Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

kubaja
7. nov 2012

@myrri ten môj je už tiež dedko 😀 a práve jeho syn ktorý má dcérku do nás rýpal, že už by som sa mohla obrať aj ja 🙂 čo ma potešilo že to takto berie

albao
7. nov 2012

@adriana27 medzi nami je 16 rokov a tieto pociatocne obavy sa rozplynuli. proste si rozumieme stale po vsetkych strankach (sex, rodina, dovolenky, ...) takze nie je o com uz rozmyslat. Samozrejme sa jeho vek prejavi vynimocne (napr. pristup k ucasti muza na porode a pod.), ale inak som to prestala uplne vnimat. A ze co bude az deti vyrastu? Budu mat otca na promocii? To ma trapilo, lenze muzik sa stara o seba (sportovec, zdrava strava, ...) a smrt sa moze prihodit hocikedy hocikomu napr. pri autohavarke, takze toto som pustila z hlavy. Nas vztah je urcite zrelsi, a som zan velmi vdacna 😉

lea_nr
7. nov 2012

@estrella5 tak myslím si že vzťah máme celkom fajn teda mali sme kým nezistila, že mám priateľa a je medzi nami taký vekový rozdiel....ja stále verím, že čas to zariadi sám len mi je strašne ľúto keď mi povie, že si mám vybrať medzi ňou a ním a stavia ma do pozície, že jej chcem ubližovať

lujza123
9. nov 2012

baby mam taku blbu otazku, snad sa neurazite ale nepride vam to cudne ked mate o dost starsieho partnera to jeho telo? Velky pupok, chlpy, vrasky..stary ludia dost chrapu, maju traviace problemy...teda co vidim starsich chlapov tak vacsina uz to brucho ma..teda najdu sa aj pestovany ale je ich malo.
Inac drzim palce vsetkym parom, ci mladym, starym, bielim, ciernym, muzom, zenam podla mna laska prekona vsetky hranice, rozdiely

palomitacheca
9. nov 2012

Mne je 26, priteli 43, takze 16 let rozdil. Jsme spolu asi 4 a pul roku a mame skoro 3 letyho syna a 3 mesicni dcerku. Kdyz se tak na Janicku koukam, tak mi ten nas vekovy rozdil prijde sileny. Kdyz mi byly 3 mesice jako ji, tak muj pritel uz byl na stredni... 😀 ale co, rozumime si, mame krasny deti, je nam spolu moc fajn a vek neni az tak podstatny 🙂 nemenila bych, protoze lepsiho partnera jsem si nemohla prat.

lea_nr
9. nov 2012

@palomitacheca hah ja keď som sa narodila môj priateľ zrovna maturoval 😅

kubaja
9. nov 2012

@lujza123 neviem ako to majú ostatne baby ale ten môj sa "pestuje"-každé ráno vstáva skôr cvičí a medituje....človek ktorý ho nepozná mu tyouje min.o 15rokov menej a to že mi pochrapkáva to robil aj bývalý a ten bol iba o 3 roky starší .......podľa mňa to má veľa ľudí zaškatuľkované že sú starší muži tuční, chlpatí......aj to vôbec nie predstav si len speváka Stinga by si mu typovala toľko rokov....a aj naši sa vedia pestovať 🙂

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeka7501
9. nov 2012

Vek nehrá úlohu, dôležité je, aby si partneri rozumeli. Načo vám bude vekovo primeraný partner ak sa s ním nemám o čom porozprávať, nemáme pre seba pochopenie a lásku ? Kvôli okoliu ? Tí vám môžu byť ukradnutí, peniaze na chleba vám nedávajú a nech sa starajú o seba. Poznám ľudí, ktorí majú cez 50 rokov a sú duchom niekde pri 30, no sú i takí, ktorí majú 30 a zmýšľanie 70 ročných. To je môj názor i moja skúsenosť. Tie, ktoré máte partnera, ktorý je o "niečo" starší, prípadne mladší, verte svojmu srdcu a svojmu rozumu, nehľaďte na okolie, ktoré vám v mnohom závidí.

palomitacheca
10. nov 2012

@lea_nr mne ten nas rozdil nikdy tak hrozny neprisel, ale kdyz koukam na tu svoji malinkou spinkajici holcicku a vezmu to tak, ze by ted jeji vyvoleny mel byt 16 lety pubertak, tak je to takovy zvlastni 🙂

