Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

tweety22
7. sep 2007

adriana, moj byvali priatel bol odo mna o 8 rokov starsi co nie je az tak vela, ale ja som mala 19 a on 27, rozumovo sa to nedalo ani porovnat 😀 ja by som brala o nieco starsieho chlapa, moj mangel je odo mna starsi len o 2 roky a obaja sme este tak zvlastne zmyslajuci ludia, jednoducho ako mladi ale nevymenila by som ho za nic na svete ... je to velmi tazke rozhodnutie a drzim palce 🙂

ajduska
7. sep 2007

bobess, nikoho si neurazila, veď si napísala len to, s čím máš skúsenosť ty

inak, ono asi záleží aj na konkrétnom človeku,napr. môj muž je ešte životnou aktivitou a správaním niekedy ako 20 ročný, stále by niekam chodil, na túry, na chatu, proste neobsedí na jednom mieste, to skôr ja by som si už niekedy rada polebedila doma celý víkend, ale to u nás nehrozí 😀 , a s deťmi má oveľa väčšiu trpezlivosť ako ja, to musím uznať, už má úplne iné hodnoty a priority ako keď mal o 20 menej, ja osobne si neviem vedľa seba predstaviť muža v mojom veku, vždy som podvedome inklinovala k starším 😉

mouse
7. sep 2007

Ja poznam tie svetle pripady, kamaratka ma asi o 15 rokov starsieho manzela a vobec to nevidno... Ona uz ma po 40 tke a nieze by vyzerala staro, prave naopak... Jej muz pri nej omladol. Su krasny vyrovnany par... No a dalsia kamaratka ma o tolko starsieho priatela, on uz ma 70, zdravotne problemy, ale tiez im to funguje, ona sa o neho s laskou stara a on jej nosi ruze, brava ju do divadla, na lahke nenarocne prechadzky do prirody ... No uziju si viac ako mnohe mlaade pary 🙂 . Takze ziadne strachy, ten vztah je Vas, Vy si tvorite, tak bude taky, aky len pripustite 🙂

weroni
7. okt 2007

ja sa pridavam na zaklade vlastnej skusenosti - manzel je o 14 rokov starsi - ja mam 21 on 35 - ked sme sa spoznali mala som tesne pred osemnastkou. Brali sme a v aprili - rozumieme si perfektne, samozrejme, napr. v obleceni sa niektore nase nazory rozchadzaju ale to su dost nepodstatne veci 🙂
A inac - len perlicka pre zaujimavost - vraj nejaka studia dokazala ze vekovy rozdiel medzi partnermi viac ako 10 rokov znamena inteligentne deti 😉

bihan
7. okt 2007

Tak aj ja sa pridám 😉 Manžel má síce "len" o 9 rokov viac než ja, ale doteraz som fakt nezbadala najmenší problém 😉 je vo skvelej forme a na svoj vek vôbec nevyzerá, tak predpokladám, že aj starnúť bude veľmi pomaly 😀 Jediné, čo som chcela najmä ja rýchlo vyriešiť, to bolo mimi.. manžel práve oslávil 34 a druhé mimčo chceme s pomerne veľkých odstupom, tak som veľmi nechcela, aby na promóciách nášho durhého dietka došiel s paličkou 😅 Myslím, že to všetko stojí a padá na samotnom prístupe toho partnera k sebe samému... Môj otec má 47, trojročné dieťa so svojou mladou priateľkou (ktorá má asi o 4 roky viac než ja), ale jeho vek na ńom neskutočne kričí...šedivé vlasy, vrásky... skôr vyzerá ako malého starý otec, ale vyzerá to, že so svojou partnerkou si rozumejú 😉

weroni
7. okt 2007

bihan - ja si tiež myslím že na veku vôbec nezáleží. Samozrejme, keď človek vidí nejakú dvacku so sedemdesiatročným, prvé čo príde na rozum je "ten musí byť bohatý" 😉 no možno to tak vždy nie je...

chrobaak
7. okt 2007

podla mna je dolezite, aky pristup k zivotu a aky zivotny styl maju ti starsi partneri. pokial su uz teraz, v ativnom veku, skor domasedi, radsej pracuju na zahradke 😀 , akoby mali ist na vylet, je velmi pravdepodobne, ze budu taki aj v buducnosti. pokial sa o seba nestaraju teraz /prechadzky, vylety, sport, kultura, ....../, nebudu sa ani potom... myslim, ze sa to da predpokladat. ide o to, aby jeho zivotny styl bol blizky tomu tvojmu. potom na veku zas tak velmi nezalezi... aj ked v zivote sa vselico moze stat 😔

