Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

evit81
24. nov 2015

@orosi ahoj, držím tebe aj rodinke palce. Bábo je krásne, verím, že aj ocko si ho užíva 🙂 Úplne ťa chápem. To len tieto "zaškatuľkované nány" trápia vlastné komplexy. Že prajú vitálnym mužom prebdené noci a podobné. Veď to bolo mužove slobodné rozhodnutie. A nie každý muž rád sedí s pivkom pred telkou. Možno sú to práve tie, čo ich manžel opustil pre nejakú mladšiu. Posudzujú a vyjadrujú sa k tomu, čo nikdy neprežili. Skrátka na Slovensku je to tak: Riešime druhých a nepozrieme sa na svoje vlastné väčšinou vekovo vyrovnané vzťahy (hlavne, že naoko pre okolie nech to vyzerá dobre, čo tam po tom, že vzťah už dávno nie je bohviečo). Položili ste si otázku, či ste v tých "vyrovnaných" vzťahoch šťastné? Ak áno, gratulujem. Veď milujeme svojich mužov pre to akí sú, ako sa k nám správajú, pretože si rozumieme, a nie pre to koľko majú rokov. Ak máme pekný vzťah tak, budem svojho muža kvôli chorobe alebo starobe aj opatrovať. A rovnako ako mama by som svojej dcére priala šťastný život so svojím mužom (aj keby bol starší). Nechápem prečo je tu na Slovensku rokmi zaužívaný model (mladá sa vydať za rovesníka, mať deti, vypelhať deti a v päťdesiatke mám pokoj a nohy vyložené pri telke, keď prídem uťahaná z roboty, túžobne očakávať dôchodok - v preklade život skončil, už budeme len civieť do telky alebo chodiť po výletoch ak na ne budú financie). Nie všetci chcú takýto "nalinkovaný" život. Skrátka chceme žiť život tak, ako prichádza. Tešiť sa z každej maličkosti, riešiť problémy ktoré sa vyskytnú. To je život!

illyria
24. nov 2015

keby vo vztahu mali byt prekazky iba vo veku, vsetci by sme boli stastni. Fakt toto by som vobec neriesila. Ludia nerobte si zbytocne starosti. Ked ste obaja spokojni, jak sa mozete takto tyrat a pochybovat? keby si si nebola ista, ci to mysli vazne, keby vas uz teraz nezaujimali rovnake veci a nudili sa spolu, nepoviem. Ale tak je to uplne v pohode. Je fakt, ze nepoznam nikoho v tomto vekovom rozdiele, ale moji stari rodicia mali rozdiel 10 rokov a bolo to uplne v pohode. Babka dokonca tento rok umrela skor, takze zivot si fakt nevybera. A uz vobec si nevyberies, koho lubis...

hnedovlaskabbb
14. jan 2016

Ahojte baby som mierne na pochybach. Zacala som si robit dobrovolnicku cinnost prostrednictvom upsvar v MS. Riaditelka ma dala na cas do triedy z ktorej odisla kolegyna do kupelov. Teraz som mladom sympatickou babou...... ktora mi dohodila svojho kamarata......nic by na tom nebolo keby ten chalan nebol odo mna starsi o 10 rokov. Zatial sme sa nestretli piseme si cez aplikaciu. Zatial si rozumieme,ale nejako neviem Ake mate s tym skusenosti

hnedovlaskabbb
14. jan 2016

Ahojte baby som mierne na pochybach. Zacala som si robit dobrovolnicku cinnost prostrednictvom upsvar v MS. Riaditelka ma dala na cas do triedy z ktorej odisla kolegyna do kupelov. Teraz som mladom sympatickou babou...... ktora mi dohodila svojho kamarata......nic by na tom nebolo keby ten chalan nebol odo mna starsi o 10 rokov. Zatial sme sa nestretli piseme si cez aplikaciu. Zatial si rozumieme,ale aj tak sa neviem rozhodnut. Ake mate s tym skusenosti

mycuskaa
14. jan 2016

@hnedovlaskabbb moj muz je odomna starsi o 8 rokov a co? Muzova dcera ma partnera o 35 rokov starsieho. Este si na pochybach?? 😃

