Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

norita
26. aug 2012

Už som tu dávno neprispela ale akurát ma ten môj dedek tak naštval no hrúza. Celi čas beriem ohľad na jeho vek a on dvoma slovami dokázal to čo by mi asi nepovedal ani rovesník.

lea_nr
27. aug 2012

@norita čo sa stalo hm? niektorí si nevedia vážiť čo pre nich robíme...☹ u nás je tiež vzrúšo tak som zvedavá či to ustojíme 😖

eri28
3. sep 2012

Pridavam sa k vam, aj ked neviem, ci je moj o vela starsi, je to o 11 rokov, urcite ma dospelejsie nazory, teda daleko zrelsie, ako ja, ale inac je to take velke baby, cize o par rokov, bude mozno tak akurat, a neako to neriesim, ze on bude dedo, a ja este aktivna, lebo duchom je naozaj velmi mlady, a este je hnedy, teda cernoch, a im sa fakt tazko hada vek, aj ked ja asi vyzeram mladsie ako som, aj to mozno pomyli 😀 .
Inac neake problemy nemame, od zaciatku je okej pozname sa dva roky, a niekedy ma napadne co bude o par rokov v posteli, ale iba sa usmejem, lebo s tym asi nebudeme mat problem 😀 , ja mam 29, a on 40, a sme okej.
Viem, ze jemu nevadi, ze je starsi, vadilo by mu kedyze ja som starsia, to sa mu nepaci, ale tvrdi, ked muz je starsi to je okej.

lea_nr
4. sep 2012

@eri28 ahoj a vitaj v klube teda 🙂

eri28
4. sep 2012

@lea_nr dakujem 😉

tarra27
5. sep 2012

@eri28 zdravím všechny - eri, já mám partnera o 10let a 4 měsíce a jsem max spokojená...je to hodně o přístupu, jeho i mém životě, prioritách atd...v každém vztahu je potřeba udělat ústupek - občas a snažit se domluvit, podle mě ani nezáleží na věku....já si teda neuím představit mít partnera stejně starého, můj partner je skvělý, báječně se o mě i naši dceru stará, těší se na druhé, nikdy nechodil po hodpodách, nedával přednost kamarádům atd...žádný diskotéky apod...sportuje, je s ním zábava, vaří, pomáhá uklízet, hraje si s malou, uspává ji, koupe....když jede z práce, zavolá, co má nakoupit....je to upřímně strašně pohodlné...ale tohle je podle mě v charakteru člověka, ne v tom, zda je starší nebo mladší....pro něho je prostě rodina posvátná...děti z minulých vztahů nemá a ženatý přede mnou taky nebyl...tudíž jsem ráda, že to řešit nemusím...taky má svoje a je fakt, že do hospody s mýma kamarádama to nehrozí, na druhou stranu třeba s kámoškou z VS a jejím partnerem v pohodě...už má trošku nadhled...jinak samozřejmě když jsme doma cokoliv řešili, vytáhl to, že je starší a že má zkušenosti, ale s tím u mě neuspěl :D

upřímně a narovinu, neumím si představit mít partnera třeba o 30let staršího....hlavně z důvodu, kdybychom měli děti....ale věřím, že někomu to funguje i vyhovuje.....

jsem stále toho názoru, halvěn aby si ty dva lidi rozuměli a měli podobný pohled a priority, cíle a názory, snahu se domluvit...

a hajzlíkové jsou v každém věku.....podvádí, pijou, harjou automaty....rozhodně ve vztahu není nejdůležitější věk partnera.....a pokud jsou ty ldii spokojený, já jim fandím

vikirobi
5. sep 2012

Ahoj.Já mám přítele staršího o 15 let.Když se rozhlédnu kolem sebe,tak mí vrstevníci jsou většinou zachlazení puberťáci.Kamarádí se s 17-ti letýma,obráží diskotéky,machruje to v autech....no prostě si k nim nedokáži přimyslet rodinu!