@rebeka7501 souhlasim 🙂 pritel ma sice 43, ale na ten svuj vek az tak nevypada. Za to mam kamarada, kterymu je neco pres 30, kouri, pije a vypada starsi... Taky jsem se setkala s tim, ze mi pritele rozmlouvala kamaradka, pry at myslim na deti, ze si ho ani neuziji, a podobny blbiny... Tak jsem si na ni akorat poupravila svuj nazor, dal se venovala svemu partnerovi a ted mam uzasnyho otce pro nase 2 deti a milujiciho partnera pro sebe. Nenecham si do vztahu kecat od nekoho, kdo meho vyvoleneho ani nezna...

lea_nr
10. nov 2012

@palomitacheca ako mne náš vekový rozdiel nevadí...teda zatiaľ to vôbec nevnímam 🙂 určite prídu situácie kedy si to aspoň na chvíľku uvedomím ale zatiaľ je to super a pociťujem to jedine pri mame keď do mňa hučí, že to nemôže vyjsť...

palomitacheca
13. nov 2012

@lea_nr mě teda rodiče podporovali, protože jsou rádi, že mám fajn partnera, se kterým si rozumí. Co na tom, že je starší 🙂

lea_nr
20. nov 2012

@palomitacheca keby to tak chceli brať aj naši...teda hlavne mama tatino by sa aj zmieril berie to tak, že je to môj život 🙂

renatalen
29. nov 2012

Můj manžel je o 17 let starší než já a já to tak vůbec neberu. Kolikrát si připadám starší než on 😀 . Jsme spolu 6 let a neměnila bych ani za nic. Okolí si zvyklo a rodiče taky. Nic jiného jim nezbylo 😉 . Vyvdala jsem o dva roky mladšího synka než jsem já, tak čekám, kdy ze mně bude nevlastní babička 😀 . To bude legrace 😀

lea_nr
29. nov 2012

@renatalen jéééj tak to je pekné medzi tetou, ujom a synovcami si neterami bude malí vekový rozdiel 😀

renatalen
30. nov 2012

@lea_nr Uvidí se, synátor naštěstí nikam nechvátá🙂 Minule mě ještě dostala kamarádka, která říkala, že kdyby nebyl nevlastní syn mladší než ona, tak že by s nim asi i chodila. Tak jsem jí řekla: "Opovaž se, už takhle jsme divná rodina!" Mít za snachu svojí spolužačku, to by byl fakt gól 😀

skriatocek
30. nov 2012

no ja mam o 22 rokov starsieho manzela,jasne ze mi niekedy povie ze sa nemozme porovnavat ale je to hlavne o tolerancii a povahe..

lea_nr
30. nov 2012

@renatalen 😀 😀 😀 ale aspoň by bola istota, že si budete rozumieť 😀

lea_nr
30. nov 2012

@skriatocek ako ste sa spoznali ak smiem vedieť? 🙂 rodičia sa s tým zmierili? nerobili nejaké problémy? prepáč že také otázky ak nechceš nemusíš odpovedať len stále hľadám príklady nech viem, že to môže vyjsť a mamina nemá pravdu, že veľký vekový rozdiel= zlý vzťah/manželstvo

skriatocek
1. dec 2012

Spoznali sme sa na festivale,on mal 38 a ja 17,no mama sa to dozvedela tak ze som utiekla kvoli nemu z domu:D ratala ze nam to vydrží mesiac dva....po troch mesiacoch vzťahu sme spolu bývali....ked mama prišla nato ze sa o mna stará a nic s tym neurobí(inak su rovnako starí)zmierila sa s tym..sme spolu 3 roky mame krasneho syna,jasne ze problémy su...ale lubim ho ,viem ze aj on mna ale city neprejavuje,snaží sa mat vzdy pravdu,je tvrdohlavy nechce si nechať poradiť...ale zase keby som si našla nejakého mladsieho chlapa ktorí by sa nebol schopný postará o rodinu a chodil by po diskotekach a iné....nepáčilo by sa mi to..každý ma svoje výhody a nevýhody a ja by som svojho chlapa nevymenila za nic na svete aj ked ja mam 20 a on 42

