Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
1. dec 2008

bianca, nemyslim, ze deti su tu sikovnejsie,myslim, ze nase slovenske, aj ked zacinaju neskor, ucia sa viac, to zas podla mojich synovcov moj nazor, moze to byt inak 😉

sonnya
1. dec 2008

baby konecne sa nam podarila nova strana, ani som si to nevsimla, az teraz ked pozeram co napisala luminkasp 😀

bystricanka
1. dec 2008

ahojte baby

sonnya...ale keby nie teba, tak sme na str. 7 😀

sonnya
1. dec 2008

no vies sem tam tu mrknem ked mam toho uz v praci dost 😀 😝 a ked niekto nic tak aspon ja nieco napisem 😀 😀 😀

luminkasp
2. dec 2008

a katusa sa tu dnes nezastavila, hm? ta tiez pekne prispieva 😉

ja dnes zdobim s malou okna, tak je taka stastna z toho, polovicu veci mi sice pokrcila, no ale pomaha maminke 🙂 Uz mam na dolnej casti okien spravene zasnezene mesto a betlehm. Na hornej zatial visi len mikulas a snehuliak, tak supsa do prace, idem to dokoncit 😎

livia76
2. dec 2008

luminkasp 😀 si šikulka-ja som rada,že som v nedelu dala do poriadku aspon kúpeľňu 😀 😀 😀 😀

pollyanna
2. dec 2008

ahojte, preidam sa, tiez mam starsieho partnera, je medzi nami nieco vyse 13 rokov, nikdy by som si nemyslela, ze budem mat priatela v jeho veku, ale holt stalo sa, tak to neriesim a tesim sa, ako to funguje 😉

katuska26
2. dec 2008

Ahojte baby,
luminkasp, no vy ste ale šikuľky 😵 , my sa chystáme na medovníky,upiecť a vyzdobiť 🙂
Dnes bol u nás Mikuláš od mojej maminy, tak som ho dala Vikine na okno, no jasné že si ho hneDˇvšimla a začala sa smiať a tešiť, no sranda, normálne zneužívam sviatky, Mikuláša, keĎ nepočúva tak poviem, no Mikuláš ťa počuje že nepočúvaš, hneď v momente je dobrá 😀 Som ale mama 😅
A ako máte u vás, počko?
Nám sa oteplilo, normálne ako na jar 😖 , no a je po snehu 😕
pollyanna,
vítam ťa tu 😉 a želám veľa šťastia, aby sa podarilo 🙂 baby. 🙂

sonnya
3. dec 2008

ahojte babenky 😉 vitam novu clenku a tiez zelam vela stastia
tak ako citam vy sa uz vo velkom chystate na vianoce...
Ja sa zatial trapim v praci a hlavne zo skolou takze vianocna atmosfera u nas este moc nie je ale tak hadam to do vianoc stihnem 😀 😝 aj tie medovniky napiect...
Inak baby ake mate recepty na medovniky? Kedy ich zacinate robit aby boli na Vianoce mekke? Mozete sem hodit aj par receptov alebo do IP 😉 budem rada
Tak ja idem makat a sem tam tu kuknem ci ste tu nieco popisali 😎

kessina
3. dec 2008

jeeej, tak tie medovnicky je prefektny napad, mne by sa tiez zisiel nejaky recept 😕 ked som ich piekla este doma, tak vacsinou boli stale tvdre ako skala 😕
u nas snezi a snezi a snezi a nie a nie prestat 🙂
luminkasp, my tiez mame okna vyzdobene a na stene vianocny kalendar ( pre mna 😅 )

luminkasp
3. dec 2008

ak chcete ja vam hodim zajtra recept na medovniky, mam od medovnickarov, takze na 100% vyjdu skvele, teraz uz nestiham, a oni su makke uz po upeceni 😎 😉 Ja som dnes urobila cesto, tak zajtra s tereskou budeme piect😀

