Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

zuzkafuny
18. jan 2008

KUKONA ja neviem aj ten môj má pocit že vie všetko naj a večne to mudruje a poúča... 😉
no čo už...!
LUMI 🙂

dominka11
26. jan 2008

ahojte, pripajam sa, moj manžel je tiež o 13 rokov starši a jeho syn o 10 rokov mladši. A klape nám to.Podľa mna vztah nie je o veku ale o ludoch.

kukona1
26. jan 2008

počkaj Dominika,ked sa vám narodí bábatko,aj my sme boli s manželom 11 rokov na tom super a ked sa narodila malá,náš vztah s jeho synom sa veeelmi zmenil,lebo už nemal taký prísun financii ani tolko pozornosti,nevedel sa nám prisposobit,-on chodil po nociach a cez den to chcel dospat ale malá mu to nedovolila-je nemyslitelné aby malo ročné dieta so 16 ročným spoločnú izbu....ale samozrejme to záleží na ludoch.
ale némyslím to v zlom dominika-tiež som mala taký super vztah aj mužovým synom-býval s nami-neviem či syn tvojho muža býva s vami.....prajem ti aby vám to aj nadalej klapalo.Je to smutné ked sa to po tolkých rokoch pokazí...... ☹

dominka11
26. jan 2008

Nebyva s nami pernamentne, ale 2 dni do tyzdna urcite, niekedy viac niekedy menej a nemyslim si ze sa nieco pokazi narodenim babetka. On chce surodenca a myslim ze je velmi rozumny a to o tych financiach...dieta nijako drasticky neovplyvni nas rozpočet a manželov syn nie je finančne naročny. Ako každy iný chalan, je v norme. A izbu bude mat každy sám, takže v tom problem už vôbec nevidim. Ale určite, keby bývame všetci spolu v dvojizbovom byte a sme vo finančnej tiesni, bolo by to iné a vtedy by sa to možno aj trošku pokazilo.

digysa
27. jan 2008

Ja by som sa az tak nezamyslala nad vztahom manzelov, ako skor deti.....Radila by som mladym damam so starsimi partnermi, ked sa uz rozhodnu, ze to spolu skusia, tak rychlo, ale rychlo si tie deti zaobstarajte.
Moj manzel ma 37 rokov a jeho otec 82. A generacna priepast je tam ako h.o.v.a.d.o......to vam mozem povedat. Moj manzel si ho velmi vazi a nedokaze mu nikdy protirecit, ale sa rozprava so mnou, tak je uplne "hotovy", ako s nicim nesuhlasi so svojim otcom....

Takze treba si uvedomit aj vekovy rozdiel medzi dietatom a rodicom.....

kukona1
27. jan 2008

máš pravdu digysa,svokra má 72 rokov a pomooooooooc!!!!!!!!!!!!! ked muž neni doma tak len ma buzeruje a poučuje-ale som sa konečne zobudila a som si povedala svoj názor ,povadili sme sa,....a konečne pokoj.A ked je muž doma tak ani nevylezie z izby,lebo ona sa nám donedávna dost do všetkého starala a potom sa s nou muž stále vadil.
a ja som si super vychádzala s mužovým synom-učili sme sa spolu,rozprávali sme sa o takých veciach čo ani svojim rodičom neppovedal,chodili sme spolu do mesta ,na dovolenky....až ked sa narodila malá...ale to som už vyššie písala...Takže ked dieta so starším mužom-tak fakt čím skor,aby sa potom to prvé necítilo odstrčené a nežiarlilo lebo potom robí zo žiarlivosti zlé veci-hlavne decko v pube 😒

dominka11
27. jan 2008

digysa- no tak mať dieťa v 45 to je veľmi veľky vekový rozdiel. Moja babka je odomňa o 41 rokov staršia 😎

digysa
27. jan 2008

kukona1: ale aj tak by si nemala teraz zabudnut na tvojho nevlastneho syna....mala by si ho vzdy nejako zapojit medzi tvoju dcerku a teba, napr. niekam ist spolu von, alebo aby sa s nou pohral...nevenuj uplne vsetok cas iba dcere, aj ked je tvoja vlastna a je v utlom veku....Ty mas jednu obrovsku vyhodu- rozumies si s nevlastnymi detmi manzela a vela krat to byva naopak. Tak si to nepokaz.......... 😉 😉 Iba si to upevnuj...

