Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

natashkaa
25. jan 2009

Tak som sa uz asi rozhodla Vsemvs - verejna sprava externe, je tam aj anglictina to som velmi spokojna a predmety ako pravo, marketing, ekonomika, financie co je v dnesnej dobe prinosom . Co uz zacnem odznova a budem mat tym padom dve vysky.

wighy
25. jan 2009

natashkaa hej VS diky idem nieco kuk na nete 😉

a ak sa smiem spytat pracujes v tejto oblasti co si vystudovala????

natashkaa
25. jan 2009

hej pracujem ako graficka a ak by si chcela robit tuto robotu ver mi vysku na to fakt nepotrebujes zozenies pracu aj slusne zaplatene

wighy
25. jan 2009

nataska presne nad tym uvazujem, lebo je velmi malo ludi co robi s grafikou, a aj samostudium je dobra vec len treba na to caaas , ja som zatial kvazi zaciatocnik ,robila som zatial len vo firme cca 500 stranovy katalog a podobne, tkaze sa mam co ucit ale zas bavi ma to 😉

natashkaa
25. jan 2009

no prave tych ludi je uz dost co mam aspon ja skusenost hlavne vela gymnazistov sa naucilo Photoshopy, illustratory atd a robia grafiku. Tu dokonca ani nemusis mat skoncenu taku skolu pre nich je dolezite aby si ovladala tie programy a bola kreativna. Ja ked som si hladala robotu bolo im jedno, ze mam vysku mala by som rovnaky plat aj bez nej. Teraz ale robim sama na seba. Ono jre pravda, ze skola s tym zameranim ti da take veci, ze nieje dolezity len vzhlad ale aj urcite textove zakonitosti, ktore sa musia dodrziavat a hlavne zakonitosti pre tlac, ktore su asi najdolezitejsie. Dobre je dnes vediet hlavne programy na weby lebo to dnes hybe svetom.

wighy
25. jan 2009

veru veru, soma j hladala nejaky kurz ohladom tvorby web stranok aletu u nas som nic nenasla

natashkaa
25. jan 2009

a odkial si?

wighy
25. jan 2009

z Komarna

vies ide mi o to, ze som teraz na materskej a po nej sa nechystam vratit do starej roboty, uz ma prestalo bavit pre niekoho makat a iba cloveka zdieraju a bohatnu na nom, chcela by som rozbehnut nieco vlastne

natashkaa
25. jan 2009

no nasla som na nete toho dost daj si do googlu kurzy tvorby webu Komarno , alebo www.kurzy.sk. Comu si sa venovala predtym? ja mam prave toho uz plne zuby by som najradsej robila nieco ine 😀 mi trosku lezu na nervy zakaznici mna materska len caka ale chcem popri nej sem tam nieco urobit.

bibinka
25. jan 2009

natashkaa- tak to je super odbor čo si si vybrala, s tým by si mala dosť široký záber pre prax. a môžeš robiť aj to svoje vyštudované a skĺbiť to aj dohromady. no super, cez materskú sa to v pohode dá,aj keď je bábo určitý dôležitý záväzok a je na prvom prvučičkom mieste.....pred školou. ale dá sa to zvládnuť.

bibinka
25. jan 2009

wighy- dala si sa na študovanie? 😉

wighy
25. jan 2009

nataska diiiky idem kuk

ja som robila v jednej talianskej firme najprv klasika fakturantku, potom mi sekli novy pocitat a corel a photoshop a urob cd katalog z tovaru co sme ponukali, predpoklad cca 5-6.druhov a som zacala sa ucit a robit s tym a potom ma chytil digisrapbook,takze vela toho ece neviem a teraz na materksej dost zabudam tak sa chcem k tomu vratit

bibinka ahoooj hehe ja by som aj studovala ale ked som pozrela primacky na Vs hehehehehhehehe to uz neeeeeeee je pre mnaaaaa hehehehehe

tatolu
25. jan 2009

Wighy, prečo si myslíš, že to nie je pre Teba?
Ja to beriam ako dobré odregovanie sa od detí. Ináč bz som bola s nimi vkuse celé dni sama zavretá v dome na dedine a na dvore 😉

wighy
25. jan 2009

tatolu, myslela som tym zacat sa ucit na prijimacky dejepis, jazyk a podobne, uff ja som z toho uz vypadla 🙄

tatolu
25. jan 2009

Tak si vyber, kde prijímačky nie sú 😉
Na niektorých napíšu, že budú prijímačky a nie sú. Skús si zistiť odbor a popýtaj sa či tam min.rok boli alebo nie.
Alebo si to už zistila?
Ale som múdra, ako pivo 😵

bibinka
25. jan 2009

wighy- neboj, na prijímačky na externé= štúdiá nechodia nadpriemerne inteligentní a nabifľovaní ľudia.poväčšinou tam idú takí, ktorí veria, že so svojimi schopnosťami urobia testy, neverím, že sa niekto na prijímačky drví jak divý-hádam len na to právo 😎
ja mám spolužiačky aj cez 50r a dali sa na to...Ked si zoberieš, že budeš ešte najmenej 30 rokov makčiť, tak to stojí za to,nie? tak šup šup, podávaj prihlášku, ešte je čas. A ty to máš aj blízko do Blavy, tam sú veľké možnosti 😉

