Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

naty
5. jan 2008

Nevím, proč se rozčiluješ, jen sem se zeptala...prostě mě zajímalo, jestli ty tvoje názory vychází jen z toho, že tě nějakej tvůj ex zklamal...což se mi potvrdilo...je ti už 28, jak píšeš, proto by si mohla vědět, že se dost těžko dělá obecnej názor na věc z 1 nebo 2 událostí...a už vůbec to neplatí o lidech...každej je jinej, a to že zrovna tvůj vztah byl " proti přírodě " ( pochybuju, že by ses označila v tý době za pipku, a je mi jasný, že si s ním byla jen pro prachy, soudě ze všech tvých příspěvků ), tak to opravdu, ale opravdu neznamená, že sou takový všechny...no, nic, co ti budu vysvětlovat...je ti přece už 28.... 🙄

andrea1158
5. jan 2008

Naty: práve naopak, vôbec som s ním nebola pre peniaze, lebo ich mal oveľa menej ako môj súčasný priateľ. A za pipku som sa považovala, veľakrát som chcela z toho vzťahu vycúvať, ale nedalo sa. Navrhla som x krát rozchod, ale nikdy som nedokázala na neho úplne zabudnúť, lebo v tom boli city. Nič iné ma pri ňom nedržalo. Nebola som dosť silná to urobiť. Myslím, že som pri ňom strašne zostarla (myšlienkovo a psychicky). Môžem povedať s odstupom času, že ten vzťah mi viac vzal ako dal.

Mimochodom, ja sa nerozčuľujem...ja len vyjadrujem svoj názor.

naty
5. jan 2008

No vyznělo to tak....Nebyla si s ním pro peníze...hmm, tak ale opravdu nevím, proč by sme s ním měli být pro peníze zrovna my všechny ostatní?? Ne všichni sou přízemní....15, 16 letý holky možná jdou po penězích, pěkných hadříkách atd. atd. ( i když já se s manžou seznámila v 16 a taková sem nebyla ), ale buď tak hodná a nás do týhle kategorie nezařazuj, myslím, že tady sou holky dost rozumný a "starý" na to, že tohle si nezaslouží, zvlášť, když o žádný z nich nevíš naprosto nic a soudíš o nich je z toho důvodu, že: tys byla, tys cítila, tobě připadalo apod....naopak na to, že je ti 28, mi výkřiky typu: " Baby, aspoň si priznajte že s tými starými chlapmi ste kvôli prachom. " , přijdou dost nevyzrálý a pubertální......Já sem při manžovi taky zestárla, ale ve smyslu vyspěla, zatím sem si nevšimla, že by my náš vztah něco vzal, právě naopak...neuvěřitelně mě obohacuje...to, že se to tobě nepodařilo znamená jen to, že se to nepodařilo TOBĚ, ne NÁM....to by sis měla uvědomit především....howgh 😔

naty
5. jan 2008

oprava: ..by mi... 😎

andrea1158
5. jan 2008

Naty: Ok, už nekomentujem ďalej a nepokračujem v téme...keďže sa ma netýka. Ale držím všetkým babám palce, nech máme partnera staršieho či mladšieho, hlavne nech s ním vychádzame. Každý človek je iný, ale ja som dosť zanevrela na starších mužov po tejto skúsenosti. A vo svojom okolí vidím tiež veľa mladých báb, ktoré sú so staršími chlapmi len pre peniaze. Tak preto taký názor.

moni1412
5. jan 2008

tiez nesuhlasim. Nie vsetky mlade dievcata su so starsimi muzmi len pre peniaze. Moja 18 rocna sestra je so svojim priatelom velmi stastna. A viem, ze peniaze su to posledne, co ju na nom zaujima 🙂

naty
5. jan 2008

andrea, já vím, ale vem si, že by se někdo rozešel se stejně starým přítelem a měl hned udělanej obrázek o všech stejných případech...je to rpostě nelogický!! každej pár je jinej...třeba manželovi rodiče, sou od sebe 10 let a za chvíli budou slavit zlatou a sou naprosto v pohodě a šťastný... 🙂

andrea1158
5. jan 2008

Veď ja nikomu partnera neberiem...paradoxné je, že môj terajší priateľ, ktorého si budem brať za manžela je o pár mesiacov mladší...asi to tak malo byť.

