Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

barca1983
15. mar 2015

V kazdom vztahu je to najdolezitejsie ako si rozumiete a ci sa lubite. Ja mam 32, moja polovicka 63 a v novembri sa nam po 9 rocnom vztahu narodil kradny, zdravy syncek. Podotykam, ze som otehotnela na prvykrat, co sa v dnesnej dobe mnohym mladym parom nepodari.

phd
25. júl 2015

@adriana27 Ahoj. Myslim si, ze by si mala menej racionalizovat a viac sa zamerat na pritomnost. Ako si vztah opisala, zda sa, ze Ti poskytuje skutocne hodnoty, v ktorych mas jasno a vyhovuju Ti. Ani z vyvojovej psychologie nie je nespravne mat o 20 rokov srarsieho muza. Vyssie uvedene komentare od Barborky, to je take slovenske...Ta rodina, tamten sused, tamta kamaratka a bez vlastnych skusenosti radi. Ak si s nim naozaj rozumies, milujes ho, nevahaj. Nikto nevie, co bude o 15 rokov, nieto o 30. Si tu a teraz. A aj keby mal byt citit o 30 rokov nejaky nepomer, Ty tiez uz budes niekde inde. Poznam viac parov s velkym vekovym rozdielom a vztah im funguje aj po 30tich rokoch, lebo stale spolu travia cas a maju spolocne zaujmy. Ak je tomu uz tak teraz, bude tomu tak aj o 30 rokov. A to uz je jejaka doba, za ktoru raz mozes byt vdacna.

mramorovaruza
14. sep 2015

Ahoj. V praci som sa zoznamila so 42 rocnym muzom ja mam 24
Velmi sme sa do seba zalubili. Na prvy dojem ma to dost suzovalo ze je odo mna dost starsi.
Ale potom som som si uvedomila ze ho nesmierne milujem nezalezi mi kolko ma dost ma stvalo ze pri mne nezostarne ze nespozna mozno svoje vnucata asi si to viete predstavit... Ale nieco ma na nom strasne pritahovalo a to dodnes trva problemom su ale moji rodicia otec sa prestava so mnou bavit ani mi nezavola jak to robieval pred tym... Ja s rodicmi nebyvam. Byvam a nim nemohli to prekusnut a dodnes ma vnimaju asi len ako navstevu..
Matka ho nema rada stale hovori ze je stary. Neviem co dalej ale ja ho kvoli nim opustit nehodlam

zlte_kuriatko
14. sep 2015

@mramorovaruza ahoj, my to máme také isté, len z opačnej strany :/ moj muž sa rozviedol kvôli mne, ale už predtým im to neklapalo, ona ho podviedla, tak s nou bol kvôli deťom, no a ked sa spoznal so mnou a zalubil sa tak sa rozviedol. Pohádal sa s rodičmi kvôli mne, rodičia sa s ním nerozprávajú doteraz, a to je tomu už štyri roky, nepoznajú ani našu dcéru, nikdy ju naživo nevideli, ja som ich nikdy nevidela. Jeho deti zo začiatku štvali proti nemu, teraz je to aspon na takej úrovni, že sa raz za čas stretne s nimi, alebo si zavolajú. Je mi z toho občas smutno, ale čo sa dá robiť :(
ináč je medzi nami rovnaky vekový rozdiel ako medzi vami, ja mám 24 on 40. ale byť tebou si to vážne premyslim. vieš starší je vždy mudrejší, skusenejší, viac zažil... aj ked si so svojim rozumiem, dá mi to občas pocitiť. Lenže som troška tvrdšia povaha, takže si viem presadiť svoje, ale stojí ma to občas dosť síl 😀

emilia25
14. sep 2015

Ja budem mst 30 muz 40.a uz sme 10 rokov spolu rozumieme si milujeme sa nikdy som vek neriesila ani muz a nikdy som ani ten rozdiel nepocitila.je taky blazonko ako som aj ja.takze sme obaja jak taky pubertaci prave teraz zamilovany.

