Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

kacenaba
20. sep 2012

@sandricka2011 Stale sa viac dotoho zamotavam, viac a viac. K rodicom sa vratit nechcem, ona maju tiez narok na svoj zivot a este tam maju mojho brata. S malou nemam moc na vyber. Zatat zuby a vydrzat a dufam, ze to raz bude dobre alebo aspon lepsie. Mne niekedy nas vztah pripada, ako na hojdacke a ked je pomerne dobre tak sa nemozem zbavit pocitu, ze to zase pride a budeme sa hadat a nerozpravat. Ja som po porode a po tom vsetkom dost naladova. Vsteko mi vadi,a hlavne to, zeja som robila 10 rokov s ludmi a bola vzdy ,medzi ludmi a odrazu uplne sama len ja a mala.

kacenaba
20. sep 2012

@miruss_013 nie nie sme zobraty a to je jedina dobra vec, ktoru som spravila,lebo tahat sa s nim este aj posudoch, to by som ozaj nezvladla. Budem stasna, ak raz sa na to odhodlam, ze sa zbalim, natahovat sa o vyzivne a dom.

miruss_013
20. sep 2012

@kacenaba Aha lebo moj mi vykrikuje ze si ma nikdy nevezme... 😝

sandricka2011
20. sep 2012

@kacenaba no ja by som sa snazila urcite odist za kazdu cenu. Zistovala by som si asi moznosti, ci uz u rodicov alebo nejaky podnajom ak su na to podmienky. Ja som zase taka povaha,ze ked mi je niekde zle,tak sa zbalim a odiddem. Viem,ze nie vzdy je to lahke,a este ked mas male babo,ale vzdy sa da nieco urobit. vyprdla by som sa na takeho chlapa, kvoli ktoremu sa citis mizerne.

ssisska
20. sep 2012

Veru poviem vam zeny,mne chlapy v zivote nechybali a ani chybat nebudu,ale co cert nechcel tiez som si nasla priatela o 27 rokov starsieho,no vlastne on si nasiel mna,byvam s nim v jeho rodinnom dome,stara sa o mna,kupuje vsetko co potrebujem,plati mi zdravotne poistenie,teraz mi chce zaplatit vodisky kurz,vozi ma autom kde potrebujem,naozaj idealny priatel,ma to len jedn hacik ,citim sa byt mu zaviazana,a moja sloboda je prec.V skutocnosti som nikdy priatela nechcela a nepotrebovala.Aj ked som lasku nikdy nehladala nasla si ma ona 🙂

norita
25. sep 2012

@lea_nr Tak ja s týmto nemám problém mama ho bere celkom dobre

norita
30. sep 2012

@ssisska Užívaj si to a neber to ako zaviazanosť. Ja som to zo začiatku tiež robila a mala som len z toho hlavu bol. Teraz mu to odplácam tak že, mu navarím to čo ma rád, nabalím ho do lesa keď ide na polovačku. A on je vďační za tieto maličkosti. Skvele sa dopĺňame.

diorissima
30. sep 2012

Ja mám tiež o dosť satrsieho muža a spočiatku som s tým mala problém, na nás sa každý dival opticky hneď na typ blondavej modelky - zlatokopky a zažpzobaneho muža , nikto nechcel vidieť že mám ďve ťažké vysoké školy právne vzdelanie a ťažkú právnu prax, dobrí priatelia mi poradili nech pozerám na svoje šťastie a svoju spokojnosť čoho sa naďalej držím treba myslieť jedňoducho na seba a nebrat do úvahy zavist a neprajnost iných , som šťastná lebo mám muža ktorého milujem a vážim si ho preto čo všetko sám dokázal a neskutočné krásnu dcéru s ním o ktorej každý hovorí že je ako dieta z reklamy a môžem kaslat posudzovanie inými takze baby držte sa

norita
1. okt 2012

@diorissima Gratulujem ti.

kubaja
10. okt 2012

ahojte len náhodou som sem zablúdila......a začítala som sa ...........ja mám partnera o cca 25 rokov staršieho.........keď som ho spoznala myslela som si že ja starší o nejakých max.13-15rokov čo už som vtedy považovala za veľa.........a potom keď som sa dozvedela skutočný vek...bola som zarazená no zároveň už aj zaľúbená.........okolie ho prialo bez problémov aj rodina aj priatelia(dokonca ho majú radšej ako bývalého) .....som s ním už 7 rokov a náš vekový rozdiel nám nerobí problémy chceme ísť na zábavu ideme, do prírody ideme, športovať ideme.........je nám spolu proste fajn....teraz akurát riešime bábo tak snáď všetko bude ok ...........dievčatá nelámte si hlavu čo na to povie okolie....ak si rozumiete je to super a to je najdôležitejšie.... 😉

skumavka
17. okt 2012

@kubaja vitaj v klube. Zhodujem sa s tvojim názorom 🙂 Máme podobný vekový rozdiel,spolu sme už 12 rokov a máme dve deti 😵

