Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

bianka...
25. mar 2009

dakujem a dakujem,noooo pekne nas chvalite 😀 😀 😀
dnes mi konecne pustili mojho z nemocnice 😵 😵 tak sme kompletny...
fodorka vy uz mate mesiac to letiiii...joj no tie bradavky,klop,klop ja mam dobry kremik tak zatial nemam problem,len prvych par minut ked sa krpec prisaje 😅 😅 😅
ano sme stastny i napriek vsetkym starostiam co sme prezili...pevne verim,ze uz nas smola presla...

katuska26
25. mar 2009

Jéj po dlhšej dobe kuknem a čo nevidím, bianka už má Tobiaska, veľmi veľmi gratulujem ku krásnemu synčekovi, želám veeeľa zdravia, úsmev na tváričke a spokojné bruško 🙂 🙂 🙂

luminkasp
26. mar 2009

katuska, neuveris, ja som akurat na teba myslela, ze ti idem napisat ip, ako sa mate, ze uz si sa dlho neozvala a prekvapko, katuska nam napisala 😉

fodorka33
26. mar 2009

no bianka uz ma tie bradavky presli to bolo take chvilkove lebo maly sa rozhodol papkat az 30minut!som myslela ze mi prso odpadne....moj muz sa smial ze ked bude mat maly polroka ci bude papat 2hodiny 😀 ked on ma take vypadky niekedy mu staci 10minut a niekedy takto dlho.v porodnici mi spinkal a budil sa kazde tri hodky a papkal po10minut len ako sme doma a rastieme tak sme aj viac hore a takisto viac papkame🙂

katuska26
27. mar 2009

No ahojte, luminskap to je od teba milé, máme sa fajn, škôlka, robota, doma a tak dookola, dnes sme doma trošku si oddýchnuť a tak a sem tam sem nakuknem 🙂
luminskap tak vám držím palčeky, pršteky nech sa vám bábätko podarí, už aj ja sa začínam pohrávať s touto myšlienkou 😀 ale tak o rok by sme chceli 😵 no uvidíme či nám to vyjde...

luminkasp
27. mar 2009

katuska, tak uz pracujes a paci sa ti?

katuska26
27. mar 2009

No pracujem v našom obchode, máme predajňu pečiva, tak som vo svojom 🙂 ,dnes som si dala dovolenku a je tam manžel 😀 , boli sme s Viki u Dr lebo ráno trošku pokašliava, ale máme len sirupček, tak je fajn.

luminkasp
27. mar 2009

ja prave zdobim okna na velku noc 😉

lienocka235
27. mar 2009

vratim sa k povodnej teme.. teda k tej otazke.. je tu niekto nejaky par ktory je ok a v pohode po partnerskej stranke aj ked su uz starsi..
povedzme zena 50 a muz takmer 65?
resp. co robit.. aby tento vztah vydrzal?

zena proste chce zit. chodit na veceru do divadla.. a uzivat si. konecne deti odrastli a tak..
a muz skor uz doma svoj klud.. je dost nervozny potom a tak..
mam pocit ako by tu zenu chytila cosi ako druha mladost /aka byva u muzov/ a ten chlap proste no povedzme si .. aj je problem v sex. oblasti a tak.. proste vyssi tlak a tak..

luminkasp
27. mar 2009

no, lienocka, moj muz ma teraz 50 a ja 24, takze, ked ja budem mat 50, on 74. My zijeme aj so svokrom a ak bude moj muz ako moj svokor, ktory ma teraz 78, v lete 79 tak to bude uplne v pohode 😎

bianka...
28. mar 2009

lienocka,kazdy chlap je iny...
napr.moj otec ma 60...a zije ovela viac spolocenskym zivotom ako ja s mojim priatelom 😅 😅 ma rad ludi,hudbu a spolocnost...mamina ona je pravy opak 😵
nie nakazdeho to plati,ze chlap chce mat svoj klud...