mramorovaruza
14. sep 2015

@zlte_kuriatko hm tak to mi je luto ... Moj partner rodicov uz nema... Obcas by som mozno chcela pocut aj druhu stranu co by na to asi tak povedali... Zrejme by narazali dost na moj vek to neviem mozno by boli radi ze ma ma. Neviem... Stve ma ze otec uz neni taky ku mne aky bol. A mamu stve aj to ze on nema rodicov ze je to cele divne mne to tak nepride
..

orosi
13. okt 2015

Ahoj ja mam 29 a manžel oslávil tento rok 50 🙂 máme spolu 5 ročného syna a sme spolu šťastný.
ja som tieto veci neriešila tak ako ti čo bude, jednoducho som sa zaľúbila a chcela som byť s ním. Spoznali sme sa pred šiestimi rokmi v októbri, v novembri som uňho už bývala, v decembri sme sa zasnúbili a v januári som mu oznámila že som tehotná a bol šťastný. Nemenila by som ho ani náhodou aj keď sme to nemali ľahké: naše rodiny boli proti dokonca otec sa so mnou polroka nerozprával kvôli nemu ale vydržali sme to. Aj my sa niekedy pohádame ale myslím si, že každé manželstvo ma nejaké problemiky, ale mam v ňom istotu, že nebehá za inými, nechodí do krčmy , ma svoju prácu a viem, že sa o nás postará. Ak by si niečo chcela vedieť a nechceš to dávať tu na plochu tak mi napíš sukromnu poštu.

kaja96
21. nov 2015

@adriana27 Do takéhoto vzťahu ísť nikomu neodporúčam! Môj vzťah s mužom o 22 rokov starším a záväzkom : dcérka 3 roky, je KATASTROFALNY. Nikam ma nepustí von, nepodporuje ma absolútne v ničom, nerozpráva sa so mnou, nemáme absolútne žiadne spoločné záľuby, nemáme sa tým pádom ani o čom zhovárať a pri príležitosti mať sex počúvam samé výhovorky! Nič dobré ťa v takomto vzťahu nečaká. Ukonči to skôr ako sa dá. Jr to smutné ale pravdivé.

oli18
21. nov 2015

@orosi Aj on má v tebe istotu? 🙂 Zatiaľ iste áno, ste krátko spolu. Ale príde čas, že to tak nebude, ako vo väčšine takto nerovných partnerstiev. Nemyslím, že by si ho podvádzala, ale on začne žiarliť. Starý chlap a relatívne mladá manželka, zlá kombinácia 🙂

orosi
23. nov 2015

sme spolu už šesť rokov a preskákali sme spolu už všeličo. a stále sa ľúbime 🙂 žiarlivosť - tu si nemôžme vykrikovať kedže sme obidvaja rovnako žiarlivý ..a aby som ho podviedla s niekym mladším to nehrozí🙂 manžel v 50 ma lepšiu postavu ako veľa chlapcov v 30 a aj čo sa tíka sexu ma super apetít takže ja sa nesťažujem 🙂 a máme sa dokonca stále o čom rozprávať 🙂

oli18
23. nov 2015

@orosi 6 rokov??? Napíš tu, keď budete spolu 25 rokov. Možno si potom na mňa spomenieš 🙂 Môj názor je ten, že len ženy s komplexami sa vrhnú do vzťahu s mužom vo veku vlastného otca.

lubkavargova1
23. nov 2015

Njprv si zistit faktky, hoc aj prekusnut ego a hodit rec s exkou...lebo kazdy prikrasluje rozvod a ex pratner je fuuuuuuuuuuuurt ten najhorsi len vlastne chyby sa nevidia 😀
No, pokial ma dobre konto, tak nevidim problem 😀 😀 😀

oli18
23. nov 2015

@barca1983 dieťatko je zlatučké, nech vám rastie a bude zdravé. Ale čo sa vekového rozdielu týka, nemáš sa s čím chváliť. 31 ročný rozdiel je choré, prepáč mi môj názor. Ak by si moja 23 ročná dcéra začala s 54 ročným, to by lietalo perie.