ALE toto bol trochu od temy....

dominka11: mas pravdu, je to tazke sa prisposobit svokrovi, ktory ma presne tolko rokov, co moja babka (82). Moj manzel ma dalsich 6 surodencov,on je 2-hy najmladsi.

Ja osobne som vzdy bola na seberovnych, lebo ja som mala problem, ze som vypadala v 20-ich rokoch ako 15-rocna....., az po vyske som zistila, ze to s tymi chlapcami akosi neklape, lebo su vyvojovo pozadu, co je prirodzene...je malo muzov, ktori su vyspelejsi na svoj vek....A po vyske som uz hladala tak o 3-4 roky starsieho.
Manzel je skoro o 6 rokov starsi a je to vidiet, ze uz ma "barove obdobie" za sebou.
Ale mat o 20 rokov starsieho partnera, tak to mna take stare paky ani nemozu pritahovat...neviem si to predstavit. 😅

luminkasp
28. jan 2008

digisa, no moj muz mal 48 ked sa nam narodila mala, zatial je to v poho, ja neviem, co bude v buducnosti, ale nemyslim si, ze to musi byt vzdy take ako pises. Aj moj otec mal o 48 rokov starsieho otca a pohoda. No a my by sme este chceli babo.

Inak ja by som rada poprosila vsetky baby, co nas tu chcu odsudzovat, nech to nerobia, lebo nevedia o com to je. Mna moja ¨stara paka¨ pritahu, lebo ho mam rada a urcite by som ho nemenila,ani nenazvala starou pakou. Kazdy mame, co si vyberieme

Stari otcovia samozrejme neponukaju detom to, co im ponukaju maldi, ale dokazu im ponuknut mnoho veci, ktore ti mladi nedokazu.

Moj svokor ma 76 a ziadny problem

wladka
28. jan 2008

lumi, samozrejme.. neodsudzovat, nik nevie ako to v skutocnosti je..

moj svokor, teda uz ex.. tak mal v mladosti mojho ex manzela v 21r.. potom dalsie dieta v 28r.. a rozviedol sa.. teraz zije s druhou, tretie sa mu narodilo v 45 a vravel, ze si to ovela viac vychutnava.. ze je v tom rozdiel.. ze teraz citi vacsiu zodpovednost.. 😉

ja som s ex bola rovnako na tom s vekom, a nevyslo to.. teraz sa stretavam o 13 r. starsim, a vidim tam obrovsky rozdiel.. 😉 ..to sa neda porovnat.. 😉

digysa
28. jan 2008

luminkasp: Neviem odkial si vycitala, ze ta niekto odsudzuje....necitaj medzi riadkami, ja tam nepisem..., ja som priamo vyjadrila svoj nazor.....pre mna bude o 20 rokov starsi muz VZDY STARA PAKA....zober si to ako chces.... 😒
Mas pravdu, neviem ako to je zit so starou pakou a ani ma to vlastne nezaujima....ja mam iba skusenost z druhej ruky a tiez to nie je partnersky vztah ale vztah otca a syna a ich velky generacny rozdiel...a napisala som, ako sa odohrava... 😕

Ak si stastna so starsim muzom, nech sa paci....prajem Ti to....ale ja si ani vo sne neviem predstavit, ze by moja polovicka zapadala do skupiny, kde patri moj otec....bohuzial, taky je zivot...
Tisic ludi-tisic chuti...

poleva
28. jan 2008

digysa to od teba nebolo pekné
ak si vyjadrila svoj názor nemusela si takto
aby ťa ten " tvoj " nie paka raz neprekvapil

luminkasp
28. jan 2008

Digysa, ja som zas priamo nepovedala, ze nas tu odsudzujes iba ty 😀 , kazdy mame svoj nazor a kazdy ma pravo aj vyjadrit ho. My sme sa tu stretli skupinka spokojnych bab so starsimi panmi a klape nam, nikto ani my, ani ty si nemozes byt ista, ci zajtra nepadne gol prave do tvojej brany.

