Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sonnya
13. nov 2008

a predsa som uz na novej strane 😀

piri
13. nov 2008

ahoj. Ja som asi v rovnakej situacii ako ty. Mam 25 r. a moj partner ma 57 r. Som rozvedena a mam 4 rocneho syna.Zijeme spolu 2 roky a všetko je v poriadku. O to co bube za par rokov sa nestaram lebo to nik nevie. Co sa tyka nasho vztahu niektore veci ohladom intimneho zivota sme si ujasnili hned na zaciatku.Aj ked teraz s tym nie su problemy za par rokov mozu prist no v nasom vztahu prevladeju viac city nez pudy a city su tie co by sa nemali menit kazdu chvilu.On vravi ze ked eu nebude moct tak je to na mne ci si niekoho najdem,alebo nie no dovtedy sa o mna a o syna postara -aj o dieta ktore sa nam coskoro narodi. Ked sa lubite tak by bola skoda sa rozchadzat len koli tomu co bude o par rokov.Treba si uz teraz jasne stanovit pravidla vo vasom vztahu,ktore budu zakladom do vasej spolocnej buducnosti. Laska nie je sebecka a neobmedzuje.Ak si rozumiete teraz, tak preco by to nemelo byt tak aj po rokoch?Rozhodnut sa musis sama.Ja som sa tiez tazko rozhodovala,lebo som musela mysliet aj na buducnost mojho syna a nelutujem. Prajem ti aby ti to vyslo.

kessina
13. nov 2008

No s kazdym sa da nejak, treba len vediet, ako na nich 😉

ahoj piri, tak to ti gratulujem k vasmu babu, musi to byt super 🙂

sonnya
14. nov 2008

Ahojte zienky 😉
piri uplne s tebou suhlasim a blahozelam k spolocnemu mimcu 😉

katuska26
14. nov 2008

Ahojte baby 🙂

vitaj piri a gratulujeme k mimi 😵

kessina,
tak ako bolo? 😕
Písala si že sneh, To my sme ešte túto zimu nevideli,ale hádam na Vianoce napadá, aké by to boli VIanoce bez snehu?
My sme stále choré, lepšie povedané ja, Viktorke je už dobre, len bacil asi skočil na mňa, dnes mi už aj hlas odchádza, ale máme pred sebou víkend tak hádam sa už doliečim 😅
Prajeme krásny deň 🙂

sonnya
14. nov 2008

katuska dokonca predlzeny vikend 😉 tak ti prajem nech vyliecis

kessina
14. nov 2008

ahojte babky,
katuska, doma bolo naozaj aj neuveritelne dobre 🙂 Vsetci boli mili, cela rodina ho chcela vidiet, aj ked si moc nepokecali, lebo u nas nikto nemecky nehovori, tak to bolo take vselijake s komunikaciou. Ale inac naozaj som bola az prekvapena. No sneh bol tu u nas vo svajciarsku, doma tiez nie 😕 Ale ked sme sa vratili, tu z toho co bolo ( a to bol naozaj takmer meter snehu), neostalo takmer nic, tak dufam, ze sa to coskoro zmeni, lebo na to, ze november a sneh takmer nikde.... no neviem.Tak dufam, ze sa skoro vyliecis, ale aspon malej je lepsie. Ved my velky to zvladame lepsie 😕

katuska26
14. nov 2008

Ahojte ďakujem babenky, no Viktorke je už naozaj lepšie, ten streptokok asi skočil na mňa, sviňucha jedna 😅

kessina,
tak to je super že vás pekne privítali 🙂
No a mám pocit že doma po materskej moja imunita je na bode mrazu, 😖 , lebo doma stále v teplúčku a von nie skoro ráno v zime, ale s dieťatkom až keď je pekne slnečno, hm, tak musím si trošku zvýšiť imunitu 😕

A áno sonnya,
krásny predĺžený víkend želáme 😵

bianka...
16. nov 2008

ahojte,ja som uz doma a chcem vas vsetky pozdravit... 🙂
zrejme nedelujete so svojimi polovickami 😉

v IT bolo fajn,ale konecne som domka...

