Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sirael4
29. máj 2010

tyrisa: takové věci jsem taky četla, ale přijde mi naivní myslet si, že to že jsi mladá je zárukou věrnosti 😉 To rozhodně ne.
Stejně tak je mnoho holek, co kolem dvaceti ani náhodou nechtějí rodinu. Je to jen další "paušalizování" a to se nehodí.
Každopádně u mě to má přesně tyto výhody-chci rodinu, zodpovědného, vybouřeného chlapa, který to má v hlavě i srdci srovnané a VÍ CO CHCE... ale zase bych pátrala po tom, proč někteří muži třeba v 35ti ještě nemají vážný vztah apod....
Co se týče zajištění, záleží, jestli je chlap rozvedený, má dítě, nebo je svobodný...

Spíše souhlasím s @carculka že díky takovým párům přibývají mladé maminky a to je skvělé!

kubaka: no to chápu....ale neboj, třeba bude za pár měsíců vše v richtiku, jsou pořád máma s otčímem spolu?

tyrisa
29. máj 2010

Já netvrdím,že je to fakt, jen mi to přišlo jako rozumné vysvětlení toho,proč je ideální věkový rozdíl mezi partnery o 14 let.Tak jak jsem to popsala já,tak to tam psali a takhle přesně je to logické.Ale nikdy nic není na stopro,je to jen výzkum,já se podle toho neřídím.Důkaz je můj o 24.let starší partner 🙂

sirael4
29. máj 2010

tyrisa: možná jo.Ve zkratce: pro holky, které nejsou typickými teenagerkami a dvacítkami, je to vyrovnaný životní postoj, i když ten chlap je samozřejmě mnohem dál. A kde jste se vlastně poznali?

cocoska
29. máj 2010

Ja zas nekde cetla vysledky pruzkumu, ze nynejsi mlada devcata nejsou ochotny pracovat a vse chteji dostat jakoby zadarmo. Asi na tom take neco bude - 90 procent devcat se nalepi na chlapy, kteri maji uz neco v penezence, nebo dosahli nejakeho zivotniho standartu. Otazkou zustava, jake budou deti z techto "nesourodych" paru. Hodne techto mladych kocek casto "nechtene (jak tvrdi ony) a okamzite" otehotni, aby si pojistili partnera a v pripade rozchodu i financni zdroj. bohuzel je to tak ...

tyrisa
29. máj 2010

No,jo,ale co naopak,když dotyčná první vystuduje,pak si najde práci a pak teprve zakládá rodinu...pak nemůže otěhotnět,protože plodnost s věkem klesá i stresem v práci a životním stylem.Pak je otázka jestli být vychcaná zaopatřená manželem,nebo vystudovaná pravděpodobně bezdětná.....Víte že chlapi dávají přednost těm mladým naivním holčičkám,které si oni mohou ještě vychovat.Z emancipované ženy mají strach.
Já teda nevím co je lepší,já bych chtěla oboje,ale to vždy není možné a těch zaopatřených svobodných chlapů taky po světě moc neběhá..... 😒
Seznamili jsme se v baru na naši prosnulé Stodolní ulici.

carculka
30. máj 2010

tyris..ja myslim ze na tom neco je a ze to ma logiku-proc je to idealni

jinak si myslim ze vernost jako neni u mladi zaruka...

treba ja si rikala dite a svatba nejdriv v 27,starsiho nechci..dva mesic na to bum,zamilovana,vse se zmenilo...pak rikal ze si me jednou veme..pozadal o ruku(ikdyz driv udajne vsude hlasil jak se nikdy nebude zenit)a to tak ze si kleknul s prstynkem a zavezl me na krasny romanticky misto atd....pak na vyroci 2let od seznameni svatba a planovali jsme malou,zacli jsme 5mesicu po svatbe a hned se povedla 😀 proste prisel te pravej a u me se vse zmenilo najednou jsem touzouzila po mimi a on co jsme spolu tak se usadil,chodili jsme po nocich spolecne a uz neparil sam..uzili jsme si toho kopec,ale spolu a vyhovovalo nam to..vsichni u nas obou videli zmenu..a velkou..proste jsme se nasli 😀 a kdyz clovek potka svoji druhou polovicku vse se zmeni..ja bych tomu nikdy neverila kdyby mi to nekdo rekl mesic pred seznamenim...
a nikdy nebyl zenaty,deti nemel..