tarra27
5. sep 2012

@vikirobi oni starší partneři mají takový klid, nadhled, už vědí co se sluší a patří a jak se chovat k ženě....a už mají tohle lítání za sebou....
taky si neumím představit být doma s deckem a partner po diskotékách nebo hospodách....by mě mrsklo

vikirobi
5. sep 2012

@tarra27 Přesně tak,určitě by doma neseděli s námi.Neříkám,že takový jsou všichni,ale tady u nás bohužel jsou!A já mám tu výhodu,že můj přítel vypadá o 10 let mladší,než mu ve skutečnosti je 😉

tarra27
5. sep 2012

@vikirobi hlabně že jsme spokojený....mě vůbec nezáleží na tom, co si kdo myslí....je to můj život a když se bude nekdo trápit budu to já a když s ním budu štastná, budu to taky já....

nehlede na to, spousta lidí závidí, nejsou spokojený doma a tak řeší ostatní....

dalilali
5. sep 2012

Ahojte moj manzel je starsi odo mna o 14 rokov , obaj robime reparat z manzelstva, proste sme sa jedneho dn stretli zamilovali a mame 2 deticky ;))

eri28
5. sep 2012

@tarra27 jej 😀 , na to som zabudla, tiez je super, co sa tyka domacnosti, taka zienk domaca, navari, uprace a tak, zo zaciatku som nechapala, ale teraz po case to berem ako samozrejmost, uz ho ani tak nechvalim, ale neviem si predstavit chlapa, co si vylozi nohy na gauc a obskakuj ma, ked nahodou odpociva, tak mi povie prosim ta prines mi vodu, alebo, tak nieco no nechapem z neho, nikdy som pred tym takeho chlapa nepoznala 😅 , cize som happy 😀 .
Baby cakam prve s nim, a on pred tym tiez nemal deti, cize stastejsieho tatina na svete asi nebude, ked uvidi svojho prorodeneho syna 😉 , ked uz v noci nevladzem a som unavena, z poslickou, len pozriem na neho, ako spinka, a myslim, na to ze za chvilu mu porodim syna, a bolest mi zmyzne 😵 , no a nebol ani zenaty...
Ked sme sa spoznali, dlhsie som obcas pocula z jeho ust, ze sa neozeny, ked su vsetky zeny take, ako ja, ale to hovoril preto, ze uz dkhsie bol zvyknuty bez zeny, a ja som mu robila starosti, inac je super, par chyb ma kazdy, a lepsieho uz pod slnkom nestretnem
Som rada, ze aj ty si stastna, to sa aspon pekne cita, nie ako niektore maminy, co sa trapia z chlapom 😝

eri28
5. sep 2012

@tarra27 no este aby som nezabudla, ked ho vychvalujem, tiez neriesi diskoty, krcmy, ani nic podobne, rad si doma pozrie fudbal, a to je tak vsetko 😀 , mozno to bude vekom, ja neviem 😎

tarra27
5. sep 2012

@eri28 jee, to jsme na tom podobne a přesně jak píšeš....poprosí, poděkuje, postará se...cestou z práce volá co ma nakoupit....to ej báječný, taky si neumím představit někoho jiného nebo abych já obskakovala jeho...

a my ted budeme mít druhé mimi - holčičku, po 14mes od první....žijeme spolu 6let skoro...a z malé je hotový, jednak pomáhá a jednak se mazlí....je to paráda 🙂

holka, počkej až se malé narodí....to bude pyšný a štatsný otec,...a až mu poprve řekne táta....to bude na měkko, hotový....a až uvidíš, jak se mu věnuje, uvidíš, jak moc ještě miluješ 🙂

tarra27
5. sep 2012

@eri28 tak on každý má něco a ono asi i s náma to není uplně snadné.....:D co si budeme vykladat, že :D

a kdy máš termín?

eri28
5. sep 2012

@tarra27 15.10, ale dufam, ze sa vypyta skor, je vadci o 2 tyzdne po rodicoch, vsak sme ako zirafy 😀 , tak dufam, ze uz ma dlho poslickovia nebudu trapit stacili mi tri predchadzajuce noci 😝 , ale vydrzime.... 😵

tarra27
5. sep 2012

@eri28 neboj, to bude dobré .) když už máš poslíčky, to přijde brzy.....

