Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

b884
19. okt 2008

my tiež chodievame na prechadzky, na nejake kulturne podujatia (koncert, divadlo). Inak tie rozhovory su aj u nas obsirnejsie, on totizto moc keca a ja som tichsi typ, takze len pocuvam jeho prihody zo zivota. U nas co sa tyka domacnosti, i ked este len budeme zit spolu, ale natolko ho poznam, ze gazdina budem len ja☹ on je dost pohodlny, a varenie unho nehrozi☹ to mi chyba, lebo ten moj byvaly fantasticky vyvaral a pomahal mi pri tom. no ale aj ine zeny to musia zmaknut, tak snad to zvladneme. ostatne upratovanie, a udrziavanie domacnosti mi nerobi problem, to ma priam bavi. musim sa Ti ale priznat, ze dost casto mavam obavy, nakolko vsetko je take pekne a ruzove, ze sa mi tomu nechce ani verit, ze cim to je🙂

kessina
19. okt 2008

no tazko povedat, mozno zamilovanost 🙂
nas vztah je tiez naozaj krasny, samozrejme su aj hadky, ale to nema absolutne s vekom nic spolocne. Patri to ku kazdemu vztahu 😕 no snazime sa tiez najst nejaku cestu, ako tie hadky obmedzit. Ved sa stale este len spoznavame, aj ked niekedy mam pocit, ze ma uz na nom nic neprekvapi 😀
No s varenim t nie je az take strasne, aspon ze mu chuti. Ja som mala byvaleho a s nim to bolo veru tazko, co sa varenia tykalo, teda musim sa priznat, ze s takym vyberavym clovekom som sa este nestretla 😕 Toto nie, tamto nie, hento tiez nie, no pre niekoho, kto rad vari, to nie je ktovie co 😅
Neboj, nejak si najdenie spolocnu cestu a ktovie, mozno ta prekvapi 😀

katuska26
19. okt 2008

Ahojte baby 🙂
kessina, aj ja maľujem, podotýkam ja sama, manžel pracuje a mňa to baví, už som vymaľovala malej detskú, našu spálňu a teraz obývačku, keďže biele steny ma omrzeli 😀
Takže teraz maľujem no zajtra začínam obývačku, akurát som si opáskovala dvere a lišty od podlahy a obývačka bude zelená 😵
ináč aj moj manželík varí a veľmi dobre, máme to také podelené on také pečené ako mäsá, kačky, ryby a špecialitky a ja také klasiky alebo kedy sa komu chce a ako máme čas 🙂
A spoločné záujmy,neviem, 😅 , stále sa spolu rozprávame, rybky ako rybárčenie je jeho koníček lebo chodí na tečúce vody a spolu asi chata, oddych a tak, nič konkrétne ma nenapadá, kino sem tam, filmy si napálime a kukáme doma 😅
A hádky jasné, tie sú korením života 😉 I keď nie sú často ale keď už tak už. Aby sme si uvedomili že máme byť radi že máme jeden druhého,máme sa ľúbiť a máme sa navzájom vážiť a rešpektovať 😵

kessina
20. okt 2008

ahoj Katuska 🙂
tak to je super, ja tiez vacsinou malujem sama 😕 lebo ten moj drahy nevie malovat 😠
ked sme zacinali malovat, tak sme malovali spolu a bolo to super, no to sme malovali steny, no neskor nabytok a to uz bolo nieco, on naniesol stale vela farby a nechal tak, takze samozrejme farba stekala a takto aj zaschla. takze to vyzeralo nie prave najlepsie. tak som sa nahnevala a povedala, ze nech to maluje poriadne alebo vobec nie, no a akosi si vybral druhu moznost 😅
tak sme malovali kuchynu, spalnu a teraz tiez malujeme obyvacku 😀 ale nie zelenu 😵 bude kombinacia orandzovo-cierna. No musim sa poponahlat, lebo si chcem kupit psika, tak aby to bolo hotove 🙂
ja tiez nemam rada biele steny a tu to bolo vsetko biele a nabytok hnedy... klasika, tak sme to trosku chceli ozivit 😵
a varenie... no, u nas je to tak nejak podobne, vacsinou vari maska a tak, speciaslitky 😕
a ja ako sa mi chce, a ako je cas. no niekedy musim varit aj ked sa mi moc nechce, pretoze ked vari priatel (a vari naozaj super), tak po nom ostane kuchyna hore nohami.... no a samozrejme samo sa to vsetko neuprace.
my sme v kine este neboli 🤐 musim sa priznat, ze ani telku zatial nemame 😕 no filmy obcas pozrieme v pocitaci.
a posledna veta bola najlepsia, pekne napisane 😉

