Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sagar
9. sep 2009

Ahoj všechny, tak se Vám pokusím určitým způsobem vysvětlit svůj příběh, ze kterého asi vydedukujete, že by můj vztah s mým vyvoleným byl nemožný.

Za prvé asi si myslím, že jsem ho ztratila i jako kamaráda, protože už nemá zájem dále čekat a já ho asi chápu. Byla jsem asi dost slabá se postavit své rodině.

Oba dva pocházíme ze dvou různých asijských zemí, spojuje nás však náboženství, čímž i kultura je bližší. Já jsem do Česka přijela před lety jako uprchlík s celou svoji rodinou (útěk před válkou) a přožili jsme si taky peklo. Tím pádem jsme si nesmírně blízci, protože všechno dobré i zlé jsme prožívali společně. Já bych jím už nerada ubližovala, před lety jsem měla anorexii a bulimii, v tom období si toho se mnou museli vytrpět taky dost.

Pocházím z rodiny, kde máme nespočet příbuzných, pokud by se dozvěděli, že se chci vdát za muže o tolik let staršího než já, rozvedeného a se třemi dospělýma dětmi (vídá se s nimi maximálně tak 2x za rok) tak by začali hned pomlouvat moji rodinu, jak mně špatně rodiče vychovali, jak se nesnažili a jak velká nestydatá holka je ze mně, že se to opovážím udělat. Tím bych svým rodičům moc ublížila a oni si to nezaslouží, protože obětovali mně i mým sourozencům celý svůj život. :(. Také bych nikdy nesnesla a nebyla bych nikdy šťastná, pokud bych jim nějak ublížila na zdraví svým rozhodnutím. Jsem prostě ve velkém bludném kruhu.

S mladýma lidma své generaci si nemám opravdu co říct, pracuji denně mezi nimi, projdou mi jich před očima během práce 50 né li víc, ale nezaujímají mně, vždy se jdou opít do pozdních ranních hodin, vůbec nemají zdání o zodpovědnosti a mají naprosto jiné životní hodnoty, neříkám, že se časem nezmění, ale prostě vím, že si s nimi nemám co říct. Možná to bude také tím, že jsem si prošla jinými životními zkušenostmi než oni, jako válka, nemoce (anorexie, bulimie, docílila jsem toho nebezpečného stádia bohužel a dodnes nesu následky), které mně přinutili dospět mnohem dříve než by příroda chtěla.

Také během svého uvažování o mnoha věcech během toho roku a půl, kterými Vás nebudu zatěžovat jsem uvažovala o tom, že muž, který prožil v manželství 20 let a má tři dospělé děti (které vídá maximálně 2x za rok) už si nebudu druhého manželství užívat, bude to brát jako povinnost, nebude fascinován dětmi, jako muž, který to neprožil. Možná, že ve svém věku už si chce o toho všeho odpočinout. On mi to však odvrátil, říkal, že chce mít další 2 děti a, že budeme mít plnohodnotný život. Chce se mi věřit, ale pak mám obavy, o kterých jste tady všechna psaly. Takže jsem v bludnéééééééééém kruhu, ze kterého není východiska. Asi už Ho nebudu trápit a nechám ho jít jeho cestou. Já se budu trápit dokud mně to nepřebolí (jestli to přebolí) a pak uvidím, co s životem.

Můj příběh bohužel neskončí šťastně, nebo už asi skončil nešťastně, asi si štěstí nezasloužím. 😢 .

Každopádně děkuji Vám všem, že jste mi věnovaly čas a přečetly si můj příběh a komentovaly, alespoň tímto způsobem jsem se mohla vypovídat a vy jste mně vyslechly.

Hezký večer.

