Mám postihnuté dieťa. Potrebujem sa o tom porozprávať

meganne
19. máj 2009

chcela by som si z niekym pisat kto ma postihnute dieta.niekedy sa to neda vydrzat tak sa odreagovat aspon takto.

zuzulik
19. máj 2009
zrzulka
19. máj 2009

meg a co je tvojmu babetku?

jeudi
19. máj 2009

ahojky postizene dite nemam ,ale zila jsem s takovym clovekem kdysi davno ,a obdivuju maminky jak to zvladaji s takovyma detma..tyto deticky jsou naprosto uzasny lidi,ale prace je s nima strasne moc a to ne jen v detstvi,ale az do smrti

kotenko
19. máj 2009

meganne, napis viac...

patricia1971
19. máj 2009

kotenko no teraz plačem....pozrela som si foto...bola zlatunká...neviem,čo ti mám napísať,len som sem tak kukla,ale čo si prežila,tak to musí byť strašné....mne takto zomrela sestra,ja som mala rok ona 3,ale určite je jej lepšie tam,kde je,v nebíčku...je mi moc lúto tvojej Lianky....držím palčeky v živote,nech vám víde všetko,ako si prajete....

meganne
autor
20. máj 2009

ahojte dakujem ,ze ste sa ozvali.kotenko to my je velmy luto co sa ti stalo,ale malynkej je uz dobre.nasa vladka ma uz 11rokov. v 6 roku nam diagnostikovali gen.ochorenie mukopolysacharydozu bol to prenas velky sok.ta choroba je velmy zakerna.ked nam to povedali vladka bola normalne dieta trosku zaostala vo svojom vyvyne oproti svojim rovesnykom.no odstupom casu sa to dost zhorsilo prestola komunykovat toaletu pouziva iba ked ju niekto zoberie nevie sama jest,a vela dalsich veci co prenas je samozrejmostou.no sme rady ze este chdi a je taka ako je.prognostika je taka,ze zostane bezvladna lezat na postely.je pravda,ze nieje to lahke ,ale dost pomaha,ked je dobry manzel.mam este 23.mes druhu dceru ta je na 100% zdrava nema vladkynu chorobu.bola som v prahe na gen.testoch ked som bola tehotna a ked sa narodila zobrali jej moc a potvrdili,ze nema to ochorenie.velmi my pomaha ,no su dni ked vas nieniekto tak nastve ze neviete co dalej,niektory ludia si to ani mozno neuvedomia,ze tomu druhemu ublyzia co sa mne stalo vcera bolo to na vladkynu adresu a velmy sa ma to dotklo tak som sa chcela zniekym porozpravat manzela som mala v praci tak som napisala sem ste velmy zlate,ze ste sa my ozvali

gizela66
20. máj 2009

kotenko, ty nie si z PE? len tak som sa sem isla pozret... je mi to luto........ nebola si pocas tehotenstva na nejakych vysetreniach?

detta
21. máj 2009

meganne - ja mam sice tri zdrave deti (klop-klop), ale v rodine mame postihnuteho chlapceka (synovec) je autista.....do 1,5 roka nic nenasvedcovalo tomu, ze mu nieco je, az neskor.....teraz ma 7 rokov a nerozprava, ma vsetky autisticke znaky.........ked sme sa to dozvedeli, tak to bolo nieco hrozne 😔 ....hrozne mi bolo luto brata a svegrinej.......s takymto niecim sa clovek nikdy nevyrovna..........a dobre poznam tiez tie sproste pohlady ludi a priblble komentare 😠 .......keby aspon den stravili s takymto dietatom, hned by mali iny pohlad na svet......aj ja som si uvedomila, ze nie je nic dolezitejsie ako zdrave dieta......drzim ti velmi palce....a velmi obdivujem rodicov , ktory maju taketo deticky.......

detta
21. máj 2009

kotenko, tiez mi je velmi luto tvojej Lilianky........moja sesternica zazila podobne nieco ako ty.....tehotenstvo aj babätko mala v poriadku...zacala prirodzene rodit v termine, no babatko sa zaseklo medzi kostami a neslo von (mala asi uzku panvu) tahali ju vakuom, kliestami a kadecim....nakoniec jej spravili cisarsky, ale az potom ked vydeli ze sesternica skoro zomrela, uz bola v bezvedomi 😔 ......a malinkej Nikolke donicili uplne mozocek, tyzden bola v kome a potom zomrela 😢 😢 😢 ...........sesternica potom tyzdne lezala v nemocnici co jej davali dokopy maternicu a panvu.......keby mala Nikolka prezila, tiez by bola uplne bezvladna.....