Moni1412: 18-ročná žena ešte nemôže vedieť, čo v živote chce. Opýtaj sa jej, či by s ním chcela dieťa a rodinu...ved on mal pomaly toľko rokov, ked sa ona narodila. Neviem, všetky sa tu na mňa osopujete, ale nie je toto podľa vás proti prírode? Príroda by určite nechcela, aby sa dieťa rodilo ľudom vo vyššom veku. A to platí nielen o žene, ale aj o mužovi. Veď napr. ked sa narodí dieťa a muž má 50, koľko rokov bude mať keď bude mať dieťa 20? Mne žijú ešte aj starí rodičia a neviem si predstaviť, že by som ich mala mať ako rodičov. Babka má také "generačne zásadné iné myslenie", že ma ide poraziť, ked ju počúvam. Rodičia sú mi názormi bližší a vedia ma viac pochopiť.

Ale ja som zase vyjadrila LEN SVOJ NAZOR, dúfam, že ma zase niekto nebude odsudzovať.

naty
5. jan 2008

Pokud by to příroda opravdu tak strašně nechtěla, nemáš pocit, že by se to nedělo?? To že má chlap 50 neznamená, že už nemá právo mít děti!! A myslím si, že je rozhodně lepší, když ho bude mít 50ti letej spolehlivej milující chlap, než 25ti letej mladík, co ti po porodu řekne, že na to ještě není připravenej, a děcko pak vyrůstá bez táty nebo s nevlastním...je to o lidech, ne o věku...Moje bábí je taky úplně někde jinde než já, manželova mamka je s ní stejně stará a je to neuvěřitelně moderní ženská!! A to že v 18 neví, co chce? Třeba ne, ale je její volba jestli s ním chce být a je její volba, jestli, až to zjistí, s ním zůstane...ostatně má na to času dost...

Mimochodem s odsuzováním si tady začala ty...já taky říkám, jen svůj názor... 😎

moni1412
5. jan 2008

andrea: neosopujeme sa na teba, ani nic podobne. My tiez len vyjadrujeme svoj nazor. Ked sa dvaja ludia maju radi, je jedno kolko maju rokov. Znie to ako fraza, ale je to aj pravda.
Co sa tyka mojej sestry - ano, chcu mat spolu rodinu a velmi sa lubia. a nie je este taky stary. Nema este ani 40. Je to velmi fajn chlap. Su spolu uz rok a pol, myslim, ze im to vydrzi. Drzim im palce.

katka432
6. jan 2008

naty,jasme,ye to vychdza z toho,ze je sklamana a potrebuje si dade vybyt zlost,ved to je citit uz pri prvom prispevku..proste nevyslo to jej,tak o nevyde ziadnej,a kazdy taky vztah je zly lebo bol zly ten jej..
viete ako to je,podla seba sudim teba...a to ci jeho deti pytali peniaze alebo nie,tak to bol podlamna hlavne jeho problem,ved to boli jeho deti,len preto,ye neboli andrejka tvoje tak im nemal dat??ty by si svojim detom nedala aj posledne???no neviem,lebo ja ano.

livia76
6. jan 2008

Môj manžel je odomňa starší o 16 rokov poznáme sa 7 rokov z toho 4 žijeme v spoločnej domácnosti. Je láskou môjho života a čo bude o 20 rokov,neriešim ,čo keď ma zajtra zrazí električka. 😀 .Prežila som aj vzťah z rovesníkom a nemala som si s ním po čase čo povedať. Takže sto ľudí sto chutí ja by som nemenila 😵

naty
6. jan 2008

Přesěn tak... 😉 ...můžeš mi, andreo, upřímně říct, že kdyby ti to s ním tenkrát vyšlo, že bys tady teď byla a něco podobnýho nám namlouvala?? 😔