PS: bohužel stále doufám, protože věřím, že naděje umírá poslední, moje už umřela, ale snažím se ji neúspěšně oživovat :(

luminkasp
9. sep 2009

Sagar, je mi velmi luto cim vsetkym si si presla, ale ver tomu, ze vsetko ma nejaky zmysel, preco to tak je, v podstate sa vsetci snazime cely zivot dosiahnut dokonalost, ktora je nedosiahnutelna. Ak tento muz nebol pre teba ten pravy a nebol ti sudeny, urcite nam uz onedlho napises, ze si nasla toho praveho. Mladi, rovnako aj stari maju svoje chyby, ver tomu. Mladi mozno ziju az privela a starym sa zas uz mozno nechce az tolko, proste zlata stredna cesta, vzdy je to o mnozstve kompromisov. Zelam ti vela stastia a zivotneho optimizmu, hlavne sa neutapaj v kvapkach nestastia, pretoze niektore choroby zacinaju prave tam. Drzim ti palce.

luminkasp
10. sep 2009

miska, dostala si ip?

azzura13
10. sep 2009

ahojte zenusky,,,poradte prosim ,,,mam o 25 rokov starsieho partnera,,,ja strasne moderny super si rozumieme,,,ale neviem ci to mabuducnost ,,,

gababa
10. sep 2009

azzura13: to víš, že má 😉
když si rozumíte, jste sehraný parťáci a prostě všechno funguje, proč by to nefungovalo.....
obecně platí, že pravděpodobnost fungování je nižší než u jiných párů, ale to vůbec nic neznamená (viz výš - já a můj partner rozdíl 22 let, tři roky spolu, teď čekám dítě, nevím jak dlouho to bude fungovat, ale když to skončí, nebude v tom hrát roli věk)

ať to klape 😉

luminkasp
10. sep 2009

azzura, my mame rozdiel 26, dva a polrocnu dceru 😉

frisbee
10. sep 2009

azzura,my 21 a sme spolu 20 rokov 😉

miska2220
13. sep 2009

Lunminikasp konecne som ti odpovedala 😅 prepac ze az teraz ale momentalne som stale velmi zamestnana tak som neni casto nanete

miska2220
22. sep 2009

baby nejako nam to tu stoji ☹ co je ale skoda ☹ popiste daco

gababa
23. sep 2009

Před několik dny jsem pocítila zvláštní jiný pocit. Možná už jsem tu psala, že můj o 22 let starší partner naše očekávání potomka "přehlíží", nemá potřebu o tom mluvit a jakoby se "netěší", je na mě miloučký a všechno, ale prostě se s tím asi neumí smířit nebo nevim.
Má z bývalého manželství (dávno ztroskotané) děti - dospělý kluk, dospívající děvče a dospělá osvojená dívka.
Pocítila jsem, že trochu víc na ně žárlím 🙂. Je to dost hrozný, něco jako - investuj do mě, ne do nich, to dítě, co se narodí, bude taky tvoje a musíš ho mít rád. Jeho děti mám ráda, nijak je nerozmazluje, je dobrý táta.
Oni ještě nevědí, že čekáme. Možná se bojí, že budou žárlit a řeknou, aha tak proto mi nedáš to a to, šetříš si na mimino.
Už asi plácám, ale je to takový nepříjemný pocit. Trochu jako - bráním a nadřazuju svoje dítě, chci aby ho měl rád, nebo nevím....

miska2220
25. sep 2009

gababa tak sa snim otvorene porozpravaj o tvoji ch pocitoch a pochybnostiach

luminkasp
26. sep 2009

gababa aj ja by som sa s nim porozpravala, ale myslim si, ze su to tak trosku aj normalne tehu pocity, ale mal by o nich vediet.

miska a co meno, uz mate?

