Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

j.cien
21. dec 2010

manzela mam o vic nez 20 let starsiho,jsme spolu uz 11let a je to ten nejuzasnejsi chlap na svete 😵 ,vek sam o sobe je jen "fyzikalni velicina"...znam spoustu "starych mladych"..

slniecko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera27
23. dec 2010

@slniecko13 prepac, ale prides mi len ako jeho hracka. Vyclenil ti mantinely odtial - potial a hotovo. Skus sa vzopriet, ziadat rozvod, a najde si inu hracku. A na sviatky chodi domov k rodine? A tam ty nepatris, co? A predpokladam ze jeho "povodnu" rodinu (rodicia, surodenci) asi tiez s tebou velmi nenavstevuje... A co znamena "sme spolu"? Byvate spolu v spolocnom byte/dome? Preco spavas so zenatym muzom sa radsej ani nepytam.

bjoucik.15
24. dec 2010

@slniecko13 je to těžký, tohle nemám zažité, takže moc neporadím. Zeptej se ho napřímo, jak to s tebou vlastně myslí, protože aby ti celý rok říkal "budeme spolu" a stále nic, tak to není dobře. Já bych ho asi zahnala někam do kouta, aby jsi vlastně věděla na čem jsi. Vztah, který nikam nevede je k ničemu.Promiň.

JINAK PŘEJI KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH A BOHATÉHO JEŽÍŠKA 🙂

baddy0123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teddyx2
8. jan 2011

Ahoj, my jsme s manželem od sebe přesně 19 let a zatím nám to klape perfektně 🙂 . Svoji jsme zatím rok a půl 😉

patatina83
8. jan 2011

ahoj ja mam priatela o 26 rokov starsieho.zalubila som sa do neho ked som mala skoro 20 a sme spolu doteraz uz vyse 8 rokov a mame spolu aj maleho synceka..mame sa stale radi...myslim,,ze som nasla toho praveho..tiez ma niekedy napadnu pochybnosti co bude dalej ale ked sa porziem na synceka,,tak to prejde...bude ako bude a chceme aj druhe dieta...drzim palce ahoj

havi
12. jan 2011

k tejto teme mam len jedno,mam o 15rokov starsieho priatela,kym sme nemali maleho,bolo vsetko ok,ale ako sa narodil,zmenil sa k horsiemu,vsetko mu vadi-hracky,mali ked ho otravuje sa s nim hrat,radsej mizne po krcmach,pride ked uz mali spinka,nadava,bucha dvermi,mali sa na to budi... 😢 no pekny zivot to neni...a to chcel po mne dalsie dieta,ale naco,ked sa nestara,ktore tu uz ma,vlastne stara,zaraba peniaze,ale podla mna to neni vsetko,o spolocnych vyletoch mozem len snivat 😔 vsetko mu vadi...ale myslim si ze vek nerozhoduje,zalezi na tom,co je v cloveku.a v tom mojom asi pekneho moc nie je,hlavne toho co sa tyka roddinneho zivota...

zuzana84
12. jan 2011

Cavte baby, moj manzel je odomna o 12 rokov starsi. Sme spolu uz skoro 7 rokov a manzelia sme jeden a pol roka. Od zaciatku nam to uplne klape, predtym ked sme mali chut ist von sa bavit, isli sme, ak sme mali chut ostat doma pred telkou, ostali sme. Vzdy sme sa vedeli dohodnut. Teraz mame malu dcerku a je ukazkovy ocinko, velmi ju lubi, hned ako pride z prace ju vybozkava, prebali, travi s nou cas a robi mu to radost. Ku mne je stale milujuci ako na zaciatku. Vekovy rozdiel vobec nebadam. Takze u nas je to bezproblemove, nemenila by som svojho manzela ani za sto mladsich. 😀

anxuska
13. jan 2011

Ahoj, my s priatelom máme medzi sebou rozdiel 14 rokov, je to dosť, ale mimochodom nikto za svoj vek nemôže. Je to najlepší chlap, akého som stretla, žijeme spolu už 5 rokov, máme spolu dve deti, je super otec... keď chcem ísť von a on nie , idem s kamošmi 😉 a pre mna by bol väčší problém, keby fajčil, alebo pil...

martina6
17. jan 2011

Ahojte, vsetkych Vas pozdravujem.
Ja mam priatela o 22 rokov starsieho. Mne je 31 a priatelovi 53. Pozname sa 2 a pol roka.
Ja mam na to taky nazor, ze to uz je velmi vysoky vekovy rozdiel. Bojim sa do buducnosti, ze co bude, nechcem zit v strachu cely zivot, bojim sa ked bude starsi a starsi. Mozno je to hlupe, ale takto citim. Viem, ze ked sa dvaja lubia, na veku nezalezi,ale podla mna aspon v mojom pripade staci tak maximalne do 10 rokov vekovy rozdiel medzi partnermi.
Poradte mi ak mozte.
Vopred Vam dakujem.
Prajem este pekny zvysok dna.