sonnya
20. okt 2008

ahojte babulky, som rada ze sa to tu opat rozbehlo 🙂 ja som bola 3 tyzdne PN a doma nemame net, tak som sa aj tesila do prace ze sa na vas pozriem, ci tu nieco pribudlo. Ak sa vas mozem opytat baby odkial ste? Inak katuska mas naozaj zlatu rodinku a co sa tyka tych starsich dcer som rada, ze vam to takto dobre dopadlo a ze ste kamosky. Viem ze potom je to lahsie. Moj priatel ma 2 synov ale vsetko je to zatial na zaciatku. Teraz som pre nich ta ktora im rozbila rodinu... ale dufam, ze sa to casom zlepsi lebo viem ako velmi mojmu priatelovi zalezi na synoch.

ivca82
20. okt 2008

Sonny ja s rk 😉

katuska26
20. okt 2008

Čaute babuľky, sonnya ďakujem 😀 , to vždy poteší - chvála, neboj oni to prehryznú a zvyknú si, všetko chce čas, ale ako sa hovorí Jedenou rukou biť druhou hladkať,musíš byť aj kamoška, ale aby ťa aj rešpektovali 😉
Ináč ja som z BB
kessina, som ti zabudla napísať že mi len odoberáme pečivko ale prídi, stretneme sa a pokecáme, budem rada 😵
No baby idem maľovať a kessina tá oranžovo čierna dobrá, odvážna kombinácia, ja zelená, že vraj ukľuňuje 😅 , budeme ako kľudní baránky 😝

kessina
20. okt 2008

ahojte,
katuska, no, to by bolo super 😀
ja uz mam dnes malovanie za sebou 😝 zasa netreba to prehanat, no ta kombinacia... tak konkretne tuto ma na svedomi priatel, ja som vyberala ostatne izby 😵 Zelena ukludnuje, teraz chapem preco sme mali detsku izbu stale zelenu 😕 teda u nas v rodicovskom byte bolo tej zelenej akosi viac, kuchyna zelena... asi mala mamina pri nas strasne vela stresu a problemov 😅
a co detska izba malej? ako si ju malovala? my ked budeme mat deticky 🙂 tak som vzdy chcela izbu taku rozpravkovu... pokreslene postavicky z rozpravok a tak, iba neviem, kto to bude malovat 😀

sonnya
ja zijem mimo sr, ale narodena som v BJ (to je vychodne slovensko, ak by niekto nepoznal 🤐 )

luminkasp
20. okt 2008

katuska, ja som v bb studovala, tak som ta mozno aj niekedy videla 😀 😎

katuska26
20. okt 2008

no luminskap je to možné 😉

kessina no detskú som žltofialovú spravila, taká milá, no musela som robiť aj pre veľkú aj pre malú vieš tá mladšia manželova dcéra ešte stále býva u nás, tak som musela tak, aby sa tam obe dobre cítili a myslím, že sa mi to podarilo 😵
Ja som vymaľovala jednu a štvrť steny a už mám pľuzgier na ruke 😠 ,ale začína to vyzerať super, potom hodím foto. 😉