Tolik asi k debatě...myslím, že se tu SKORO všichni shodnem, že když se potkají ty správný lidi, tak je úplně jedno, kolik jim je 😵 , a pokud si někdo myslí opak, je to jeho věc... 😝

elise
6. jan 2008

ja som už sem písala že môj manžel je odomna starší o 12 roov má teraz 45 a máme spolu ročné dieťa a sme manželia dosť dlho v máji bude 8 rokov a pol roka sme spolu žili pred svadbou, mali sme rôzne krízy ale naučila som sa ked sa napr hádame hádať vecne, alebo niektoré malichernosti neriešiť jediný problém je jeho matka ktorá ma neznáša od svadby na nás kašle a aj nášho syna nevidela tu pociťujem niekolkogeneračný rozdiela, ale manžel je super

andrea1158
6. jan 2008

katka, livia: práveže hneď od začiatku som vedela, že toto nie je to, čo chcem. Ja som žiarlila na jeho deti, lebo to boli len jeho deti a nie moje. Mladší syn ma nenávidel, žiarlil zase on na mňa. Oni už boli veľkí, takže bolo nereálne, aby som si ich obľúbila a mala s nimi nejaký pekný vzťah. Iné je keby to jeho dieťa malo napr. 2-3 roky, ale ak je to už puberťák, tak ťažko.

Som šťastná, že je táto etapa života už za mnou. Áno, som trochu skormútená životom, že mi to nevyšlo, ale dalo mi to aspoň ponaučenie do života. Toto je však prípad, že ten dotyčný muž už mal veľké odrastené deti z prvého manželstva, neviem ako je to s vami, či máte straších a partnerov so záväzkami alebo nie.

elise
6. jan 2008

môj manžel nemal deti bol slobodný, vraj čakal iba na mna 😀

katka432
6. jan 2008

andrejka,tak nechapem preco si potom dotoho sla,ved ked z toho nemas dobry pocit,tak dotoho nejdes,nie???a ked ziarlis na deti..tak to je to najhorsie,bo nemozes cakat,ze sa nane vykasle koli tebe..vobec to nieje o veku dietata,ale skor o tom ako sa k nemu spravas atd...
napr,jedna kam.sa vydala za rozvedeneho tiez o 10 r starsieho muza a vtej dobe mal male asi dvoj rocne dieta..kym bolo male tak matka mu zakazovala sa stretavat s otcovou novou zenou a huckala ho proti nej..ale ked maly podrastol,a mal soj rozum,zistil,ze ta zla spinava teta nieje zla a ma ho rada...a teraz s nou ma krajsi vstah ako s vlastnou mamou..
moj manzel nemal dieta az teray somnou,ale viem,ze by som urcite na jeho deti neziarlila neh by ma aj oni nenavieli,bo su to jeho deti a on je ich otec,a ako spravny otec by sa mal one staat ci uz s ich matkou zije alebo nie...bo oni za rozvod a zato co medzi nimi bolo nemou,tak by tym nemali trpiet.ako som uz pisala,detom by som dala aj posledne..

chrobaak
7. jan 2008

mila andrea, mam tolko rokov co ty a medzi nasimi je rozdiel 9 rokov a mali ma velmi neskoro. mama ma teraz 64 a otec 73. mame celkom pekny vztah. ano, casto ma nechapu, lebo zili v inej realite, ked boli mladi, ale pre mna je dolezitejsie, ze ma respektuju. 😉

livia76
7. jan 2008

Naty 😵 presne tak 😵

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poleva
8. jan 2008

nechajme už andreu andreou.
ona má svoj názor tak ako každá.
čo sa týka žiarlivosti - aj ja žiarlim
a vôbec - neviem ako zareagujú na našu svadbu a tehu,....takže tak

livia76
8. jan 2008

Poleva,dôležité je,či si stotožnená s tehotenstvom a svatbou ty,na okolie sa vybodni,oni si privyknú. Držím palce 😀 😵

zuzkafuny
8. jan 2008

Pekný večer...
Ja mám tiež staršieho priateľa... o 17 rokov. A má už dve dospelé dcéry. Aj sme sa rozišli... dva razy, aj sme sa dali do kopy 😉 a teraz máme spolu prekrásne dieťatko Míšatko. A kto neverí, nech sa pozrie 😉 🙂
ale zobratí zatiaľ nie sme... ale raz hádam budeme.