sonnya
18. nov 2008

ahojte baby 😉 tak po predlzenom vikende opat v praci...
ako sa mate vy a vase rodinky?

bystricanka
18. nov 2008

ahojte baby...
tak ja už z BB domka. Nemohla som sa vám ozvať, bo nemohla som ísť na net. Mužík zakázal a ja poslúchla 😅

katuska...aj ja som zo sásovej. Zo starej 😉

sonnya...vidím, že ty jediná si verná tejto téme. Aspon to nesadne prachom 😉

sonnya
18. nov 2008

Ahoj bysticanka 🙂
no kedze este nie som mamina tak ostatne fora nie su este moc pre mna 😀
Tak drzim na vrchu aspon tuto nasu temu 😉

peta131
18. nov 2008

Babenky pridávam vám môj príbeh. Ja mám partnera staršieho o 23 rokov. Tiež veľakrát rozmýšľam čo bude tak o 10-20 rokov a mám z toho dosť strachstryh 😒
Inak si veľmi rozumieme už spolu žijeme vyše 2 rokov a všetko nám klape, a vyše roka už plánujeme bábo ale keď sa nám už rok nedarilo partner išiel na spermiogram a zistili mu že nemá žiadne spermie ☹ tak teraz sme v CAR a v januári nás čaká IVF...Nevie sa či je to vekom alebo čím lebo už jedného syna má....
Ale som rada že som neni sama ktorá má staršieho partnera a keď som si prečítala vaše príbehy tak je to už lepšie 😉 Držím vám palčeky aby vám to ešte dllllllho klapalo 🙂

sonnya
19. nov 2008

pekne dobre ranko a pre niektore uz aj den 😉
U nas konecne aspon troska nasnezilo 🙂 sa tesim ako mala 😀 😎
Peta131 vitaj medzi nami a prajem vsetko dobre, nech sa babo podari...

kessina
19. nov 2008

ahojte 🙂
sonnya, o pol deviatej den 😀 musim sa priznat, ze som vstavala o pol jedenastej 😅 ale o pol deviatej som bola s havom von, takze sa to rata 😕
co mate nove? nam tu tiez trosku snezilo, ale nic moc. uz sa chystam na vianocnu vyzdobu 😝

peti, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.

sonnya
19. nov 2008

kessina - no pre nás pracujucich je uz o pol deviatej den 😀
aj my už pozerame po vianocnej vyzdobe, ved sa treba pripravit 😉

bianka...
19. nov 2008

halooooo 😲 😲 😲
kde sa vsetky tarate 😒 😒 ked sem nakuknem tu nikto 😔
aj ja sa uz chystam na vianocnu vyzdobu,ale aj na baby uz pomalicky nakupujem...

nam nesnezi,ale ved aj to bude,ale zato je kosa poriadna,zatial bundy zapnem,ale o par tyzdn.uz nie 🙄

katuska26
19. nov 2008

Ahojte baby, no teraz chodím pomenej lebo Viktorku mám ešte doma, zajtra ideme na kontrolné výtery z nošteka, tak už hádam pojde v pondelok do škôlky, už nám je dlho doma 😅
A nám ráno nasnežilo, krááááááásn sme sa s Vikinkou potešili že Ježiško príde po list čo sme mu napísali 😅

A peta
držíme pršteky aby vám to dieťatko vyšlo 😉 😵 ,
A ja už mám skoro všetky darčeky 😀 , už Vianoce môžu prísť ale až tak za mesiac lebo niektoré darčeky súlen an ceste k nám 😵

bianka,
ty pekne do zimy s tým bruško, za chvíľku mužovu bundu začneš nosiť 😉 aby vám obom bolo teplúčko 🙂 Tak už na 100% chlapček? 🙂

