Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

luminkasp
2. apr 2009

no, bianka, musis sa zabehnut😀

sonnya
6. apr 2009

ahojte zienky a deticky ako sa mate? tak uz konecne prisla jar aj na slovensko tak sa urcite tulate s malymi po vonka...

winielka
6. apr 2009

ahojky...
já mam muže který je o 21.let starší a v srpnu čekáme mimi...
lepší vztah sem si nemohla přát....
nebojte se,jetli nemá vyjít vztah se starším tak sejné riziko máte i s mladším..🙂

langkofel
6. apr 2009

No ahojte,

no veru sonnya, vyslo slniecko a tak vyliezame aj my...u nas je uz krasne teplucko, chodime sa bicyklovat, do parku, juj tak fajne teplucko je.

winielka, blahozelam k tehotenstvu 😉

lucaska
6. apr 2009

winiwlka, blahozelam k tehotenstvu.........................ked si rozumiete , vek je na poslednom mieste 😉

katynaa
6. apr 2009

na veku nezalezi,hlavne kdyz je dostatecne financne zabezpecen 😉

lucaska
6. apr 2009

katynaa,no tak neviem ci by si bola stastna ,len s jeho financnym kontom......? urcite niee.

katynaa
6. apr 2009

ja teda ne. ale znam pripad jedne slecny , co zahadou otehotnela ( i pres pilule) a okamzite se informovala o vysi alimentu po "pripadnem" rozvodu.
😔

Ja osobne si myslim, ze vek je vedlejsi, dulezite jsou podobne zajmy a spolecny "svetonazor". a tolerance 😎

sonnya
7. apr 2009

winielka vitaj medzi nami a tiez gratulujem k tehulkovaniu 😵

majsan
7. apr 2009

moj muz je odomnba o 13 rokov starsi a niekedy to aj citit ten rozdiel ale inak pohoda 😉

sonnya
7. apr 2009

majsan ahoj medzi nami 😉 pozerala som vase fotecky a su krasneeee 😵

majsan
7. apr 2009

dakujem 🙂

sonnya
7. apr 2009

a kde byvate ak sa mozem opytat? tipovala by som taliansko ale neviem ci spravne...

majsan
7. apr 2009

my byvame vo svajciarsku

sonnya
8. apr 2009

majsan tak to som sa sekla len o kusok 😝

sonnya
9. apr 2009

Krásne prežitie Veľkonočných sviatkov, veľa lásky a rodinnej pohody. Láska Zeleného štvrtku, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele, nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou.
Milostiplné a požehnané Veľkonočné sviatky, hojnosť zdravia, šťastia a lásky Vám prajem 😵

luminkasp
9. apr 2009

soni, ako pekne si to napisala.

aj ja vam prajem prijemne preziteie velkonocnych sviatkov

langkofel
10. apr 2009

Ahojte kocky,
my sme sa s malou chystali na Velku noc na SK, no neviem ci s toho daco bude, mozno pojdeme az po Velkej noci, lebo mam natrhnuty sval na chrbte, auuuuuuuuu.
A tak vam vsetkym prajem:

Pozehnane Velkonocne sviatky,

ak by som sa uz neukazala, dufam ze to trosku prestane boliet a my budeme moct cestovat aspon na Velkonocny pondelok 😒 . Majte sa tu dobre.

luminkasp
11. apr 2009

langkofel,

prajem skore uzdravenie, drzte sa babule

kessina
12. apr 2009

ahoj majsan, pozeram, ze zijete v CH 🙂 v ktorom kantone??? my zijeme tiez tu 😀

adalim
15. apr 2009

Ahoj !

Som na tomto fóre nová. Veľmi ma trápi výber partnera mojej dcéry a snažím sa upokojiť že to bude fungovať. Dcéra má 20 a jej priateľ 49. Oznámila mi, že sa chcú tento rok zobrať a plánujú založiť si rodinu. Je to šok. Nemám nič proti jej priateľovi, len ten vekový rozdiel ma trošku desí. Nechcem ju stratiť, lebo viem že si urobí aj tak posvojom a navyše mám pocit že sa úprimne milujú. V tomto prípade rozhodne nejde o peniaze. Len jej budúcnosť ma trápi lebo či chceme alebo nie je tu veľký predpoklad že ostane o pár rokov sama.

sonnya
16. apr 2009

adalim - poviem ti na zaklade mojej skusenosti - pises, ze ju nechces stratit a aj to ze mas kladny vztah k nemu a ze sa maju radi, tak potom nebran dcere ani jej to nejako nevycitaj, lebo tym budes medzi Vas stavat barieru... ako sa to stalo mne (nasi to od zaciatku velmi odmietali a bola proti cela rodina, ale ja som si aj tak spravila ako som to citila, a aj ked presiel uz skoro rok tak nie sme moc v kontakte a kym ja nezavolam alebo k nim nepridem oni sa neozvu a mna to trapi, viem, ze aj ich ale aj tak sa s tym nechcu zmierit), tak nechaj na dceru nech sa rozhodne tak ako to ona citi, ved kde mas istotu keby mala partnera rovnako stareho, ze sa mu nestane nejaka nehoda... (myslim, ze kazdej z nas tu niekedy napadne myslienka ako to bude ked uz partnera/manzela nebudeme mat vedla seba, ale myslim, ze to stastie co s nimi prezivame tieto myslienky rychlo zazenu prec)
Takze hlavu hore 😉 ked sa maju radi a klape im to tak bud rada, ze Tvoja dcera je stastna 😵

