Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
29. máj 2009

ramzes spanie s deťmi a potom následné vstanie v noci som praktizovala keď som ich kojila. Pri kojení som sa prebrala a šlo to. Teraz som ich naučila držať si fľašku, tak moje nočné vstávanie obmedzujem iba na zohriatie mliečka a fľašku si držia sami. Keď sa prebudím ráno, tak iba pozbieram fľašky okolo postieľok 😀 Takže celý proces robím automaticky. 🙄 Prebratie tak úplne nehrozí....

Layla, o tom opakovaní sme sa už raz s dievkami rozprívali a zhodli sme sa. Nevracaj sa k nim teraz, douč sa ďaľšie otázky a potom sa vracaj. Ono sa to uleží a bude to OK 😉

Tami, nič nie je nemožné keď sa chce. V prváku sme mali jednu fajn študijnú referentku. Keď som otehotnela išla som po radu, či prerušiť. Povedala, že nech to skúsim. Potom ju vymenili a keď ma stretla o rok s dvojkami tak sa ako samozrejmosť spýtala, takže teraz ste prerušila? Zírala, keď som povedala, že frčím ďalej 😕 😀
Asi jej budem musieť kúpiť velikánsku čokoládu, že mi poradila v prváku pokračovať... Kde by som teraz bola?

A k tomu, či si niečo na výdrž dávam, tak nie. Akosi nie som na tabletky. Iba keď ma bolí hlava tak mám ibalgin.

tatolu
29. máj 2009

A beruska vitaaaaj 😉

ramzesa
29. máj 2009

tatolu,ale si na dennom ci na dialkovom? Co vlastne studujes, som uplne stratila prehlad 😅 ajked som to tu trosku prebehla 😝 .
No ja som pri kojeni zvykla praveze zaspat 😅 . Inak v pohode bez liekov a vsetkeho, akurat ta kava akoze, som vydrzala hoc aj do rana, len potom do vecera mi bolo akoby som bola v bdelom ci akom stave 😅 .
A lieky neberiem ani na hlavu, hoc mozno by sa zislo 😅 , od nejakeho odbornika 😀 .
A ked totu skolu dokopem, tak dalsiu uz nikdy viac ani pocut, nie to este vidiet. 😠 Mala som si dat dialkove,nemala by som take stresy 😠 .

tami_tami
29. máj 2009

tatolu mas pravdu vsetko sa da a bude to posledny rocnik uz tak zabojujem aj keby co bolo 😉

mamina007
29. máj 2009

tatolu ... gratulujem ... 😉 šikulka ... vlastne všetky sme ... 🙂

ja na prebratie jedine kávu ... a niekedy keď idem malého uspať, tak zadriemem aj ja a tých 20 minút ma osvieži a môžem fičať ... tiež nie som moc na tebletky ... max. panadol keď už je zle ...

aj ja vítam nové študentky ... vzájomná podpora sa vždy hodí ... 😎

layla
30. máj 2009

baby tak vcera som si opakovala do jednej a potom ma priatel este skusal do takej druhej. ale hned som mala lepsi pocit, nakolko som aspon ku kazdej otazke vedela nieco povedat 🙂 dnes ma caka manazment a personalny manazment 😝 ten druhy blok je cely hnusny 😠

bibinka
30. máj 2009

layla- nech ti to dobre dopadne 😉

mamina007- naozaj, táto podpora na koníkovi je jednoznačne naj naj naj 😉 😉 😉 😉

tatolu
30. máj 2009

Ramzesa, študujem na diaľkovom, ale každá prednáška bola povinná, každý druhý piatok a sobota. Vtedy je MM pri deťoch. Okrem toho u nás, 1x za semester, bežia hlavné cvičenia, ktoré trvajú v kuse 2 týždne, ktoré ak neabsolvuješ, tak už nemusíš na skúšku... Vtedy k deťom povolávam moju maminku. 😔
Študujem na tech.univerzite odbor aplikovaná zoólogia a poľovníctvo, ale keď doštudujem, budem vlastne lesný Bc, resp. lesný Ing.

