Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

mamina007
19. okt 2009

Ja si idem zajtra ku konzultantke pre papiere do školy - formality. Sa na ňu teším, v telefóne je milá, v mailoch ochotná ... klop klop ... 😎 Treba si vybrať tému, ku ktorej je dostatok literatúry. Aspoň tak nám všetci vraveli.

Maruschka ... Vy nejako neskoro začínate ...

Tatolu ... ja Ti neporadím .. 😖

držím palce k učeniu ( ešte sa k tomu dokopať, že ? 😀 ) a bude fajn ...

tatolu
20. okt 2009

No študijná referntak splietala, že teraz letí téma: Osobnosť učiteľa, mne sa však vidí, že tam asi moc lit.nenájdem a všetko budem musieť z mojej hlavy robiť.
Mne sa skôr páčia tieto:
- Prehľad druhov učenia, podmieňovanie, perceptuálno-motorické, verbálne, pojmové, riešením problému (informatívne), zážitkové učenie
- Náročné životné situácie pre žiakov i učiteľov (frustrácia, stres, konflikty, ich zvládanie).
- Učenie a vyučovanie - súčasné trendy, základné druhy učenia s dôrazom na zážitkové učenie - tu by mohli byť možno aj knihy, alebo niečo z INT.

sasiki
20. okt 2009

tatolu, to by sa ja mne pozdávalo, aj literatúra by nemala byť problém.......držím palce 😉

ludka_r
20. okt 2009

ahojte.
tak ja som práve teraz tiež poslala vyplnený formulár k Bc. práci mojej konzultantke. Tak teraz len budem nervózne očakávať jej odpoveď. Asi tam budem musieť potom zájsť, aby mi to podpísala. Sa mi teda nechce.
No a aj seminárky je načase vypracovať... Akosi sa nenáhlim, len aby nebolo neskoro.

tatolu
21. okt 2009

Hop dopredu, aby Jalao dlho nehľadala 😉

jalao
21. okt 2009

diky, Tatolu, ja sa tu teda fakt nikomu nehodlam vnucovaaaaat!!! 😠 😠 😠
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vies, ako to povedal Markovic v Jaaanosikovi, Ja nemozem byt sama druzina!!! 😉 😉 😉 😉

tatolu
21. okt 2009

Asi sa všetky učia a všimla som si, že si sa v ktorejsi téme objavila, tak som Ťa privolala 😉 😀

grettka
21. okt 2009

ahojte, poslusne sa hlaaasim 🙂 akurat si tlacim nejake materialy v anglictine, ze uvod do ekonomie, nic mi to nehovori...terminologiu si nema kde prelozit... no som "happy"... ucit sa naucim, akoze by som tlacila do hlavy, ale kolegyna mi poradila, ze si to mam zatial iba citat a podciarkovat... tak to robim a ucit sa budem cca tyzden pred skuskou, ani jednu pisomnu pracu este nemam...aj roboty sa mi nakopilo.. ale aspon vas ciitam, ked neprispievam 😉

tatolu
21. okt 2009

Grattka, mne to tiež tak pomáha. Ja si to ale zvýrazňujem a keď si opakujem, nemusím čítať všetko a celkom dobre sa mi to pamätá 😉
Ja tiež s učením stagnujem. Zatiaľ čítam knihu o sadovníctve, ale som iba v polovici. Do piatku večera ju dúfam prečítam, lebo potom sa budem najprv plne venovať tomu doplnokému minimu. 😉
Skúškové na hlavnej škole začína až týždeň pred Vianocami, tak tam mám ešte čas 😀

mamina007
21. okt 2009

ja sa neučím ... liečim drobca ... nejakú virózu asi chytil ... ale už behá po byte aj sa hrá ... choro vôbec nevyzerá ... 😀