luminkasp
26. sep 2009

misi a mas nadherne fotky v albume 😉

stylly
27. sep 2009

Ahojky,...já bych chtěla také přispět,...je mi 22let,čekáme miminko a manžel má 39let,jsme ti nejštastnější lidé pod sluncem,..je to o člověku,..nikoliv o věku 😉

luminkasp
27. sep 2009

stylly, to budes mat podobne miminko ako miska, myslim vekom

vitaj medzi nami

stylly
27. sep 2009

Děkuji🙂 😉
Už se na mimíska moc těšíme,..manžel chtěl holčičku nebot už má dva kluky,...jednoho v dospělém věku(19),ale bude to zase chlapeček,..já jsem moc ráda.
Ted jsme se přestěhovali do většího bytu 4+kk a zařizujeme dalo by se říct od znova.Díky tomu, že manžel podniká tak já mohu být doma 😀 je to maxi výhoda🙂

leusina
8. okt 2009

Ahojte.ja som so so svojim uz 9 rokov.sme stastni,ziadny problem.ja mam skoro 28 a on 45.rozisli sme sa na 1 rok,stalo sa a mam syna 2 rocneho s inym.tento moj prisiel za mnou do porodnice,vzal ma domov aj s mojim synom a berie ho za svojho.sme spolu 9 rokov ale uz by som nemenila.uvedomila som si,ze ma maleho radsej ako jeho vlastnx otec a je to este lepsie.

sasulec
8. okt 2009

Sagar,neviem o vasej kulture viac ako si napisala,ale ak ta tak rodicia miluju nadovsetko,obetovali ti cely zivot,nepochopili by to?neviem ci si o tom s nimi hovorila,ale mozno by si bola prekvapena,ze by ta pochopili..
ved ste presli naozaj vsetkym moznym aj nemoznym,miluju ta a su radi,ze ste to prezili..tak by toto tiez prezili..hm?
drzim paste 😉 😉 😉

miska2220
10. okt 2009

sasulec,to stymi rodicmi neni take lahke,ja ju chapem...moji rodiciaby moj vztah nerespektovali az kym som ich nepostavila pred hotovu vec-ze som tehotna...to im uz nic ine nezostavalo len sa stym zmierit... Lunikaps -meno este stale nemame ☹ ubohehe dieta 😅 ale ked mi sa nevieme rozhodnut,je to tazsie ako som si myslela...aj ty mas krasne fotky...mala uz velmi vyrastla,ten cas tak letiiiii 😕ale rastie do krasy... ako bolo doma?vasi su isto velmi smutny ked odchazas ze?Je to tazke,ta rozlucka?

sagar
11. okt 2009

Ahoj, mluvila jsme s rodiči. Jako rodiče mi dali rady, které pro mně jsou velice důležité. Řekli mi, že tento vztah by neměl dlouhou budoucnost. On má tři dospělé děti a nebyl by nadšený tím, že by měl další děti, což pro mně jako mladou holku dost důležité. Řekli mi, že bych se měla rozhodnou sama, ale že s tímto vztahem nesoulhasí, mám je moc ráda, nerada bych, aby kvůli mně trpěli. Rozhodla jsem se, že budu trpět a snad mně to jednou přejde, ale že do tohoto vztahu nepůjdu, i když cítím, že je to jediný muž, kterého z celého srdce miluji a je to dost složité, vidět ho téměř každý den v práci a přitom být tak daleko od něj.

Nevím, jestli to bylo správné rozhodnutí a jestli vůbec ještě v životě budu šťastná, ale rozhodla jsem se, že budu radši sama, než se provdad a pak si možná uvědomit, že jsem neudělala správnou věc a zase trápit všechny okolo sebe. (Mám trošku nedůvěru k němu, protože po rozvodu, rozvedl se asi před devíti lety, měl hodně další vztahů, stále nevím, jestli mně třeba někdy neopustí pro jinou). Takže jsem se rozhodla trpět a uvidím, co mně čeká do budoucna. :( Je to dost těžké období. On má takovou zvláštní povahu, někdy mi připadá, že je mu všechno lhostejné a někdy, že je moc hodný. Nevím přesně, jakou povahu má, i když ho znám. Pro mně by měl být mým jediným životním partnerem můj manžel, to je také důvod, díky kterému se snažím přemýšlet, zda on by opravdu byl mým jediným partnerem, co by bylo za 15 let, když máme 23 letý rozdíl, jsem plná strachu o budoucnost, to je také důvod, který mně brzdí. :(Jsem ztracený případ.. ☹