od kluku se tahat nenecha,ma hodne prace a ve volnu se venuje nam,jezdime na vylety a uzivame si malou..jsme oba stastny..a jeho kamaradi nechapou ze s nima nezacal litat jak to delali oni kdyz jejich partnerky sedeli doma s detma...je fakt ze nez jsme se seznamili,manzel byl ero ale pak,jak vsude lital a nikdy partnerky nebral na naky akce tak me bral naprosto vsude(akorat na skol.sraz a oslavu ditete ne🙂)a vsichni cuceli ze je fakt asi zamilovanej a u mne neco podobnyho..ale ze jsme si zablbli i spolu,furt jsme chodili nekde jezdili na vylety a taak.....a ted si proste uzivame s malou...podnikame vylety a taak

jinak jde vystudovat,dite a byt bez praxe

carculka
30. máj 2010

nebo jen rok praxe..a nebo studovat u mimca-coz delam ja

sirael4
30. máj 2010

cocoska: tak u nás tedy ne, protože přítel se v té době rozváděl a vše nechal rodině 😀
Dítě chci skoro více já než on, takže tohle na nás neplatí 😅 Předsudky.

sirael4
30. máj 2010
tyrisa
30. máj 2010

Hmm,tak teď už chápu,proč jsi tak negativní sirael.Já bych taky byla.Ale můj milý ještě ani rozvedený není,žijem spolu teprve dva roky a malé budou v říjnu 4. Já jsem byla celé těhotenství sama a pak rok s malou a čekala,než to nějak doma vyřeší.Dočkala jsem se papíry jsou už u právníka,takže to moc dlouho trvat nebude,s jeho ženou komunikuji,někdy i pohlídá malou,takže to docela jde,ale nejsem z toho odvařená,jsem ale ráda,že to dopadlo takhle.
Třeba se situace zlepší a mu dojde,že mimi vlastně taky chce,mě taky chvilku trvalo,než jsem ho přesvědčila,abychom se pokusili o druhé.
carculka - to je super,že Ti to tak krásně v životě vychází...přeji hodně štěstí. 😉

sirael4
30. máj 2010

tyrisa: no nemáš to jednoduché ☹
Já bych se svou povahou neměla žaludek na to dávat bývalé hlídat naše dítě.... Ale rozhodně to má výhody. Takže nyní jsou v rozvodovém a blýská se na lepší časy?

carculka
30. máj 2010

tak to ja bych teda na to nemela davat malou byvale...

sirael.my si zas prosli spatnyma vecma a hodne spatnyma co by dost vztahu neprekonalo a taky nas potkalo dost a dost smuli a i financni velky rany z kterych jsme se lizali..a vlastne ted zas...ale vse jsme zvladli a zvladnem

tyrisa..vis ale prosli jsme si dost spatnyma vecma a bylo by to na knihu,potkalo nas tolik smuli ze znami rikaj ze to uz neni mozny..ale posililo nas to
a jinak ja mela detstvi na prd a pak tez,ale to je kapitola sama pro sebe a nerada na to vzpominam..

sirael4
30. máj 2010

carculka: to je skvělé, nás vztah stál taky hromadu bolesti, nervů, kompromisů, čekání.... ale stálo to zato, teď si toho vážíme a některé vztahy by to možná taky nepřekonali....jsem za tu zkušenost ráda.Teď se to vynahrazuje.
A je dobře, že spolu vše zvládáte, přeji vám to a držím palce i nadále!!!

carculka
30. máj 2010

sirael..Tobe taky 😉 a hlavne si myslim ze kdyz se ty dva maji opravdu radi,vztah to proveri a posili

sirael4
30. máj 2010

carculka: děkuji moc 🙂
to v každém vztahu-je potřeba aby se snažili oba a aby chtěli ten vztah udržet přes všechno 😉 hodně lidí raději při problémech utíká...i tam, kde nejsou

carculka
30. máj 2010

sirael..presne,lidi se rozvadej kuli nezvednutym prkynkum,pohazenych ponozkach (fakt jsem cetla napr ze v americe to bylo uvedeno jako duvod proc uz si nerozumi)a dalsich picovinach

carculka
30. máj 2010

a pak jsou vztahy normalni,kde se resi bezny problemy,nemaj smulu(treba jak my,to fakt byli patalie)a rozhazi je i bezny veci

kubaka
30. máj 2010

sirael - tatínek je 3 roky po smrti a matka vlastně technicky taky -půl roku už je ve vegetativním stavu po těžké mrtvici . ☹

sirael4
30. máj 2010

carculka: to je potom škoda, že jsou lidé tak zbabělí...