Layla vidíš, že to bol iba tvoj pocit, že nič nevieš 😉 Si dobrá 😵

cirrusa
30. máj 2009

Holky, občas sem k vám nakouknu a musím říci, že jste vsšechny moc velké šikulky...Já teď dodělávám 3. ročník dálkově ekonomky, ale je mi hej, mimčo ještě nemám. Bohužel to letos ještě neukončím, mám rozloženo na 4 roky, do konce mi chybí ještě 9 předmětů, ale 3snad dám ještě letos, takže na poslední ročník m zbyde 6 předmětů. Nějak jsem ale asi přecenila své síly a přihlásila se ještě na jednu VŠ (chemie potravin), takže od září pojedu na dvou VŠ dálkově zíroveň a v listopadu čekáme mimínka.Je tedy pravda, že v 1. ročníku na té nové škole mi toho hodně uznají, ale i tak mám v sobě červíčka..Dá se to vůbec zvládnout? 😒 Nepřeceňuji své síly??

Jo ještě mimochodem, každá z těch škol je na opačný konec od mého bydliště, jedna hodinu a půl cesty, druhá dvě...

tatolu
30. máj 2009

Cirrusa ahoj.
Všetko sa dá zvládnuť 😉
Má Ti kto pomôcť s malým? Teda, bude mať kto s Tebou chodiť do škôl, aby si mohla kojiť?

Ja som s Lukym chodila sama aj na prednášky, lebo mi nemal byť kto pri ňom. Ale on bol chvíľu zlaté dieťa, stále spal. keď to bolo najviac potrebné 😀
Keď bol väčší a som ho nekojila (, mesiacov) tak s ním už ostával MM sám doma. Musel si zmeniť smeny...

cirrusa
30. máj 2009

Tatol, no zatím to spíše vidím na odstříkavané mléko v ledničce a manžel s malým doma. Hodně spoléhám na to, že zimní semestr je v klidu,jelikožmalý ještě nebude na světěa hodně mi toho uznají, v letním to už bude asi těžší (tam to vidím max. na dva uznané předměty), takže prostě buď bude malý s taťkou doma a s odstříkaným mlékem, nebo pojedou se mnou a nebo bude malý jezdit se mnou na přednášky. Jak se na to koukají vyučující když si tam malého vzala? Doufám, že ten náš nebude křikloun nebo tak...

Jinak mám dvě aktivní prababičky s pradědečky, rádi určitě pohlídají, bydlíme s tchýní v jednom domě, tak ta taky pomůže (i když tady mi je to trošku proti srsti, netváří se moc nadšeně, že budu dělat 2 VŠ najednou 😒 ), i když teda pracuje,tak snad se to nějak zvládne...

Z výšky a studia strach nemám, jednu VŠ dálkově už mám skoro za sebou, ale s tím malým, to mne fakt trošku děsí...Zvlášť když je to naše první, asi z toho budu dost vyjukaná 🙂

ramzesa
30. máj 2009

cirrusa ešte uvidíš, keď sa malý narodí, či vôbec ho budeš chcieť niekomu nechať okrem manžela 😅 .

cirrusa
31. máj 2009

Ramzes, to je dobrá poznámka, kdo ví jak to bude...No zkusím to, vzdát to můžu vždy, ale asi bych si to vyčítala,že jsemto aspoň nezkusila. 🙂 Takže od září hurá znovu do 1. ročníku 😵

adetka
31. máj 2009

ahojte.... vitam aj nove studujuce maminky...

cirrusa.. dve skoly naraz?.. uaaau 😲 ... poznam iba tri take blaznive baby, co si robia, resp. urobili dve vysky naraz... ale tie boli bezdetne... 😅 ... drzim palce...

ja sa nie a nie dokopat do pisania minimovky... odovzdat ju sice treba az pri zapise do druheho rocnika... ale v lete toho asi vela nenapisem... babyyy... dajte mojmu konzultantovi hlas v eurovolbaaaach.. nech sa ho zbaviiiim 😅

layla
31. máj 2009

adetka aj ja som mala strasne problemy s mojim konzultantom, tyzden pred odovzdanim mi nechcel schvalit bakalarku 😠 pritom som za nim chodila takmer kazdy tyzden a hovoril, ze vsetko je OK, a potom mi zrazu z nicoho nic povedal, ze mam prerobit celu druhu kapitolu, tak som sa tam vykricala, ze doteraz to bolo dobre a ze zrazu sa mu nieco nepaci 😠 nakoniec mi to schvalil 😵

vcera som splnila plan ucenia, dneska idem na financny manazment, je to sice len sest otazok, ale aj tak je to dost blby predmet 😒takze nic moc...