katka25
19. okt 2007

Ja mam o 9 rokov starsieho priatela. Ma 34 . Zatial si velmi dobe rozumieme. Viem,ze to nieje az taky velky rozdiel a tiez ma napadlo ako to bude za 10 rokov,ale naco sa unavovat tym co bude potom. Teraz sa citim fajn a som stastna. 😉

adriana27
autor
19. okt 2007

Baby vsetkym moooc dakujem za nazory, aspon viem ze nie som sama 😀
Od kedy som zalozila tuto temu az doteraz to uuuuplne inak vnimam. Som spokojna, kaslem na vsetkych a uz neriesim co bude, lebo keby som sa zacala moc zamyslat, este dnes sa asi rozideme.. Popri veciam co sme spolu zazili som si uvedomila, ze ten vek ma trapi najmenej 😉
Takze baby, stastie je ta najdolezitejsia vec na svete 😅

wladka
20. okt 2007

adi, myslim, ze ten vek je nic oproti tomu, aky by mal byt muz.. moj manzel, uz coskoro ex, sa rozvadzame, je mladsi o 9mes, na zaciatku to nebolo poznat, rozdiely sa zacali prejavovat, ked sme sa vzali, a ked sa nam malinka narodila.. vtedy sa ukazal ako nezodpovedny, nespolahlivy, a total pubertak - kamarati, disco, holky 😒, nechcel sa prisposobit momentalnej situacii 😖 .. skoda, ze som to nevystihla skor, vyhli by sme sa trapeniu.. 😒 ..

teraz sa stretavam, je to pomerne cerstve, zatial sme vo fazi spoznavania, s o 13rokov starsim 😉 .. a mozem povedat, ze to je veeeelky rozdiel.. aj v tom spravani, mysleni, prejavovani.. ako, ja som nikdy nebola na starsich, vzdy som mala vekovo rovnakych ako som bola ja.. ale tento mozem povedat, mi zapasoval.. 😉 .. ale nechcem to zakriknut, uvidime ako to pojde dalej..

vam vsetkym drzim palce.. a nehladte na vek.. ale na krasu vnutra!!! 😉

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adriana27
autor
21. okt 2007

Babenky vy ste take zlate, veelmi ste ma potesili, fakt si dakedy clovek mysli ze len ON ma taku situaciu, ale je nas viac 😀
Ja som sa uz rozhodla, zacali sme sa snazit o babatko, nejako to zatial nejde, ale dufam ze sa coskoro zadari. Momentalne som v ocakavani MS 😀 Tak duufam nepride...
Babule, chcem sa spytat, robili vasim manzelom/priatelom koli vyssiemu veku nejake specialne testy ked ste cakali miminka? Som pocula ze po 40-ke alebo 45-ke sa daco robi.. Ja som este v tomto neskusena 😕

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea.m
21. okt 2007

nezáleží na veku,ale na povahe.moja sesternica má o 17 rokov staršieho manžela.ona ma 40 je mladá aktívna rada lyžuje a chodí do spoločnosti.ona má 57 a najradšej by sedel doma pri telke a nechal sa obsluhovať aj ked vo svojej vnútornej podstate je to dobrák od kosti.no a ked im synátor dorástol do puberty tak až tam sa ukázal ten rozdiel,ale nie vo vzťahu žena-muž ale vo vzťahu otec-syn.pretože vekom by mu mohol byť dedo.

adriana27
autor
21. okt 2007

no to je zaujimave.. viem si predstavit Andrejka.. ale tomu nezabranime ..
U nas je to zatial tak, ze on je ten aktivny a ja ta lenivka 😝
Stale ma taha kdesi a ja len tak autickom sa vyvazat a on zasa chodit a labzovat 😀
Ja len dufam ze mimco sa nam podari cim skor, veeelmi by si to priali.. 😅

zuzula20
23. nov 2007

Ahoj Adriana, som velmi rada ze si sa takto rozhodla. Na veku naozaj nezalezi. Mozem to potvrdit vlastnou skusenostou.Moj manzel je o 15 rokov starsi odo mna a lepsieho muza by som asi nenasla. Najdolezitejsie je to ako si ti dvaja rozumeju. Aj my sa snazime o mimi. Drahy ma 44 tak rozmyslame o spermiograme. Ale nemyslim si ze by to malo byt povinne vysetrenie u muza, ktory planuje mimi v neskorsom veku. Skor sa to robi, ked sa nedari otehotniet. A vy ako? Zadarilo sa vam?

jacka
23. nov 2007

zuzula,aj ja mám sestru ktora je mladšia od muža asi o 15 rokov a vyborne im toklape.Bábo zatial nemaju ale plánujú. 😉 A máš pravdu najdôležitejšie je že si rozumiete.
Neboj nič príde aj bábo a budete mat s neho radost 😉

elise
24. nov 2007

môj manžel je odomna o 12 rokov starší a máme 11 mesačného syna, je velmi zodpovedný a super nám to klape, o malého sa výborne stará a pomáha mi velmi.a vôbec mu okolie nepovie že je až tak starý ja mám 32 a manžel 44 rokov hovoria nám že vyzeráme mladšie. chodila som aj s mladším ale to bolo také nezodpovedné ucho.

