Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
18. feb 2009

soni, my sa mame skvele, tesime sa z jari, ktora konecne prisla. Pozri si foto, ak chces, je tam co papi dal malej na strom, my len vo svetrikoch ako mala lozi po schodoch a ako sa tesime zo slniecka😀

livia76
18. feb 2009

Luminkasp tak tú jar úprimne závidíme-pošli ju prosím aj na SK 😀 😀 😀 😀 my tu máme snehuuuu-že môžme rozdávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sonnya
19. feb 2009

luminkasp - fotky som kukla a v tichosti zavidim tu jar...
livia76 a mate sneh aj dole v BA alebo ste u mamy v TS?

luminkasp
19. feb 2009

ahojte a co fodorka, dnes sa neozvala, nebude uz ona drzat v naruci svoje babatko?

fodorka33
19. feb 2009

ahoj ahoj,nioe este stale som tu...dneska som bola na CTG a ze vsetko ok.zajtra idem do poradne a ked nic tak pondelok mam nastup uz do nemocky ale sa tesim lebo max.utorok mam drobceka pri sebe..takze tesi tesim... 😉

bianka...
20. feb 2009

ahojte 😵 😵 😵
ako sa mate...poniektore uz maju aj krasnu jar 🙂 ze luminkasp,zavidime vam...aj mi chceme... a v minulw som ti nestihla odpisat,nestudoval nik z rodiny v BB co ba sa na mna podobal...tak asi nejaka dvojnicka 😉 😉

fodorka-chlapcekom sa nechce oni su lenivejsi...ale uz to bude co chvilku 😉
jaaaaaj ja sa toho bojim-aj nebojim?? to by som asi klamala...ale vsak kazda porodila,zvladnem aj ja 😵 a moj bude pri mne...ak neodpadne 😎 😎

fodorka33
20. feb 2009

no caute dneska som bola v poradni,no a doki mi vypisal papiere do nemocky na pondelok,takze uz ma drobcek smolu a ked nevyjde dovtedy sam tak mu muisa pomoct a bude uz konecne pri mamicke a pri tatkovi...ten chce byt tiez pri tom 😉

livia76
21. feb 2009

Fodorka, držte sa 😉
Sony- sme v Ba-na našom sídlisku Dúbravke snehu 40cm v centre len pár cenťákov 😀 😀 😀

fodorka33
21. feb 2009

ahojte este stale som tu,aj ked chudacik moj malinky citim ako sa statocne tlaci tam dolu...no akosi ho to moje telo nie a nie pustit ☹ ale tak co ked nie do pondelka tak uz v nemocke nieco s nami poriesia🙂

sonnya
23. feb 2009

fodorka tak na teba myslime, ak si uz cez vikend neporodila tak dnes drzim palceky nech ste zdravy a potom nam daj info 😉

luminkasp
23. feb 2009

fodor, myslim na teba, a neboj sa, vyvolavany je v poho, ja som tak mala 😎

zuzkafuny
23. feb 2009

Dievčence... veď aj ku nám jar zavíta... 😉 🙂
a Lumi bude závidieť...??? 😀

sonnya
23. feb 2009

zuzkafuny, ale ked k nam jar zavita tak lumi sa bude vytesovat uz z leta 😀

luminkasp
23. feb 2009

no, sonnya, ale pravdu ma zuzka, ked u nas nastanu 40 stupnove horucavy, budem len v tichu zavidiet slovenske leto 😎

sonnya
26. feb 2009

Ahojte, v druhej teme som citala, ze fodorka (Martinka) to ma aj so syncekom uz za sebou
"25.2.2009 o 20:15 sa narodil Marko s mierami 3800g a 52cm"

Tak fodorka pridavam sa ku gratulaciam 😉 hlavne nech ste zdravucky 😵

livia76
26. feb 2009

Sonnya 😀 vďaka za info
Fodorka, prajeme veľa zdravíčka -tešíme sa spolu s tebou-Gratulujeme 😵

bianka...
26. feb 2009

jejo fodorka - gratulujem 😵 😵 😵
tak baby a teraz som na rade ja...pani,ale to ubehlo...
pisete o jari a lete,uz aby bolo tu...toto skarede pocasie a chladne nech uz ide prec...

sonnya
27. feb 2009

bianka mas pravdu, teraz si na rade ty 😉
teraz budeme drzat palceky vam nech to dobre dopadne 😵

luminkasp
27. feb 2009

fodor, gratulujeme

sumienka2525
27. feb 2009

Aj ja mam priatela o 17 rokov starsieho a spolu si perfektne vychadzame uz 8 rokov. Len druhym to akosi vadilo a nepriali nam to a ze aj tak nam to nevydrzi dlho. Ale ja si myslim ze vek dolezity neni ked sa dvaju lubia a rozumeju si. Som rad ze ho mam a nevymenila by som ho nikdy. Na zaciatku vztahu som zle znasala stupidne poznamky na nas vekovy rozdiel ( typu ako napr: VED TI TO MOZE BYT OTEC, A CO ZA 20 ROKOV, AKO SA NA TO BUDU DRUHY POZERAT A TAK ,MOZNO TO NIEKTORE AJ POZNATE)
ale snazim sa to ignorovat. 😉

langkofel
27. feb 2009

Najskor sa pridavam ku gratulaciam k babatku, trosku som vas pocitala....a,

a chcela som sa vlastne pridat a predstavit, mozem?

