Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sonnya
8. júl 2008

Akosi nam to tu trocha zastalo... a tak idem ozivit tuto temu. Mozno sa najdu nove baby ktore tiez patria do tejto nasej skupiny a budeme moct trocha pokecat a vymenit si skusenosti 😉 A mozno sa najdu aj nejake v mojom okoli (co je momentalne Ruzomberok 🙂 ) Tak piste mile partnerky starsich partnerou 🙂 😉

pensadorcallisto
25. júl 2008

Ahojky...
Neviem, ci tu este niekto chodi, ale prave dnes som na tuto temu narazila.
Je to vsetko o porozumeni a o tom, co cakate od zivota. Ake mate spolocne ciele. Nie je to len fraza.
Moj prvy manzel bol odo mna starsi o 17 rokov. Dodnes sme priatelia, aj ked sme toho prezili dost zleho. Pri nom som vekovy rozdiel dost zle znasala. Aj ked sme v niektorych smeroch boli rovnaki, vzdy tam bol ten vekovy rozdiel. Hlavne preto, ze on ma tak bral. Ako taku hlupsiu... Ale to je minulost. Ked sme sa naposledy stretli, tak sme isli spolu do nakupneho centra, rozpravali, mame normalny vztah. Ked som este bola na SVK, tak sme sa vidavali castejsie.
Moj terajsi manzel je odo mna o 13 rokov starsi. A nemame ziadne problemy, co sa tyka vekoveho rozdielu. Mozno aj ja som viac vyspela. Poznala som vela chalanov aj v mojom veku, ale nemala som sa s nimi o com intelektualnom bavit. Iba o hlupostiach.
V mojom terajsom manzelovi vidim nielen priatela, ale aj oporu a hlavne istotu. Je takym stabilnym pilierom v nasej rodine. Podla mna na veku nezalezi, ak si dvaja naozaj rozumeju a chcu priblizne to iste. Ak sa respektuju a je medzi nimi laska.

domca21
25. júl 2008

cauko zienky starsich partnerov..
Myslim si ze ked sa ludia najdu a lubia sa nieje dvodov rozmyslat nad tym ci im to bude fungovat o 20 ci 30 rokov.Ja mam muza o 17 rokov starsieho a je pravda ze mi chybala rola otca v rodine.Mozno ja preto ma uputal svojim zrelym nazorom na svet.To je ale jedno mne to takto vyhovuje a som stastna tak nieje co riesit.
Horsie bolo vsak moje prebudenie ked sa mala narodila a ja som zistila ako to funguje.. 🙂 Ze zena sa musi postarat o celu domacnost aj manzela.Kazda mamina vie o com je rec.Sonnya ja som z LM tak mozme pokecat ked budes chciet 😉

erikasadek
27. júl 2008

ahojte mozem sa pridat teda moj muz je odo mna starsi 8 rokov a sme spolu uz 5 rokov mam ho rada ale niekedy zacinam citit ten rozdiel veku a aj on mi ho dava niekedy pocitit vo zmysle ze som mladsia a teda menej chapem pretoze ked ja som na svete este nebola tak on uz netake veci stvaral tak to ma niekedy stve pripomienky takeho to typu.

pensadorcallisto
28. júl 2008

Eriksadek.. No, s tymi recami, ze som este mlada a tak, mam svoje skusenosti z predosleho manzelstva. Moj byvaly, ked so mnou nechcel diskutovat, tak sa stale ohradzal tym, ze sa v tom nevyznam, ze som este mlada, ze to je pre mna tazke pochopit atd...
Nastastie teraz som to este ani raz nezazila, skor si len tak robime srandy jeden z druheho.
Vekovy rodiel moze byt fakt problem vtedy, ked sa zacne jeden vyvysovat nad druheho...
Ale zasa na druhej strane, ak on ti povie, ze si este mlada atd, tak mu povedz, ze on uz je stary... hahahaha 😀

erikasadek
28. júl 2008

to mi ver ze mu to hovorim a casto a tym padom prestane

sonnya
5. aug 2008

Som tu dlhsie nebola a tak som rada, ze sa to tu opat trocha pohlo 😉 Baby mozete napisat kolko mate rokov? Teda ak vam to nebude vadit 😵

bubu100
5. aug 2008

Ahojte, precitala som si skoro vsetky vase prispevky. Moj priatel je starsi o 19 rokov a som s nim velmi stastna. Len mame taky mensi problemik ktory sa kazdu chvilu vyriesi. 😅

pensadorcallisto
5. aug 2008

Ahojky...