Ja tvrdim, ze z lasky sa zit neda, treba zit pre lasku. Vtedy je asi najlepsie si povedat, ze si prezil nadherny den s milovanym clovekom a snad aj ten zajtrajsi bude rovnako krasny.

Mojho muza za staru paku nepovazujem, nie vzdy je vek fyzicky ten najdolezitejsi. Mne zivot s nim vyhovouje, aj s jeho otcovskym komplexom 😀

A este nieco, nic v zlom, kazda fantazia ma svoje hranice, a kedze ty si to nevies predstavit, nepredstavuj si, nezijes taky zivot, takze tvoja predstava o starych pakach je tiez skreslena.

poleva
28. jan 2008

súhlasím
a ked digysa nemáš takého partnera zapoj sa do témy život s mladou pakou
ako ty nám tak my tebe

digysa
28. jan 2008

😀 😀 😀 poleva: aby ma moj "nie paka" neprekvapil??? O com tu pises???( Nevysvetluj, nepotrebujem)
A myslim si, ze s tym do akej temy sa mam pripajat si uz zasla daleko.....budem chodit do take temy, do akej chcem...od toho su tu..TY tu nie si od toho, aby si mi hovorila, do akej temy mam chodit....pis k veci a nerozculuj sa, zato ze zijes s "dedkom"- ved si si to sama vybrala....Stastne zeny sa takto "nezuria"....Relax, pohoda....daj si poharik 😝

luminkaasp: moja predstava nie je skreslena...tak ako by som v zivote nemohla mat nic napr. s cernochom, alebo s ciganon lebo ma asi fyzicky odpudzuju, tak isto je to aj s vekom...MAS AZDA nieco proti tomu??? Je to take tazke vstrebat? Kazdy clovek je iny....ja nemam nic proti tomu, ze sa ti pacia starsi muzi...takze, aj tebe odporucam relax a dat si poharik vinka... 😅

luminkasp
28. jan 2008

Digysa, ja som nikde nenapisala, ze mam nieco proti tomu, a nemam chut sa tu natahovat. Jedine, co som napisala, je, ze si nemyslim, ze tu treba nieco odsudzovat, nenarazala som tym len na teba s poznamkou stara paka, ale aj na vyjadrenia predtym o pipkach, atd.

Mlady je frajer, stary dedko? Podla mna je celkovo pod uroven pouzivat urcite druhy vyrazov o ktorych vieme, ze nimi mozeme poburit inych a neprinasa to nic dobre. Fakt nevidim dovod na natahovanie.

Kto chce cernocha, ma cernocha, kto cigana, cigana, kto brita, brita, ty tiez zijes v zahranici a vies preco si si vybrala prave toho svojho a nikto to myslim neriesi, ani neodsudzuje a je to ok.

Mne sa tiez nepacia iste veci a nedam to hned na obrazovku.

A este nieco, prosim ta, neodporucaj mi, co mam a co nie robit, ja mam svoju hlavu aj vek na to, aby som si vedela vybrat, co mi vyhovuje, no a tu v spanielsku mi isto ani relax ani poharik dobreho vinka nechyba 😀

Takze dufam, ze toto ta uz zmieri, pretoze moj umysel fakt nebol niekoho poburit, ani sa s nikym natahovat

luminkasp
28. jan 2008

digysa,

pozrela som si tvoj album, mas pekneho syna. My sme sa tak tesili na dceru 😎

digysa
28. jan 2008

luminkasp: ja som tiez nemala umysel nikoho poburit.... Ty si s tym zacala prva- "odsudzovanie".....
Pozri si moj uplne prvy prispevok, aky som sem vlozila....uz to tu pisem 3-ti krat, mne to nevadi, ked je niekto na starsich panov....