Ja mam 33 rokov. Moj ex cize otec mojej dcerky bol starsi "len" o 10 rokov 😀, a terajsi partnr je odomna starsi o 16 rokov 😎. Beriete ma?

A potm som sa chcela spytat je tu niektora z vas, ktora ma "second hand" partnera (ako tomu my vravime, my sme obaja second handovy 😀 ), cize rozvedeneho...a podobne?

livia76
27. feb 2009

😀 😀 Langkofel 😀 😀 berieme-ty si presne ako ja a môj manželíík 😀 😀 33 a o 16 viac- Manžel bol rozvedený ešte 10 rokov predtým, ako sme sa spoznali-takže je second-handaaak 😵

martinamil
28. feb 2009

Zaujalo mě vaše téma, tak bych vám ráda sdělila svou zkušenost.

Byla jsem vdaná za muže o 25 let staršího. Byla, tedy všem dojde, že jsme rozvedeni. Vdávala jsem se v 26. letech po 6 letém společném životě. Vztah byl v pohodě, možná až moc. Možná až trochu nuda. Ale děvčata nedělejme si iluze, v určité fázi to dohužel začne dřít. U nás byl problém sex. Se souhlasem partnera jsem si našla milence a to byla cesta do pekel. Stalo se co muselo, já se zamilovala a výsledek je jasný. Začala jsem vidět chyby našeho manželství a začal mi věkový rozdíl vadit. A pozor vadit začne všem, jen je otázka, ja dobře to zvládnete. Já chtěla dítě, on už měl 3 dospělé, takže ne, já chtěla cestovat, on už byl raději doma, já chtěla to, on už nechtěl....

Mám i pár přátel i v rodině stejnou situaci. Všichni vám potvdí. 25.let je moc, ať si myslíte co chcete. Pro fungující vztah je možný rozdíl tak cca. 15 let. Jste-li stejně staré jako jejich děti, tak to hodně zvažte. Já nyní čekám dítě a on se chystá do důchodu.

Ano rozvod je vždy řešením, ale pořád mám výčitky, že jsem mu vlastně zničila "stáří". Kde on si teď bude hledat "na stará kolena" patrnerku? Takže já jsem šťastná, čekám dítě, ale on je sám. Taky kvůli mě. Zamyslete se nad tím!

P.S. Toto jsem si taky neuvědomovala a nikdy bych ty rozdíly nepřiznala, ale teď už nemám klapky na očích.

luminkasp
28. feb 2009

ahoj sumienka, vitaj v klube, aj langkofel

langkofel, second handova je tu tusim zuzkafuny 😉

martinamil, mozno mas pravdu, niekomu inemu to mozno klapne, napr. mne by mohlo, nie? 😎

sumienka2525
28. feb 2009

langkofel : Ahojky,tak aj my sme obydvaja rozvedeny tak sa pridavam do skupinky second- hand. 😀 . . . . . . . Martinamil: No neviem ,my si rozumieme super aj v sexe aj vo vsetkom ostatnom. Ja som stastna s nim a nemenila by som nikdy. Prezivam s nim tie najkrajsie okamihy v zivote a aj mala ho ma velmi rada a on ju tiez - aj ked nieje jeho. Po 8 rokoch mame stale pekny a pestry vztah a urcite nie je nudy- prave naopak. Mozno ste si vy nesadli uplne super. . . MOJ NAZOR

luminkasp
28. feb 2009

ahoj sumienka 😉

sumienka2525
28. feb 2009

LUMINKAPS 😉

luminkasp
28. feb 2009

prave som si kukla nikolku v albume, je zlatulinka 😉

sumienka2525
28. feb 2009

luminkaps mam vela fotiek malej na azete a aj sem som si ich davala ale mi nepresli lebo ich mam vo formate JPG a maju cez 1MB vsetky. A kde si v zahranici?

martinamil
28. feb 2009

Děvčata neříkám, že to někomu vyjít nemůže, samozřejmě že ano a moc vám to přeji!!!

Jen já jsem z vlastní zkušenosti skonstatovala, že rozdíl 25. let je moc. Můj ex je báječný muž, na kterého je 100% spoleh a mnoho jiného, ale teď bez růžových zaláskovaných brýlí vidím mnoho věcí trošku jinak. Když jsme žili spolu nepřiznala bych, že je něco, kde se společně neshodneme. Ono to tak bylo!!! Jen dnes už vím, že to mnohokrát bylo za cenu kompromisu. A je důležité si uvědomit kolikrát který partner ustupuje. Aby pořád neustupoval jen ten jeden!

Jinak vám držím palce, ať to samozřejmě vyjde!!! Neberte to niak špatně, pouze moje zkušenost. 😉