petrusk
25. jan 2009

ahoj natashkaa, chodim na tu skolu, co si si vybrala, vsemvs a s tou anglinou to nie je take ruzove, mame ju jedenkrat za semester stylom, toto, toto, toto si pozrite, toto bude na skuske. a nikoho nezaujima, ze si to nikdy predtym nevidela, ze o tom nic nevies, zacali sme dve skupiny zaciatocnici a pokrocili, ale piseme rovnaku pisomku a tento rok, teda druhy sme mali prednasku spolu a vsetko hodnotia spolu. je im jedno, ze my zaciatocnici nic z toho nepozname, ani slovicka, co je asi mensi problem, ale gramatika nula bodov a tak sme tam skupinka, co chodime este na anglictinu mimo nasej skoly. takze neviem ci ti tam nieco anglictina da.
a k ostatnym predmetom, dost zalezi do profesorov, ktory ta budu ucit. niektori su fajn, ale niektori totalna pohroma a strata casu. raz sa stalo, ze sme na protest proste odisli a bohuzial to bol statnicovy predmet.

wighy
25. jan 2009

hehe baby tak len schvalne kuknite na prijimacky
http://www.vsvu.sk/download/prijimacky/200809/O... 😝 😝 😝

tatolu, ja chcem ist na konkretnu skolu, taku co by ma aj bavila, nebudem si robit vysku len kvoli diplomu z niecoho co sa absolutne nebavi 😝

a na aku vysku nie su primacky 😨

nataska a ty sa comu prsne venujs???

tatolu
25. jan 2009

No wighy, už iba prvá požiadavka sa mi nepáči.
Ja dejiny nemusím 😒

wighy
25. jan 2009

tatolu hehe mne zas len ta prva sedi hehehehe 😀 😀 😀

tatolu
25. jan 2009

Wighy, ja som tiež išla na školu s tým, že budem robiť skúšky z biológie, a brali nás všetkých.
Nič nestratíš, ak tam chceš ísť a sedí Ti to, keď prihlášku podáš. Ak nevyskúšaš, nezistíš 😉

wighy
25. jan 2009

ece uvidim taraz je aj tak jedno, ved mam ece cas ale ako pisala nataska studova graficky dizajn je mozno fakt zbytocne lebo ked sa clovek tomu venuje,da sa to naucit

ale zas na ekonomiku, polhohospodasku a pod. ma nikto nedostane, kedysi som chcela pravo studovat.som si aj maturitu tak robila aby som bola v poho a nakoniec s do dovrzalo a som aj rada lebo asi by som to nechcela robit hehe

tatolu a ty co studujes??

natashkaa
25. jan 2009

petrusk

uff si ma zaskocila 😒 no ja som z anglictiny na urovni pokrocili ale myslela som, ze sa budem nadalej zlepsovat. V ktorom IKS si? lebo ked som pozerala rozvrh tak tam maju anglictinu raz za tyzden tusim. Ja by som chcela studovat v Ba. Ty teda niesi moc spokojna zo skolou? Mne prave vela ludi hovorilo, ze ake je to super aspon teda tu v Ba. Tak teda neviem platit take prachy pre nic za nic....ja som sa uz tesila lebo uz asi mesiac hladam kam pojdem.

wighy:
Ja grafike tlacovin teda letaky, katalogy, bulletiny, plagaty ale najdovsie robim web design ale zatial len navrhovanie programovanie davam ludom na to sposobilým 😀

tatolu
25. jan 2009

wighy - lesnícku fakultu TU ZV odbor poľovníctvo (krátene)

bibinka
25. jan 2009

ua? na grafický dizajn treba dejiny? sa mi to zdá od veci. dejiny umenia dobre,ale všeobecné dejiny??? 😕 😕

ja som kdesi na webw čítala, že napr na externé štúdium do Prešova na verejnú správu berú bez prijímačiek. 😵
natashkaa- pokiaľ nejdeš vyslovene na angličtinu, tak sa nezlepšíš, pretože to asi nebude nosný predmet ale len doplnkový.

wighy-prepáč, teraz si spätne čítam, ja som sa ti nepozdravila 😅 😅 ,ale myslela somna to,ale nenapísala 😨 ahoooj.

natashkaa
25. jan 2009

hej no na vsetko co sa tyka umenia treba dejiny ja som to mala na grafickej a dokonca aj na VS a to som studovala len vytvarnu vychovu. 😒

tatolu
25. jan 2009

A ja som myslela že výtvarná výchova je iba o maľovaní a jeho technikách 😒

natashkaa
25. jan 2009

prave nie su to komplet dejiny umenia plus konkretne na pedagogickej ucia presne vsetci tí, ktorí ucia na VSVU a to si viete predstavit ake naroky teda maju my sme na soche robili busty antickych filozofov fakt brutalita 😀 a ze pedagogicka vytvarna vychova 😀 to fakt nema nic spolocne s ucenim deti

wighy
25. jan 2009

bibinka v pohodeeee 😅

natashka super,to by ma bavilo, no uvidim kam ma odveje vietor po materskej

tatolu a teba co zaviedlo na polovnicku vysku???co vsetko sa tam ucite???

natashkaa
25. jan 2009

to by zaujimalo aj mnaaa 🙂