Sonnya, ja mam 25, teda o tyzden uz 26, moj manzel ma 39...

bubu100
5. aug 2008

Ups zabudla som napisat vek ja mam 22 a priatel 41

devlin
5. aug 2008

Ahojte baby,

moj snubenec je odo mna starsi o 10 rokov. Ja mam 23, on 33. A je to pohoda. Mozno nevyhoda je trochu to, ze jemu uz "tikaju biologicke hodiny" 😎 a mne este nie. On uz tak pokukava po detickach a ja este moc nie. Ale inak parada, nikdy som si nerozumela s rovesnikmi 😉 U nas v rodine su "in" velke vekove rozdiely 🙂 Od 8 do 13 rokov.

erikasadek
5. aug 2008

Ja mam 32 a moj muz teraz 40.
aspon , ze na tu 40 nevizera

sonnya
6. aug 2008

bubu100: a aky maly problemik mate ak sa mozeme opytat? 🤐

sonnya
6. aug 2008

bubu100: mozem sa opytat ako reagovali tvoji rodicia ked sa dozvedeli ze mas starsieho priatela?

arieska
6. aug 2008

pozerám, že aj ja mám taký istý "problém" ako vy, aj môj nastávajúci manžel je o 8 rokov starší. priznám sa, že vôbec to necítime, aspoň zatiaľ. ja mám 28 a on 36

erikasadek
6. aug 2008

zatial pockaj ak bude mat 40 potom pride nan prva kriza.
stve ma stym

bubu100
6. aug 2008

sonnya problem je v tom, ze moj priatel je kamarat mojho otca. Najprv sme sa bali co povedia nasi ked sa rozvadzal, ale nasi na to nic. Prezili sme vela peknych chvil ale aj vela problemov v ktorych sme sa vzdy podrzali, tak drzim vsetkym palceky, je jedno ci je mlady ci je starsi. Citala som vela prispevkov a to co bude za 20 rokov ze bude stary ja mlada, on bude chciet byt doma pri telke a ja po vonku chodit, doteraz ma to moc nebavilo nie som taky typ, skor rodinny.

sonnya
26. sep 2008

akosi sa to tu nehybe, co je podla mna skoda ☹

mata25
26. sep 2008

mne sa vekovy rozdiel tak do 10 rokov zda uplne v pohode. ale neviem si predstavit vztah s niekym tak starym ako moji rodicia, ale urcite je kopa vztahov co v pohode funguju. moj manzel je odo mna starsi o 9 rokov a mama ma vzdy strasila, ze to je vela a ze raz na to pridem. no neviem. on je ako pubertak co sa tyka hraciek a zaujmov, do toho s nim prisiel do nasho manzelstva aj 15rocny syn, takze som skoncila tak, ze mam doma 2 deti. ale zas ked si predstavim trebars moju mamu, ktora bude mat 50-ku a aka zivotaschopna a akcna, tak si vobec neviem po jej boku predstavit 70 rocneho muza. uz na mojho tatka brble a to je od nej len o 5 rokov starsi.

yvka
26. sep 2008

Ahojte,
chcem sa pridať, tiež mám manžela o 20 rokov staršieho manžela. Je to jeden úžasný človek. Zodpovedný, vie o čom je život, váži si rodinu, manželku, deti.... Je to fakt super... Okrem iného vôbec nevyzerá na svoj vek, keďže je to bývalý športovec, telom aj myslou mladý.. Milujem ho ...
Akurát možno je možno viac ustráchanejši o deti ako ja ... Ja som viac v pohode.