maaaaaaaria7
23. nov 2015

@oli18 ona má 32... ale aj tak, syn si otecka užije žalostne málo... ale tak nech sú šťastní, určite to mali premyslené..

oli18
23. nov 2015

Dievčatá, prečítala som si len jednú stranu vašich príspevkov, ale viac nemôžem. Som vo veku vašich matiek a veľmi ťažko sa mi to číta. Je to čisto vaša mladícka nerozvážnosť, ak idete do takýchto vzťahov. Každý rozchod prebolí, radšej sa vrátiť z kratšej cesty. Generačný rozdiel neokabátiš. Hlavne po rokoch, ak pominie zaľúbenosť. Neklapať to môže v každom vzťahu, to je pravda, ale oproti vekovo rovnocenným partnerom máte navyše jednú veľkú nevýhodu a to vekový rozdiel.

lessiie
23. nov 2015

@oli18 uplne suhlasim...presla som si 3 rocnym vztahom s partnerom o 19,5 roka starsim...nikdy viac...

jeannna
23. nov 2015

Svojho casu som mala kamarata, s ktorym som si vyborne rozumela, bol odo mna o rovnych 30 rokov starsi, bol cudzinec, pacili sa mi jeho nazory, bola s nim sranda a prerastlo to do akejsi obojstrannej dusevnej spriaznenosti. Milencami sme nikdy neboli, takze to nebol partner v pravom slova zmysle. Ovela neskor som si uvedomila, ze som v nom hladala otca, lebo mna stale pritahovali starsi partneri, 10+ a dnes som najradsej medzi rovesnikmi, dokonca mladsimi ludmi.

V tom istom obdobi moja kamaratka spoznala muza starsieho tiez okolo 20 rokov, boli aj milencami, ale on to ukoncil. A tato kamaratka stale hovori, ze on bol jej zivotnou laskou, ze odvtedy uz do nikoho nebola taka zamilovana a ze aj tych par rokov stravenych s nim by stali za to. Tazko povedat, ci je to len spomienkovy optimizmus, alebo to naozaj bola ta prava laska? 😝

natalka13
23. nov 2015

No aby aj ti 75-80rocni tatkovia na stuzkovych mali aj ten sex.apetit vtedy taky o akom teraz mnohe tu pisu.
Neviem si predstavit zit teraz s takym dochodcom. Konecne vyrastli deti a musie sa starat o "dedka" lebo ti teraz 50tnici tymi dedkami budu, to je kruta realita

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirko2011
23. nov 2015

Určite súhlasim mladežnícka nerozvažnosť aj ja to poznam, teraz spätne keď sa zamyslím, bola to najlepšia voľba akú som spravila a z takého vekovo rozdielneho vzťahu som vycúvala asi tesne predtým akoby bolo neskoro. A to sme boli spolu cca.4 r. Teraz Je tomu už 19 rokov a stále sa ma bolí srdce keď si spomeniem ako som videla vlastného otca plakať keď som ho tým šokovala 😒 Bola to životna skusenosť a som vďačna že som stretla mojho muza skoro rovnako stareho s ktorým mam 3 krasne deti a sme stale spolu už 15 rokov.Starši chce mať svoje zauživane veci, no stress, určite sa nepôjde s deťmi jašiť jak puberťak do vody či na svah do snehu,rozhodne to fyzicky nezvladne a to mi tu môžete písať kadečo o kondičkach, jednoducho vek nepusti...