eri28
5. sep 2012

@tarra27 dakujem, dufam, uz som na tej toalete, celu noc, aj den, len cikame, a dalej ani nepisem, telo sa neako pripravuje, tak sa tesime, ze to nepotrva 😀 , inac si aj na cz. koniku trosku od veci sa pitam, ale dnes som sa u vas registrovala, tiez mate dobre clanky, niektore podobne, ale citam aj zaujimave, teda nechcem robit reklamu 😀

tarra27
5. sep 2012

@eri28 já se registrovala loni, ale pak jsem sem nechodila až ted posledních pár dní....ani nevím jak 🙂

lea_nr
10. sep 2012

@eri28
@tarra27
@vikirobi
@dalilali
ahojte ja mám priateľa staršieho o 18 rokov 🙂 sme spolu 8 mesiacov ale viem, že to bolo zaťiaľ to najlepšie čo ma stretlo 🙂 moji rodiačia sú z toho zhrozený a chcú aby sme to ukončili ale verím, že si na to časom zvyknú a pochopia, že mi nemôžu rozkazovať do koho sa môžem zamilovať.....ako zobrali vaši rodičia, známy, kamaráti to keď ste im predstavili priateľa, manžela a zistili, že je od vás a dosť starší? u mňa kamaráti v pohode teda aspoň sa tvária aj keď viem, že za chrbtom to rozoberajú ale tak čo narobíme 🙂 len ešte tí rodičia a bude to dokonalé 🙂

dalilali
10. sep 2012

@lea_nr ano rodicia to riesili ale ja som velmi rychlo otehotnela a to nejak vsetko vyriesilo ;)

lea_nr
10. sep 2012

@dalilali och tak na tento typ riešenia musíme ešte počkať lebo asi by sme privodili infarkt viacerým ľuďom naraz 😀 ale tak verím, že rok nanajvýš 2 a budeme už 3 🙂 ešte musíme zariadiť naše hniezdočko, preotže teraz to je len obrovské stavenisko ale tak pomaličky bude všetko 🙂

lenka_b
10. sep 2012

@lea_nr Moji rodicia to neriesili. Boli radi, ze som stastna. Vzdy vedeli, ze ja asi s rovesnikmi nebudem... Neboj, oni si zvyknu, teda aspon v to treba dufat 🙂

lea_nr
10. sep 2012

@lenka_b a aký máte vekový rozdieľ? 🙂 a tak my stále veríme! 🙂

lenka_b
10. sep 2012

@lea_nr 14 rokov. Moj manzel ma 41 a ja 26. Nadej zomiera posledna 😉

tarra27
10. sep 2012

@lea_nr já mám partnera o 10let a nikdo to neřešil - jen v práci, protože tam jsme pracovali oba.....ale neřešil se věk, nýbrž to, že jsme spolu...ale 10let není tolik...

já bych se na ostatní vykašlala, at si každý říká co chce, hlavně že TY jsi spokojená, o to podle mě jde....to je nejdůležitější....na ničem jiném nesejde, at je to rodina nebo přátelé....je to tvůj život a ty si ho prožiješ jak sama uděláš .) a pokud Ti to vyhovuje, OK.... .)

elise
10. sep 2012

manžel je odomna starší o 12 rokov a neriešime vekový rozdiel. je super otec a manžel a je nanho spolahnutie. malý má 6 rokov a v januári čakám edruhe bábenko dievčatko a manžel budem ať na buduci rok 50 rokov.🙂 nemenila by som ho za nič na svete🙂

vikirobi
10. sep 2012

@lea_nr Ahoj.Moje mamka máˇuž deset let nového partnera a ten je stejně jako můj od mamky o 15let starší.Takže ta mi to schválila 🙂 A navíc tady všechny ty kluky mého věku zná a ví,že tady je to bez naděje 🙂

miruss_013
10. sep 2012

Ahojte baby,rada by som sa pridala k vám.ja mam partnera o 16 rokou starsieho.som s nim od mojich 15a pol roka priblizne. on mal vtedy 32skoro.ked som mala 17 tak som otehotnela dnes mám skoro 20 priatel 36 a malá uz 2 prec.je to fajn az na pár veci.

miruss_013
10. sep 2012

@lubikan heheheheheh no my dvaja on má 36 a ja 20 a ties jajkáme spolu🙂)hehhe