luminkasp
27. sep 2008

ahoj yvka aj u nas ma strach viac moj muz 😎

kessina
3. okt 2008

vie mi niekto povedat, preco moj clanok nebol zverejneny? viem, ze sa to temy netyka, ale nerozumiem... ☹

kessina
3. okt 2008

ahojte, tak ja sa pokusim este raz podelit o moju skusenost, kedze mi to s prvym odoslanim nevyslo. Snad to bude este niekto citat 🙂
Ale najprv by som chcela podakovat za tuto temu a hlavne za tuto stranku, pretoze nazory a vlastne skusenosti ludi, co tu pisu, mi naozaj pomohli.
Pretoze tato tema sa tyka aj mna a priznam sa, ze som naozaj stastna v tomto vztahu, ale su chvile, ked naozaj premyslam nad tym, ci to vobec ma nejaku buducnost, no z velkej casti je to podmienene okolim a nazormi okolia, pretoze vacsinou sa stretavam s odsudzenim a nepochopenim. A preto som strasne stastna, ze som tuto stranku objavila, naozaj mi to veeeeeelmi pomohlo, aby som si uvedomila, ze je uplne jedno, kto si co mysli, ide predovsetkym o vase stastie. Takze moj pribeh je nasledovny:
Medzi mnou a mojim priatelom je 22 rocny vekovy rozdiel. Ja mam cerstvych 23 a priatel este cerstvejsich 45.
Je pravda, ze sme spolu pomerne kratko, kedze vacsinou su tu opisovane dlhorocne vztahy a manzelstva. My sme spolu 4 mesiace, ale pritom mam pocit, ze sa pozname celu vecnost. Doteraz som mala viacero vztahov a musim sa priznat, ze som sa nikdy nezamyslala nad takymito vztahmi a keby aj, bolo by to len nieco typu- mlada so starym... no kto nezazil, nepochopi, darmo. A teraz by som nemenila, je to nadherny vztah, ktory ma naozaj naplna, stale je o com hovorit, stale je, co riesit. Je ku mne strasne pozorny, mily, laskavy, zniesol by mi aj modre z neba, keby mohol 🙂 Samozrejme, ze su aj hadky a menej stastne chvile, ale to patri ku vztahu aj bez toho, aky je vekovy rozdiel partnerov. Neviem, mozno nam to nevydrzi, mozno pridu problemy, ktore uz nerozchodime, ale mozno bude vsetko krasne ako z rozpravky a mozno budeme spolu zit stastne az kym... ved koniec vsetci poznate 😉
dakujem

katuska26
4. okt 2008

kessina,
tak ja som si to prečítala a ešte na začiatku témy som aj prispela, ja mám o 20 rokov staršieho teraz už manžela, sme spolu vyše 6 rokov, mne je 27 a jemu 47 🙂 a aby som nezabudla máme spolu malú Viktrorku, ktorá bude mať za chvíľku 3 roky.
Podľa mňa je každý vzťah individuálny, záleží na človeku samotnom aký je, nie koľko má rokov, pravdaže tí naši majú skúsenosti, čo to odžité čo sa nám na nich páči, ale pre mňa je najdôležitejšie, že sme nielen manželia, ale aj kamaráti, vieme sa porozprávať, nikdy mi nedal pocítiť, že ja som tá mladšia vo vzťahu, vždy sa ma opýta na názor, sme rovnocenní partneri. 🙂
A ja som tiež nikdy neplánovala, nevyhľadávala staršich, proste sme sa stretli a sme spolu 🙂
Takže uvidíš či si rozumiete, či ,,cudzí´´ ľudia vo vašom okolí sú pre vás dôležití a je pre vás dôležitý ich názor 🤐
Ja som si povedala a hovorím to vkuse, že si chcem prežiť svoj život po svojom, cudzí ľudia nie sú pre nás dôležití, nežijú s nami, pre mňa je dôležitá naša rodina a my 😉
Takže ti držím palce, aby si mala odvahu prežiť svoj život podľa svojich predstáv 😵 nie predstáv okolia 😉