jeennyv
23. nov 2015

No moji stari rodicia maju po 76 rokov obaja a nie su do stareho zeleza a ziju aktivnym zivotom, no povedala by som, ze aj ten sex tam este je 😀 😀 😀 a moja znama ma o 17 rokov starsieho partnera maju dieta a vsetko v pohode.... su ludia a ludia, niektori sa nepoddavaju a ziju stale aktivne...zalezi v tomto cisto na danom cloveku, ak to tym dvom klape, maju sa radi tak preco nie v kazdom veku...sak sa vravi, ze laska kvitne v kazdom veku 🙂 🙂

orosi
24. nov 2015

@oli18 nič v zlom ale niektorý ľudia za 6 rokov prežijú toho viac ako tí čo sú spolu 25 rokov. ja komplexy nemám žiadne 🙂 viem že keď bude mať syn 20 jeho otec bude mať 65 ale je dôležité že sa mu otec venuje a všetko robia spolu....koľko mamičiek v mojom veku sa sťažuje,že im manželia nepomáhajú ani s domácnosťou ani s deťmi..ja ten problém nemám 🙂 a keď sme už pri tom staraní sa o manžela : v dnešnej dobe sa hocičo môže stať aj mladým chlapom a potom sa o nich manželky musia starať....budete sa všetci čudovať ale viem ako to bolo v bývalom manželstve môjho muža a sam mi povedal že aj on urobil chyby a nieje to len vina jeho ex .

oli18
24. nov 2015

@orosi No keď sa manžel rozvádza pre mladú vo veku svojej dcéry, nie je to ľahký rozvod. To chápem, že ste toho museli prežiť veľa, kým sa to utriaslo. Veľa mladých má dlho ružové okuliare a pozerá sa na vzťah len cez srdce, o to je to ťažšie, keď precitne a nastúpi rozum ☹ . Veľa starých cupcošov manželstvo nezachraňuje, ale vrhá sa hneď do nového, najradšej s mladou. Aby vytrel kocúra svojej ex. Ja tým hlúpym mužom zo srdca prajem prebdené noci pri malých deťoch, ich nočný plač, teploty, soplíky, jasle, škôlky, učenie sa, rodičká, školy. Nech prežijú ešte raz to, čo už kedysi prežili. Neverím, že v duchu neľutujú, že sa pripravili o pokoj, pohodlie, nohy vyložené na stolíku pred telkou s pivkom na ňom. Lebo čas, keď deti odídu z domu je jeden z najkrajších. Keď sa manželia môžu venovať jeden druhému a robia vecí, na ktoré nemali čas, keď riešili horeuvedené záležitosti.

kaja96
24. nov 2015

@oli18 ...máš pravdu, len žena s komplexamy sa dáva do vzťahu s o dosť starším mužom.

stary_ujco
24. nov 2015

@oli18 nikde nie je napísané, že si starý paprdo po 60ke to pohodlie s pivkom neurobí. Dieťa, nedieta... A len čo manželka vypiple deti, vyhodí z domu pubertiakov, môže dochovavat chlapa po andropauze. A život v prdeli, pred patdesiatkou vdova.
Poznám mnoho párov s veľkým rozdielom. Tiež zo začiatku to bolo fajn. No po 20tich rokoch by to nezopakoval nikto z nich.

lubkavargova1
24. nov 2015

aj ked ma ukamenujete...rovny rovneho naj si hlada! Ci uz cernoch, mulat, krestan, islamista, zid, hotentot...furt vrana v kvrane sada....vrabec nikdy nezakopne o sovu. Aj ked sova bude kukat na to vrabcatko, jak sa mu suchori perie :D :D :D

orosi
24. nov 2015

@oli18 sklamem ťa ale manžel sa nerozvádzal kvôli mne 😀 😝 keď som spoznala svojho manžela bol už 11 rokov rozvedený a s jeho synmi vychádzam v pohodičke sú u nás minimálne 2 krát do týždňa a to sú už dospelý

mpg
24. nov 2015

@stary_ujco je to obyčajne tak, že je to dobré len na začiatku. Jedna známa hovorí o týchto mladých dievčatách a mužoch o jednu generáciu starších, že to vyzerá ako keby boli tieto mladé ženy nesvojprávne a potrebovali niekoho, aby sa o nich staraL.