marosko08
17. jan 2011

Adka.mam 34rokov a priatel ma tento rok 52 rokovpozname sa uz skoro 7rokov.on je rozvedeny,ja vdova(tak vek neries,lebo teraz sme tu,zajtra nemusime,aj ked mame len neakych 20-30rokov a mozno ti starsi tu budu dlhzsie,ako my...)je to mily chlap,aj ked netvrdim,ze sa sem-tam nezhodneme.to asi vsetci...mame sa radi,mame dvojrocneho synceka,ktory nam robi velku radost-planovali sme ho.nikto z nas nevie,ako bude o par rokov,sme tu teraz a preto by sme sa mali snazit mat jeden druheho radi...nebudem Ti radit,to sa musis Ty sama rozhodnut,ale ak ho mas rada a aj seba samu,neublizuj Vam obom,len koli tomu,ze jedna pani povedala.....ak mi o par rokov napises,ako sa mas,potesi ma to.prajem pekny vecer.kata

mimimanka
11. feb 2011

no ahojte, tak sa pripájam ...no ja si myslím ,že je to hlavne o tom kto má ako v hlave upratané ,lebo ide o to , že keď si mladá baba nájde prachatého muža v rokoch tak od toho čaká niečo...že ju vytrhne z domu kde má málo alebo jej nerozumejú alebo to má najťažšie na svete a on sa ako "ocko" o ňu postará, zlatokopka ? možno...no celé zle... ale povedzme že už ako mladá musím byť zodpovedná ,samostatná, pracovať (ešte aj študovať), aby som mohla bývať, uživiť sa, zabaviť sa fungovať a vôbec žiť ,mám uplne normálny vzťah s rodičmi hoci s nimi nežijem ...ale nesťažujem sa... a proste si s mladými chalanmni nerozumiem, možno preto že všetci ktorých poznám žiju s rodičmi z ich penazí a myslia len na zábavu sex a alk alebo aj ked žiju sami a robia tak myslia iba to či im dám alebo nie a nehladaju nič naozajstné ako vzťah....a stretla som muža s ktorým som si sadla,máme spoločné záujmy venujeme sa podobným veciam, baví nás rovnaký humor a vnímame život podobne...jediné čo kvázi vadí je 15ročný rozdiel...ale potom mi hovorte o tom že ho nemám chcieť a nemám mať rada lebo on bude o pár rokov starý a impotentný alebo chorý a ja nemôžem ochorieť ? alebo nečakane zomrieť ? a mám sa tváriť že medzi nami je nič ked to k nemu cítim silnejšie ako ku komu inému ? nechápem to ,pritom ja umieram túžbou byť s ním...je to zlé ? som ja zlá,že toto je to čo chcem ?

babu9
12. feb 2011

Ahojte babenky, tak medzi nami je vekový rozdiel 14 rokov a verte mi, že nemenila by som zanič na svete 😀 je to super chlap a manžel 😉 .....poznáme sa už 16 rokov a spolu sme od začiatku takže sme spolu 16 rokov a za ten celý čas a môžem povedať, že za ten celý čas, ktorý sa mi zdá krátky som maximálne spokojná 😀 😀...zo začiatku kým neprišla prvá ratolesť sme chodili na žúrky (niekedy ak sa nám chcelo aj potom, veď načo sú rodičia 😝...nech sa potešia aj babky a dedkovia) stále máme srašne veľa spoločných záujmov a podľa mňa aj to je základ na dlhotrvajúci vzťah....ktorý do dnešného dňa fiunguje super...pred rokom sa nám narodila ďalšia ratolesť a momentálne ja som už pracujúca mamička a manžel je na materskej 😀 a užíva si to a aj drobček s ním...kúpe ho, prebaľuje, chodia denno denne vonku su taká správna dvojka 😀 😀 keď som doma tak sa venujeme jeden druhéme a stále sa milujeme tak ako to bolo na začiatku......preto holky vekový rozdiel nehrá hlavnú úlohu ale všetko ostatné čo je vo vzťahu dôležité a vzácne (láska, porozumenie, kompromis...) všetci raz zostárneme...

