Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

daddda
29. aug 2009

tak veru sa bojim skuskoveho akoze kedy sa budem ucit?? Vy sa asi ucite v noci, ze?? 😵 Pri malom si to neviem predstavit, pri nom si precitam noviny len na WC 😠 takze asi len vecer... alebo poobede ked spi..
Moj manzel je totalne lavy v domacnosti vie uvarit len parky a caj.. decka zvyknute na teple vecere a obedy... 😀 Bude to zaujmave... Asi s budu musiet konecne vsetci zapojit do vedenia domacnosti, alebo budu cez skuskove na tych parkoch a v bordeli.. 🙄

dahlia23
29. aug 2009

daddda, neboj, aj u nás to tak bolo. po dvoch rokoch zistil ako sa obsluhuje umývačka riadu. 😀
a učila som sa večer, keď som dala malú spať alebo cez obed keď spala. to sa inak nedalo. len ja stále hovorím, že som špeci prípad, ja som toho fakt mala veľa, som denná, zadaní kopec - výpočty, rysovačky,... (študujem stavebnú). podľa mňa sú externé v poho cez semester, aj keď skúškové je určite väčší zaberák. 😉

daddda
29. aug 2009

dahlia, ja som uz studovla Vs denne studium a viem ake je to narocne tych seminariek a cviciek atd... to si ani neviem predstavit pri dietati. takze ja si myslim, ze ste tu vsetki velmi sikovne, ako to zvladate a dufam, ze aj ja na seba budem taka pysna, dufam, ze ma nevyrazia... 😨 teda to ma moj deti uplne prevalcuju... to im budem prikladom. 🤐

dahlia23
29. aug 2009

dadi, už len pre tie deti ťa nevyrazia. 🙂
ja som sa do školy vrátila, odišla som odtiaľ a potom som sa na MD už nudila 🙂 ale to dieťa mi dalo takú energiu, že nesmiem sklamať, že som jednoducho sklamať nemohla. a párkrát som si poplakala.

adetka
30. aug 2009

aojte... s tym odoberanim titulov univerzitam... si nerobte tazku hlavu... aj UKF hrozi, ze bude iba VS... ale ma rok na napravu... a v ich pripade ide o pocty studentov na jedneho pedagoga... okrem toho podmienky akreditcie napadla aj prokuratura... rektor ekonomickej univerzity v Bratisvale zazaloval ministerstvo skostva... a stazuju sa dokonca aj taki, ktorym mal titul ostat... takze by som sa toho nebala...

tatolu
30. aug 2009

Ahojte pozerám, čo nové a s väčšími prestávkami vás čítam od 7.00 😀 Ten drobizg mi jednoducho nedovolil 😠

tatolu
30. aug 2009

U nás sa tiež prerába. Prerábame vedľajší dom. Budeme mať novú strechu a všetky prípravy menžel robí väčšinou sám. Ja mu môžem pomôcť len tak, že som stále s deťmi a snažím sa ich držať čo najďalej od staveniska. Moc sa mi to však nedarí.

iva2309
30. aug 2009

ahojte, už som písala aj tuto hľa vedľa, že som z toho smutná, ako to funguje 😨 Hodili ma na denné štúdium-piatky + soboty -povinná 70% účasť, povinné absolvovanie praxe ( a to všetko kvôli tomu, že nepracujem v ŠS)
A to sa nedá zvládať , lebo nemám toľko dovolenky a časovo sa to nedá, keďže chodím do práce- je to na hovby, stále zvažujem čo robiť. 😢 😢 😢

tatolu
30. aug 2009

Ivka, je ešte možnosť neplateného voľna. Ja som tiež tak kedysi študovala. Napísala som si dátumy, kedy potrebujem a šéfstvo mi muselo schváliť. No aj napriek tomu ma nie vždy pustili 😖 😠.
Pevné nervy Ti prajem.
Budeme Ťa podporovať, keďže pevne verím, že to nevzdáš.

iva2309
30. aug 2009

to si nemôžem dovoliť ☹
ešte som rozmýšlala, že keď som sa takto kopla, skúsim budúci rok niečo iné, nie soc. prácu-fakt som z toho smutná 😔

grettka
30. aug 2009

ozaj a do ktoreho rocnika ides? teraz do prveho?
nejako si par hodin nadrobit, neda sa? alebo podla rozvrhu neist na vsetky prednasky, ale dajme tomu na popoludnie, vziat si dajme tomu len pol dna dovolenky...