bianka...
19. nov 2008

ano na sto percent to bude chalan 😀 😀 😀 aaaaaaaa tesime sa... 😉
skore uzdravenie Vikinke 😵 😵
to ste uz sikulky,ze ste napisali list jeziskovi.ja mam od buduceho tyzd.same oslavy... 😀
bude katarinky 🙂 🙂 a o par dni mam narodky tak som drahemu povedala,ze si zelam obrovsku torticku...s 27svieckami,odjakziva si zelam taku tortu... 🙂 tak sa tesim uz teraz na darcek 😵

a uz viete co darujete chlapom pod stromcek...ja teda nie...ale ja uz najvyssi cas kupovat darceky,lebo potom bude vsade zhon 😖 uz teraz je vsade vellllla ludi 🙄

peta drzim palceky aj ja (aj moj malicky) a zelam aby sa vam to podarilo,je to ten najkrajsi pocit v zivote aky som doteraz zazila,ze sme s mojim drahym nieco taketo stvorili...novy zivot...spolu 🙂

sonnya
20. nov 2008

ahojte dievcence 😉
bianka tak ja este neviem co tomu mojmu idem kupit a on ma potom 27.12. aj okruhle narodeniny 😝
tak mozte nieco poradit

kessina
20. nov 2008

ahojte,
tak to by ste neuhadli, co si ta uzasna rodinka mojho priatela zasa zmyslela. My mame totiz taky problem, kedze byvame v jednej budove, ze pracka je spolocna, je to na nervy, vzhladom k tomu, ake su vztahu, ale je to tak.
A vcera som isla pre veci z pracky a hura na dverach vycapeny planovaci program, ze kto kedy perie. A ze aby sme udrzovali miestnost v cistote, tri vykricniky k tomu. Bola som taka vytocena. Ti si furt nieco najdu.
A to tu musime vydrzat min. este rok.
Baby, nemate nejake rady, ako sa nad to povzniest? Viem, ze by mi to malo byt jedno, no kedze byvame v tej samej budove (nieco ako rodiiny dom, len s tym, ze vchod je len jeden, my sme na poschodi). Niekedy mam uz toho fakt plne zuby.
K tym darcekom, viem, ze je to take otrepane a nie moc osobne, ale odo mna dostane vonavku, vonu sam schvalil, tak asi tak.
Okruhle narodeniny, no to chce nieco originalne 😀

bianka...
20. nov 2008

ahoj, tak to ti teda nezavadim...dali vam plan...ale aspon vies kedy mas prat ty a nebude tam nik iny...a nad tymi !!! sa povznes,predsa niesi ziadna pordel dama 😵 😵 😵 co ine ti poradit...vydrzat 😔

pekny darcek...vonavka,ale ja by som teraz velmi nenavyberala,kedze mi smrdia,cele moje tehotenstvo sa nevoniame 😵

ale jeden darcek uz viem 🙂 drahy si chce uz davnejsie kupit atlas sveta,tak mu nejaky dobry vyberiem...a este nieco mile ktomu 🙂

okruhle narodeniny tak to chce krasnu a chutnu tortu 😉 😉 😉

kessina
20. nov 2008

ahoj bianka,
dakujem za povzbudenie, mas pravdu, asi sa vela robit neda, ale niekedy ma to stoji ozaj pevne nervy.

s tou vonavkou to prislo tak nejak samo, takze som rada 🙂
Takze ti naozaj vsetko smrdi? Teda to som zvedava ako to bude u mna, niezeby sme to teda planovali, ale ked to pride 🙂
Myslim, ze je to super darcek a vlastne vsetky darceky su super, hlavne ked vies, ze toho druheho potesia 😉
Tortu? Mnam 😝

bianka...
20. nov 2008

viem,ze si v zahranici, ale take krasne torty som objavila na nete www.tortyodmamy.sk to je uz teda pekny darcek,ja som naznacila drahemu ze na narodky by som chcela taky darcek 😀 😀
kazda inak zvladame tehot.kamoske tej nic nieje,ja som prve mes.len vracala...teraz je ok,aj chladniicku otvorim v pohode,ale parfemy nemozem stale... 😔 😔 fuuuuj