Katusa, u nas to vyzera, ze bude tuto noc opat snezit, tak uvidime, ale od zajtra by sa uz malo oteplit ☹

sonnya
4. dec 2008

ahojte 🙂
luminkasp budem rada a urcite aj kessina ked nam das nejaky dobry a osvedceny recept aby sme tych nasich chlapov mohli prekvapit dobrymi medovnikmi 🙂
U nas po snehu tiez ani pocut, len na kopcoch ale tu nizsie nic ☹ ale aspon ze tych kopcov je dookola pozehnane 😀
Tak pekny den prajem vsetkym mamickam a ich detickam a samozrejme aj nemamickam (kessina nie sme tu nemamicky nahodou len my dve 😀 , mali by sme s tym v novom roku nieco urobit 😵 )

sonnya
4. dec 2008

pollyanna prepac zabudla som na teba tiez este patris medzi nas nemamicky, ale prajem ti nech sa Vam cim rychlejsie podari to babo, po ktorom urcite velmi tuzite 🙂

kessina
4. dec 2008

ahojte,
no to urcite, ten recept by bol fakt perfektny, ja totiz strasne rada peciem a zvlast na vianoce, vsetky tie vone, atmosfera... 😵

jaaaaj, sonnya, ked ja mam niekedy pocit, ze ten moj je velke babo, fakt, niekedy sa sprava ako deco. Alebo este aj horsie 😀 a potom nasi psickovia su tiez nase babatka 🙂 aj ked vlastne babo by bolo urcite super, no v momentalnej situacii si to neviem absolutne vobec predstavit. Urcite nie v prostredi, v ktorom sa nachadzame teraz, lebo to ja mam z toho nervy a neviem si predstavit, ze by som bola este tehotna. Takze vsetko chce svoj cas. Mozno to bude potom o to krajsie 😵

luminkasp
4. dec 2008

medovnicky:

350 g hladkej muky
150g praskoveho cukru
65g palmarin (rozpustit)
pol lyzice sody bikarbony
2 vajcia
1 lyzica medu
skorica
pernikove korenie

do pecenia¡

kessina
4. dec 2008

ja som asi mimo, ale co je pernikove korenie? je to to same ako prasok do pernika? 😅

sonnya
4. dec 2008

luminkasp - dakujeeeemmmm 😵
a este aj ja mam jednu otazocku 😅 na akej teplote ich peciete? (v elektrickej rure)
kessina ja som sice este medovniky nepiekla ale myslim ze by to mohlo byt to iste...

bianka...
4. dec 2008

ahooojte,aj ja vam chcem dat moj recept...
robim ich kazdy rok a su hned makucke a fantasticke:

500g hladka muka(ak si viete kupit T650)
125 g hera
200 g prask.cukru
3 PL medu
2 PL skorica
1 KL soda bikarbona
2 cele vajicka
2 KL,alebo 15 g pernikove korenie (to je take korenie cisto len na perniky,medovniky)

Muku,pras.c.,preosejeme,pridame med,skorica,soda bikar.,vajicka,pernik.kor.,na kusky nakrajanu heru a vymiesime rukou,tak dlho pokial nebude pekna zmes...aby ti na ruke uz neostavalo cesto,ti znamena ze je spravne vymiesene 🙂
Potom odlozis do chladu na 24 hod.,preto aby sa aromy dali dohromady 🙂
Cesto rozvalkat na hruku asi 0,5 cm,vykrajovat pernicky a dat ich,najlepsie na papier na pecenie,radsej ich daj na hustejsie,lebo sa pekne zvacsia a piect vo vyhriatej rure na 180 C asi tak 4-6 min.neotvaraj ruru pocas pecenia casto.
Ked ich vyberies z rury este teple ich potri celym rozslahanym vajickom budu sa krastne lesknut.Su dlho makkucke , ked maj ich ulozene v nejakej krabici a zatvorene.
Poleva,pokial chces zdobit,ale nezdob si ich v ted den lebo poleva tu bude po case odpadavat.
150 g pras.c.
1 bielok
par kvapiek citron.stavy riadne vymiesat a pouzit na zdobenie silnejci mikrot.sacok

Ja ich robim z dvoch davok,lebo jednu by sme velmi rychlo spapali...a tento rok ich spravim,asi este viac