oli18
14. jan 2016

@mycuskaa Zle počítam, ty máš 30, tvoj muž +8=38 a už má vydatú dcéru?
Psychologické výskumy potvrdzujú, že dievčatá, ktoré v detstve mali málo otcovskej lásky, si hľadajú partnerov vo veku svojich otcov. ☹

mycuskaa
14. jan 2016

@oli18 no ano moj muz ma 38 a jeho dcera 20 a nieje vydata iba ma partnera 😊 myslim ze v tomto pripade to tak nebude lebo otec sa jej venoval viac ako mama a dokonca po rozvode bola zverena jemu a nie mame 😊 niekedy sa stane ze sa najdu dvaja vekovo rozdielny co sa navzajom pritahuju 😊

stary_ujco
15. jan 2016

Vekovo rozdielni, čo sa navzájom pritahuju?
Otec 38,dcéra 20 a dcerin frajer 55? Jediné čo dúfam, že nie sú spolu uz nejaké 3 roky... Ja som hoooodne liberálny, ale aby mal frajer mojej dcéry o 17 rokov viac ako ja sám?
Normálny vzťah je na celý život, nie na desať rokov. Lebo slečna v 35ke, s malými deťmi na krku, bude mať doma sedemdesiatnika? Otca staršieho o šesťdesiat rokov by som fakt nechcel mať. Hovorte si všetci a všetky čo chcete, ale partnerský život noe je len o rozhovoroch pri víne, ale aj o bežných dňoch.

mycuskaa
15. jan 2016

@stary_ujco su spolu dlho a maju spolu syna. Je dospela je to jej rozhodnutie a jej zivot

oli18
15. jan 2016

@mycuskaa ako dlho môže byť vo vzťahu 20 ročná baba? Jedine že je z čiernej komunity, inač je to CHORÉ!

oli18
15. jan 2016

@stary_ujco Asi ju priťahuje jeho plná peňaženka, lebo ovisnuté telo a otcovské názory asi ťažko 🙂

mycuskaa
15. jan 2016

Niesme cierny sme slusni ludia. Dievca je na starsich co uz. Ja to neriesim ked jej to vyhovuje a muz uz s tym nic nenarobi kedze je dospela. Ona si rozumie

mycuskaa
15. jan 2016

@oli18 sudis a ani nepoznas to je typicke pre slovakov 👍👍 odkial mozes ty vediet o jeho financnej situacii

stary_ujco
15. jan 2016

Je to ich život a keď je im teraz takto dobre, tak budiz. Ale aby mi domov chodil za pubertiackou chlap po päťdesiatke, tak to by sme dlho kamoši neboli. V mojom prípade určite. Ako ste si to doma zariadili vy, tak ste si zariadili.

oli18
15. jan 2016

Tvoj muž ju mal prehnúť cez koleno, keď mala 14 a jemu vybiť pár zubov . Teraz už je po funuse. Keď sú spolu dlho a ona má 20, on 55, tak kedy asi začali? Asi keď dievča bolo ešte pod zákonom. A on musí byť tiež chlípnik, keď sa dal dokopy s deckom. Napíš tu o 15 rokov, ak bude mať mladá 35 rokov a on 70 🙂

oli18
15. jan 2016

@mycuskaa Typické slovenské je pre niektoré mladé kočky aj to, čo som napísala ja. Jedine, že ty nežiješ na Slovensku a o tom nevieš 🙂

emilia25
15. jan 2016

@hnedovlaskabbb desať rokov není žiadny hrozný veľký rozdiel.ja som muža spoznala ked som malá 20 muz mal 30.sme spolu uz desať rokov čakáme 4 babo a ja vobec necítim žiadny rozdiel.sme proste na rovnakej vlnovej dĺžke a rovnaký blázni takže takého vekového rozdielu by som sa nebála.

mycuskaa
15. jan 2016

@stary_ujco on k nam nechodil.
@oli18 nebola pod zakonom bola dospela. Ale mne je jedno kazdy ma iny nazor, ine myslenie, ine predstavy o zivote. Ja sa nestaram.