kessina
20. nov 2008

ta stranka je naozaj nadherna 🙂 nikdy by som nepovedala, co vsetko je mozne.
A inac okrem tych "pachovych" problemov je vsetko v poriadku? Dufam, ze ano a ze si to naplno vychutnavas 🙂

sonnya
21. nov 2008

ahojte baby 😉
tak aj ten moj naznacil, ze by to mohla byt vonavka 😀 ale chcela som k tomu este nieco pridat nieco o com by nevedel ale neviem ci sa mi podari nieco take vymysliet...
no a s tymi okruhlimy narodeninami - torta by bola zaujimava, ale kto by ju potom jedol??? A este najst ochotnu cukrarku, ktora po tych vypekaniach na vianoce bude ochotna cez Vianoce piect aj tortu ked je to 27.12

katuska26
21. nov 2008

bianka
ja som od začiatku tehu až do Viktorkiného asi roku a pol nepoužívala žiadnu voňavku,ani sa to neodporúča aby dieťatko cítilo svoju maminku 😵 Ale aj ja som si želala od Ježiška voňavku 😀 teraz ich môžem a manžel chcel tepláčku značkovú, tak to som mu a tiež rozmýšľam ešte nejaké prekvapenie, ja strašne rada kupujem darčeky a chcem aby boli obdarovaní prekvapení 🙂 Ale voňavku nejak nechce, že má dosť 😖 tak musím niečo iné.
Ináč aj ja som mala tento rok 27 🙂
kessina
no máš to ťažké, znepríjemňujú ti bývanie,no len si ich nepripúšťať 😉 Ja viem ľahko sa ot hovorí ael čo iné ti poradiť, pripúšťaj si ľudí ktorých máš rada a na ktorých ti záleží 🙂

krista
21. nov 2008

svomic • 6. listopad 2008 v 15:02
Ahoj holky máte nějaká zkušenost se vztahem se starším parnerem. Mě je 30 a již 6 let žiji s parnerem který je o 17 let starší něž já, všechno nám úžasně klape, příští rok plánujeme svatbu a miminko. Jaký na to máte názor?

petule.h • 2d • 6. listopad 2008 v 16:25
Ahoj, přes 3 roky jsem žila s partnerem o 25 let starším(bylo mi 21)...čekala jsem s ním i dítě, ale nakonec jsme se rozholi pro potrat, protože finance a bydlení nebylo to co by z nás mohlo udělat rodinu, navíc on ani nechtěl dítě...nedokázala jsem ho přimět se trochu kvůli mě změnit, jeho zvyky...apod.Táta o tom nechtěl ani slyšet, takže jsem zapírala, nepřijal by to, ale to mni ani nevadilo. nejdřív jsem byla nadšená, chodila jsem do společnosti jeho vrstevníků a najednou, slyšela názory starších, spíš názory hospody...cítila se starší...vše super...ale najednou mě vadilo, že holky okolo mě chodí do kina, do divadel, do restaurací, drží se za ruce...a mě to začalo chybět...3x jsem odešla a zase se vrátila, pořád jsem chtěla být s ním, protože přes to vše jsem ho milovalA ,sex s ním byl nejlepší co jsem s ním prožila a ještě te´d na to myslím, ještě te´d by mě dokázal rozbušit srdce a byl na jednu stranu mým osudovým, ale my dva to nešlo, dvě povahy Itaků, co se hádají a usmuiřují, ale hlavně on začal i žárlit, moji známí si s hním neměli co říct...
Tím chci jen říct, že moc fandím tobě a tvému vztahu, já měla člogvěka se kterým do života by nešlo žít, protože jak se říká nechtěl měnit nic co doposud měl...nechtěl se přizpůsobit a hlavně se styděl s tak mladou holkou(zvláštní co??) .
Věřím , že doba se posunula a chlap ve 47 letech je mladej chlap co ví co chce a 6 let mluví za vše, takže držím palečky, jen bych se asi bála, že budu na stáří sama...toť jediné 😀