Co sa tyka tych prezivok...to sa nemozes nad tym trochu povzniest?? Co som v kostole?? Tato web-stranka je tu pre zabavu a odreagovanie, okrem ineho...Stara paka-dedko- stary panko....ved je to smiesne za taketo blbosti sa urazat a hlavne tu na internete....Ved aj my zeny mame svoje prezivky = Stare vrazdy....

A posledna vec na uzavretie: ta narazka na "pipky"...tak tomu sa ani necuduj, lebo stereotyp je taky, ze vo vacsine pripadov tie pariky s vysokym vekovym rozdielom vypadaju ako 20 rocna kocka a totalne prachaty stary panko....Cest vynimkam...

Kazdy ma pravo si vybrat partnera takeho, aky mu vyhovuje....

blumchen
28. jan 2008

Pripojim sa do debaty. Moj partner je tiez o dost starsi, klape nam to po vsetkych strankach, akoby sme boli pre seba stvoreni, napriek vekovemu rozdielu. Neviem si predstavit mladsieho partnera, na mojom mi vyhovuje jeho uzasna inteligencia, vyzretost, prisposobivost, a to, ze sa mozem na neho spolahnut po vsetkych strankach. Po precitani celej diskusie este jedna poznamka k uzivatelke digysa: Ked si precitate ine temy, kde ona prispievala, skoro vsade ma upravene prispevky adminom, nakolko sustavne porusuje pravidla fora, najmä vsak pravidlo Neurazaj, neprovokuj. Cim to asi bude.... Proste najviac na nu plati - nevsimat si ju, lebo si servitku pred usta nedava, a velmi lahko kde-koho urazi. Ja netusim, preco je tak arogantna, ale neriesim to. Nerieste to ani vy, dievcata🙂)! Ved zivot je o niecom inom... A nasi milacikovia urcite nie su stare paky, ale uzasni chlapi, ktorych nam mozu zaaaavidiet!

luminkasp
28. jan 2008

ahoj blumchen,

vitam ta medzi nami

no, ..., k tomu co si napisala o digyse

digysa
28. jan 2008

blumchen: to som rada, ze tu mam fanynku, ty sledujes vsetky moje prispevky? 😕 To si ma milo prekvapila....ja sama nemam prehlad o tom, kde mam upravene prispevky, zatial som si ziadny taky nevsimla. Ale inak pekne hoby...schvalujem ti ho 😀 😀 😀
Este by si ale mohla konkretizovat to: "skoro vsade"...... 😵

poleva
28. jan 2008

ahoj blumchen
digysa otrčaj jazyk pri svojej pake
do tejto témy nepatríš
ak máš problém so sama sebou tak si to porieš sama
čo sa vyjadruješ do témy ked teba sa to netýka
s tou pakou si začala ty !!!
otvor si tému a tam sa hádaj , a daj konečne pokoj

emjee
28. jan 2008

baby klidek, zlozte zbrane a venujte sa svojim manzelikom, nezavisle od toho ci su mladsi, starsi, alebo o dost starsi 😉

dominka11
28. jan 2008

súhlasím s emjee 🙂

wladka
28. jan 2008

tak tak..a posluchsjme ju 😀

poleva
29. jan 2008

pridávam sa k emjee

blumchen
29. jan 2008

Ano, diskutujme len o nasich partneroch.... Nie moja pekna, ani nahodou nie som Tvoja fanynka, beeee! Kde konkretne su tvoje prispevky upravene? Ty musis vediet, kde si "diskutovala", pozri sa tam.... 😉

dominka11
29. jan 2008

tato tema sa nam akosi zvrtla...podme radsej pisat o tom, na čo je tu založena.

luminkasp
29. jan 2008

suhlasim

blumchen
29. jan 2008

Oki 🙂 Co na vasich partnerov hovorili vasi rodicia a cele okolie vasich znamych, ked ste im povedali o partnerovi starsom od vas o dost rokov🙂)?