Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

barborkau
4. sep 2007

drzim palce akokolvek sa rozhodnes 🙂 🙂 🙂

adriana27
autor
4. sep 2007

ani neviete zeny ako ste ma velmi povzbudili..Niekedy to clovek velmi potrebuje 😒 .. urcite sa o seba stara, nie je ziaden model, ale je sympos 😝 hehe..
diky moc babenky, dodali ste mi istotu. Viem ze rozhodnut sa musim sama, ale je fajn vediet ze nie som na svete s podobnou zivot. situaciou sama.. 😅

adriana27
autor
4. sep 2007

Bilka a kolko ma sestra tvojho priatela rokov? a ako dlho su spolu?

bilka
4. sep 2007

Adrianka, ona ma 37 rokov a aj s chodenim su spolu asi cca 6 rokov, neviem uplne presne, ale su velmi podareni, cestuju, uzivaju si zivot a su velmi elegantni, taky moderny par, ziaden klub dochodcov 😉 a vyborne sa doplnaju, ona temperamentnejsia a on taky rozvazny ale stale smrncovny... 🙂

gvet
5. sep 2007

ahoj adriana mam 25 a o 20 rokov starsieho manzela sme spolu 3roky a cakame v novembri babo.zatial si rozumieme velmi dobre nemame ziadny problem.myslim si ze sa nemas coho obavat pokial ste obaja k sebe dost tolerantny tak je to ok.Moja krsna ma o 16rokov starsieho muza maju 2 skoro dospele dcery a ziadny problem.

maruschka
5. sep 2007

adrianáááá.Láska kvitne v každom veku!!!Načo riešiť takéto veci,keď si vo všetkom rozumiete??Ja mám o 4 roky mladšieho muža a čo?Nič.Ľúbime sa na 1000000%.A sme spolu 8 rokov.Ak preskáčete popri chodení všelijaké ľahšie aj zložité životné situácie a spoznáte sa,tak neni čo riešiť.A okrem toho,skús sa ho na to spýtať,čo si o tomto myslí on.Ak ťa má naozaj rád,neurazí sa,lebo aj on musí nad tým rozmýšľať,to je normálne.Tak ti želám veľa lásky a z tej lásky žiadne vrásky a starosti. 😵 😵

maruschka
5. sep 2007

a okrem toho,kto vydal akú smernicu,podľa ktorej by sme si mali vyberať životného partnera??? 😉 😉 😉

adriana27
autor
5. sep 2007

no dievcence, dik za povzbudenie, citim sa hned lepsie.. niekedy ma clovek pocit ze je sam s urcitym problemom a potom zistim ze sama nie som a nakoniec ze to ani problem nebol 🙂 Ludia vedia byt zli a cloveka riadne zhodit..
Inak, Maruschka, ty si z NMnV?? Aj ja 😀 mozno sa pozname, len tvoja tvaricka na foto mi nic nehovori hehe
kde byvas?
gvet - a ty si odkial? ja mam 27 rokov, partner +19 😵

tomaslavka3
5. sep 2007

adriana 27.Moj partner je starsi o7 rokov.Moj exmanzel bol o3 roky.Myslim,ze vsetko sa toci len okolo porozumenia a lasky.Z vlastnej skusenosti mozem porovnat,ze je velky rozdiel mat dieta v 19 a prvacika davat do skoly ako 26 rocna.A mat deti v 35 a ako 41 rocna pojdem s dcerkami do prvej triedy a mozno v tom obdobi uz budem aj babicka.

poleva
6. sep 2007

ahoj medzi nami je 17 rokov a je to o.k starší muži sú skúsenejší zodpovednejší a pre mna lepší, teda ten môj.viem že sa mi neopije,nevystrája ako niektorí puberťaci, má iný prístup k životu, takže ja rozdiel neriešim

adetka
6. sep 2007

ja mam manzela sice o dva roky mladsieho... ale prvy milenec bol o 25 rokov starsi... a je to skutocne neporovnatelne 😀 ... so starsim muzom sa da aj intelektualne rast... tie jeho zivotne skusenosti su na nezaplatenie... byvaju rozumnejsi (aj ked zas maju svoje muchy - uz zauzivane veci, ktore u nich nezmenis 😀 )... drzim palceky a z reci si netreba nic robit...

