Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janulle22
9. apr 2009

ahojky holky... tak jsem se divala na stranky skoly a je tam zatim jen poradi bez vysledku... ale jsem 13 podle prumeru myslite ze by me mohli prijmout...? 😅 jsem nervni jak pes a vysledky budou az 14 dni... to uz asi nevydrzim...

maruschka
9. apr 2009

janulle, tak to ťa prijmu..ja som bola 10 podľa výsledkov a prijali ma..Ak sa nerobili skúšky a berú vás podľa priemeru známok a do ročníka zoberú dajme tomu 30 študentov, tak podľa mňa si prijatá..Alebo si tam skús zavolať-to je vždy najistejšie.. 😉

janulle22
9. apr 2009

marus ale oni maji pravo to rict az 22.dubna... ano berou 30zaku...a je to podle prumeru ktery ja mam 1,86 nic moc no jsou tam lepsi... 😅

maruschka
9. apr 2009

ale si 13-sta v poradí,nie? A teda si myslím, že ťa prijmu..A máš pravdu, sú tam aj lepší,..ale..sú tam aj horší..A tá 13 v poradí je super.. 🙂

janulle22
9. apr 2009

no prihlasilo se jich 70 a berou 30... no ale jsou tam i s prumerem 3... 😅 tak snad se mi to podarilo... 😵

bibinka
9. apr 2009

ahojte-
tatolu- tak to si super zvládla, ale ak ti môžem poradiť, daj si to zviazať do štandardnej pevnej väzby- je to podľa noriem ISO, a nemuseli by ťa pripustiť k obhajobe keby soi to mala v takej mäkkej väzbe.

janulle22- aj ty si jednička, vidíš, ja si myslím, že si prijatá, keďže podľa priemeru si 13. tak si tam, gratulujem aj dopredu, neboj, isto ti príde pozitívna správa. 🙂

janka46-presne mi hovoríš z duše, ja neviem, prečo ešte stále šéfovia "zaznávajú" vš štúdium popri zamestnaní a po skončení nezvýšia plat. veď všade sa bazíruje o celoživotnom vzdelávaní jak sestier, tak aj učiteľov a pomaly sa bude musieť dovzdelávať naozaj každý..... a neurobia potom pre nich výhody. No teba sa tie choroby akosi furt nechcú vzdať. Dúfam, že sa skoro uzdravíš, aby si v pohode zvládla skúšky. 😉

tak ja som včera šla odovzdať práce. Ešte som sa stavila u konzultantky pre posudok(inak, dala mi B,neva,som rada aj za to) a na fakulte v MT som zistila, že nemám diplomku napálenú na CD. No stres riadny, tak som urgovala muža do práce a ten mi to napálil...lenže ja som to mala v dvoch záložkách( v jednej neočíslované strany, v druhej očíslované strany) a ešte divne pomenované, tak sme museli ísť domov, napálili sme nové cd. a až potom som šla do RK. Ešteže som šla autom, lebo neviem ako by som stíhala vlaky. Na fakulte som úplne bez problémov odovdala prácu a s takým pokojným srdcom som šla domov, že až. taký kamenisko mi spadol z duše, ani si neviete predstaviť.

všetkým čo máte ešte skúšky pred sebou Vám prajem ich bezbolestné urobenie 😉

...a krásne Veľkonočné sviatky 😉 😉

janulle22
9. apr 2009

bibi dekuji, ale nechci se radovat predcasne... 😅 bojim bojim...

tatolu
9. apr 2009

Janulle neboj, prijmú Ťa 😉
Ak aj 10 ľúdí pôjde cez protekciu, tak 20 ľudí musia prijať na priemer. Aspon si myslím, že by nebolo fér všetkých prijať iba na protekciu....
Neprešlo by im to.

Ešte, že ste o tom CD povedali, my už asi nemáme doma žiadne voľné. Musím drahému napísať, nech pár kúpi. 😉

Prosím o prosbu. Ako očíslovať strany? Včera som sa s tým trápila a neprišla som na to. Teda dala som číslovanie strán od str. 12, lebo to pred úvodom vraj nemá byť očíslované a ono mi to očíslovalo po str. 11 (11 tka bola vynechaná) a pokračovalo od str. 12.
Asi ma švihne 😠

bibinka
9. apr 2009

tatolu- nečísluje sa titulný list, abstrakt,abstrakt v cudzom jazyku, predhovor, obsah, ale stránky počítaj, takže ako prvú stránku očísluješ "Úvod", pokiaľ máš abstrakt na jednu stránku, mala by si začínať v úvode 6-tkou.