kubaka: to mě moc mrzí, omlouvám se, to jsme nevěděla..... ☹

carculka
30. máj 2010

sirael to urcite

kuaka..to je mi taky lito..
jinak ty jsi mela stejne stareho manzela?a ted jsi sama?

kubaka
30. máj 2010

sirael - neomlouvej se, nic se neděje. Naši spolu zůstali až do konce, ale nic idylického - jednou ho máti i vyhodila z bytu na rok. Ale to byl problém její povahy, ne věkového rozdílu. Blbnout ona začala po pětapadesátce. Teď jí je 64, táta umřel v 81. Až do posledního roku byl jura - jen máti ho deptala, byl tzv. pod pantoflem až běda. Neměly jsme s máti spolu vůbec dobré vztahy. Tátu jsem měla moc ráda a on mě taky. 😔

carcul - néé 😎 , mám pořád téměř stejně mladého o 2,5 roku staršího a asi ještě nějakou dobu mít budu, (máme poměrně malé dítě)- to byl jen povzdech, " co bych tak dala za staršího, vyrovnaného atd..." 😝 Když teď se tu plácáme v manželově opožděné adolescenci.
To jen že táta mi byl logicky vzorem, když mě bylo 10, jemu 55 a ty hovory s ním byly úžasné, procházky, povídání - byl prostě moudrý mentor. to člověk ocení až teď , když navíc vidí, jak jeho manžel prochází krizí středního věku. 😝 a naše manželství taky prochází pěknou krizí...

carculka
30. máj 2010

kubaka a co se u vas deje smi-li se ptat?

sirael4
31. máj 2010

kubaka: to je škoda, že nemáte s máti dobré vztahy. U táty je vidět že něco pravdy bude i na tom, že se říká, že mladá žena udrží i muže dlouho mladého a dožívají se vyššího věku 🙂

s.i.m.k.a1
7. júl 2010

Ahojte kocky. Aj ja mam starsieho priatela - o 13 rokov. Podla mna je to fajn, aspon zatial... Sme spolu nieco malo vyse roka a zatial nam to celkom klape, byvame spolu. Prepacte, ze to tu takto vypisujem, len ma tato tema zaujala a chcela som sa do nej zapojit. 😉

dominka11
13. júl 2010

ahojte ako to tu tak sem tam sledujem vekový rozdiel 13 rokov je tu dost časty 🙂 aj my mame tolko medzi sebou a zatial v pohode, aj ked viem, že za par desatročí sa to môže prejavit. Ale ani maly vekový rozdiel nezaručuje, že si budu ludia rozumiet...

teddyx2
20. júl 2010

Ahoj, můj muž je o 19 let starší a klape nám to zatím úžasně. Je to skvělý manžel a báječný otec 🙂

aero
27. júl 2010

mne sa páčia starší muži, neviem čím to je ,ale taký mladý zajac .....hm ..... to mi nič nehovorí 😝

s.i.m.k.a1
28. júl 2010

@aero myslim si, ze vacsine zien sa pacia starsi a skusenejsi muzi ;)

vejkadu
28. júl 2010

Ahojte, ja mám partnera staršieho o 17 rokov, poznáme sa asi 9 rokov a od začiatku medzi nami fungovala ´´chémia´´.
Oficiálne sme spolu 2,5 roka, sú krajšie i horšie dni ale my máme ťažké povahy. Lúbime sa, ale jedno je takmer isté, že chlapa v takom veku už asi nezmeníš.

s.i.m.k.a1
28. júl 2010

@vejkadu pokial chlap nechce, nikdy sa nezmeni 😠 ale urcitym zmyslom ho zena vie ovplyvnovat 😉 aj moj hovoril, ze ho nikdy nezmenim, hlavne ked na neho budem tlacit a dnes je uplne iny chlap 😉 to je podla mna jednoducho vychovovou 😀 a porozumeniu si jeden s druhym 😉