adriana27
autor
6. sep 2007

poleva, presne ja mam tento nazor a "postreh"... uplne inak berie zivot, je zodpovedny, vazi si ma a respektuje a je pripraveny problemy riadne riesit a nie utekat od nich... 🙂
ma ma trapit len to ze je skor sedivy, a ze sa ludia cuduju.. ich problem! strach mam, ale na 100% si nemozem byt ista ani s 28-30 rocnym chalanom..

poleva
6. sep 2007

nerieš šediny! ak si si istá nemáš čo riešiť ! môj má aj 2 deti skoro dospelé ale sú tu a vždy budú v jeho teda aj našom živote!
na budúci rok máme svadbu a chceme dieťa,rodinu
nič mi nechýba,náš vzťah prešiel niekoľkými skúškami a keby to všetko nemalo zmysel tak nie sme spolu a to sme už 4 roky

adriana27
autor
6. sep 2007

ano mas pravdu poleva..
My tiez chceme svadbu aj babo v blizkej buducnosti..zijete spolu? a co na to vasi? v poho? sorry ak sa moc pytam, vies iba ma tu zaujima... 🙂

poleva
6. sep 2007

áno bývame spolu skoro rok, nepozeráme na nikoho! vieme, že sa ľúbime a čo chceme od života, jasné že aj my máme problémy ale to má každý

ajduska
6. sep 2007

ahoj adriana, aj ja mám muža staršieho o 15 rokov a vôbec mi to nevadí...netvrdím, že náš vzťah je úúúplne fantastický, ale ktorý vzťah je? vždy sa niečo nájde v každom vzťahu... ale čo mi plne vyhovuje, je práve to, že môj muž má už "pubertu" dávno za sebou, užil si dosť v mladosti a teraz sa už úplne inak pozerá na život a problémy, ako keď mal 20 (aj keď zas na druhej strane už má svoje "maniere", ktoré sa mi nepodarí zmeniť, lebo je už na to starý, ale veď ani ja nie som dokonalá 😀 )...
a ozaj, máme 3 deti a prvé sa nám narodilo, keď mal 42
a mám kamarátku, je medzi nimi 27 ročný rozdiela majú krásny vzťah (síce s ňou už nebude behať po diskotékach, ale aj v tomto smere sa dá nájsť zdravý kompromis 😉 )
...takže to nerieš a rob tak, ako ti srdce káže,držím palce, nech vám to vyjde a ste spolu šťastní 🙂 🙂 🙂

luminkasp
6. sep 2007

necitala som to tu cele, lebo musim ist k dcerke
medzi mnou a mojim muzikom je rozdiel 26 rokov, mozem povedat, ze nam to klape skvele, aj ked obcas..., asi tak ako vo vsetkych vztahoch, my mame navyse este aj kulturny rozdiel, ale ked je laska, tak to proste clovek neriesi... ja ked som s nim, tak si ten rozdiel neuvedomuj a uz o tom nehovori ani rodina, jasne, ze ludi, co nas nepoznaju to vzdy sokne...
Ja som to nikdy neriesila, proste srdce zavelilo a rozum sa nebranil 😀

poleva
6. sep 2007

ahoj a koľko máš vlastne rokov?