Inak včera som sa dozvedela, že v decembri nám začína letný semester ... hlavne, že skúšky ešte vtedy budeme robiť ... nejako hopom to berú ... 😠

jalao
21. okt 2009

no, tak tu som...
ja nic nestudujem, neucim sa, anglina bola v sobotu uplne jednoducha nastastie, tento vikend mam novy predmet - nejake metodologie a vyskumy, tak dalsie omacky.. 😀 😀
Tatolu, to akosi neskoro zacinate - az v dec, nie? ci to tak byva standardne? A to citas, ked uz das drobcov spinkat? Mne, kym konecne decka stichnu, uz vecer hlava pada...a nad skriptami to asi ine ani nebude 😉 😉

dadulaa
21. okt 2009

ahojte, aj ja mám drobca chorého, síce nie moc, ale liečime sa doma. V sobotu sme mali mať prednášky až od 11.hod a dnes som sa dozvedela, že už od 8.hod rána ☹ 😒 tak to bude paráda sedieť tam od osmej do osmej... 😠
Jalao, ty to máš ako v sobotu? Nestretneme sa tam náhodou? 😉

tatolu
21. okt 2009

Jalao, to sú ešte predtermíny 😅 , v skutočnosti začína skúšková v januári 😉 . Každá škola to má ináč. TUZVO Lesnícka fakulta to má takto 😔

maruschka
21. okt 2009

mamina to môžeš byť rada-ktohovie, ako to bude prebiehať u nás...

Zatiaľ som vo fáze zháňania konzultanta-jednu pani mám už na ruke, len ešte neviem, či tá téma, ktorú som si vybrala je jej blízka a zajtra zavolám ešte jednej pani profesorke-len tá býva 150 km od nás, tak neviem, ako to bude prebiehať-či za ňou pôjdem aj osobne, zajtra budem múdrejšia.. 😉 🙂

ludka_r
22. okt 2009

Ahojte..
Tak ja idem asi konečne na nejakú seminárku. Konzultantka sa mi ešte neozvala, tak som riadne nervózna, lebo to všetko musím stíhnúť do konca mesiaca... ☹ Neviem, keď sa neozve, či mám ísť za ňou,alebo čo??? ☹

jalao
22. okt 2009

ahoj Ludka a ta konzultantka ti ma povedat, ze co ma ta praca obsahovat?

ludka_r
22. okt 2009

Nie, ešte celkom nie. Má mi len schváliť a doplniť formulár. Potom by som jej ho mala ešte doniesť na podpis. A potom ho ešte kamsi poslať. A to už do konca mesiaca. Keďže sa ešte neozvala, neviem, či to stihnem. Som zúfalá... ☹

jalao
22. okt 2009

ja som myslela, ze ona si ma precitat tu tvoju pracu predbeznu a povedat ti, poradit, co je dobre a co nie... 😕

tatolu
22. okt 2009

Jalao, najprs a musí scháliť téma. U nás napr. som prišla s návrhom a konzultant mi ju úplne premenoval. Potom to ešte raz schvaľuje dekan (aspon u nás). Až potom začnej písať...
A ako som si všimla, niektoré (myslím na pedagogike) musia dať schávliť ešte raz iba takú kostru.
Ja som potom už išla za konzultantom až keď som ju mala skoro celú (bakalárku) a on mi pomohol z úvodom, zo záverom a pomohol trochu učesať.

ludka_r
22. okt 2009

No veru, bola by som radšej, keby som už riešila niečo ako úpravu, rady a tak... No,ale mne sa neozýva. Ak sa neozve, tak si budem musieť nájsť externého konzultanta, a to za týždeň určite nemám šancu... Som z toho zúfalá, až mi je na vracanie... ☹

tatolu
22. okt 2009

Ludka, to Ti verím 😔
Ja mám už tiež začať robiť s diplomovkou. Teda budem pokračovať v pôvodnej téme - asi 🤐 . Môj konzultant totiž povedal, že budeme meniť názov a zameriame sa na nový zákon. No neviem, čo z toho nakoniec bude.
Zatiaľ ale však na mňa viac času nemal 😒

tatolu
23. okt 2009

😕 kde ste?
Ja som prišla z bažantníc a vy až na 3-tej strane.
A asi tu trpím samomluvou od včera 😀

janka46
23. okt 2009

Ludka, ja viem o com pišes,presne toto som teraz riesila,moja konzultantka je odcestovana,ked sme sa mali stretnut,mala virozu ,zrusila to a nakoniec som dnes odovzdala papiere bez jej podpisov 😖 😕 😕 tak som zvedava co z toho bude....ci to nebude mat nejake negativne dozvuky 😔 😕