jahodnicka
8. júl 2011

Ahoj kočky, jak pokračujete se svými partnery? I já mám staršího muže - o 20 let..a stěžovat si tedy nemůžu.. 😵

andreaka11
9. júl 2011

@jahodnicka no tak ja by som toho mojho nemenila za ziadneho ineho 😉

sarzan
10. júl 2011

@adriana27 viac ako 10 rocny rozdiel asi neni moc vhod aj ked veky su dva-ten ciselny a biologicky-cize 50 rocny chlap moze mat biologicky vek 40 ročaka,ale na to sa radsej netreba spoliehat

zelo22
10. júl 2011

Ahoj ja mám 30 a moja partnerka 19 je medzy nami 11ročný rozdiel. Po dvoch rokoch randenia sa nám narodil synček, teraz sme zasnúbený a chystáme svadbu🙂 Klape nám to výborne aj s tých dôvodou že zarábam a dokážem sa o nich postarať a priateľka si môže užívať 🙂 🙂 . Rodina spočiatku nebola nadšená ale teraz sú rady že si našla staršieho🙂. Takže len toľko že to môže úplne v pohode fungovať

andreaka11
11. júl 2011

ja len nechapem, ze preco si vsetci myslia, ze ked ma zena starsieho priatela, tak je zlatokopka??

norita
21. júl 2011

Ahojte ja mam priateľa staršieho o 21 rokou. Je perfektní. Obidvaja sme kozorožci a mame toho naozaj veľa spoločného.

ttrrinitty
21. júl 2011

medzi mnou a manželom je vekový rozdiel presne 10 rokov,o tolko je odomna starší a od mojich rodičov mladší 🙂 a klape to,a tiež som rada že je to rozumnejší,zodpovednejší,pracovitejší,skúsenejší muž na ktorého sa možem spolahnút,čo sa o mojich dajme tomu rovesníkoch povedat nedá(teda čest výnimkám,ale sú ojedinelé)mna odjakživa zaujímali starší chalani 😀 a to teda nie som žiadna zlatokopka 😝 ,no na druhej strane som rada,že nám pri MM nič nechýba 🙂

amigdala
21. júl 2011

Já jsem měla o 17 let staršího partnera se kterým jsem žila 2 roky. Docela nám to klapalo, ale faktem je, že to věkové rozmezí bylo asi už moc. Nakonec jsme se rozešli a teď mám přítele staršího o 9 let a jsem mnohem spokojenější 🙂

ev30
31. júl 2011

ahoj holky,před 9lety to mě bylo 21let jsem potkala na podnikovém večírku muže,který byl o 19let starší než ja a navíc byl kamioňák,byla jsem z něj tak poblázněná,že jsem tenkrát věkový rozdíl neřešila.Problém začal ve chvíli,kdy jsme si pořídili byt a já zatoužila v 25letech po mimču,ale on furt si vymýšlel podmínky,které bych mu splnila a pak by bylo to mimčo,pořád se tomu vyhýbal vzít se a mít mimčo,že jsem se s ním po 6letém vztaju rozešla.Teď po 3letech rozchodu vidím,že jsem udělala tenkrát dobře,našel si ještě mladší holku než jsem já a navíc svobodnou matku,takže žádné dítě svoje vlastní si už asi nepořídí.

ev30
31. júl 2011

téď mám manžela o 8let staršího a jsem spokojenější a šťastnější.

qitecek
31. júl 2011

Dokud není rozdíl 60 let, tak je to myslím v pohodě 😀 http://www.super.cz/3539-crystal-harris-o-milov...

ifek
14. aug 2011

Ja mám muža staršieho o 11rokov, zatiaľ nám to klape, tiež som sa zamýšľala že čo bude keď budeme starší ale nakoniec som si povedala že to nemá význam riešiť, žijeme teraz a sme spolu šťastný. 😵

blanblan
14. aug 2011

podla mna je to s kazdym chlapom rovnako tazke, ci uz ma o 5 menej alebo o 10 viac 😀

elise
15. aug 2011

ahojte🙂 tak doba pekne pokročila ja mám teraz 36 manžel 48 máme 4,5 ročného syna a sme uplne v pohode, prešli sme si aj zolžitou situáciou a aj rôzne pohlady na život sm emali ale som rada že ho mám, plánujeme ešte 2 detičky.

januska010
16. aug 2011

Ahojte 🙂 Mám 25, môj manžel 44 rokov a nikdy by som ho nevymenila. Je to ten najlepší manžel a otec našich synov.

cobhan
16. aug 2011

@adriana27 Ahoj, podla mna na veku nezalezi. Moj manzel je o 20 rokov starsi a nevymenila by som ho ani za nic. Myslim, ze ulohu ani tak nehra fyzicky vek, ale to na kolko rokov sa clovek citi. Pokial je vam spolu dobre, tak len smelo do toho (pokial ste tak uz neurobili za tie 4 roky, co tu ta tema je) 🙂