petule.h • 2d • 6. listopad 2008 v 16:28
a hlavně pokud cítíš, že jen ten pravý pro zbytek života, tak bych neváhala, ono nezáleží na tom, kolik Vám je, ale hlavně aby jste byli šťastní a to za každé situacem, takže držím palce

gabinaf • 1d • 6. listopad 2008 ve 20:07
Tak já mám trochu jiný příběh.
Svého manžela jsem potkala před téměř 10 lety na pracovním jednání. 2 roky jsme kolem sebe chodili a pak to tak nějak vypuklo. je to 7,5 roku, co jsme si řekli, že to bude čistě sexuální vztah, a kdyby něco víc, tak to ukončíme. Když jsme zjistili, že je to něco víc, tak už jsme to ani jeden nechtěli ukončit. Brali jsme se před 3,5 lety, nemáme v podstatě žádné problémy (kromě nějakých docela běžných třecích ploch). Loni jsme podstoupili ivf a máme doma ročního prcka. bydlíme v baráčku a na zahradě běhejí 2 psice. Mně bude 30, manželovi letos bylo 61! Nikdo v našem okolí nemám s tímto věkovým rozdílem problémy a pokud má, já razím teorii, že je to jejich problém a ne můj. Neměnila bych. Vím, že mám vedle sebe chlapa, který mi bude oporou, radostí a dává mi lásku. Jsem šťastná, i když hodně lidí to asi nechápe. vím, že jsem si vzala chlapa, který je ten "pravý" pro mně. 🙂

svomic • 6. listopad 2008 ve 21:56
Ahoj holky,
děkuju moc za Vaše názory, my se máme moc rádi,to víte taky máme nějaké ty třecí plochy ale to je asi normální, moc se těším na svatbu kterou už plánujeme a na miminko které doufám přijde brzy poté. Akorát mám někdy v skrytu duše obavy jak psala petule že až budu jednou stará že zůstanu sama, ty se nebojíš gabino,nebo jak na to koukáš?

lucenek • 1d • 6. listopad 2008 ve 21:58
mezi mnou a manželem je 12 let mě 27 jemu 39 a neměnila bych ani za miliardy a sex? to je ten nejlepší co jsem mohla potkat takže za mě jen klady a držím palce 😉

svomic • 6. listopad 2008 ve 22:13
lucenek díky moc koukala jsem na Vaše fotky a jsou moc krásné přeji hodně štěstí a zdraví, už bych taky chtěla miminko tak moc se těším a už se nemůžu dočkat. Ted plánujeme svatbu a tak jsem na beremese a mám z toho trošku nervy abysme to v klidu všechno zvládli zorganizovat, taky se moc těším až budu vdaná jé holky já vám závidím... 😉

petule.h • 2d • 6. listopad 2008 ve 22:20
holky, opravdu Vám fandím, jen 12 let dle mě rozdíl ještě není, takových znám spoustu...
ono já si vždy říkala, bude mi 40 a jemu?????? a pak už to holt je znát, no, ale to je prostě láska, já to chápu. neumm říct co bych udělala dnes, mám te´d 2 děti manžela o 5 let staršího a najednou mám to co jsem nemyslela, že by fungovalo, ale teď si uvědomuji to, že ve stáří, pokud nám to čas dopřeje budeme tak nějak spolu...ale určitě držím pěstičky 🙂

zanett • 7. listopad 2008 v 15:40
svomic - mezi MP a mnou je 26 let (viz foto). Co mam rict? Nejlepsi vztah, jaky jsem kdy mela, nemenila bych. Konkretni problemy v kazdem vztahu jsou na konkretnim paru, takze nema cenu zobecnovat a rikat, ze vetsi vetkovy rozdil muze byt problem a mensi vekovy rozdil znamena mensi problem...proste kazdy to ma tak, jak si to udela....