😵

livia76
4. dec 2008

😉 vďaka za recepty dievčatá, už sa nám slinky zbiehajú na tie medovníčky 😵

emjee
4. dec 2008

recepty? ste dost mimo temy, nezda sa vam? 😅

livia76
4. dec 2008

😉 trošku-ale chceme nimi spraviť radosť našim starším manželom /partnerom/😵
emjee-už sa polepšíme 😉

sonnya
5. dec 2008

ano emjee uz budeme dobre 😉

sonnya
5. dec 2008

a ako sa mate dievcence? Co noveho mate doma s partnermi a deturencami?

luminkasp
5. dec 2008

emjee, uz sa polepsime, ale aj tebe sme isto urobili radost dobrym receptom pre starsich partnerov, ale aj pre mladych 😀 😀 😀, uz nebudem receptovat, slubujem 😉

kesina, pernikove korenie, ked nedas, roztlc 5 klinecekov, trosku skorice, mozes aj trosku kakaa a vysledok je viac menej ten isty 😎

uz sme malej spravili mikulasa, tak sa tesila 😀

a ja som uz napiekla okrem medovnikov aj linecke a rozteky😀

jablo
5. dec 2008

ahoj tak jsem prolejzala koníka a našla tuhle diskuzi. take mám staršího přítele o 18 let,mě je 22 a Rudovi 40. Sme spolu 4 roky a pořád stejně zamilovaní jako na začátku. 😀 😀 😀 Dlouho teda trvalo než jsem o našem vztahu řekla rodičům,pak to špatně nesli a to dlouho,dokud se nedozvěděli,že čekáme dítko. ale teď už jsou O.K.,poznali ho a zjistili taky,že je super. 🙂 my teda máme ještě tkovou komplikaci,pořád ženatý ale žije samozdřejmě s námi,manželka se nechce rozvést,dostávala by miň peněz na dceru (14let) takhle z něj vždy dostane co chce což mě dosti s...

livia76
6. dec 2008

😉 jablo-držím palce nech vašu situáciu čo najrýchlejšie doriešite 😉 asi musí byť zložité žiť s,,oficiálnym" manželom niekoho druhého ja si to neviem ani predstaviť 😕 na súde by ich určite rozviedli hneď na 1 šup-keď spolu nežijú a muž má dieta a spoločný život s vami-manželka by mohla byť 1000 krát proti./ i keď osobne aj jej mi je trošku lúto/ 😔 no však taký je život-držte sa 😵

kessina
6. dec 2008

ahojte,
jablo aj ja drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.
a tiez dakujem za receptiky, aj ked teda k teme nepatria 😕 ale urcite potesia 😵
inac vsetkym mamickam a detickam pekneho mikulaska, aj tym ostatnym samozrejme 😉

luminkasp
6. dec 2008

jablo, vela stastia a nervov

kesina aj tebe pekneho mikulasika

nasa mala sa tak nadherne tesila, katusa, vy ste ako prezili?

bobulle
6. dec 2008

Ahoj holky,
měla jsem čtyřletý vztah s o 20 let starším mužem a bylo to moc fajn... ale... cítila jsem, že žije hodně pro přítomnost.. to znamená že netoužil po rodině, netoužil po vlastním bydlení (byli jsme v pronájmu) a v podstatě si chtěl v životě už jen užívat a vyhnout se "starostem" 😔 ... takže po zralé a bolestné úvaze jsem se s ním rozešla. Bolelo to hodně ale překonala jsem to a po roce si našla partnera o 2 roky staršího a nelituju, naopak 😵 ... jsem teď neuvěřitelně štastná a spokojená...
S býv. partnerem jsme dodnes přátelé, navštěvujeme se, navzájem si pomáháme a je to dnes přesně týden co se se svou "novou" přítelkyní se kterou je 4,5 roku nastěhoval do podnájmu.... 😅 ... mimohodem jeho nová partnerka je od něj o 27 let mladší....
Jo a pro zajímavost, rozhodně není finančně dobře zajištěný.... 😉

maximkomiruska
6. dec 2008

ahojte.tak ja som novacik/hadam nieco nepobabrem 😉 /.partner je na stretavke zo strednej a ja sama doma s 5mes.synom. chytam sa na adrianku.ako si iste vyrozumela-mam babatko a zariadila som si ho s chlapikom,kt.zboznujem a je starsi o 23r. nemame s tym problem,necitime rozdiel a o pripad.komplikaciach sme sa porozpravali s humorom hned na zaciatku