sonnya
21. okt 2008

Ahojte kocky...tak som si dnes konecne precitala vsetky vase prispevky, vcera som toho mala vela v praci, predsa len zorientovat sa po troch tyzdnoch PN da zabrat.
Betty inak aj moj priatel ma dvoch synov (20 a 21), len s tym rozdielom, ze u nas je to tak, ze on odisiel od rodiny koli mne, tak to bude asi este trvat kym si na to nejako zvyknu. Ale tak verim ze to zvladnu, ved on ich ma rovnoko rad ako ked boli rodina.
Ako ste tu viacere pisali tak aj u nas je to tak, ze mame pocit ako by sme sa poznali celu vecnost a popri tom sa smejeme na tom, ze v podstate s pohladu okolia je to stale velmi kratko. Na zaciatku som nad tym ci ten nas vztah ma zmysel vela uvazovala, nechcela som chalanov pripravit o otca, ale vsetko sme si vysvetlili, vydiskutovali a vedeli sme, ze chceme byt spolu a ze je to mozno jedina sanca, ktora sa uz nebude opakovat, a tak sme spolu...uz sa nezamyslam nad tym ze ma okolie berie ako "rozbijacku rodiny" ....aj ked je pravda, ze pridu momenty a vela nad tym rozmyslam ci to bolo spravne...
Ale verim, ze ano... a vekovy rozdiel skoro 15 rokov neriesime 🙂
A ked tu tak citam Vas, ktore ste s partnermi uz spolu aj niekolko rokov tak mi to dava nadej ze to ide...
Viem, ze problemy boli, su a aj budu a zalezi len na nas ako sa budeme vediet s nimi popasovat a hlavne si ich vediet rozumne vydiskutovat...
Este raz baby som rada, ze ste tu... 😉

kessina
21. okt 2008

katuska,
tak na foto sa tesim 🙂 hod aj tu zltofialovu, neviem si to moc predstavit 😕 a to malujes stenu len raz a mas ju taku peknu? my sme stale museli minimalne dvakrat, ale sak asi to zalezi aj od typu, lebo napr. my nemame tie steny hladke, tak tam toho treba viac, pokial sa farba dostane tam, kde ma 😅
inac, manzelova dcera je ta, co studuje? pokial si spominam...

sonnya,
mne to tiez strasne velmi pomohlo, ked som tuto temu objavila, musim sa priznat, ze som naozaj strasne vela nad tym uvazovala a preto som chcela vediet, ci ma niekto podobnu skusenost a poznat niekoho, kto zije v takomto vztahu a narazila som na modreho konika 😀 clovek na to hned pozera inac, ked vie, ze v tom nie je sam a ze su aj ini ludia, a ludia, ktorym tieto vztahu funguje perfektne. teda moj nazor 😵

sonnya
21. okt 2008

kessina,
to mas uplnu pravdu. A ak sa ta mozem opytat tak ako dlho si v Svajciarsku (ak sa nemylim)? A co ta tam dovialo? My s priatelom momentalne rozmyslame, ze by sme si mozno hladali pracu aj niekde v zahranici, ze by sme tam odisli spolu. Lebo zatial byvame v podnajme a na vlastne byvanie nemame peniaze, a potom nasi to stale nevedia akceptovat tak mozno by to cas vyriesil....

kessina
22. okt 2008

ahoj sonnya,
ja som tu uz nieco cez tristvrte roka a za par dni ideme domov na par dni, tak som teda zvedava, ako bude reagovat okolie. Ale je mi to viac-menej jedno, myslim, ze rodina sa z toho ako tak spamatala, teda moja. Tak sa necham prekvapit ako to cele dopadne.
Co ma tu dovialo? velmi dobra otazka ☹ no, ja som taky clovek, ze ked uz je vsetko na nic, tak sa jednoducho zoberiem a odidem, nevravim, ze je to spravne, ale vzdy to tak u mna bolo... po vianociach, silvestri a vsetkych tych sviatkoch som sa rozhodla, ze jednoducho musim odist.. tak sup ho na inernet a hladat... najprv vybrat krajinu a ten zvysok bol jednoduchy. Ododna ked som povedala, ze idem prec, teda ze chcem ist von, do tyzdna som uz bola vo svajci... tak asi tak.
Co sa byvania tyka, tak my mame svoje, ale za takych podmienok, ze by som bola najradsej, kedby sme ten byt vymenili za inu lokalitu... no uvidime 😕
Cas vsetko vyriesi, vacsinou 😉 to mas pravdu a co vlastne robis, ak sa smiem opytat