ivca82
4. okt 2008

Ahojte,
Sonnya, aj ja som s rk 😉 Mám staršieho partnera o 8,5 rokov, ktorý je rozvedený a má tiež 2 deti s predošlého manželstva(15,16). Jeho rodina je silne veriaca a preto nechcela akceptovať novú partnerku, pretože podľa cirkvi má čakať doma, kým sa jeho už roky vydatá ex vráti 😀 Moja rodina bola šokovaná tým, že má 2 deti a je rozvedený, okrem môjho otca, ten povedal, že to je môj život, nech si ho zariadim ako pokladám za dobré.
Odišli sme spolu do zahraničia a na zimu sme sa vracali domov, keďže tlaky zo strany rodín boli poriadne, našli sme si podnájom a keď chceli, mohli nás prísť navštíviť 😀 Asi sme im "ukázali", že spolu dokážeme existovať a byť šťastný, lebo teraz je moja rodina hotová s neho a jeho so mňa 😀 😀 Sme spolu za pár mesiacov 8 rokov a prešli sme všeličím.. Nieje to stále ružové, ale máme sa radi. Nemáme problémy typu: ty nič nevieš si ešte mladá alebo podobne, to skôr je ho sem tam podpichnem, že no ale starneš ocko a podobne 😅

kessina
4. okt 2008

ahoj Katuska,
dakujem za tvoj prispevok 🙂 cloveka to naozaj velmi potesi. A hlavne, ked si clovek nie je isty na 100% pretoze s niecim takym ziadne skusenosti nemal, tak vzdy dobre padne, ked najde podobne pribehy ludi 😉
Je to naozaj super a vas vztah vam len zavidim 🙂 a uistuje ma v tom, ze som sa vybrala spravnou cestou. Moj partner mi tiez nedal nikdy pocitit, ze ja som ta mladsia a ze on ma toho viac odzite, tak je mudrejsi a vie viac... obcas mozno skor naopak, vela veci ho ucim 😀 napr. doteraz nebol nikdy v zivote v ikee a to ma 45 😉 niezeby to bolo dolezite, ale naozaj takych veci je viac🙂 Preto skutocne ja osobne ten vekovy rozdiel nepocitujem.
A dakujem aj za poslednu vetu, je to naozaj mile 😎 Spolu zijeme len my a nikto iny s nami nezije, takze nech si hovori kto chce, co chce 🙂
a tak drzim palce aj tebe a celej tvojej rodinke 🙂 no chcela by som sa este opytat, nemala si stym ani na zaciatku ziadne problemy? lebo ako som uz spominala, my sme pred tym ako sme sa dali dokopy, dost vela riesili tuto otazku a v tom case bol este on zenaty,no nakoniec prisla jedna jedina otazka- co chceme? a bolo vsetko vyriesene. Predtym sme sa poznali priblizne pol roka, ale aj ako kamarati, bolo to celkom uplne nieco ine, stale sme chodili na vylety, niekam von... az mi casom bolo divne, ze to jeho manzelke neprekaza. Jeho vysvetlenie bolo, ze vztah medzi nimi je ako brat so sestrou. Neriesila som to, pretoze ja som ho stale brala len ako kamarata, ale prisiel cas, ked sa to vsetko akosi otocilo 😵 A tak sme spolu a planujeme spolocnu buducnost 🙂 viem, ze je to mozno skoro planovat po takom kratkom case, ale ked to tak chceme obaja, myslim, ze tam cas nehra ziadnu ulohu 😀

katuska26
4. okt 2008

ahoj kessina, 😉
som rada že ťa môj príspevok potešil, neviem prečo som sem zavítala, možno to bol osud, už dlho som na tejto stránke nebola, ale k téme:
My sme sa spoznali keď bol môj manžel po rozvode, podotýkam že má dve dcéry z prvého manželstva, ktoré bývali s nami, jedna ešte býva.Rozvádzal sa s druhou manželkou ktorá bola mladšia asi o 12 rokov a nevedela to prežiť./ a potom nevedela prežiť že si našiel mladšiu od nej/
Rodina moja aj jeho to prijala super, skorej okolie vie byť pekne nepríjemné ale časom sa človek obrní aj voči tomu a ako som písala sú to cudzí ľudia. Skorej som sa bála ako ma prijmú dcéry, však vekovo sú mladšie odo mňa o 4 a 6 rokov 😅 . Ale asi som mala šťastie, máme kamarátsky vzťah, ale ma aj rešpektujú 🙂 A veľakrát sme jedna druhej pomohli.
Prežili sme toho spolu dosť, smrť jeho maminy, narodenie našej dcéry, veľa hádok, lebo môj manžel keď sa nahneval nekomunikoval a to bolo pre mňa horšie ako keby sme kričali, ale všetko sme prekonali, naučili sme sa spolu riešiť problémy a hlavne vieme spolu komunikovať. A na tom má byť založený vzťah, vedieť sa porozprávať. Ináč vekový rozdiel ani ja nepociťujem medzi nami, to len okolie vníma.