tatolu
31. máj 2009

Cirrusa, nechcem Ťa strašiť, ale samotné kojenie je lepšie. Aspon mne sa tak zdá. Odstriekavanie trošku bolí a trvá dlhšie ako samotné kojenie...
Okrem toho, deti väčšinou, keď dostanú mliečko z fľašky, tak už potom nechcú z prsníka. Ide im to ťažšie...
Možno bude lepšie, ak budeš rátať s tým, že drahý bude chodiť s Tebou...
A profáci? Ako kto. Ale nemyslím, že by boli moc naštvaní. Ak sa mi zdalo, že je niektorý nejaký protivný, tak som sa s ním porozprávala ešte pred prednáškou. Niektorí dokonca povedali, že na prednášky nemusím. Síce chýbali, ale nemusela som sa trmácať.
Ináč u nás veľa mamičiek chodí smalými detičkami a s manželmi 😉
Nedaj sa odradiť a skús to. Budeme Ťa podporovať aspon psychicky 😉 Je dobré, že Ti na tej druhej uznajú nejaké skúšky 🙂

Layla, no teda 😒 😕 . Ešte že si sa nedala 😵

cirrusa
31. máj 2009

Tatol, no bylo by to dvakrát měsíčně na 12 hodin, toto mimčo i za tak krátký čas pozná, že prso je více náročné? 😕 Fíha, ty děti jsou ale šikovné 🙂

Zkusit to chci, jelikož to je něco co mne fakt baví. Největší strach mám z toho dojíždění, ale snad se to nějak poddá...No nic, já se jdu učit, zítra zkouška.... 😒 Docela těžká a u docela přísné inženýrky... 🙄 Tak hezký den

tatolu
31. máj 2009

Cirru, by si neverila, na čo všetko dobré si deti vedia rýchlo zvyknúť 😀

Budem držať palúchu na zajtra.

layla
1. jún 2009

baby dneska som si bola v lekarni kupit ten speed, co ste tu spominali, tak dufam, ze mi pomoze, lebo dneska som hrooooozne unavena ☹

cirrusa
1. jún 2009

Tak jsem teď dojela ze školy a jsem otrávená, znavená a smutná....Zkouška byla masakr, výsledky budou během týdne, ale nemyslím si, že to klapne, ty otázky většinou nebyly ze skript a já to asi nezvládla ☹ Horší bylo, že jsem se stavovala na katedru veřejného práva kde mám přístí rok zapsaný jeden předmět a tam mi řekli, že jsem jenom já z celé školy kdo ho jestě nemá, že se už nevyučuje a nemám mne ho kdo vyučovat. Takže si budu muset asi rok počkat než někoho najdou.... ☹ Já pevně věřím, že to nějak vyřeší, ale v kombinaci s tou dnešní zkouškou jsem z toho smutná....

maruschka
1. jún 2009

ahojte nové študentky a vitajte medzi nami 😵 😵 😵

baby, ja vás nestíham čítať, nejako ste sa rozpísali..Ja idem robiť psychiatriu-už po 101 krát sa na to odhodlávam a nechce sa mi do toho 😢 😢 😢 😢 Dneska mám totálnu depkovicu 😖 😖 😖
layla, aj ja som dneska absolútne decht...Ja nevládzem, decká už nevedeli, čo od dobroty, tak vyvádzali, boli sme u babiek na návšteve a gratulácii, no hrôza, hrôza...dneska keď to zhrniem, tak nič nie je optimistické..Takže zajtra tiež kupujem niečo totálne energetické 😕 .Fúúúúha, ale ma to chytilo..Asi si pôjdem ľahnúť a vybavené..nebudem sa tu siliť do učenia, keď mi to vôbec nelezie do hlavy 😎 😎 😎 😎 😎