katuska26
22. okt 2008

Ahoj kessina, tak vložila som foto Viktorkinej izbičky, fotené je to tesne po dokončení, takže detailne farbu nevidno,a le je to taká žltá s ružovofialovou, také jemné pastelové a ešte tam nie je všetko zariadené ako teraz,a le aspoň uvidíš 😉
No ja idem dnes domaľovať obývačku, ináč aj ja dávam dve vrstvy náteru farby, aby to bolo pekné, už mám aj odtlak na prste taká som usilovná 😅
A áno máme tri baby, dve ,,skoro´´ dospelé a jednu škôlkarku 😀

luminkasp
22. okt 2008

katuska, pekne si to vymalovala.

a vy kde byvate v bb, na sasovej?

bianka...
22. okt 2008

Ahojte,
fiha katuska,ty si ale sikovnica 😉 😉
ja som taka leniva...a vecne unavena...
priatel bol domka par dni,nemala som cas ist k PC,tak teraz som vas citala.Mne brusko rastie zo dna na den je vacsie a vacsie 😀

katuska26
22. okt 2008

Ďakujem luminskap, no áno bývam v Sásovej ako vieš? 😕
No konečne som vymaľovala aj obývačku, už na dlhú dobu nechcem vidieť žiadnu farbu 😅

luminkasp
22. okt 2008

katuska vies ako? si pomyslis, ze som totalny puk 😎 Ked mas v albume tu vymalovanu izbu, tak mas tam aj vyhlad z okna a ja ked som byvala v sasovej, tak som mala velmi podobny, tak ma napadlo, ze je, to ako z nasho okna kedysi, tak som sa ta spytala 😅

kessina
22. okt 2008

ahoj katuska,
no izba je naozaj pekna 🙂 taka jemna 😵
tak to ti zavidim, ze mas obyvacku hotovu, ja som vcera nemala chut na malovanie, tak som to dnes musela dohanat 😝 no chyba stale est evela a to nehovorim o stenach, ale do buduceho tyzdna to musim nejak stihnut, nechces prist pomoct 😀
ja som na tom s farbami bola podobne, ked som vymalovala spalnu, celu som ju malovala sama a vtedy som povedala, ze farby uz nechcem vidiet 🤐 no samo sa to nespravi 😕

katuska26
23. okt 2008

kessina
niečo mi o tom hovor, ja som si sama vymaľovala už tri izby, ale zase som večer rozmýšľala na d kuchyňou 😅 a chodbou 😀 tie sú ešte biele. No uvidíme.
A že mám obývačku hotovú ani mne sa včera nechcelo ale bola by somnervná že som to odkladala chcela som to mať už z krku.

luminskap,
áno výhľad máme prekrásny, kopce, ráno tam vidíš pásť sa kravy a ovečky, ani ti nepríde že si na sídlisku, mi bývame celkom na konci, takže rovno pod Šachtičkou 🙂
Baby, krásny deň želááááááám 😵 ideme sa poobliekať do škôlky 😉

kessina
23. okt 2008

ahoj katuska,
teda ako tak pozeram na cas, ufff, aj mna to caka? 😕
To ta obdivujem, ja som sama vymalovala len jednu, ostatne sme malovali spolocne, aj teraz s obyvackou mi pomaha, ale to len kvoli tomu, ze nas cas tlaci, inac by som to asi tiez malovala len sama. Ja mam tiez v plane este aj chodbu vymalovat, no tam este netusim ake farby... teda ake kombinacie, este som nic pekne nenasla.. nieco svieze, neviem.
hod nejaku inspiraciu 😉