iva2309
31. aug 2009

grettka do prvého....je to kompleced ☹

tatolu
31. aug 2009

Ivka, potom si dobre rozmysli, či pôjdeš. 😖
Ide totiž o to, že keď sa aj na nejakej škole neplatí, tak keď máš už nejaký ten rok na inej, alebo tej istej škole, tak vtedy sa platí ten jeden rok, čo je akože nadštandard študovania.
Napr. u nás sa neplatí, ale ak by si to 3ročné, resp. 5 ročné štúdium prekročila (podľa toho, na čo sa hlásiš), tak sa vtedy ten jeden rok platí. U nás teraz 23tisíc a každým rokom sa to zvyšuje (pred 2 rokmi to bolo 18tis).
Ak sa rozhodneš nenastúpiť, musíš hneď žiadať o zrušenie prijatia, lebo sa Ti to ráta aj keď nenastúpiš, ale budeš iba evidovaná 😠

adetka
31. aug 2009

ivka... over si to... na UKF plati, ze ak neprides na zapis... tak akoby si nenastupila na studium... a to aj uprostred studia... jednoducho ta nebudu evidovat, vypadnes z evidencie... v pripade ze si vyssie... jednoducho ta vyhodia... samozrejme ak nemas ospravedlnenku, PN-ku...

adetka
31. aug 2009

mna dnes obchadzaju pochibnosti a streeees... ktory mi vsak na kreativite nepridava... iba ma o nu obera... ☹ ... ale pisem... 😉
mam este necely tyzden na dopisanie... ale v streseee budem az do obhajob koncom novembra... 😅

amka
31. aug 2009

ahojte aj ja chodím do školy. práve v stredu začínam posledný rok na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Končím odbor Verejné zdravotníctvo. Tento rok asi bude ťažký, ale dúfam, že moje dieťatko a môj milujúci manžel mi umožnia ho bez problémov ukončiť. 😉

tatolu
31. aug 2009

Adet, stres je zlý spoločník. Povedz mu, nech ide "o dúm dál". Neboj, zvládneš to 😉

Amka, vitaj 😉 Neviem, čo by som práve teraz dodala. Asi, že budem držať palce ako ostatné a budeme pri Tebe 😉

adetka
31. aug 2009

pochyyyybnosti... to je ale hrubkaaaa... sa ospravedlnujem 😅 ... dakujem toatolu za povzbudive slova...

eviku78
31. aug 2009

ahojte studentky. tak ja mam zapis 21.9. do vtedy musim zaplatit skolne 1 095,40 €. 😠 este ze je to uz posledny ronick. 😖

sasiki
31. aug 2009

tak ja som rada, že to mám zadara, priznám sa, že inak by som momentálne študovať nemohla 😒 ....

tami_tami
31. aug 2009

ahojte tak ja mam v stredu nastupit na prax - pokyny ktore mali byt 26. na nete sa objavili az dnes a k tomu som na zozname, na ktorom som byt nemala - koordinatorka praxe neodpoveda na maily - no som vo vytrzeni by som vrazdila 😠 😠 😠 😠 darmo - presov sa nezaprie 😠

janulle22
1. sep 2009

Ahojky holky, tak zitra nastupuji a jak jsem se nemohla dockat, tak ted bych si prala jeste aspon 14dni... 😅 trochu se mnou clouma trema z noveho prostredi, lidi a jak to budu zvladat. No zvladly to jini zvladnu i ja... 🙂 jen kdybych tam nesla s tremou... 😒

tatolu
1. sep 2009

Janulle, nebojkaj sa 😉
Iba Ti to prospeje. Nájdeš nové kamarátky, budete mať nové zážitky 😉

janulle22
1. sep 2009

tatolu- ja vim, ale ten prvni den bude mazec...nerada chodim nekam kde to neznam...

sasiki
1. sep 2009

janulle aj ja som mala trému, ale našťastie som tam nastupovala s exspolužiačkami, takže to dobre dopadlo 🙂
tiež mávam stres z neznámeho, ale zvykneš si. 😉

janulle22
1. sep 2009

sasiki- no nic jineho mi nezbyde...🙂

sasiki
1. sep 2009

asi tak 😀

janka46
1. sep 2009

Ahojjjjte,ja Vas normalne nestíham čítat 😕 😲
Amka vitaj!!!

Eviku to platís oba semestre naraz a zapisne 😨
Ja sa tiez chystam ist zaplatit najbližšom case...to bude prievan na účte 😒 😖

silvulienka
1. sep 2009

Ahojte, ja mam zapis uz za sebou. Nastupujem do 2.rocnika na Trnavskej univerzite-odbor predskolska a elementarna pedagogika, samozrejme externe. Pisla som sem aj minuly rok (v sept.), ale potom som iba citala vase povzbudive slova, ktore mi samozrejme velmi pomahali. Tento rok mi pribudne synacik-prvacik, dufam, ze som sa opat neozvala iba v sept.
Drzim vsetkym palce!

sasiki
1. sep 2009

silvulienka a ty si robíš bakalárske alebo už magisterské???