miska2220
11. okt 2009

sagar ja si myslim ze robis dobre podla toho co pises 😉 hlavu vzhuru,si mlade dievca a toho praveho urcite este stretnes.myslim si ze robis dobre ze sa nevrhas do takeho vzahu,uz aspon zato nie ze nechce dalsie deti a ked je to preteba dolezite tak by si to velmi lutovala...neboj,nebud smutna casom sa zmieris stym a ist si najdes takeho co ti je sudeny a si ta zasluzi 😉 to ti velmi velmi moc prajem 😎

lu777
11. okt 2009

no Sagar s těmi dětmi na tom asi něco je... můj muž je o 23 let starší, ale málokdo to pozná... plus neměl žádné děti... a je hodně aktivní, i víc než já... takže já rozdíl prakticky nevnímám vůbec a pokud někdy trochu ano, tak pocitově vnímám tak 10 let maximálně...
jsme spolu 5 let, teď čekáme druhé miminko... a jak jsme se usadili, tak muž trochu trojčil, není žádnej větroplach, ale je zvyklej cestovat a prostě mít hodně přátel a žít stejně jako ve 20... asi to mají v rodině, jeho mamince je 76 a teď se přestěhovala přes půl USA na Floridu a to je samá fotka z pláže 😀
vypadá mladší než moje mamka který je 58 😅
takže když se sejde můj muž a můj táta, tak rozdíl mezi nima je pár let, ale kdybyste je viděli, tak to vypadá tak na 20...

samozřejmě může nastat situace za dalších 10 nebo 20 let že bude nějaká potíž... ale tím se nemíním zatěžovat... půlka lidí se rozvádí, z té půlky co zůstane tak je tak polovina nešťastná nebo se podvádí, takže nebudu hledat problémy tak kde nejsou...

ale musím říct, že kdyby měl několik dětí už před naším vztahem, tak to bych brala asi o dost jinak, takhle jsme hodně věcí mohli spolu sdílet poprvé

miska2220
11. okt 2009

lu 777-smiem sa spytat kolko rokov mas ty a tvoj muz?Vyzera fakt mlado 😉 Moj priatel je tiez o23 rokov starsi ale viac aktivnejsi ako ja 😝 cakame prve babetko ale tiez uvazujeme uz teraz o druhom 😅 pretoze on uz nemoze dlhsie cakat...ale uvidim mozno budem taka ako vsetky mamicky pri porode a poviem nikdy viac 😀

lu777
12. okt 2009

mně je 33 a mužovi 56... lidi mu většinou hádají tak 42-47... popravdě za těch pár let co jsme spolu, tak on zestárl vizuelně tak o 2, já tak o těch 5 určitě... ženská prostě stárne vzhledově rychleji 😠 🙄 😅

připadá mi, že v cizině se ale fakt stárně pomaleji, jako duševně... znám dost cizinců a musím říct, že lidi jsou tam činorodější než tady a dýl... tady někteří lidi taky, ale ne tolik...
ono je to fakt hodně asi o aktivitě, jakmile si člověk řekne, že je starej a už nic novýho nezažije a všecko se bude jen zhoršovat, tak to je první hřebík do rakve (měla jsem kolegu, tomu bylo necelých 50, začal takhle uvažovat a hrozně ho to změnilo)

Misko a kolik je Tobě a Tvýmu muži?