tatolu
24. okt 2009

Ahojte vospolok.
Mám za sebou úspešný zápis do školy. Zatiaľ neviam, kedy bude vyučovanie. Bolo nás prihásených 130, ale na zápise nás bolo 50. Takže mali by sme všetci úspešne ukončiť štúdium, ak teda škola nechce prísť o zdroj financií 😉 😵 😀
Keďže zajtra škola nie, možno sa vyberiem po deti. V pondelok už môžu byť doma a maminka si aspon jeden deň oddýchne. Aj ona začína v stredu študovať 😉. Dala sa na ošetrovateľský kurz, čo poriada Červený kríž 🙂

alika54
24. okt 2009

ahojte,,,,Papty ako? studujes??? 😉 teraz mi skoncila prednaska z dejin socialnej prace a mam napisat aj seminarku,,,no som zvedava ci sa mi to podari,,,,zajtra ma caka nemcina takze super vikendik,,,a o tyzden prva skuska,,,,ste tu baby co studujete v Bystrici??? mame odtial prednasajucich,,,,

papty
24. okt 2009

alika 54 aj my mame prvu skusku buducu sobotu zo sociologie 😒 , ale snad to bude v pohode. My mame napisat seminarku na tu filozofiu, to bude tazky oriesok pre mna.

alika54
25. okt 2009

papty,,,,dnes som mala nemcinu a uz aj test,,,,ze nech skusime,,,ale v poho,,,mam prve A,,,len co bude dalej,,,a ako drvis sa uz? som zvedava aku budete mat sociologiu,,,potom mi popises co chceli od vas 😉

bibinka
25. okt 2009

ahojte kočky, dlllho som sa tu neukázala, ale pravidelne to tu aj čítam. Vidím, že ste už niektoré aj po pár skúškach, ďalšie to čaká...............juj, skúšky, seminárky, bože to ani nieje možné, normálne mi to chýba 😅 😀 😀 😀 .
alika- myslievam na teba,keď chodíme do Jedľovín, že ako sa ti v tej budove učí a tak 😀 😀 😀 😀 . Ide ti to zatiaľ výborne, ako čítam, len tak ďalej, držím všetky prsty!!!!!

janka46- vidím, že máš problém s konzultantkou, vieš, to je všeobecne problém vôbec niekoho zohnať. 😒 . a ty si ju mala na nejaké odporúčanie,alebo z katedry?

tatolu- no to si si dobre vypočítala 😀 😀 😀 😀 myslím si však, že ty to úspešne ukončíš aj keby si mala zostať sama v ročníku 😀 😀 🙂 si drak 😀 😀

janka46
25. okt 2009

Bibka vitaj!!!!Ako v praci a čo chalani,zvykli si????
KOnzultanku mam na odporúčanie jedneho nášho profesora,je to externistka u nás na škole 😝

bibinka
25. okt 2009

ahoj janka46, v práci mám dosť zaberák, ale už robím čo-to aj samostatne, hlavne, že robotu na jednu smenu mám 😉 . Chalani si zvykli, starší momentálne do škôlky nechodí, lebo ide z choroby do choroby a mladší, ten je v pohode. teraz je s nimi doma mm(na dva mesiace),ale potom už zase nabehneme na režim- čiže rozviesť do škôlky, ku mojej mame a cestou z práce pozbierať deti a hajde domov. 😅 😅 😅

ja som mala konzultantku na odporúčanie ,aj to na poslednú chvíľu, bola z inej fakulty, aj to bolo trochu cítiť, že moja fakulta je o čosi podradnejšia 😔 ,aj ked do očí mi to tak nepovedala, ale potom podľa hodnotenia DP 😔 .Ale mne o to nešlo, ja som si myslela svoje, prácu som robila tak ako ma ona viedla a nakoniec mi dala oponentka výborné hodnotenie. Takže sa netreba vôbec stresovať, torto je vždy absolútne subjektívne hodnotenie, hlavne, že ťa nechajú prejsť k obhajobám. Tam to potom už ukecáš 😉 😉 😉 😉