Ale radím ti, daj si do iného "kaslíka" v počítači tie neočíslované strany a napíš ako názov -bakalárska práca časť 1. a tie očíslované strany si daj ako bakalárska práca časť 2. Lebo sa ti to očísluje spolu, aspoň ten náš windows "takto skvele" pracuje.Musela som si to rozdeliť a tak napáliť na CD ,(robila som tak aj bakalársku prácu). neviem či ma chápeš. Pretože ak si to spojíš, na cd budeš mať úplne iné číslovanie.

janulle- teším sa teším, príjmu ťa. 😉

bibinka
9. apr 2009

tatolu- ja som si až teraz všimla, že tvoje dvojčiatka majú jeden rôčik. 😲 Tak im prajem všetučko naj naj naj, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky a požehnania 😉 😉 😉

maruschka
9. apr 2009

jééééééééééééééj, tatolu a ja sa pripájam ku gratulácii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 želám im všetko najkrajšie a najlepšie,skrátka všetko naj-naj-naj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
10. apr 2009

Dievčatá ďakujeme za gratuláciu aj za radu 😉
Bibinka a nebol problém potom po predložení CD, že to bolo rozdelené?

maruschka
10. apr 2009

my sme číslovali od strany 8....vlastne oproti bakalárke sa nič nemení, len tam dopíšem tých 20 strán a ešte to, čo bude treba...Ale to číslovanie zostáva...

a to číslovanie sa ti už podarilo??

janka46
10. apr 2009

Vsetkym studentkam maminkam a vlastne celym rodinkam prajeme krasne Velkonocne sviatky!!!! 😵 😵 😵
Vela oddychu a pohodicky v rodinke 😎 😎 😎

maruschka
10. apr 2009

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tiež želáme krásne sviatky, dievčatám veľa vody a veľa oblievačov, chlapcom veľa zábavy a vyšibaných vajíčok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bibinka
10. apr 2009

tatolu- vôbec nebol problém, podľa mňa pedagógovia vedie, že windows je v tomto nedokonalý a preklikli si druhú zložku. Takže aj teraz to tak urobím. Robili to aj baby minulý rok čo končili a nesťažoval sa nikto.

Ale ak sa ti to podarí dať za sebou neočíslované a očíslované bez toho aby sa ti tam prirátali strany, tak sa ospravedlňujem, že som tu zbytočne mystifikovala,lebo ja som pako z počítačov.... 😅 🙄

tatolu
11. apr 2009

bibinka, dnes som ešte dorábala veci z INT, lebo som to robila dosť komplikovane. Teda PC s INT máme v izbe, kde spíme všetci a večer už proste pri takom PC nesedím...
Druhý (starčí) sme mali v obývačke, ale bez Netu. Tam ale nie je dobrý windows, takže lepší počítač som msela na pár dní premiestniť do obývky a keď som myslela, že je to ako-tak dobre a dokončené, musel sa zas PC vrátiť do obývky.
O číslovaní strán sa mi snvalo aj v noci 😉 a myslím, že to asi budem vedeiť spraviť.

Zatiaľ čakám na preložený abstrakt a malo by to byť OK do pondelka vačera, alebo utorka rána 😉
Mangel má nočné, takže počas dňa bude obiehať okolo detí 😝

bibinka
12. apr 2009

tatolu- verím, že si všetky peripetie v pohode obišla a dávaš bakalárku do tlače 😉

janka46
12. apr 2009

Normalne obdivuje baby,ze si dokaze najst teraz cez sviatky cas na skolicku...ja som zufala,este som tu ekonomiku ani nevidela 😕 😕 prostie nemam si kedy k tomu sadnut,z jednej navstevy na druhu,alebo je niekto u nas.....vecer padam hotova do postele,aj tak by som uz nic nedotala do zavitov ako sa poznam s vecernym ucenim ☹

tatolu
13. apr 2009

kdeže tlač, furt to opravujem... 😉 a prerábam

adetka
13. apr 2009

tatolu... uz to nechaj tak... lebo to nakoniec bude vyzerat uuuplne inak, ako ti to odobril konzultant 😀 ...

janka... presne ako hovoris... ja som si povedala, ako budem cez sviatky pisat... a ledva som zo seba dostala stranu... navsetvy, vylety, presuny... a vecer zaspim rychlejsie, ako moja dcerka... musim kupit guaranu... 🙄

maruschka
13. apr 2009

adetka, ja som si ju kúpila a nič..nepomáha..

janka, ja mám zajtra skúšku s Oláhom-hurá 😖 😖 😖 😖 Z minulej skupiny 2/3 neurobili.Tak som zvedavá, ako rýchlo zajtra nás vykopne. Viac-menej tam ideme všetci s tým, že nás čaká opravák. Ani vlastne nerátame s tým, že urobíme.Pretože nenechal prejsť aj takých, čo to vedeli 100%..Ale nech, vôbec mi to už netrhá žily, kašlem na to-pretože nie som schopná sa naučiť už ani jednu vetu-uzávierka mozgovej kapacity...koniec...finito 😅 😕

tatolu, už to neprerábaj..zbytočne si s tým komplikuješ život..Veľa krát je to, čo ťa napadlo ako prvé a hodila si to na papier lepšie, ako keď nad tým medituješ a prepisuješ to do úplne nirvanickej formy nenormálne intelektuálnej bakalárky alebo ročníkovky.. 😉 😉 😉 Zajtra to dávaš do tlače? Mala si v utorok, že??Keď ja začnem niečo prepisovať, tak to nemá konca-kraja a jednoducho sa dostávam do tranzu, takže ma treba len vyhodiť od počítača a vytlačiť tú celkom prvú verziu-manžel bol už inštruovaný v tejto záležitosti. 😀 😀 😀