katuska davno-pradavno si sa neozvala...tak uz robkas,no super 😉 😉 a veronika ako??
my s mojim sa starame o tobiho,moj mi tak pomaha aj v noci-ja zaspavam pri kojeni on sa s nim este prechadza aby si odgrgol...zvyknem si 😀 😀 malicky je strasne milucky,sme sa obidvaja este viac zalubili 😵 😵

fodorka33
28. mar 2009

lienocka no v tomto si myslim ze neni ani tak velky problem a co sa tyka aj sexu...ved si mylsim ze sme sa nasli a sme spolu nie pre sex ale ked sa budeme vediet tak dobre porozpravat tak ako teraz tak to bude uplne krasne.....a si mylsim ze aj sex bude ved chlapy su vykonny moj otec ma 50tku sice to este neni moc ale keby ste ho videli kazdy mu tipuje 30a je viac vitalny ako ktorykolvek 20!!a to je co povedat...ja si mylsim ze vek nehra rolu.....mozno to niekto vidi inak medzi nami je 12rokov rozdiel a pre nas je to akurat a viem si to predstavit aj o takych 20rokov... 😉
bianka ze je to este krajsie ked tam to babenko pribudlo? 😉

lienocka235
28. mar 2009

no este v 60 muz a 45 zena to bolo v pohode.. problem je posledne dva tri roky..
a problem v tom je.. a teda dost vazny.. aspon pre nas.. nechcem pisat koho presne sa to tyka.. isto chapete..
a pritom je to 30 rokov spolocneho zivota..
je tu nejaky pozitivny pribeh partnerov v tom veku.. co si tym presli?

luminkasp
28. mar 2009

no, lienocka, medzi mojimi starimi rodicmi bol 16 rokov rozdiel, mali pekny vztah, aspon ja som ich tak ako dieta vnimala, sak kazde parnerstvo ma svoje problemi a zalezi to vzdy od tych dvoch, ci ich prekonaju. Medzi mojou tetou a jej manzelom je tusim 15 rokov, ona ma teraz 46 a tiez su v poho.

bianka...
28. mar 2009

fodorka-to sa neda opisat...sme veeeeeeeelmi stastny 😵 😵 😵
prajem kazdej 😉 take stastie... 😉

fodorka33
28. mar 2009

no presne bianka aj mi to tak pocitujeme to je to najkrajsie co moze byt priviest takeho cloviecika na svet...a este k tomu ked robi samu radost...nas maly ma cez mesiac a ked vidime ako rastie pred ocami je to uzastne 😉 🙂

bianka...
28. mar 2009

fodorka my sa tiez smeje na nom aky je zlaty...a tie anjelske usmevy ked buvinka 😎 😎 chutnucky su... 😀 😀
nas bude mat v pondelok 3 tyz. ako to leti 😵
a vas marko uz mesiac... 😉

fodorka33
28. mar 2009

no veru uz vyse mesiac...leti ten cas...🙂ani nehovor uz nas maly sa zacina normalne usmievat najskor to bolo len tak mimovolne v spanku a teraz uz zacina normalne to je volaco uzastne 😀

anatanka
28. mar 2009

Muj manzel je jen o 7 let starsi, ale ja si uplne v pohode dokazu predstavit zivot s mnohem starsim partnerem. Rozhodne vic nez s partnerem mladsim. Potrebuju vedle sebe muze, ktery je zkusenejsi, rozumnejsi, vzdelanejsi a vsechno vic nez ja, abych k nemu mohla vzhlizet a to ti starsi splnuji.

lucaska
29. mar 2009

moj mamnzel je odomna o 14 rokov starsi, sem tam mame rozdielny pohlad na veci ale vsetko sa da zosuladit ked sa chce.........anatanka tu poslednu vetu si pekne napisala, sama by som to lepsie nenapisala.......aj ja som vzdy mala starsieho priatela,kym som si nenasla manzelika a myslim si ze je uplne jedno kto mame kolko rokov,hlavne ze to mysime uprimne vsetko to co robime pre toho druheho....

anxuska
29. mar 2009

Vek je len jeden z vela faktorov, ktoré ovplyvnujú vztah, ja mám priatela o 14 rokov staršieho, velmi ho ľúbim, neviem si po mojom boku prdestaviť nikoho iného. A vekový rozdiel? Za ten predsa nemôžeme. 😀
Tak prečo sa trápiť čo bude, nikto nevie.

nika70
29. mar 2009

Můj manžel je o 16,5 roku starší než já, určitě máme na některé věci odlišné názory, ale díky tomu, že nám není 20, dokážeme se vždycky domluvit....... Myslím, že veliký věkový rozdíl není uplně ideální ani na jednu stranu, ale je to o tom, že každému vyhovuje něco jiného a je jinak založený...... Já osobně si nedovedu představit mít vedle sebe třeba o 10 let mladšího chlapa.....ne proto, že by na tom bylo něco špatného, ale proto, že potřebuju mít vedle sebe někoho, ke komu cítím určitou úctu, je zkušenější než já a musím ho prostě nějak obdivovat....něco takového, jak píše anatanka..... Samozřejmě, že jsem se setkala s názorama, že mám "starého" chlapa....ale tomu se jen směju. 😀 Je to celé o tom, jakým stylem ti lidé žijí, jak se k sobě chovají.......můj muž mi doma pomáhá jako málokdo.....aniž bych to po něm chtěla.....a mám prostě pocit, že si mě hýčká. Fakt bych nechtěla zajocha,který by se o sebe neuměl postarat, zajistit rodinu a ještě bych měla honičku, jestli nekouká po mladejch kočičkách...... 😉 😉 😉