hele při porodu si budeš říkat už nikdy ale až se na TEbe mimi za pár týdnů usměje nebo Ti až bude starší skočí okolo krku a řekne "maminko" tak to toho půjdeš ráda 🙂 můj muž říká, že ženský jsou blázni, že jemu stačilo porod vidět a nechápe jak do toho můžu chtít jít znova...
jinak mimi je neplánovaný... obě mimi na jeden pokus a neplánovaně 🙂
no ale je to poslední, muž je hodně vášnivej typ, to mají taky v rodě, podle toho co slyším od maminky, tak bude mít chuť tak do 90 😝 😅

miska2220
12. okt 2009

dobre ranko Lul-ja budem mat vjanuari 31 a moj priatel 54 vdecembri.No jemu aj tolko hadaju a mne omnoho menej ako mam,co mi dost vadi . 😒 Vies nadcim casto uvazujem?Casto pocuvam ze starsi maju vecsie riziko ze budu mat chore dieta.Ako napriklad dawnom syndrom.Pretoze starsi muzi nemaju uz tolko chromzomov alebo nemaju ich dobre 😕 no neviem tak nejak.Aj preto sa trocha obavam.Uz som rozmyslala ze pri planovani druheho babetka by som ho poslala nanejake testy aby sme neriskovali.Inak aj nam sa to babo podarilo naprvy sup co som si nemyslela 😎 mas pravdu aj mne sa zda ze vcudzine starnu ty ludia menej su viac aktivnejsi...neviem cim to je 😕 lebo tu vtirolsku vhorach nebol lahky zivot:kravy polia a tak.Aj teraz je tu este vela farmarov.Ale tu si vedia asi ten zivot lepsie zadelit ,zorganizovat.Unas je to len ta praca ale tu sa idu ludia aj zabavit ,oddychnut doprirody a tak.

miska2220
12. okt 2009

lul pozerala som si fotky a chcela som si pozriet aj tie dalsie na tej www adrese.ale neviem ako to mam najst 😕 .je ich tam viac a vsetko anglicky 😝

lu777
12. okt 2009

Miska: nj, více vad mají i starší ženský a to my už jsme pomalu taky, po třicítce 😀 (z hlediska porodnictví)

já zas četla, že starší tatínkové mají inteligentnější děti... 😉

fotky jsou na www.flickr.com/photos/jerrylida.... mělo by se Ti to normálně zobrazit 😕
jedna pak bude velká a další vpravo nahoře v takovým rámečku, vždycky dvě a tam se dá šipkama posouvat na další dopředu nebo dozadu

jinak teda muž se malýmu ohromně věnuje, na začátku hrozný, asi měl poporodní depresi či co, ale teď je z něj hotovej.. hrajou spolu na piáno (malej si nechá vést ruku a pozpěvuje), jezdí se dívat na vlaky na nádraží, na letadla na letiště, na fontány po celý Praze, prostě cokoli ho napadne... muž je hrozně tvořivej a malýho fakt umí zabavit když chce...
okolo nás je starších tatínků vícero a všude to klape... a nikdo neměl žádný zdr. problémy u miminka... teď u nás byli o víkendu známí, jí je 35 a jemu 58... na svůj věk vypadá, ale je to supr chlap, takovej džentlmen a jak to umí s dětma! no ten by mohl mít normálka program někde v TV... malej se tu řezal smíchy na podlaze a lezl mu na klín 🙂

miska2220
12. okt 2009

lu 777- jeej to je krasny 😎 uz sa aj ja tesim natake obdobie smalym 😉 ... no ta stranka sa my neda zobrazit 😖 nechapem preco 😖 ale nevadi

miska2220
12. okt 2009

lu 777-no uz som si konecne pozrela ale len fotky,mas ich tam hodne 😎 ale len ktym videam neviem ako sa dostanem 😒

lu777
12. okt 2009

no na www.youtube.com a tam nahoře do vyhledávacího okýnka zadat jerryneyk... a zobrazí se Ti řada videí...

nebo si tam zadej nějakej název, třeba Matt the Plumber - to je dobrý video a až Ti to naběhne tak vpravo se objeví "more from jerryneyk" a když na to klikneš tak tam je víc videí zase