janina1007
17. jan 2016

@stary_ujco no si predstav ze mam o 17 rokov starsieho a od mojho otca je 17 rokov mladsi... pozname sa 16 rokov a 13 sme spolu a uz 3,5 ako manzelia... laska je silnejsia ako vek...

janina1007
17. jan 2016

@oli18 nie je to chore... ale kto to nezazil nepochopi... precitaj si co som napisala vyssie... nasa laska prekonala vsetko... od zavistlivych ludi cez problemy s byvalkou ktora bola tiez v mojom veku... lubime sa stale a trva to uz 14ty rok... viem ze sme si boli sudeny lebo cez to vsetko sme ostali spolu a je nam velmi dobre...

stary_ujco
17. jan 2016

Predstavujem si to a stále mi to vychádza lepšie ako 17 ročné dievča, 35 ročný otec a 52 ročný frajer...
Ja vám prajem, žite naplno.
No ešte som nespoznal žiadnu ženu okolo päťdesiatky, čo by do toho šla znova.

andreaka11
20. jan 2016

neviem, preco si myslite, ze ked ma zena o xx rokov starsieho partnera, tak to suvisi tym, ze mala malo pozornosti od otca.. takze ked je zena lesbicka, tak mala malo pozornosti od matky a gayovia od otca?
ja si neviem predstavit, zeby som mala manzela v mojom veku. ved to su este chlapci, co nevedia, co chcu. ozenia sa a prestahuju sa od matky k manzelke, ktora sa o nich stara ako to robila jeho mama predtym..
moji rodicia tiez nie su nadseni mojim vztahom, ale je to moj zivot, ja ho chcem zit ako ja chcem a s mojimi chybami, dobrymi a zlymi rozhodnutiami..
kazdemu vyhovuje nieco ine...
a tiez nevyhovies kazdemu.. ak si dievca najde skaredeho chclapca, tak kazdy hovori, zeurcite ma vela penazi, ak pekny chlapec si najde skarede dievca, tak samozrejme, ze robi dobru fajku a je dobra v posteli, ak si najde zena mladsieho, tak je to tiez nejaka zakomplexovana zena, co sa nevie vyrovnat so svojim vekom a ked ma zena o dost starsieho muza, tak je zlatokopka...
vzdy tu budu ludia, co sa budu starat radsej do druhych, ako by mali otvorit oci a pozriet sa na ten svoj vztah.... no a co, ze manzel ju kade chodi podvadza, hlavne ze v ociach druhych vyzeraju ako stastna rodina, nie?????

andreaka11
20. jan 2016

@stary_ujco a co taka demi moor? ona tiez mala o xx rokov mladsieho. ale zena po 50 si asi tazko zalozi rodinu ked uz je v menopauze...

stary_ujco
20. jan 2016

A co s nou? Mala, uz nema a dobre to vedela, ze dlho mat nebude...

oli18
20. jan 2016

@andreaka11 starý ujco to s tou päťdesiatkou myslel tak, že si nejaká za mlada zobrala oveľa staršieho muža, dnes má ona 50 , manžel 70+ a keby v mladosti tušila, ako to bude po 25-tich rokoch manželstva, tak by do takého vzťahu nešla. Nie tak, ako si to ty pochopila 🙂

qidko
20. jan 2016

@adriana27 Ahoj ja mam mazela starsieho manzela o 10r.ale vsetko je ok kamoskin je starsi o 22r. a ties I'm to klape myslim si ze na veku nezalezi ked si rozumiete drzim prsty nech Vam to vide

andreaka11
20. jan 2016

@oli18 a to sa on nevie k tomu vyjadrit, ze ty zanho vypisujes?

mariuskaa
20. jan 2016

G

oli18
20. jan 2016

@andreaka11 ja som jeho hovorkyňa 🙂 Vadí ti to?

stary_ujco
21. jan 2016

Vyjadriť by sa vedel, keby bola otázka jasná...
Doteraz tu čakám na relevantné vyjadrenie dám 50,55+,čo majú doma chlapa 70+,že ako to dnes vidia a či by do toho šli znova. Hnať to do extrému tým, že možno majú doma 15 ročné deti nebudem. To je už podľa mňa za trest.