gabinaf • 1d • 7. listopad 2008 v 19:44
Svomic,
já to beru tak, že jsem ráda za každý rok, který spolu budeme moct být, co bude potom? To budu řešit až se to stane. Teď si to neumím moc představit, a tak na to radši nemyslím. I to byl jeden z důvodů, proč jsme chtěli prcka (já děti nechtěla). chtěla jsem, aby mi tu po něm zůstala památka, a protože jeho 3 děti z prvního manželství jsou podobný jemu a ne první manželce, věděla jsem, že tu budu mít dost věrnou kopii. POvedlo se, malej je menší a mladší verze MM, já trvala na stejném jméně. Takže tu mám prcka Dava a raduju se z každýho dne 🙂

zanett • 7. listopad 2008 ve 20:03
svomic - az prispevek gabinaf me 'nakopnul' a poradne jsem si precetla, co jsi psala v predchazejicim prispevku o tom, ze se bojis, ze zustanes jednou sama. Ja to beru tak jak gabinaf - nemam rada takovy ty reci me rodiny/mych znamych, kteri casto a s oblibou strasi a rikaji 'Az ti bude 35, tak on uz bude dedek' 🙄 a podobne 'radosti'. Ja to neberu tak, ze bych si ted mela zajistit chlapa, dokud jsem mlada, abych nebyla za 30 let sama. Proste za tricet let uvidim, jaka bude situace, koneckoncu ani mlady par nemuze zarucit, ze se nerozvedou, nebo ze jeden z nich predcasne neovdovi atd. Moje znama chodila 9 let se stejne starym pritelem a po jejich 30. narozeninach se rozesli...a pak taky mela pocit, ze zustane sama (navzdory tomu, ze skoro deset let pred tim chodila s vrstevnikem), protoze ve 30 letech zjistila, ze vsichni jeji vrstevnici uz jsou rozebrani...proto si nemyslim, ze mlady par spolu nutne zustane naveky a ze spolu zestarnou. Muzou, ale stejny vek jim to rozhodne nezaruci...
Zijeme prece ted a nezijeme tim, co bude za 20 nebo 30 let. Proto presne jak rika gabinaf - je treba si uzivat kazdeho dne 😉

schwarzovka • 1d • 7. listopad 2008 ve 21:19
tak my jsme s manželem od sebe 13 let, ale nikdo žádný věkový rozdíl nepozná...na první ani na druhý pohled. On dokáže mluvit s každým, ať je starý nebo mladý...ani nemáme rozdílné názory, ikdyž jsme se každý narodili v jiné době. Já osobně bych se svými vrstevníky nevyšla.
zanett to vystihla přesně...líp bych to nenapsala 🙂

klariku • 7. listopad 2008 ve 21:39
taky souhlasím s zanett, je to hlavně o lidech. Můj manžel je o 18 let starší než já a v životě jsem si s níkým takhle nerozuměla (jsme spolu 4,5 roku) 😵
svomic: taky jsem řešila (na začátku vztahu) to, že bych nechtěla zůstat jednou sama, ale pak mi tak nějak došlo (docházelo mi to tak cca 2 roky), že to mi věk partnera fakt nezaručí. A od té doby si ten věkový rozdíl uvědomuju minimálně. Prostě je to tak, že by bylo fajn, kdyby mu bylo o něco míň, ale to už nezměním, takže tak 😉 Jsem ráda, že jsme se potkali a to je to důležité 😉

svomic • 8. listopad 2008 ve 23:49
holky moc děkuju za vaše názory a musím s vámi souhlasit a jsem taky o něco klidnější, je to pravda,je důležité užívat si každého dne, zanett to opravdu vystihla přesně, užívejte si krásné chvíle a budme rády že máme takové úžasné muže 🙂

elly • 1d • 9. listopad 2008 ve 12:18
Taky souhlasis ze Zanett, u nas je vekovy rozdil 20 let. Jsme spolu 8 let. Jak uz pisete, zadnej takovej vztah me predtim tam nenaplnoval jako tento. Respektujeme se, mame se radi a uzivame si zivot plnym douskem.

koccour • 39tt • Dnes v 17:49
Ahojky, já se připojuji do diskuse. Mám partnera o 16 let staršího a každným dnem se nám narodí miminko. Jediný kdo s tím má problém je občas okolí, ale lidi jsou různí. Tak držím palečky, aby vám to pořád klapalo. Láska není o věku, ale o toleranci apod.