poleva
24. nov 2007

ano súhlasím
starší snád zodpovedn.pristupujú k životu
aj medzi nami je veľký vekový rozdiel a ako sme sa zhodli niekedy to pocitujeme a myslím že je to u každého a možno aj bez rozdielu veku
ved súlad nemôže byť 100 % po 365 dní v roku ! alebo áno ?????????

elise
26. nov 2007

poleva máš pravdu aj u nás občas zahrmí a rozchádzajú sa nám názory ale snažíme sa nájsť zlatú strednú cestu aby to vyhovovalo obom, teraz sa dosť prispôsobujeme malému. ale ked sa hádame tak som sa pri manželovi naučila hádať sa vecne (hádame sa občas ako všade inde)použíať argumenty a nevyťahovať minulosť a hlavne jeho matku-moju svokru, ktorá je už stará a je medzi nami veľký generačný rozdiel, sňou som si nesadal ale s manželom je to super, nemenila by som ho.

molinna
26. nov 2007

ahojky, ja som mala ex o 16 rokov starsieho a imponovalo mi ze ma skusenosti a vztah k detom,ale ze ten vztah ma aj k alkoholu a inym zenam som zistila neskor ☹ a ten vztah k detom bol tiez len v reciach ☹ mozno som vynimka mozno odstrasujuci priklad ale nenechaj sa znechutit,kolko ludi tolko chuti takze ak ti vadi len vek tak to su len talafatky 😀 dolezite su ine veci a hlavne laska 😉 moj priatel je o 11 rokov starsi a milujem ho ako nikoho,teda az na moje deti 😉 tak vela stastia 😎

jacka
26. nov 2007

molinna,to sa ti mohlo stat aj pri seberovnom.

molinna
26. nov 2007

jacka to mohlo 😒 ved prave preto jej pisem ze na veku az tak velmi nezalezi 😝 myslim ze aj ty vies ako som to myslela 😎

sisa29
5. dec 2007

ahoj.volam sa silvia a mam 25 rokov.moj manzel ma 41 a je to ten naj naj naj manzel.sme spolu uz 9 a pol roka s toho sme manzelia 2,5 roka.mame teraz 2 rocnu dceru ninku a je to super.je dobry otec sice niekedy ked je unaveny s prace tak zaspi ale kto nie.to urobi aj mlady chalan.ja mam len dobre skusenosti a myslim si ze zivot so starsim partnerom je plnohodnotnejsi. 😀 😀 😀

julia225
5. dec 2007

caute, ja mam 23a moj priatel 33 🙂
zatial sme mali kadejake problemy ale vekoveho rozdielu sa to nikdy netykalo...
mozno len ked ja som chcela pocuvat rihannu a on johna lennona alebo boba marleyho 😀

dadulik75
5. dec 2007

ahojte mne je pomaly 33 a mojej polovičke o 10rokov viac a nemenila by som velmi dobre si spolu rozumieme a ked mam pravdu povedat za 6 rokov sme boli pohadany asi tak 5 krat a to na 1 minutu aj s cestou 🙂

katka432
5. dec 2007

ahojte babule,ja mam tiez o 10 rokov starsieho manzela,a je to super,ved ked si rozumiete nezalezi natom aky kje medzi vami vekovy rozdiel

dadulik75
5. dec 2007

katka ms pravdu na veku nezalezi hlavne ze s alubime a rozumieme si

katka432
6. dec 2007

vies,kolkokrat su dvojice rovnako stare,alebo maju"idealny"(ajked neviem aky to je)vekovy rozdiel,a vobec m to neklape,tak naco sa trapit tym kolko ma kto rokov?????????ved podstatne su uplne ine veci.. 😉
a este ked ta potesim,tak moj manzel je odomna aj odost nizsi,ale ani to nam neprekaza 😀 ved to vobec nieje podstatne 🙂

kyliefox271
6. dec 2007

Ahojte, aj ja mam priatela o dost starsieho, ale nikdy by som nechcela uvazovat v style co bude o 20rokov a ako to bude vypadat...Proste teraz je to skvele a vychutnavame si to,snazime sa brat z nasho vztahu len to pekne. Pre mna ma takyto vztah len vyhody,nebojim sa,ze je nezodpovedny mlady fagan,ktory sa hocikedy na mna vykasle, mam pri nom istotu,ze vzdy vie co robi,je skuseny a pritom na svoj vek nevyzera,i duchom mlady a vo forme.