cirrusa, neboj, nikdy nie je nič tak zlé, aby nebolo ešte horšie 😎 😎 😎 😉 Takže, keď to tak zhrnieš, tak si na tom celkom dobre...A samozrejme, všetko sa vždy vyrieši, ono to len na začiatku vyzerá ako armagedon a potom sa to hýbe vždy k lepšiemu..A tá skúška? Čo ty vieš, možno si tam napísala práve to, čo tam mohlo relatívne byť a prešla si ..A ak nie, nič sa nedeje-svet sa nezrúti a ty už budeš vedieť, čo máš očakávať pri druhom pokuse 😎 😎 😎

cirrusa
2. jún 2009

Dobré ráno, 🙂

Maru, já vím, že se to nějak vyřeší,musí, ale spíše mne to včera naštvalo, u nás na fakultě jsou v poslední době pořád nějaké problémy. Navíc jsem to hlásila už dopředu, vše oki, nic není problém a teď toto. No nic, vezmu to do svých rukou, nechávat něco na naší fakultě je fakt za trest.... 🙂

Holky, nějaké povzdbuzovadlo by se nám teď doma šiklo. Manžel má zítra státnice, je už totálně vyšťavený a ještě minimálně dneska musí jet na plný plyn 😒 Jsem zvědavá jak to dopadne, má docela drsnou komisi, ale říkám si, že on je hlava, že to snad dá🙂 Zítra poreferuji....

tatolu
2. jún 2009

Cirruse, neboj, myslí, že si spravila.
Eštš Ťa povzbudím, ale teraz mi sedí na kolenách najstarší a veeeľmi sa chce učiť huby. Ešte že ho mám, lebo by som sa k nim nedokolala 😀

petrahy
2. jún 2009

dobre ranko uz sem nepisem ale citam vas vsetkym gratulujem co to maju za sebou a tych co cakaju skusky drzim palce

dnes mi prislo rozhodnutie ze ma prijmaju na studium 😉 osetrovatelstvo Skalica

tatolu
2. jún 2009

Petrahy super 😉

Cirruse, ten bordel na škole nie je iba u vás. Nebo sa, všeto sa vyrieši k Tvojej spokojnosti. Je to ale riadne blbé, že si sa to dozvedela, až keď si sa na to pýtala 😠
Aj manželovi sa všetko podarí. Vykecá sa 😉. Chlapi sa väčšinou vykecajú.... aj keď vravia, že rozprávajú menej ako ženy 😅

cirrusa
2. jún 2009

Petrahy, no paráda 😵

Tatol, já doufám, že to zvládne, ale přeci jen, on je IT obor, tam toho moc nenakecáš, jsem se koukala na jedho otázky, mazec, samé vzorečky a slova, kterým vůbec nerozumím 😀 Ale jasně že to zvládne, musí🙂

layla
2. jún 2009

no baby mna uz caka uz "len" ten treti blok... chcela by som sa spytat - statnice mam desiateho, t.j. o tyzden a este nemam recenzny posudok 😠 neviete kolko dni pred statnicami by sa mal dostat??? som z toho na nervy 😒

tatolu
2. jún 2009

Nám začínajú štátnice 22. a povedali, že keď nedostaneme do 1teho, tak sa máme informovať na katedre, na ktorej sme odovzdali prácu.
Ja tiež čakám a obzerám a furt nič. Moji kolegovci už dávno majú, ale ja som ju robila u takého profáka, čo má vo všetkom akýsi chaos. No čo, hlavne, že je zlatý 😉

layla
2. jún 2009

tatolu a uz si sa nieco ucila? 🙂 ja uz to chcem mat za sebou... idem napisat teda mail do skoly a spytam sa, ale nikdo so spoluziakov nic nema... u nas v skole maju neskutocny bordel 😠

tatolu
2. jún 2009

Ja mám ešte 10teho jednu skúšku. Takže učím sa na tú - po nociach.
Keďže je to štátnicový predmet, takže jeden blok budem mať z krku. Potom už iba 4 - myslím 😔