luminkasp
6. sep 2007

ahoj poleva, ak sa pytas na mna, v decembri 23 😀

poleva
6. sep 2007

takže partner 49 ? blahoželám k bábätku môj má 42 rokov

luminkasp
6. sep 2007

ajduska,
vsetko najlepsie, mate jeden rok 😀

luminkasp
6. sep 2007

muzik ma 48, 49 bude mat az v marci

mandy20
6. sep 2007

cawte kocky, ja mam priatela starsieho o 11 rokov, spociatku sme velmi rozmyslali ci ist do vztahu alebo nie, no a 1. septembra sme oslavili nase 5 vyrocie 😀 , na buduci rok by sme sa chceli vziat 😵 , to budem mat 22 a on 33 , drzim vam vsetkym palceky, ked sa lubite chodte do toho a nepozerajte ze co povedia druhi 😉

poleva
6. sep 2007

áno láska robí divy 😵

najjulinka
6. sep 2007

Tak máme známu a tá má o 12 rokov staršieho manžela a nevie si vynachváliť.. .Sranda je, že ona má 2 sestry a obe si našli o 12 rokov staršívh od seba tiež... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Moja sestra má rozvedeného... Staršieho od seba.. .ale musím spočítať, že o koľko staršieho. ..sakra.. .je asi o 3 roky mladší od mojho ocka... tak to vychádza zhruba 18 rokov rozdiel... Majú spolu synáčika prváčika... Zatiaľ v pohode.......... On má z prvého manželstva 3 synov a tiež pohoda s nimi.... 😉

adriana27
autor
6. sep 2007

No baby, tolko pozitivnych ohlasov a najma tolko podobnych pribehov mojmu som ani necakala 😀 . to je super 🙂
luminkasp velmi ma zaujal tvoj prispevok, maz naozaj kraaasnu dcerku.. v podstate ma zaujal preto, lebo aj moja polovicka je cudzinec 😅
odkial je tvoj? kde byvate??
Mandy, my sa nepozname? ja som tiez z NMnV 😀 😀 😀
Baby mohli by sme spravit daku action, resp. zraz - mladsie damy so starsimi panmi 😀
bola by to sranda. hehe
taka som rada ze som napisala, citim sa milion krat lepsie a uz nemam strach z nicoho!!
Ajduska - prve dieta ste mali ked mal 42? a kolko ma teraz? My chceme babo hned ak sa podari, teda snazime sa hehe.. A ma 46 rokov... 😎

ajduska
6. sep 2007

luminkasp, dakujeme za blahoželanie
adriana, manžel mal v júli 47 rokov,ja mam 32, a deti sme mali keď mal 42,44 a 46 rokov, z prvého manželstva už má 2 dospelé deti a sám vraví, že tieto si oveľa viac vychutnáva, ako keď bol mladý a mali malé deti

poleva
7. sep 2007

ahoj ajduska niečo na tom bude aj po mojom vidím že sa na dieťa veľmi teší a že si to bude užívať,,,myslím si že je to fakt iné ako bolo predtým a ako bude teraz

bobess
7. sep 2007

ja len krátko-medzi mojimi svokrovcami je 17 rokov rozdiel. Môjho manžela mali keď svokor mal 47. Teraz má svokor 77 a aj jeden aj druhý hovoria že už by to nespravili - teda že by s takým vekovým rodzielom sa nebrali. ale začiatky boli fajn, začalo to byť horšie keď on šiel na dôchodok. môj syn má na to jeden názor - keď som bol malý na otca si nepamätá (logicky) a keď som bol starší a ostatní otcovia brali synov do hôr, hrali sa s nimi, dávali im šoférovať - tak on mal otca dôchodcu. svokra si občas poplače keďže ono to nie je med lízať žiť s niekým kto je taký starší a ona má len 62 takže by ešte chcela vidieť svet, chodiť si posedieť a pod. ...
ale držím palce a prepáčte mi to ak Vás to urazilo.

luminkasp
7. sep 2007

adriana ja zijem v granade v spanielsku, uplny juh, skoro afrika 😀 a ty kde?
bobess v pohode. Moji stari rodicia mali rozdiel 16 rokov a zili v pohode cely zivot, moje tety tiez mali vekove rozdiely a tiez v pohode, asi zalezi od stastia...