katuska26
23. okt 2008

Ahoj akurát som sainšpirovala na modrej streche,patrí to pod túto stránku, klikni si to hore v ikonách, tak tam je inšpirááááácie 😕 alebo www.modrastrecha.sk 🙂
No ja tiež rozmýšľam že by som ešte chcela také to maľovanie na stenu nejaké aj do obývačky, hm?
A kuchyňu neviem akou farbou keďže je taká červenobordová farba linky 😅 ,predsa sa tam je a avarí aby som videla do hrncov a taniera 😅
Takže ak ťa niečo napadne hoď popis a aj foto vášho maľovania 😉

kessina
23. okt 2008

tak co som len teraz rychlo prebehla, niektore su naozaj veeelmi zaujimave. Zvlast som tam nasla jednu izbu, kde bol na stene namalovany obrovsky motyl, ale to si asi aj ty myslela, to malovanie na stenu, ze?
snad som to spravne pochopila 😕
no, nase malovanie 😅 myslim, ze vacsinou su to nie obycajne kombinacie 🤐
tak obyvacku som spominala, spalnu mame kombinaciu cerveno-cierna. Ale musim sa priznat, ze je tam teda menej svetla ko predtym, ale beriem to tak, ze spalna sa vyuziva vacsinou v noci, tak to az tak nevadi 😵
a kuchynu sme malovali na modro. Steny su svetlo modre a nabytok je taky modry... taky vyrazny, dost kriciaci, takze to mame pestre 😀
ale sak byvame tu my, takze my musime byt spokojni 😵
ale pokusim sa nejake prihodit, ked sa mi to podari 🙂))
len este potrebujeme vela veci dorobit, resp. prerobit, napr. v kuchyni podlaha a dlazdicky, lampa atake malickosti, no neda sa robit vsetko naraz 😅
tak idem sa inspirovat dalej 🙂

katuska26
24. okt 2008

Ahojte baby kde ste všetky? 😕 Dnes nám aj slniečko konečne vyšlo, ale ráno tá zima, brrrr 😠
kessina maľujeme,maľujeme? 🙂

luminkasp
24. okt 2008

ahoj katuska,

u nas vcera tiez po sto rokoch prsalo, ale dnes uz svieti slnko 😀

kessina
24. okt 2008

jaaaaj, ani nevrav, uz sa mi vobec nechce 😠
No ale beriem to tak, ze kazdym dnom je toho menej a menej. Ale na dnes uz stacilo, zajtra bude sranda 😝
Slniecko 🙂 aj my sme tu dnes okolo deviatej mali jeden stupen, teda zima sa neuprosne blizi.

luminkasp
24. okt 2008

my mame este okolo 16 stupnov, ale myslim, ze to este stupne, ked sa vycasi😀

katuska26
24. okt 2008

luminskap
/ináč aké je tvoje meno? ak to nie je tajné, vždy sa pomýlim na tvojom nicku/ ideme k vám do tepla, my máme radi teplo 😀 , no my sme mali ráno -1stupeň, poobede okolo 10.

kessina
no ja rozmýšľam nad tou kuchyňou 😅 že by som ju vymaľovala, len musím sa ešte trošku inšpirovať aby to bolo super 🙂

bianka
no bruško ti pekne rastie, ja keď som bola tehotná, ja som nikomu nemusela hovoriť na mne to bolo vidieť skorej ako som chcela o tom hovoriť, hneď ako som ráno nezapla moje rifle som začala niečo tušiť 😅
Jáj čaká ťa krásne obdobie, aj mi je niekedy smutno že už mi MD skončila i keď som ešte doma, ale krpček je v škôlke. Ale každé obdobie je čarovné 🙂

b884
24. okt 2008

ahojte baby, trosku som sem nakukla, aby som bola v obraze ako sa vam dari, napr: s malovanim 🙂 my sme boli dnes podpisovat zmluvu o prenajme, tak uz od 1.sa stahujeme do nasho prechodneho hniezdocka, zvedava som ake to bude a ako sa spolu zohrame, uz sa na to tesim. vsak potom popisem. cez vikend vas tu nenavstivim, lebo ideme pozriet nasich a v nedelu k brachovi na krstiny, takeho anjelika ma krasnucku Veroniku a Viktoriu, ktorá ma uz rok.tak sa drzte, budem na vas mysliet, papa