renatalen
1. dec 2012

@lea_nr To asi jo 😀 😀 😀

lea_nr
3. dec 2012

@skriatocek ach takto mi to príde všetko také pekné, fajn a jednoduché 😀 ale keď si predstavím, že sa mám postaviť proti svojej mamine tak je zo mňa miničlovek ☹ ale verím, že to strávi a raz sa stým zmieri 🙂

skriatocek
3. dec 2012

@lea_nr no moja mama tu musela stravit,nemala na vyber a hlavne mama je mama,ona aj ked sa nahneva nevydrzi ldhsie ako dva dni🙂uvidis🙂

evitaa
3. dec 2012

Já mám manžela o 18 let staršího. Je to skvělý, tolerantní, nesobecký člověk, ale ten věkový rozdíl je znát. A kdo říká něco jiného, lže si do kapsy. Do padesátky bylo vše v pořádku, ale teď je to rok od roku horší. Holky, připravte se!!!!

pet.s
3. dec 2012

@lujza123 někomu se to líbí.-))))))))
já mám muže o 24 let staršího...Terezka se mu narodila v 65 letech..má vnoučata starší než dceru....ale my za to nemůžeme..prožíváme lásku, mateřství, vztah, krize tak nějak bezvěkově.-)))))))))...prostě žijeme a řešíme to co jsme řešili i ve 25 , ve 30...věk moc neřešíme...
nebo teda řešíme...ale spíš jako fyzickou zábranu...musím říct že do těch 65 let to byl mladej chlap..teď už je to horší...ale řekla bych, že si tím jen ulehčuje život

andreaka11
9. dec 2012

@lea_nr ja som mala ten isty problem. ked som oznamila, ze cakam dvojicky, tak mi vynadala a ze sa mam pobalit a ist domov. asi sa s nou otec porozpraval a odvtedy je vsetko ok. a akceptovala nas. a to mam o dost starsieho priatela

tarra27
10. dec 2012

@evitaa já si myslím, že někdy i do 60 max 65let to jde, záleží ale na jednci....později to znát je, s tím prostě souhlasím.....samozřejmě větší věkový rozdíl - 15 a více let...moje babi byla s dědou asi o 16let a byla spokojená, tvrdí to do dnes, že jak to bylo jenom hezké....ale dobře si pamatuji, jak se kolikrát rozčilovala....přesto se ale milovali....a děda zemřel, když mu bylo 83let...je fakt, že ještě v 70ti stavěl dům atd...a byl do posldení chvíle vitální, lezl po stromech, po půdě....ke konci už babička měla strach, aby se mu něco nestalo....a taky pak už hůř slyšel....

když on každý vztah má něco no....je super, že se lidi milují, ale někdy rozdíl znát je...

my jsme s partnerem o 10let, mě je 28let a prý to znát je, že dříve byl jako já, ale že v něčem už se uklidnil, nehrotil věci nebo neřešil...mě ten rozdíl tak nepřišel, ale když to řekl, sama cítím, jak zraju, jak některé věci přehodnocuji....a že v něčem pravdu má...a to sportuje, nepije....je skvělý....jsme spolu 6let, máme dvě malé děti...a 10 m přijde ještě dobré....25let bych se upřímně bála, ale na druhou stranku, člověk když miluje, tak at si to užívá....a neřeší co bude .)

lea_nr
15. dec 2012

@skriatocek no neviem neviem moju mamu to drží už polroka :-/ teda podľa nálady sem tam najlepšia kamoška a niekedy ma vyhadzuje z domu a musím si vybrať či oni alebo on....

skriatocek
17. dec 2012

@lea_nr tak ale citovo ta vydiera,to nieje fer,skus sa zbalit,a uvidis nebude jej vsetko jedno,takto vie že jej vždy ustupis a dociely svoje

henika06
24. dec 2012

Ja ti napíšem,že ja mám o 19 rokov staršieho muža a sme spolu už 10 rokov a máme spolu krásnu dcérku a som vďačná za všetky chvíľky ktoré som sním mohla zažiť. Vekový rozdiel tam je ale na bežných situáciach to nič nemení!!! Ak si sním rozumieš po každej stránke tak nerieš!! Nemáš čo! Akurát si chvíľe kazíš rozmýšľaním čo teraz a čo ďaľej! Nechaj to tak a ži ak ti je dobre! Žiadná chvíľka sa už opakovať nikdy nebude a preto si užívaj každú sekunkde!!!!