Idem sa ešte pozrieť do učenia-i keď to nemá už nijaký hlbší význam... 😔

tatolu
13. apr 2009

Chcela som ju ešte skrátiť (podarilo sa mi o 5 strán) 😀
Bol tu aj kolega a chcel vedieť ako to má vizerať a mal pár strán napísaných a tam som zistila, že máme niekde predlohu, kde sa nemuím trápiť s číslovaním, ale je to tam už všetko dané. Treba do toho iba písať, resp.kopírovať.
Tak som sa s tým trochu znova bavila...
Je to tam aj tak očíslované, ako to má byť...
Už je to vytlačené, teda od zoznamu, lebo čakám na ten sprostý preklad...

bibinka
13. apr 2009

čaute, tak ja som sa cez sviatky prinútila prekopať štátnicové otázky z jedného predmetu- tam máme len 20. chichi, je to síce málo, ale také omáčky, niečo dôležité, veľa zo života a praxe, no celkom dobre to šlo. Ešte dva predmety a môžem si to zopakovávať do nemoty. Dnes sa chcem pustiť do druhého predmetu, no neviem, asi si to dám najskôr zviazať aspoň do hrebeňovej väzby aby mi strany nelietali...(myslím tie vypracované otázky)

Janka46-, neboj, časový pres ťa donúti nasypať do hlavy všetko potrebné na to ,aby si tú skúšku urobila.

maruschka- zajtra na teba budem myslieť a ešte viac na pána Oláha, aby mal dobrú náladu a nechal vás tú skúšku urobiť na prvý šup. A neviem vlastne pochopiť, že pedagógovia nechávajú opakovať žiakov skúšku aj keď povedia dostatočné odpovedeaspoň na to E. Veď či je to ich pasia, alebo ješitnosť, nechápem, že si robia robotu navyše. Alebo sú to masochisti 😀 😀 😀 😀

tatolu- už to fakt nechaj tak a ozvi sa dotyčnému čo je s tým prekladom, aby si to vôbec stihla.Držím palce.

adetka- guaranu si musím kúpiť aj ja 😀 😀 😀

janka46
13. apr 2009

Maruschka zajtra na teba budem intezivne mysliet,ale neboj spravis to,ved si nejaka trieda 😎 😵ale uplne si viem predstavit tvoje pocity pred jeho skuskou 😉

maruschka
14. apr 2009

janka, skúška za mnou, výsledky budú o 15,30 😖 😖 😖 😖 😖 Je mi zlééé, ale viac-menej si myslím, že znova klasicky polka triedy dostane FX a medzi nimi aj ja..Neva, jún-opravák to istí...Ale veď uvidíme neskôr, aká známka bude 😉 😉 😎 Už sa radšej nestresujem, nemá to už význam...

Ale inak ďakujem za podporu.. 🙂

bibinka
14. apr 2009

maruschka- a to fakt máš pocit, že si neurobila? 😕 😕 😕 to bol pán veľkomožný Oláh taký nepríjemák? ....budem netrpezlivo čakať na 15.30

maruschka
14. apr 2009

bibinka, uňho si nemôžeš byť istá s ničím..Decká, čo mali pred nami skúšku hovorili, že mu tam komplet všetko napísali-odpovede a dostali FX...Že to dosť závisí od jeho momentálnej nálady..Jeho známkovanie je veľkou záhadou pre všetkých...

Takže, aj keď si človek myslí, že dostane dajme tomu B alebo A, tak si tam ľahko nájde napísané FX..
Tak do 15,30 radšej už ani nerozmýšľam, inak mi z toho už hrabne. V každom prípade som materiály nechala ešte na stole-pre prípad opraváku. 😀 😀 😀 😎

bibinka
14. apr 2009

to ja nechápem.....ja keby som bola pedagóg, tak by som síce na skúšku vyžadovala to potrebné, ale pokiaľ by mi odpovedali dostatočne, nechala by som študenta prejsť a nerobila by som si robotu naviac....
no verím, že ty a manžel ste to urobili na lepšie ako fx... 🙂

tatolu
14. apr 2009

Maruška, daj si riadnu čokoládu a dobrú kávičku.
Bude dobre, neboj....

Preklad prišiel včera večer, ale ja som sa k PC dostala až ráno. Dotlačila posledné strany, konzultanta som zastihla na schodoch, mrkon na to, aj na preklad a povedal, že je dobrý a môžem to dať zviazať.
Už sa to zväzuje