 😵 😉

livia76
27. nov 2008

My v roku 2009 oslávime-50 a 33 😉 práve som dala na jednej stránke urobiť tímové tričká pre našu rodinku na budúci rok s nadpismi- Dusan 50 , Lívia 33, Lesinka 2 😀 😀 😀 -budú vypadať ako športové dresy s číslami 😵 😵 😵 😵

sonnya
27. nov 2008

livia76 - to je dobry napad 😵 mozes mi do IP napisat na akej stranke??? Ja som inak tento rok mala 25 a priatel ako ste si uz precitali bude slavit 40 🙂
A tiez nechcem mysliet na buducnost - teda tu daleku 🙂
Teraz najviac myslim na to aby sa nam podarilo nase spolocne vlastne byvanie a potom mimco 🙂
To ostatne ma netrapi, lebo som stastna, ze ho mam vedla seba 😉

luminkasp
27. nov 2008

katusa, aj nas papi ma rad cigaro😀, su si nejaki podobni, ti nasi chlapi😀

sonnya a ty co studujes?

ja tiez nejak hrozne nerozmyslam o tej buducnosti,ale su dni, kedy ma to napadne...

katuska26
28. nov 2008

luminkasp a kde kupuješ manželíkovi, u vás španielske, alebo dovezené? Manžel má kamaráta z Kuby tu u nás v BB a keď ide domov na Kubu, tak mu donesie, no a tu čo jedna vyjde 500 a vyššie on kúpi za 2 Sk 😅 , smiešne ,nie?
Pravé Cohiby 🙂
A plánujete Tereske aj súrodenca? lebo Viktorka si už doslova žiada malú sestričku, ale ja ešte niesom presvedčená na 100% že už teraz a chcem si ju/jeho vychutnať tak, ako svoju prvú, ak by sa zadarilo. ALe teraz určite ešte neplánujeme. 🙂

kessina
28. nov 2008

ahojte babky 🙂
tak mi napadlo... pozna niektora z vas zakladatelku tejto diskusie? neviem, ci mi to ken nejak uslo, ale neviem o tom, ze by prispievala, ako to vsetko vyriesila a tak. Niezeby to bolo take dolezite, ale mna by zaujimalo ako sa ma a ako sa jej dari.
Ale to mi len tak napadlo, kedze je tu par novych prispevkov a tie su adresovane jej (pochopitelne, kedze tuto temu zalozila)
tolko moja uvaha 😅

luminkasp
30. nov 2008

Katuska, moj muzik si tu kupuje, nie len cohiby, ale vsetko mozne, co ja ani neviem ako sa vola, ma o tom aj knihu, tak vzdy studuje, ze ktore su najlepsie atd.

Surodenca, ja uz by som velmi rada, lebo mam pocit, ze malej by sa uz zislo😀 No, u nas je od 3 rokov povinna skolska dochadzka, takze prvy rok bude az do 2 v skole a potom uz do 3 a dlhsie, tak myslim, ze si uzijeme aj druhe pekne 😎

Baby, u nas normalne nasnezilo, som bola cele rano s malou von, aj snehuliaka som jej postavila 😀 , ak chcete kuknite do albumu 😎

zuzkafuny
30. nov 2008

Môj tiež na rok oslavuje 50tku 😅 a ja o 16 menej 😀 😀 😀

katuska26
1. dec 2008

Ahojte
luminkasp, náš tatino má tiež plno knižiek o cigárkach, ktoré dostal odo mňa, ale on už má všetko preštudované 😅 , pravdaže aj humidor dostal asi pred piatimi rokmi na Vianoce, no náš si tu kupuje hlavne kubánske alebo dominikánske a Cohiby tie mu nosí len kamarát kubánec 🙂 ja mu ich nekupujem , tu sú zbytočne predražené a sú tu aj lacnejšie a chutia mu, že vraj kvalitné 😉
no ináč vám riadne nasnežilo, to ako nám pod Tatrami 😀
A to ako od troch rokov chodia do školy a čo tam robia, či to je ako škôlka? 😕
No za chvíľku nám príde Mikuláš, sa už tešíme s Viktorkou, ponožka je už pripravená v skrini 😅 Krásny deň všetkým, 🙂

luminkasp
1. dec 2008

caf, zuzi, no ale deti mame rovnako stare 😀

luminkasp
1. dec 2008

katusa tu idu deti uz v 3rokoch do skoly, je to ako nieco predpripravne, ale normalne maju knihy, zosity, pracovne zosity a ucia prve veci, pocitat, atd, no tu ich to skor caka ako na slovensku, citat sa tusim ucia ako 4rocne, neviem presne, ti pisem podla kamoskinych deti.

aj my sme uz pripravene na mikulasa, aj ked tu nechodi...

a sneh sa uz skoro cely roztopil ☹

bianka...
1. dec 2008

ahojte...
luminkaa...coze snech...videla som foto...krasne...nam sa uz topi tiezl 😔 ale ved este nasnezi... aj ked u vas,no neviem neviem...dnes som pocula v TV,ze o niekolko rokov uz sneh nebude ani v alpach v n.m.vyske 1500 metrov,pretoze sa strastne otepluje---globalne oteplovanie,smutneeee

tak tereska bude sikulka,tak skoro do skoly to som nepocula...ani v IT a to sme tam par rokov boli...

katuska tak bude bohaty mikulasik 😉 ideme tento tyzden do BB mam byt oteplenie,tak dufam nebude nejaka zmena v tomto blaznivom pocasi...kocar kupit....mozno

a tie cigary moj by sa tiez potesil...ale mne je luto tolko penazi,za ne...radsej mu kupim dobru wilmosku 😉

sonnya
1. dec 2008

Ahojte babenky 😉
luminkasp - ja studujem socialnu pracu 🙂
kessina - aj mna by zaujimalo ako to dopadlo s tou nasou zakladatelkou, no mozno sa nam ozve ak nas cita 😉