tlapicka • 1d, 12tt • Dnes v 18:35
asi sem moc nepatrim, bo muj manzel je "jen" o 7 let starsi 🙂 ani uz ani nevim, kolik let jsme spolu 😀 kdyz mi bylo 16, tak jsem nejake rozdily vnimala, ale ta silena zamilvanost je zastinila, (urcite to bylo mnohem tezsi pro mm) ale cim dyl jsme spolu tim min si to uvedomuju, leknu se jen, kdyz se nekdo zepta 🙂

a resit dnes, ze manzel umre driv, jestli nahodou neni rozumejsi hledat nekoho jineho mi prijde fakt ujety. Uz proto, ze po porodu jsem mela hellp syndrom u ktereho to ma maminka 50/50 jestli prezije a neovlivni to nikdo nijak, jak to dopadne... jen maticka priroda 🙂

klidne si dovedu predstavit,by se mohlo stat kdybychse s mm rozesla a nasla si stejne staryho borce, tak s nim za mesic treba spadne letadlo a ja budu vdova ne za 20 let, ale treba za mesic...

petule.h • 2d • Dnes v 19:17
když jsem chodila s přítele o těch 25 let starším, tak jsme jednou šli do potravin koupit pro jeho doktorku kafe a já mu něco říkám, jako to nekupuj...apod a prodavačka řekla: tatínek ví co chce, tak mu neodmlouvejte 🙂 ...no takové situace byli pořád, ale lidi co nás znali, hlavně teda v jeho kategorii to brali normálně, to spíš ty mladší okolo mě se divilii

gabinaf • 1d • Dnes v 19:56
Historka, kterou jsem slyšela je podobná.
Pár, ona mladá, on starší (asi 25let), jdou na matriku pro rodný list jejich prvního společného potomka. Když se matrikářka zeptala na rodné číslo otce, novopečená mamina ho nahlásila a matrikářka jí na to říká: "Rodné číslo otce, ne dědečka". 🙂
Myslím, že všechny holky, které mají výrazně staršího partnera jsou na tyto "omyly" zvyklé a nic jim to nedělá, já si to neberu osobně.
A taky bych neměnila. Já můžu umřít dřív než on, to je něco, co nikdy dopředu nevíme.

stellaartois
23. nov 2008

Baby odporucam precitat biografiu Oona Chaplin - posledna zena Charlieho Chaplina. Vekovy rozdiel 35 rokov, nadherne vyse 30 rokov trvajuce manzelstvo, neuveritelna suznenost dusi a mali spolu 8 deti. Co sa tyka vztahu tak to bol neuveritelny vztah, plny lasky - ona mala 18 ked si zobrala za muza a cely zivot ho zboznovala. On bol zdravy, takze prvych 25 rokov manzelstvo bolo bezproblemovych.Ale bohuzial to vsetko zle dopadlo, lebo on bol stary a po 80-tke mal stale zdravotne problemy, ona sa kvoli tomu nesmierne trapila, zanedbavala starostilivost o najmladsie deti a zo zufalstva zacala tajne pit. Ta biografia to vsetko krasne zobrazila, tu ukrutnost toho starnutia, lebo mali vsetko LEN NEMALI CAS. Je otazne ci to stoji cloveku za to prezit krasne roky ale nakoniec skoncit zufalo... a to sa stalo jej ... bez neho uz nechcela zit, bola v depresiach, alkoholicka a bolo pre nu vykupenim ked potom zomrela. Takze on sa ten vztah so starsim muzom moze javit prvych par rokov idealne, otazkou je co za 20 rokov...ale to je kazdeho vec ako sa rozhodne ...

livia76
23. nov 2008

Stella 🙂 vďaka za dobrý tip na čítanie 😵 zatiaľ problémy niesu -ale keď budú zíde sa čítanie v ktorom človek vidí kúsok seba 😉