iffka2002
8. jan 2008

medzi mojimi rodicmi bol rozdiel 28 rokov. v zivote som ich nevidela rozpravat sa spolu normalne, a to sme zili v jednej domacnosti. ale 19 rocny rozdiel by nemal byt taky kriticky si myslim

poleva
9. jan 2008

no ja stým stotožnená som
predsa mám trochu obavy ako sa budú ku mne správať 😒

dupinka
9. jan 2008

každý vzťah je o kompromisoch v predstavách partnerov.
A pri vyššom vekovom rozdiely/i (? 😅 ) to potom je asi trochu ťažšie, hlavne v staršom veku, ....
Tiež je to iné mať deti v 25-35 rokoch a vo veku 45-50..
A určite je to náročnejšie, pretože obdobie, v ktorom sa formovala osobnosť jedného či druhého partnera, je dosť rozdielne. No myslím, že ak sú partneri ochotní robiť aj v tejto oblasti kompromis, tak nie je čo riešiť!! 😀 😀

katuska26
11. jan 2008

Ahojte 😉 tak ja mám partnera o 20 rokov staršieho, máme spolu 2 ročnú Viktorku, partnerove dve dospelé dcéry z prvého manželstva a bývame spolu 5 a pol roka.Máme sa radi a myslím že sa nám podarilo vytvoriť spokojnú milujúcu rodinku- a asi sme sa aj našli. Rozumiem si aj s dievčatami. No nie vždy je to ružové, ale to je aj v ,,normálnych´´ rodinách. Proste všetko je o kompromisoch. A v júni ideme mať svadbu. 😀

livia76
12. jan 2008

Katuška26 gratulujem k budúcemu sobášu a prajem veľa spokojnosti v ďalšom živote.Presne ako píšeš je to o kompromisoch vlastne ako v každom inom,,normálnom" 😀 manželstve 😵

luminkasp
16. jan 2008

Ahojte,
dlho som tu nebola a vidim, ze tu pribudlo vela novych prispevkov.
Zuzkafuny, zdravim ta, aprilovkam sa zadarili dvaja starsi partneri 😀
Chcem reagovat na adreu, nehnevaj sa, ale ja sa ako pipka necitim, nikdy mi neslo o peniaze, dokonca som o toho muza nijako nebojovala, proste padol ako z jasneho modreho neba. Nie vzdy je vsetko, ako by som chcela, lebo s nim uz nepohnem ako s mladym, ale zas povedzme si na rovinu, nevyhovuje mi to, ze musim obcas zabojovat a neskace ako ja piskam? no ano.
A co sa tyka sexualneho zivota, myslim si, ze to je otazkou vzdy tych dotycnych dvoch ludi, jedna sa tu o intimitu, a nikde nie je napisane, ze mlady par nemoze mat ziaden problem, ba este vacsi...
Katuske prajem vsetko naj v ¨novom¨zivote

kukona1
17. jan 2008

ahojte aj ja sa pripojím do debaty,moj manžel je 13 rokov starší a jeho syn z prvého manželstva o 13 rokov odo mna zas mladší.niekedy pocitujem,že mi chýba mladší chlap-s tým mojím niekedy nie je sranda a je občas lenivý íst s nami niekam von cez víkend,lebo je ,,unavený z roboty".Ale inak v pohode,vela vecí potrebných k životu som sa pri nom naučila aj ked si myslím že niekedy to s tým ,,mudrovaním "a poúčaním prehána.Všetko je teda ok,len nevýhoda je jeho Matka ,ktorá má 72 rokov a býva s nami.Máme síce 4 izbák,dost priestoru,ale niekedy sa mi zdá pritesný.svokra je dost čiperná ale leniváááááá 😠 o tom ale v inej téme,to by som vedela o nej aj knihu napísat 😀 😀 😀 😀 .Proste ide vo vztahu o toleranciu,rešpekt,komunikáciu.nezáleží na veku.
Luminkasp---máš pravdu čo sa týka sexuálneho života-niekedy má vačší problém kopec mladých mužov 😲