fodorka33
16. apr 2009

adalim bud v klude ako pises maju sa uprimne radi a pokialo aj on je spravny chlap tak nechaj veciam volny priebeh.sice moj manzel je o 12rokjov starsi no moj otec ho zo zaciatku ani nepozdravil a nerozpraval sa snami,no asi po roku ked videl ze je to vazne medzi nami zacali sa rozpravat a su z nich najlepsi kamarati.no a mi sme spolu uz krasnych 5rokov a mame prekrasneho synceka 🙂 pokial su stastni tak im len praj....a dalsie pozitivum docakas sa tym padom aj vnucatka 🙂 😉 drzim im elmi palce

sonnya
16. apr 2009

ahoj fodorka, akurat som pozerala vase fotecky ste pekna rodinka a maly krasne rastie... prajem hlavne vela zdravicka 😵

livia76
16. apr 2009

Adalim, ani moja mamina nebola nadšená pred 8 rokmi z môjho výberu partnera 😉 môj manžel je od nej mladší len o 6 rokov 😀 😀- teraz na neho nedá dopustiť-vie, že je zodpovedný, úprimný. Už to v tejto téme padlo 1000 krát- nikde nieje napísané, kto koľko bude žiť, tak si tie dni, ktoré máme pred sebou užívajme plným priehrštím a zbytočne sa nezaťažujme otázkami ,,čo ak.. čo keby..". Určite plánovať svadbu v 20-tke je asi podľa vačšiny z nás trošku skoro 😵 ale čo- všetko je len tak, ako má byť- je jednoduchšie tento fakt prijať, ako s ním bojovať 😅 . Tebe ako skúsenej žienke a matke je určite jasné, že v každom partnerskom vzťahu sú slnečné, no i zamračené dni- či je to vzťah rovesníkov alebo takých, ako sme ,,my" 😵 Držím palce-hlavu hore 😉 Teš sa zo života a dopraj šťastie i svojej dcérenke. 😵

adalim
16. apr 2009

Ďakujem dievčatá !
Mám svoju dcéru rada a chcem aby bola šťastná, vždy sme mali spolu kamarátsky vzťah ale strach aj tak mám. Jej priateľ je o 9 rokov starší ako jej matka i otec a navyše talian. Čo mi nevadí nemám predsudky, ale odíde od nás do inej krajiny kde jej nemôžem pomôcť, hoci mi každý deň volá. Luciano nikdy nebol ženatý a nemá deti, takže mám dojem že je to práve on kto chce svadbu a deti čo najskôr. Ale asi sa s tým musím zmieriť . Aj Vám všetkým prajem vo vzťahoch veľa šťastia a radosti najmä dievčatám, ktoré navyše museli opustiť domov a ísť do inej krajiny.

luminkasp
17. apr 2009

Ahoj adalim,

moj muz je spaniel a je odo mna o 26 rokov starsi. V podstate je vo veku mojich rodicov. Rodinu predtym nemal. Ja som sa dokonca nikdy ani nevydala.

pre mojich rodicov to tiez nebolo lahke, ale prijali to a myslim, ze dnes sme vsetci stastni

sonnya
23. apr 2009

ahojte babenky a deticky, akosi nam to tu zaspinkalo... asi mate pekne pocasie a tak to plne vyuzivate... mne uz zacali skusky, tak to mam tiez perne, ale tak nejako to prezijem 🙂 a potom sa budem tesit na leto 😵
Inak nemam ziadne nove spravicky...
Vsetkym vam prajem krasny den 😉

martina.alenka
28. apr 2009

ahojky, manžel je o 19st., máme 20měs dcerku, vztah typu rodič dcera, jenom se trápíme. Záčátky byly nádherné, problémy začali až když byla malá na světě Je to těžké jiná generace, nevím, ale záleží jak byl vychovávaný, co už zažil. Otec od manžela byl vždycky trochu pedant, tak v tom vyrůstal, ale říkám na začatku se chovali předemnou všichni hezky. Holky hezký den pá

mortisha9999
30. apr 2009

Zdravim kocky..som v tomto fore nova 🙂 chcem sa poradit od tych skusenejsich, mozno dostat dobru radu, ako na to....
..mam priatela o 29 rokov starsieho..mam 24..sme strasne stastni, byvali sme spolu necely rok, len teraz som u rodicov koli tomu, ze v niecom mame dost pomaham, moj mily preraba byvanie a pod....ale to nie su podstatne problemy..to, ze k sebe patrime uz mame jasne 😀 len nas vztah je taky...."polotajny"....moja mama o nas vie...je od nej o rok mladsi, ale velmi si rozumeju.. 😵 ale otec este stale nie...a ja neviem ako mu to povedat, ako zacat...viete, on je taka "stara skola", dost konzervativny a zaroven mu nehcem ublizit...maminka sa mi vracia zo zahranicia, takze snad mi s tym pomoze...uvidime..ake s tym mate skusenosti? dakujem za kazdu radu 🙂 inac moj mily a moj otec su ten isty rocnik 😅
..prajem vsetkym krasny den