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea_nr
21. okt 2012

@estrella5 Ahoj a vitaj v klube 🙂 🙂 teší ma, že sa nás tu zbiera čo raz viac aj takýchto mladých, ktoré máme väčší vekový rozdiel 🙂 ja mám partnera staršieho o 18 rokov 🙂

something
21. okt 2012

Vsetky problemy pridu neskor...Poznam asi 10 parov kde je velky vekovy rozdiel a ani jeden nevyzdrzal...preco? Lebo muz, ak je starsi, nestacil zene a jej zivotnemu tempu..Dokonca som aj ja mala partnera starsieho o 15rokov a som rada, ze som sa ho zbavila...ale drzim vam vsetkym palce

jarmila1977
21. okt 2012

ahojte.ja mam manzela starsieho o 12 rokov a sme svoji uz 15 rokov.myslim,ze vek nehra ulohu-je to vec vyspelosti.ked sme sa spoznali,ja som mala len 17 rokov.brali sme sa po 3 rokoch.mame spolu tri deti.jedine,v com sa nezhodneme vzdy je rozdielny nazor na ich vychovu.ale myslim,ze to nie je vekom.aj rovesnici mozu mat rozdielne nazory na vychovu spolocnych deti.ale chce to vela kompromisov.no viem,ze vzala by som si ho opat a ak niekedy v buducnosti bude chciet dcera manzela starsieho o dost od nej,nebudem jej branit.a ani nebudem moct 🙂 hned by poukazovala na nas s manzelom.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea_nr
22. okt 2012

@estrella5 ja som na tom podobne rovesníci sú zatiaľ pre mňa priveľké deti....ich zaujímajú diskotéky, alkohol, párty a mňa toto veľmi nikdy nebralo teda netvrdím, že si rada nevyjdem niekam s kamoškami ale určite nie každý víkend a do kolien....ja pôjdem radšej do divadla, kina, niekam na pohárik vína s priateľom a užijeme si svoju pohodu 🙂

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea_nr
23. okt 2012

@estrella5 ja medzi svoje rovesníčky nezapadám vôbec....aj teraz sme mali stretávku po 5 rokoch zo ZŠ a ja som sa z 18 ľudí vedela porozprávať s 2 a to boli baby, ktoré už žijú samé, zarábajú si a nie sú odkázané na rodičov.....ja taktiež ešte nie som sama žijem s rodičmi ale snažím sa zaoberať svetom okolo seba a o tom veľa ľudí v mojom, tvojom veku nemajú ani páru....a ten starší partner vždy donúti otvoriť oči a riešiť veci, o ktorých naše rovesníčky nemajú ani šajnu 🙂

kubaja
24. okt 2012

no to sme potom fakt na tom podobne na diskotéky som nechodila ani keď som bola mladšia a keď už idem tak radšej na plesy a to ten môj ide rád.......a na kávičku s kámoškami chodíme skoro stále 🙂 .... žiadne obmedzenie ako si niekto myslí, že pri staršom partnerovi bude...a keď ideme iba kočky tak stráži náš domček 🙂...bez reptania

kubaja
4. nov 2012

Baby snažíme sa s drahým o drobca len neviem či by nemal ísť na nejaké vyšetrenie keďže je starší....má síce už zdravé deti no ale ....ako by ste to riešili vy? máme sa snažiť bez vyšetrení a užívať si to alebo radšej zájsť na nejaké genetické vyšetrenie?

anjelicek26
4. nov 2012

@kubaja toto podla mna riesit nemusis 🙂 Pokial viem, tak vek vajicok moze byt kriticky, ale spermie sa tvoria vzdy nove... vajicka naopak ma uz zena dane od narodenia, preto je dolezity vek.. my cakame nase c. 3 🙂 Drahy to rozdychal 😀

lea_nr
5. nov 2012

@kubaja teší ma, že nás je viac 🙂 u nás je vtipné to, že on ma posiela stále von aby som sa išla zabaviť ale keď ja musím mať fakt, že náladu a tú mám tak raz za rok 😀
a stým obmedzovaním ako si väčšina ľudí myslí ☹ tak to ma mrzí najviac ☹ a hlavne keď mi to stále predhadzuje vlastná mama, pretože podľa nej rozdiel viac ako 5 rokov nemôže fungovať

a môžem sa spýtať aký je medzi vami vekový rozdiel? ak si to tu už niekde písala prepáč len sa mi to nechce hľadať a som zvedavá 🙂 a ešte otázočka tvoji rodičia to zobrali v pohode? 🙂

@anjelicek26 a tebe ešte raz gratulujem k tomu mini prekvapku 😉

kubaja
5. nov 2012

rozdiel je 26rokov..a naši? úplne super majú ho radi veď je skoro v ich veku 😀 😉 naozaj sú radi v jeho spoločnosti aj na "pive" si majú čo povedať takže v pohodičke aj po tejto stránke

lea_nr
5. nov 2012

@kubaja to máte super, že ste za dobre....medzi nami je 18 rokov a moja mama nechce ani počuť a to je len o 4 roky mladší od nej 😅 .....ale tak verím, že nejak sa to utrasie nemám chuť celý život stáť medzi rodičmi a láskou

kubaja
6. nov 2012

myslím si že časom ju to prejde len vy musíte byť v pohode ...možno to bude trvať dlhšie lebo mamky vedia zatrpknúť ale potom ustúpia 🙂

lea_nr
6. nov 2012

@kubaja no len bojím sa koľko to bude trvať nakoľko moja mamina je extra tvrdohlavý človek.....a posledné čo chcem urobiť je to, že sa zbalím a odídem aj keď viem, že inak sa to možno nebude dať vyriešiť.....

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myrri
6. nov 2012

Tiez mam starsieho partnera.o 13 rokov. Bolo to v pohode ,az kym pred mesiacom jeho dcera z prveho manzelstva neoznamila,ze je v 4 mesiaci .Teraz bude/me stary rodicia,co je pre mna,vzhladom na to,ze este nemam dieta dost tazka situacia. A to o tom este nevie ani moja mama,ktora je dost mimo z toho,ze mame taky vekovy rozdiel...

norita
7. nov 2012

@kubaja Ahoj , vek nikdy nehrá rolu. Aj ja som na to prišla.