A nikdy si nebudeš 100% istá ani s vekovo bližším partnerom, to si nie som ani ja, však nikdy nevieš, čo ti život pripraví. A vy plánujete bábetko, alebo svadbu? 😉

kessina
5. okt 2008

ahoj Katuska,
tak ja zacnem od konca 🙂 no,planujeme vsetko postupne 😉 tak samozrejme najprv musi byt svadba, potom moze prist miminko, teda dufam, ze to tak pojde 😵 No vzhladom k okolnostiam to vsetko skor ako o dva roky nebude. My mame skor opacny problem, asi som sa vyjadrila nie uplne presne s tym okolim. Tu sa stretavame praveze opovrhovanim a odsudzenim, co sa rodiny tyka, predovsetkym jeho. Parkrat sa stalo, ze sme od kamaratov pocuvali ako brat mojho priatela nadava, ze aky je jeho brat blby, ked je so mnou, ze ja som s nim len pre peniaze... a take veci, no zaujimave, ze ziadne nema, no mozno som ich len nenasla 😀 Nie, snazim sa to trosku odlahcit, ale je to fakt dost blbe. A to si este vies predstavit, ze byvame v jedne budove, zo zaciatku som mala nervy uplne v keli, ale nejak sa to trosku ustalilo. No aj tak budem najstastnejsia,ked odtialto odideme a budeme si moct dovolit domcek niekde mimo. Takze na tom pracujeme 🙂 no tiez to este potrva rok minimalne, takze mam co robit, aby som to tu nejak vydrzala.
Co sa tyka tych dcer, tak to ta naozaj obdivujem, neviem, ci by som nieco take dokazala. Ja som strasne stastna, ze nema ziadne deti, ale asi to tak malo byt. Mas novu fotku? Je to to tvoje malinke? Je naozaj zlatucka 😉

katuska26
5. okt 2008

ahoj kessina 🙂
no tak ja som mala v rodine šťastie, že ma hneď prijali, no keď to nepochopia je to o to ťažšie.
A sranda, ked´ľudia počujú že vekový rozdiel a starší chlap, hneď to musí byť pre peniaze 😅 A áno maličká na foto je moja, však si kukni album, tam ten foťáčik pri mne v pravo keď si klikneš 😉
A pod týmto linkom nájdeš nás svadobný:
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum... - som tam aj s nevlastnými dcérami, poznávacie znamenie, všetky tri majú brčkavé vlasy, pravdaže rátam aj s našou spoločnou Vikinkou 😀
A ty nevložíš nejaké foto, nezaložíš si album? Samozrejme keď nechceš nemusíš. A čo sa týka tých dcér, ja neviem, jasné boli aj ťažšie chvíle, však mali aj pubertu, ale zvládli sme to, hlavné je že ma brali a potom všetko ide ľahšie. Ale veľakrát sme aj jedna druhej pomohli, ja som im neprišla nahrádzať mamu, ale prijala som ich také aké sú a oni mňa asi tiež. Teraz sme v podstate sami, jedna už odišla do svojho a mladšía študuje v BA a domov chodí sem tam na víkendy, takže mi aj chýbajú, predsa som bola zvyknutá na to že neustále je niekto doma a tak, ale tešila som sa aj na to,kedy budeme konečne sami.
A tvoji rodičia to zobrali v pohode? 😕

telinka
5. okt 2008

caute dievcata 🙂
ja mam chlapa starsieho o 10 rokov a sme spolu zobratí uz 15 rokov a uplne pohodicka 😉 je to o tom aka je mlada dusa 🙂 a tie bilologicke hodiny....u chlapov...v pohode....my mame tretiu dceru...ja 34 a MM 44 😵