sonnya
30. mar 2009

ahojte zienky, tak nam opat pribudli nove clenky... 😵
ja osobne si myslim, ze vek nehra rolu, podla mna vek bol posledny na co sme sa pozerali pri stretnuti s nasimi partnermi/manzelmi...urcite tam bolo vela spolocnych veci pre ktore sme sa rozhodli ze sme jeden pre druheho tymi pravymi...
lienocka ako uz fodorka napisala, sex je sice dolezity ale su aj dolezitejsie veci a to aby sme si spolu rozumeli a vedeli sa porozpravat...
bianka, fodorka ked vas tak citam, ako si to uzivate s malymi anjelikmi tak mam coraz vacsiu tuzbu aj ja po takom malom pokladiku 🤐

lienocka235
30. mar 2009

sonnya
ja neriesim vek partnerov.. proste taka realna situacia sa vyskytla vo uzkej rodine... a proste 😖
ja viem ze ja s tym nic nenarobim.. skor ma zaujimali ak to prekonavaju v takychto partnerstvach...
je mi jasne ze ked ma muz okolo 50 tky a zena aj 25 tak sa da.. tu ide o situaciu ze zena ma tu 50 tku a muz 65 a proste to uz dlhsiu dobu nefunguje.. a mozno sa to chyli ku koncu 😒 neviem.. dufam ze nie... je v tom uz aj dalsi potencialny partner pre tu zenu. najprv bol len internetovy ale uz je aj realny.. 😖
a ked sa pytame preco tak ti edovody su v zmysle...
manzel mi nestaci po sex. stranke, je nervozny ufrflany chce svoj klud .. nechce sa mu uz tak naplno zit.. chce svoj pokoj.. a ona sa citi mlada na vrchole sil... jasne ze ten manzel o tom celom ani netusi.. co sa deje poza neho..
inak je manzel v pohode pomoze nakupi uprace stara sa.. ale proste to vzrusenie zo zivota zo vsetkeho opadlo.. uz chce svoj pokoj klud.. a pohodu.. av enovat sa vnucatam a tak

to manzelstvo bolo desiatky rokov harmonicke.. a v pohode.. preto nas to tak prekvapilo

ja sama so si partnera vybrala cca o tri roky starsieho . nechcela som velky vekovy rozdiel.. ale to je samozrejme na kazdom ako to jemu vyhovuje.. vekovy rozdiel nie je zarukou stastia.. ale asi je to cosi co ten par ovplyvni az v tom starsom veku

luminkasp
30. mar 2009

lucaska, ahoj, dalsia aprilovka medzi starsimi partnermi 😀 😎 😉

soni, no nahod si uz snz, uvidis, ze nebudes lutovat 😉

nove clenky zdravim

lienocka235
30. mar 2009

to mi mi uslo.. nejde o mna..a manzela.. ale dufam ze sa nenahnevate ak presne nenapisem o koho z rodiny

luminkasp
30. mar 2009

no, ja myslim, ze nie, sak aj ked je medzi partnermi len trojrocny rozdiel, mozu si najst ineho partnera lebo uz tam nie je to vzruso zo zivota. myslim, ze to zalezi od kazdej dvojice osobitne

lucaska
30. mar 2009

ahojte,dakujem za privitanie....................ja si tiez mysli ,ze je jedno ci je tam vekovy rozdiel 3 roky alebo 15 rokov,aj v jednom aj v druhom pripade si moze najst jeden s partnerou niekoho ineho uz z akychkolvek dovodov..........

anxuska
30. mar 2009

aj ja si myslim, že sa to neda generalizovať, zvalovať na vekový rozdiel, poznám plno párov, čo sa rozišli a vysoký vekový rozdiel medzi nimi nebol, a dokonca mám známich, žena má 29 a muž 60 a majú skvelý vzťah 🙂

bianka...
1. apr 2009

ahojky 🙂 🙂

tak soni-do toho...naco cakat 😉 😉
ani nestiham ist na net...tooolko nemam volneho casu,stale nieco a niekto...